Sport bij treurig Hoek zege op Achilles Veen Fluijt scoort vier keer voor Wolfaartsdijk Paul Telussa hoopt op een snelle terugkeer AZW verzuimt afstand te nemen Duiveland terug aan het front PZC Maandag 6 oktober 2008 33 Bar slecht voetbal en nederlaag tegen de hekkensluiter: o-i. door Frits Bakker HOEK - Aan de blik van Gaby De- manet was te zien dat hij het er niet mee eens was geweest, maar toch was het gebeurd. Paul Telus- sa, herstellend van een hersenin farct, maar nog niet zo ver dat hij zelf weer kan trainen, stapte zater dag de kleedkamer van Hoek bin nen om het elftal op te peppen voor het thuisduel met Sparta Nij- kerk. De Belgische coach, die hem vervangt, had het natuurlijk liever zelf willen doen. Maar het is de vraag of het veel had geholpen. Hoek speelde zo zeldzaam slecht tegen het net zo beroerde Sparta Nijkerk dat zelfs de o-o na een treurige middag niet op het score bord bleef staan. Zestien minuten voor tijd kreeg het thuispubliek nog meer miserie over zich uitge stort toen Joris van Rooijen zijn ploeg uit een hoekschop van dicht bij naar de eerste winst van het sei zoen schoot (o-i). Volgens Telussa was het een toe valstreffer. „De gelukkigste heeft gewonnen", vond hij met een vleugje chauvinisme, want zelfs in de Hoekse gelederen was bijna nie mand het met hem eens. Gaby De- manet bleef er onverstoorbaar on der. De toon waarop hij sprak was zorgelijk, van onrust was geen sprake. „Kijk, zo aanvallend als vandaag hebben we nog niet eer der gespeeld", sprak hij bedacht zaam. „Ik had voor drie aanvallers gekozen, omdat we tegen de meest kwetsbare verdediging van deze klasse speelden." Dat maakt het optreden van tegen Sparta Nijkerk nog pijnlijker, want als dit inderdaad Hoeks meest of fensieve elftal was, dan wordt het hoog tijd voor een stuk of twee, drie nieuwe aankopen om nog meer onheil te voorkomen, loan van Belzen is een prachtige keeper, verdedigend heeft Hoek vooral in het centrum voetballers die tot de beste spelers van de hoofdklasse behoren, maar de on macht op de helft van de tegen stander was zaterdag weer schrij nend. Drie aanvallers? De meest offensie ve speelstijl? Hoe kan het dan dat er tegen de tot zaterdag slechtste ploeg uit deze klasse niet één uitge speelde kans werd geteld. Als er al eens iemand in de buurt van de goal van Sparta Nijkerk kwam, dan was het Thomas Ragut, de man die met twee paar longen is uitgerust, maar de schotkracht heeft van een soldaat die met een pijl en boog naar een atoomoorlog wordt gestuurd. „Het is niet zijn schuld dat we niet scoorden", zei Demanet. Wel van Regilio Pinas, die zijn scherpte nog lang niet heeft gevonden, van Ferry Alfons, die nog lang niet de dreiging van vorig jaar in zijn spel heeft en van Alan Grozdanic, die wel veel loopt met de bal, maar zel den voor de goal verschijnt. En ei genlijk is het ook de schuld van de beleidsvoerders, die veel te licht vaardig hebben gedacht over het gemis van een scorende spits in de selectie. „We zijn er hard naar op zoek", zei Nico Boussen, de sponsor met een zekere invloed op het technische vlak zaterdag tegen een Belgische reporter die een portret van Dema- Hoek-Sparta Nijkerk Hoek-Sparta Nijkerk 0-1 (0-0). 