PZCIs Tegenvaller plan zonne-energie Actie kinderboerderij loopt stroef C1000 in Schuttershof Heikant ademt drie dagen lang muziek !EEU|VS-VLAANÜLREN 17 Streekdrachten in het middelpunt tijdens betrokkenheidsdag Maandag 6 oktober 2008 Goes' muziekfestival succesvol met nieuwe aanpak 18 Tip? redtern@pzc.nl Delta doet niet mee aan grootschalig project zonnepanelen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het plan om Zeeuws-Vlaanderen om te turnen tot hét zonne-energiegebied van Nederland wordt niet omarmd door de Zeeuwse energieleveran cier Delta. De ontwikkelingsmaatschappij NV Economische Impuls toonde interesse in het megaproject van de European Climate Investment Group uit Eindhoven. „Maar Delta is grootaandeelhouder in die maat schappij (waarin bedrijven, ge meentes en provincie samen stre ven naar het vergroten van de dy namiek van de Zeeuwse kenniseco nomie). En Delta vaart liever een andere koers", zegt aanjager van het project Jan Schuurman Hess. Dat is een tegenvaller voor de in- vesteerdersgroep van directeur-ge neraal Jan de Jonge en topadviseur Willem Vermeend. „Maar daarmee is het verhaal echt nog lang niet af', aldus de Zeeuw se PvdA'er Schuurman Hess. „Ik ben er vrijwel dagelijks mee bezig om dit van de grond te krijgen. We hopen dat burgemeester Jan Lonink van de gemeente Terneu- zen (die al eerder aangaf het plan een grote kans voor de regio vin den, red) zich samen met zijn Zeeuws-Vlaamse collega's sterk maakt voor de voortgang van het project. Daarnaast zijn er ook con tacten met minister Jacqueline Cra mer. Vermeend maakt nu een be rekening voor een proefcentrale Ujg Een investeerdersgroep laat zich niet door een tegenvaller tegen houden om van Zeeuws-Vlaande ren hét zonne-energiegebied van Nederland te maken. van vijf tot tien megawatt. Daar voor is ongeveer tien tot twintig hectare grond en een investering van 35 miljoen euro nodig. Hij brengt in kaart hoe lang het duurt voordat zo'n centrale iets oplevert zonder inzet van subsidiegeld. Als die cijfers beschikbaar zijn, doen we een aanvraag bij het ministerie. Als wij vervolgens groen licht krij gen, ga ik ervan uit dat de eerste zonnepanelen volgend jaar in Zeeuws-Vlaanderen kunnen wor den geplaatst." De European Climate Investment Group wil op termijn een investe ring van minimaal vijfhonderd miljoen euro doen om zonne-ener gie op te wekken bij het glastuin- bouwcomplex in de Smidsschorre- polder, op daken van boerenschu ren, op zeedijken langs de Wester- schelde en met een zonnepark op een zandplaat ter hoogte van Osse- nisse. Voor het proefproject wordt gemikt op panelen op zeedijken en braakliggend land van boeren. Schuurman Hess: „Er zijn in Zeeuws-Vlaanderen tal van stuk ken zeedijk, die op het zuiden zijn gericht en waar niemand komt. Dat is een ontzettend gunstig voor dit project, maar ik koppel er voor alsnog geen locaties aan vast." Muziekfestival biedt gezelschappen podium voor concertstukken. door Edly de Witte HEIKANT - Heikant stond dit week einde bol van de muziek. De mu ziekvereniging Heikant hield in het gemeenschapscentrum 't Hei- ke een driedaags festival. „Als eni ge vereniging in Zeeland treden we jaarlijks met een dergelijk fes tijn naar buiten", zegt voorzitter Carlo de Vries. „In deze periode bieden we de deelnemers tevens een podium om hun concertstuk ken voor het komende concours, volgende maand in het Schelde- theater in Terneuzen, uit te probe ren." De zestigste editie werd vrijdaga vond ingeluid door de slagwerk groep Heikant/Koewacht. Daarna volgde percussiewerk van de slag werkers uit Oostburg en en OKK Westkapelle. Zaterdagavond wa ren er optredens van de fanfare Heikant en de Koninklijke muziek vereniging Veronica uit Zuidzan- de. Gistermorgen verzorgde de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie Hulst, als nieuw item van het mu ziekfestijn, een koffieconcert, 's Middags traden Nooit Gedacht (Graauw), Excelsior (Terhole), Een dracht Maakt Macht (Koewacht) en Weldoen door Vermaak uit Clinge voor het voetlicht. Volgend jaar wil de muziekvereniging Hei kant extra uitpakken in het kader van haar 75e verjaardag. In Heikant heeft afgelopen weekeinde de zestigste editie van het jaarlijkse muziekfestijn plaatsgevonden. foto Wim Kooyman Nog maar duizend euro opgehaald voor nieuwe stal paarden en ezels. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De actie voor een nieuwe schuilstal voor de paarden en ezels op de Terneuzense kinder boerderij verloopt stroef Beheers ter Angelique Moes en vrijwillig ster Eveliina Takala hopen volgen de week met een honderd kilome ter lange sponsortocht te paard vijfduizend euro op te halen, maar voorlopig blijft de teller op slechts duizend euro steken. Dat neemt niet weg dat kinder boerderijpony Tica en Moes' eigen paard Pride worden klaarge stoomd voor de drie dagen duren de trip door Zeeuws-Vlaanderen. De stal moet er hoe dan ook ko men, omdat het huidige schuilstal- letje rot en veel te klein is. „Er komt mondjesmaat nog wel wat geld binnen, maar de opbrengst valt tot nu toe tegen", zegt Moes. Een andere actie van de noodlij dende Stichting Kinderboerderij en voor een nieuw rieten dak op de grote schuur op de boerderij speelt daarin volgens haar een rol. „Er wordt nogal wat gevraagd van onze bezoekers. Dus vind ik het lo gisch dat de opbrengst achterblijft bij onze doelstelling. Dat neemt niet weg dat de meeste giften toch nog van particulieren afkomstig zijn." De Stichting Kinderboerde rijen onderkent de noodzaak van een nieuwe stal en is, ongeacht de opbrengst van de sponsortocht, be reid het maximale te doen om de stal te realiseren. Raadslid Freeke maakt zich volgens college onnodig zorgen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Supermarkt C1000 is nog altijd van plan om in het Schuttershofgebied in Terneuzen terug te keren. Dat meldt het Ter neuzense college van B en W aan LCF-raadslid Cees Freeke. Die maakte zich zorgen, nadat Ahold de C1000 in winkelcentrum Zuidpolder overnam en besloot de supermarkt te sluiten. Freeke vrees de een soortgelijk beleid in het cen trum van Terneuzen, waardoor de binnenstad het zonder super markt zou moeten stellen. Volgens B en W is daarvan geen sprake. Su permarkt Lidl verruilt zijn stek aan de Oranjestraat voor het Ciooo-pand in Zuidpolder. In de nieuwbouwwijk Othene verrijst een Aldi, maar dat betekent vol gens het college niet automatisch dat de Aldi in de Vlietstraat de deu ren sluit. Daar is het dagelijks be stuur niets over bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53