Kaapstad gaan we veilig halen jaspers soevereine heerser Schaatsers zijn somber Jankovic herovert koppositie PZC Maandag 6 oktober 2008 41 De Delta Lloyd (links), die een bar slechte start had in de Volvo Ocean Race, tijdens de havenrace in Allicante. foto Alberto Saiz/AP Delta Lloyd-boot heeft dramatische start in Volvo Ocean Race. door Peter van der Meeren ALLICANTE - De onder Nederland se vlag varende boot van Delta Lloyd beleefde zaterdag een drama tische start van de Volvo Ocean Ra ce. Door kiel- en zeilproblemen was de achterstand in de eerste ha venrace enorm en vervolgens boor de de Russische boegspriet zich ook nog in de romp. „Maar Kaap stad gaan we veilig halen", klonk het niettemin. „Ik ben blij dat m'n sponsorjasje nog niet klaar was", mompelt een lid van het team van Delta Lloyd. „Daar wil je op dit moment niet in gezien worden." De eerste wed strijd van de tiende race om de we reld was toen net afgelopen. Op het moment dat de Spaanse boot van de uit Deventer afkomstige captain Bouwe Bekking als eerste finishte, waren 55 minuten verstre ken. De boot van het Nederlandse syn dicaat, de NED-i, was dan nog een stipje aan de horizon. Op de Mid dellandse Zee liep de achterstand op tot 17 minuten. „Ik schaamde me", zei Ger O'Rourke. De 46-jarige Ier, eigenaar en schip per had aan boord van alles fout zien gaan. Niet alleen waren er op nieuw problemen met de kiel, maar ook was er van gesmeerd teamwork geen sprake. „Als je dan ook nog de wind in de verkeerde hoek zoekt, kun je wel raden hoe mijn humeur was." De eerlijke O'Rourke, die twee mil joen eigen geld in de campagne heeft gestoken, kent de oorzaken. Vergelijk het met een ongetrainde middenmoter uit de eredivisie die ineens tegen Real Madrid moet spelen. „We hebben pas tijdens de wedstrijd voor de eerste keer de spinnaker gehesen", zegt de zaken man uit Limerick. „Daar word je op dit niveau meteen op afgere kend." Het leed was nog niet geleden. Bij De start van de onder Nederland se vlag varende boot van Delta Lloyd heeft door problemen aan zeil en kiel een dramatische start in de Volvo Ocean Race. de start van de tweede race had Andreas Hanakamp, de Oostenrijk se schipper van de Russische boot, een black-out. Hij 'parkeerde' zijn 70-voeter in de romp van de NED-i. Exact in het logo van het door O'Rourke gesteunde goede doel werd een gat van 25 bij 25 cen timeter geprikt. „Alsof we al geen werk genoeg hebben", zei O'Rourke, oud-win naar van de beruchte Sydney-Ho- bart en de Fastnet-race, die dus wel wat gewend is. