Zeeland Het is kerst en carnaval tegelijk Kerk toe aan restauratie Dik gezicht en kapotte iip na botsing op Veer Straatdealers opgepakt in Terneuzen Terneuzenaar zwaait met wapen Bril Op 24 September 2008 is ten laste van R.R.F. Visser, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslag legging op inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen 14 Maandag 6 oktober 2008 PZC REUZENHOEK - Op het Veer tussen Zaamslag en Reuzenhoek heeft een 31-jarige fietser uit Terneuzen zaterdagochtend rond negen uur een dik gezicht en kapotte lip op gelopen bij een botsing met een auto. Een 39-jarige automobilist uit Terneuzen wilde hem inhalen, maar trapte plots op de rem om dat er een auto tegemoet kwam. De fietser knalde met zijn hoofd tegen de achterruit van de auto. terneuzen - In de Terneuzense binnenstad heeft de politie vrijdag en zaterdag vier straatdealers opge pakt. De agenten controleerden het centrum in verband met klach ten dat er op steeds grotere schaal in drugs wordt gedeald. Ook de ko mende weken houdt de politie een extra oogje in het zeil. Een 67-jarige Terneuzenaar kreeg een boete van 220 euro, omdat hij achttien gram wiet verhandelde. Een achttienjarige jongen uit Ter neuzen had vijftien gram soft drugs op zak. Ook werd een 29-ja- rige man uit Den Haag aangehou den. Hij moest zeventien gram af staan. De officier van justitie legde hem een boete van 240 euro op. Bij een twintigjarige Terneuzenaar werd een kleine hoeveelheid soft drugs aangetroffen. Hij deed af stand van de drugs en is na ver hoor vrijgelaten. Met muziek, dans en toneel was het letterlijk een keet op de boerderij Hof van Autriche in Westdorpe. foto Camile Schelstraete Sasse harmonie grijpt Werelddierendag aan om jeugd te bereiken. door Raymond de Frel WESTDORPE - Zielige schapen. Is het Werelddierendag, denk je dat een groep van vijftig kinderen brood komt brengen. Maar nee hoor, ho maar! Ze banjeren je ge woon straal voorbij, omdat er paar meter verderop in de grote schuur op de historische boerderij Hof van Autriche in Westdorpe mu ziek wordt gemaakt. Zoals op zoveel plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen wordt hier de ze zaterdag stilgestaan bij alles wat bij het dierenrijk hoort. Maar de Sasse harmonie De Vereenigde Vrienden heeft stiekem een heel ander doel met dit concert: kinde ren laten kennismaken met mu ziek. „Ons aantal jeugdleden is niet eens zo slecht, maar we moe ten er wel veel aan doen om het zo te houden. Het is heel lastig om kinderen enthousiast te houden voor het bespelen van een instru ment", vertelt voorzitter Eddy Ran- schaert van De Vereenigde Vrien den. Een middag als deze draagt daar overduidelijk aan bij. Zo'n vijftig basisscholieren uit Sas van Gent, Zandstraat en Westdorpe zijn met hun knuffels naar de boerderij ge komen om, al dan niet bewust, te ervaren of zij zich thuisvoelen in de muziekwereld. Onder het rie ten dak lijkt het met al die in boe renkielen gehulde muzikanten wel kerst en carnaval tegelijk. Diri- gente Cathy Kotoun heeft haar for mule Keet (Cathy) in de Kerk los gelaten op de boerderij van Hans van Bokhoven. Spelenderwijs wor den de kinderen enthousiast ge maakt voor muziekonderwijs, spe len in een harmonie of klassieke muziek in het algemeen. Keet op de Boerderij dus. En dat is het met recht. De harmonie blaast en slaat er gedreven op los en een aantal volwassenen en kinderen dragen als toneelspelers bij aan een mooie uitvoering van de naar de dierenwereld vertaalde sage Peer Gynt Suite van Edvard Grieg. De meeste kinderen kijken en luis teren ademloos naar de belevenis sen van Peer en Beer. De een be studeert met open mond de dans pasjes van de toneelspeelsters, ter wijl een ander vrolijk meeklapt met de deuntjes. Een derde jochie kijkt verder dan zijn