74. Joris van Rooijen 0-1. Scheidsrechter A. van Waveren (Nunspeet). Gele kaart: Joris van Rooijen, Raoui Henar (beide Sparta Nijkerk), Alan Grozdanic (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Björn Lange- veld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Ma- hieu; Alan Grozdanic (73. Bert den Hamer), Ferry Alfons, Regilio Pinas (60. Josimar Pattinama). net kwam maken. Maar het is na tuurlijk veel te laat om nu nog de markt op te gaan. Hoek heeft de slag na vijf wedstrij den al definitief gemist. De koplo pers, met IJsselmeervogels als uit gesproken kampioenskandidaat, zijn al zo ver weg, dat het uitgeslo ten is om nog mee te doen voor de titel. De ambitie kan nog wel bij de top vijf liggen, als het met de bezieling en het zelfvertrouwen snel weer de goede kant opgaat. Want wie Hoek zaterdag aan het werk heeft gezien, moet vrezen voor een heel mager seizoen. HOEK - Op het trainingsveld zal hij voorlopig nog niet verschijnen, maar Paul Telussa zal zich weer re gelmatig laten zien en horen bij de wedstrijden van Hoek. De uitge schakelde trainer herstelt goed van de lichte hersenbloeding die hem kort voor de start van de competi tie heeft getroffen. „Ik ben op controle geweest, hoef voorlopig niet meer terug te ko men en mag vanaf maandag weer voorzichtig gaan werken", vertelde de Molukse trainer zaterdag in Hoek. „Volgens de doktoren heb ik er ook niets aan overgehouden en is er geen schade van de bloe ding." Voor een terugkeer als trainer is het nog te vroeg. „Dat ga ik eerst eens overleggen met mijn vrouw en kinderen. Als het weer kan en ik voel me helemaal fit, dan wil ik zowel Hoek als Jong Ambon blij ven trainen." Het bestuur van Hoek wil niets liever. „Het gaat ge lukkig weer goed met Paul", zei in terim-voorzitter Benny Langeraert zaterdag. „En als hij zo ver is dat hij weer kan trainen, zullen we hem met open armen ontvangen." leidde tot de gelijkmaker. Rob Con- radi profiteerde, omspeelde Cor- stanje, waarna Boons de bal in het lege doel schoof: 1-1. Het niveau van de tweede helft was minder. Achilles Veen zakte helemaal weg. Ook Ramon van Haaren, ex-prof voetballer van onder meer Feye- binnen. Omer Malagic kijkt toe. foto Wim Kooyman noord en RKC, kon zijn ploeg niet meer sturen. De thuisclub kreeg de beste kansen. Peter Dieleman werd weggestuurd door Joris Rade makers, maar de inzet van de steeds beter spelende aanvaller werd gestopt door doelman Emiel Akkermans. Een minuut later was het wel raak. Een vrije trap van wie anders dan Alfaro Pentury werd door Dieleman voor de graaiende handen van de Veen-doelman tegen het net ge kopt: 2-1. Zaamslag deelde daarna de genadeklap uit. Een verre bal richting De Fouw werd buitenspel gegeven, maar scheidsrechter Uit- terhoeve negeerde het vlagsignaal. De Fouw aarzelde even, ging door en liet Kahveci de 3-1 aantekenen. Zaamslag-Achilies Veen 3-1 (1-1). 2. Ugur Kahveci 1-0, 24. Sjoerd Boons 1-1, 66. Peter Dieleman 2-1, 77. Ugur Kahveci 3-1. Scheidsrechter. J. Uitter- hoeve fs-Gravenpolder). Gele kaart: Jo ris Rademakers, Jordy Bakker, Omer Ma lagic (Zaamslag). Emiel Akkermans, An- gelo Ernst (Achilles Veen). Aantal toe schouwers: 200. Mustafa Yilmaz (links) maakte het enige doelpunt van AZW in het duel met Dauwendaele. foto Wim Kooyman AXEL - AZW liet zijn supporters zaterdagmiddag met een fikse ka ter achter. De Axelaren domineer den de eerste helft tegen Dauwen daele op alle fronten, maar ver zuimden een ruime voorsprong te nemen. Na rust zakte de ploeg ver weg. De bezoekers grepen het ini tiatief, poetsten een 1-0-achter- stand weg en bogen die om in een 2-1-zege. Na dertig minuten maakte Musta fa Yilmaz namens AZW de 1-0. Tal van andere kansen werden door onder anderen Sean Verhage, Gert-Jan Kolijn, Ludovico Cantoro in het eerste bedrijf om zeep gehol pen. De bezoekers uit Middelburg had den in de tweede helft welgeteld twee mogelijkheden nodig om de partij naar zich toe te trekken. Na tien minuten pikte Stefan Joosse een pass van Sigrel Burnel op (1-1) en Joran Moes deelde met een har de schuiver buiten bereik van doel man Niels Meesen de tweede en fatale tik uit: 1-2. AZW had op dat moment nog twintig minuten om het tij te keren. Dat lukte niet. Naast de nederlaag kreeg AZW-trainer Eddy van der Hooft nog meer tegenvallers te verwer ken. Mustafa Yilmaz moest afha ken met een liesblessure en verde diger Emanuel Pauwels kon met een knieblessure voortijdig naar de kleedkamer. Dauwendaele pak te de koppositie in de derde klasse van het zaterdagvoetbal na punt verlies van DFS (2-2) tegen Hein- kenszand. Ruime 4-0-nederlaag van Kapelle tegen Veere. door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A snoep te Heinkenszand DFS twee pun ten af en deed de laatste plaats over aan De Meeuwen, dat in een doelpuntrijk duel met 5-3 verloor van Rillandia. Kapelle ging bij Veere kansloos met 4-0 onderuit. SKNWK haalde uit tegen ZSC'62. De ploeg uit Nieuwerkerk won op eigen veld met 5-0. Ook Wolfaarts dijk won met ruime 5-1-cijfers van Colijnsplaatse Boys. Harm Fluijt was namens de Bevelandse ploeg vier keer trefzeker. Heinkenszand-DFS 2-2 (0-1). Anco van der Linde 0-1, Gerben Menheere 1-1, Gerben Menheere 2-1 (straf schop), Kevin Veerhoek 2-2 (straf schop). Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boys 5-1 (1-0). Wilfred van de Dries 1-0, Harm Fluijt 2-0, Harm Fluijt 3-0, Harm Fluijt 4-0, Harm Fluijt 5-0, Michiel van der Weele 5-1. Veere-Kapelle 4-0 (2-0). René-Michel Gerritsen (strafschop) 1-0, Silvion Ura- nie 2-0, René-Michel Gerritsen 3-0, Gia- como Wattel 4-0. Rillandia-De Meeuwen 5-3 (3-2). Hu- seyin Dogan 1-0, Esmir Kustura 2-0, Tom van Elsakker 3-0, Sjoerd Wijkhuis 3-1, Vincenzo Lorrelo 3-2, Corné Nieuwkerk 3-3, Ahmed Demir 4-3, Ah med Demir 5-3. SKNWK-ZSC'62 5-0 (1-0). Christian van Vossen 1-0, Erwin Nelissen 2-0, Sander Uijl 3-0, Wesley Goud 4-0, We sley Goud 5-0. door Marco Puik GOES - SSV'65 boekte zaterdag de eerste competitiezege van dit sei zoen. De ploeg van ]os van Belzen was met 4-3 te sterk voor WC'68, tot zaterdag koploper in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Achtervolger Duiveland profiteer de optimaal van de nederlaag van de Brabantse concurrent door op eigen veld met 5-1 te winnen van Dinteloord. Oostkapelle bezorgde Bruse Boys de eerste nederlaag van het seizoen: 3-1. VKC wacht na de 2-1-nederlaag tegen Seolto nog altijd op de eerste seizoensze ge. Duiveland-Diotelloord 5-1 (2-1). Den nie Ie Comte 1-0, Dennie Ie Comte 2-0, Erik van de Giessen 2-1, Marcel Zwager 3-1, Dennie Ie Comte 4-1, Bar ry Steenpoorte 5-1. SSV65-WC68 4-3 (3-0). Pim Bruins 1-0, Christiaan Boon 2-0, Christiaan Boon 3-0, Bart Smit 3-1, Pauwie Otto 3-2, Pauwie Otto 3-3, Maurice van de Hemel 4-3. Oostkapelle-Bruse Boys 3-1 (3-1). Ar jen Pattenier 1-0, Wilco de Keuning 2-0, Thomas Groeneveld 2-1, Arjen Pat tenier 3-1. Seolto-VCK 2-1 (1-0). Jaap van Dam 1-0, Merijn Dek 1-1, Ron Hendrikx 2-1. Oranje Wit-Serooskerke 2-0 (2-0). Gert Zuidgeest 1-0, Ismael Yildirim 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59