Zaamslag boekt verdiende Zelfvertrouwen lijkt ver weg r Tern. Boys wederom onderuit Eerste overwinning voor GPC m 32 Maandag 6 oktober 2008 pzc door Peter van Kouteren AALST - Na vijf wedstrijden in de eerste klasse wacht Terneuzense Boys nog steeds op-de eerste over winning. De formatie van Leen- dert Geelhoed verloor in Aalst met 3-0 van Roda Boys en incas seerde daarmee de derde neder laag. Gmdat ook de concurrenten in de onderste regionen verloren, bleef de schade voor de Terneuze- naars beperkt. Terneuzense Boys legde het vooral in aanvallend opzicht af tegen Ro da Boys, dat volgens Leendert Geelhoed voorin over drie fantas tische voetballers beschikte. De thuisploeg nam halverwege de eer ste helft de leiding. Remy Schou- wenaar dook plots achter de Ter neuzense defensie op en verschalk te doelman Ronald Gort met een boogbal: 1-0. Kort voor rust werd de marge door een prachtige treffer verdub beld. De sterk spelende Frans van den Steenhoven speelde op links twee man uit en bediende vanaf de achterlijn Mark van der Meij- den. Die kopte de bal hard in de bovenhoek: 2-0. Na rust had Terneuzense Boys met de wind in de rug geruime tijd het initiatief Dat leverde enke le kansen, maar geen doelpunten op. Geelhoed: „Het had anders kun nen lopen. We hebben mogelijkhe den gehad, maar het was weer nét niet. We zijn een paar keer alleen voor de keeper gekomen, maar kre gen hem er niet in. Zij hadden spit sen die wel scoorden. Dat was het verschil." Onno Damen profiteerde in de slotfase van de verkregen ruimte en bepaalde de einstand op 3-0. Roda Boys-Terneuzense Boys 3-0 (2-0). 22. Remy Schouwenaar 1-0, 40. Mark van der Meijden 2-0, 80. Onno Damen 3-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Jules Bazelier (Ter neuzense Boys). Aantal toeschouwers: 250. rijsoord - GPC Vlissingen heeft de eerste competitie-overwinning binnen. De Walcherse zater dag-eersteklasser versloeg op de vijfde speeldag verrassend Rijs- oord: 0-1. De Zuid-Hollanders, die een week eerder nog indruk hadden ge maakt met een zege op Kloetinge (0-1), hadden het moeilijk met het stugge verweer van GPC. De ploeg speelde compact en hield de thuisclub ver van het eigen doel. En als Rijsoord eens gevaarlijk kwam opzetten, bleek GPC-doel- man Leon Weeda een rots in de branding. GPC kwam in de 27e minuut op voorsprong na een knappe aanval over links. Björn Ronde was uitge weken naar de flank, maakte ruim te voor Ralph Wiessner, die de bal vervolgens breed legde op Danny Bömer. De laatste schoot onberis pelijk in: 0-1. Na rust bleef GPC ge makkelijk overeind. Cadzand verliest ruim van Hoedekenskerke goes - In een matig duel verloor Cadzand zaterdag met 4-1 bij Hoe dekenskerke. Halverwege de eerste helft opende Jorn Otte met een in- tikker de score voor de thuisclub. Met een knap schot tekende Cristi- an Vercouteren voor de gelijkma ker. Na een klein uur bracht Sebas tian La Grand de gastheer weer op voorsprong. Achtereenvolgens Niels de Leeuw en Jorn Otte zorg den voor de 4-1-eindstand. Veli Eryürük twee keer trefzeker namens Spui spui - In het uitduel met Apollo'69 boekte Spui een eenvoudige 3-1-overwinning. Apollo bood in de eerste helft goed tegenstand en zag dat beloond worden met een treffer van Daniel Scheele. In de 73e minuut bracht Ludwig Kalisvaart uit een makkelijk gege ven strafschop Spui langszij. Daar na bezorgde Veli Eryürük met twee treffers de Zeeuws-Vlamin gen de drie punten: 1-3. Zeeuws-Vlamingen verslaan Brabanders met 3-1. door Aector Dooms ZAAMSLAG - De euforie bij Zaam slag was zaterdag na de 3-1-winst tegen Achilles Veen zeker niet mis plaatst. De debutant klom door de derde overwinning op rij naar de top van de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Zaamslag verdiende op basis van de tweede helft de overwinning. Trainer Rinus Ze- gers: „Ik geef vandaag mijn compli menten vooral aan de verdedi ging." Het ijzersterke duo Omer Malagic-Arjan Hamelink gaf na rust geen krimp. Op de flanken versperden Tommy Tissink en Coen Goossen de doortocht van de Veen-spitsen en doelman Bart Corstanje speelde een foutloze wedstrijd. De aanval van Zaamslag bleek op nieuw een sterk wapen. De thuis ploeg werd daarbij wel geholpen door een stuntelige Brabantse ver dediging en aan het derde doel punt ging een buitenspelsituatie vooraf Achilles Veen, dat nog geen wed strijd won, wilde de valse competi tiestart graag rechtzetten met een overwinning tegen Zaamslag. De ploeg van trainer Freddy Kruijs, die de Zeeuwse aanvaller Niels Do- minicus vanwege een blessure mis-; te, ging echter al in de tweede mi nuut in de fout. Nadat Omer Mala- gic (hij speelde de wedstrijd uit met een gebroken neus) al in de eerste minuut tegen een gele kaart opliep, strafte de sterk spelende Ugur Kahveci een blunder in de Brabantse verdediging af: 1-0. Achilles Veen herstelde zich snel en bestookte met goede combina ties in een hoog tempo het doel van Zaamslag. De Brabanders wa ren een paar keer dicht bij de ge lijkmaker. Zo had doelman Cor stanje een prima reflex op de inzet van Sjoerd Boons. Aan de andere kant had Kahveci zijn tweede tref fer op de schoen, maar zijn inzet werd nog net gekeerd. De eerste helft was aantrekkelijk. Dat kwam ook door de speelwijze, want bij beide teams lag er veel ruimte achter de verdediging. Dit Peter Dieleman kopt de 2-1 voor Zaamslag Tony van Waveren, de tweelingbroer van de Zeeuwse gedeputeerde Harry van Waveren, leidde de wedstrijd tussen Hoek en Sparta Nijkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58