neus lang is. Met regelmaat recht hij zich om uit te vogelen welk instrument dat hoge of juist lage geluid nu weer produceert. Kijk, dat is er eentje die de harmonie voor zich moet zien te winnen. Zijn buurmannetje heeft om heel andere redenen helemaal geen oog voor de harmonie, laat staan voor Peer, Beer en de danseressen. Hij zit al meer dan een halfuur op een koude vloer klem tussen een boel leeftijdsgenootjes. Hij kan geen kant op, totdat Beer de kinderen vraagt naar voren te komen. De jongen ziet zijn kans schoon en spurt naar buiten. Om daar als de bliksem zijn rits te openen en nét op tijd een klaterend geluid aan de voorstelling toe te voegen. TERNEUZEN - Een veertigjarige Ter neuzenaar is zaterdagmorgen rond half vier aangehouden, omdat hij zwaaiend met een vuurwapen in de Nieuwstraat in zijn woonplaats was gesignaleerd. Agenten hielden de man aan in de lozinastraat Op dat moment had hij geen wapen op zak. In een bloembak enkele meters verderop werd wél een vuurwapen gevon den. Er wordt onderzocht of het wapen van de Terneuzenaar is. Hij is sinds zaterdagmiddag weer vrij. ALMANAK Een wat oudere heer met nog een flinke grijze haardos zag dat het potje brylcreem dat hij jaren terug van zijn vader had geërfd, donker grijs was geworden, dus gooide hij het potje weg. Op naar de dorpssuper om een nieuw potje. Een aantal medewerkers van de zaak was juist bezig de schappen Tip? redactie@pzc.nl met zeep en shampoo op te ruimen en schoon te maken. Dus maar even aan een van de meisjes vra gen of ze nog brylcreem hebben. Het meisje overziet de winkel en moet de man teleurstellen. „Nee he laas, maar we hebben wel doekjes voor brillen." Uiteindelijk is de man maar met een tube gel naar huis aeqaan. Hervormde kerk in Retranchement wordt in fases aangepakt. door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - De Nederlands Hervormde Kerk van Retranche ment wordt binnenkort gerestau reerd. De muren zijn doordrongen van zout vocht en vooral de slech te toestand van de dakruiter maakt het werk noodzakelijk. De laatste restauratie van de in 1653 ge bouwde kerk dateert van vlak naar de Tweede Wereldoorlog. Het inte rieur werd voor het laatst in 1954 gerestaureerd. Het karwei zal zeker meerdere maanden in beslag nemen. Het streven is om volgend voorjaar de kerk weer feestelijk in gebruik te nemen. De kosten voor de totale restaura tie bedragen ruim 620.000 euro. Dit bedrag is voor de kerkgemeen schap echter te hoog om het hele werk in één keer uit te voeren. Daarom is er voor een gefaseerde aanpak gekozen. Eerst wordt de dakruiter compleet vernieuwd. De grootste klus be staat uit het verwijderen van twee enorme eikenhouten trekbalken, die de dakconstructie ondersteu nen. Vervolgens is het dak aan de beurt en als laatste de muren. Door het optrekkend vocht van het zout kwelwater heeft het met selwerk en het pleisterwerk veel te lijden gehad. Het herstel van het stucwerk, de plavuizen vloeren en het schilder werk binnen komt pas in het laat ste van de periode van vier jaar aan de orde. De kosten van de eerste fase bedra gen bijna een half miljoen. Het Rijk verleent een subsidie van 229.000 euro, de provincie Zee land draagt 30.000 euro bij. De ker kelijke gemeente Zuidwesthoek be taalt minimaal tien procent van de kosten (49.500 euro). De gemeen te Sluis neemt de kosten voor de reparatie van het uurwerk voor haar rekening. Dan blijft er nog een aanzienlijk bedrag over, dat voorlopig door de kerkgemeen schap wordt voorgeschoten. Om meer fondsen te werven wordt de Stichting Behoud Dorpskerk Ret ranchement opgericht. De restauratie van de hervormde kerk in Retranchement kost ruim 620.000 euro. Om fondsen te werven wordt de Stichting Be houd Dorpskerk opgericht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54