Bios zet meer Vroege vogels in de polder ïii op ouder publiek Brandweer Sluis heeft een nieuw rijdend magazijn van't Hoff IJzendijke voor even bolwerk wandelaars z PZC Maandag 6 oktober 2008 15 Ruim baan voor Filmclub in nieuwe opzet cinema. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De bioscoop in Ter- neuzen richt zich vanaf de herope ning op 23 oktober meer op een ouder publiek dan voorganger Merral. Zo krijgt de Filmclub drie avonden per week een zaal tot zijn beschikking (maandag, dinsdag en woensdag). Het aantal rolprenten voor de filmclub stijgt van acht naar 25 per jaar. „De filmclub bestaat veelal uit vijf tigers. Natuurlijk blijven we ook commerciële films programmeren die hoofdzakelijk een jong publiek trekken, maar er is in deze streek een grote behoefte aan de zoge noemde arthousefilms. Vooral bij vijftigplussers. In dit dunbevolkte gebied mag je dat rustig de doel groep van de toekomst noemen", zegt interim-manager Sander Hen- drix. Hij is door de nieuwe exploitant, projectontwikkelaar Karei Rietber gen uit Nijmegen, voor een paar maanden aangesteld om in Terneu zen na het vertrek van exploitant Merral Theaters orde op zaken te De nieuwe exploitant van de bio- scoop in Terneuzen wil zich in toenemende mate richten op films voor veertigers en vijfti gers. stellen. Rietbergen is al gedeeltelijk eigenaar van de bioscoop sinds de opening in 2006. Onderhandelin gen met een kandidaat-koper van de bioscoop liepen vorige maand op niets uit, waarna Rietbergen be sloot de exploitatie zelf op zich te nemen. „Het moet een echt Zeeuws-Vlaams bedrijf worden", zegt Hendrix. „Merral speelde te weinig in op de wensen van de Zeeuws-Vlamingen. Ik trof hier zo'n puinhoop aan, dat we bewust hebben besloten de bioscoop even te sluiten. Het is nu tijd om de naam te zuiveren, om het vertrou wen van de Zeeuws-Vlamingen te rug te winnen. Deze regio is echt groot genoeg voor een bioscoop, dan wel in combinatie met andere dingen. Daarom komt hier een ves tiging van voedselketen Eetplezier. En in de voormalige entree komt een dvd-winkel. Daarachter, vlak voor de vier filmzalen, worden de kassa's opgetrokken." Hendrix verwacht dat de dvd-shop en Eetplezier rond de kerstperiode hun intrek in de bio scoop nemen. De bovenverdieping van de cine ma wordt waarschijnlijk gereser veerd voor besloten evenementen, zoals congressen en dansavonden. Een plan voor een gokhal op de bovenverdieping kon niet op steun van de gemeente Terneuzen reke nen. De nog naamloze nieuwe ci nema werft op dit moment mede werkers. Vogeltelpost in de Margarethapolder officieel geopend. door Raymond de Frel Z AAMSLAG - Opeens gaat zijn vin ger de lucht in. Hij spitst zijn oren en nog voordat iemand anders überhaupt een beetje gepiep hoort, weet Marcel Capello van na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut het al. „Dat is onmisken baar een graspieper." Hij tovert een potloodje uit zijn zak en zet weer een streepje in zijn schriftje. Het is deze zaterdag morgen rustig op de nieuwe vogel telpost bij het natuurgebied in de Margarethapolder tussen Zaam- slag en Terneuzen. „Westenwind is niet gunstig, maar toch hebben we al een bijzondere vogel gespot: een citroenkwikstaart." Ondanks de wind toch nog een prima ochtend dus, die al rond half acht begon. Terwijl de vroege vogels op deze wereldwijde vogel teldag naar de lucht boven de pol der blijven turen, wordt iets ver derop in café De Griete de telpost met een virtuele handeling offici eel geopend. Datzelfde geldt voor een kanon, dat in de buurt van de vogeltelpost is geplaatst om te her inneren aan de kustbatterij St. Mar- guérite, die Napoleon hier in 1807 liet aanleggen. Wethouder Jaap Bos kan het niet laten om een grapje te maken over de toch niet alledaagse combinatie van een ka non en vogeltrekpost. „Ik dacht eerst dat er een link was, maar ik heb mij laten vertellen dat dode vo gels niet worden geteld." De nieuwe vogeltelpost in de Margarethapolder wordt al een tijdje gebruikt. foto Wim Kooymart Oud-leerlingen bijeen Cooijmans exposeert in in De Mauritshof ziekenhuis Terneuzen Hulpverleningsvoertuig uitgerust met hypermodern materiaal. door Frank Gijsel OOSTBURG - De brandweer van Sluis heeft een nieuw, hypermo dern hulpverleningsvoertuig, het zogenoemde HVi. De totale kosten bedragen bijna driehonderdduizend euro en het is gebouwd door bedrijven uit de omgeving. Het oude, tweedehands aangeschafte materiaal dateert uit 1992 en was dringend aan vervan ging toe. Wethouder Henk Luyen- dijk van de gemeente Sluis over handigde zaterdag in de brand weerkazerne van Oostburg offici eel de sleutel aan groepscoördina- tor Alex Vercruysse. Het HV 1 kan worden ingezet bij alle soorten hulpverlening en heeft Oostburg als standplaats. Het moet worden gezien als een rijdend magazijn en wordt meest al samen gebruikt met de tank autospuit. De bemanning bestaat uit twee of drie personen. De bepakking bestaat uit zeer spe cialistisch materiaal zoals zwaar hy draulisch gereedschap, snijbran- Het nieuwe brandweervoertuig kost drie ton. foto Wim Kooyman ders, takel en scharen. Bijzonder is een takel, die het mogelijk maakt om vee uit benarde situaties te be vrijden. Directeur Frans Captijn van de Vei ligheidsregio Zeeland toonde zich verheugd over de komst van het speciale voertuig, dat ook elders in de provincie in geval van calamitei ten ingezet kan worden. Hij ziet de komst ook als een ode aan de zeven korpsen in Sluis, die hier mee nu goed toegerust zijn. Het afgeschreven materieel gaat op transport naar Roemenië waar het nog goede diensten kan bewijzen. IJZENDIJKE - Reünievereniging Oostdijke houdt zaterdag in De Mauritshof in IJzendijke een reü nie van de huishoudscholen in Schoondijke en IJzendijke, Techni sche School Oostburg en scholen gemeenschap Oostdijke Oostburg. Oud-leerlingen van deze scholen uit de jaargangen tussen 1971 en 1995 zijn van 15.00 tot 19.30 uur welkom. IJZENDIJKE - De West-Zeeuws-Vlaamse Wandel club houdt zaterdag 18 oktober in en rond IJzendijke de tweede Herfstwandeling. De uitvoering is in handen van het Avondvierdaagsecomité IJzen dijke en de Zeeuwse Wandelbond (ZWB). Vertrek en aankomst zijn bij de kantine van het sportpark, Mauritsweg 7, IJzendijke. De toch ten van 24 en 32 kilometer starten tussen 8.00 en 12.00 uur. Voor de kortere afstanden is vertrek tot 14.00 uur mogelijk. Inschrijven kan op de dag zelf in de kantine van het sportpark in IJzendijke. Deelname 1,50 euro voor leden en 2 euro voor niet-leden. TERNEUZEN - Architect Huub Cooij mans uit Den Dungen exposeert in oktober en november in het Zorgsaam-ziekenhuis in Terneu zen. Zijn denkwijze als architect komt ook op het doek tot uiting. Cooijmans werkt gedetailleerd en gestructureerd. Hij laat zich inspi reren door zijn verblijf in zijn ge liefde Dröme in Zuid-Frankrijk. Zijn werk is te zien op route 31. WONING INRICHTING Molendijk !S - HOEK Tol. 0115-«1235 Meubelen Stofferen Gordijnen Vitrage Vouwgordijpe Zonwering Vinyl Linoleum Laminaat Houten Vloeren Latlenbodems Matrassen Molendijk 17 Hoek 0115 441235

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55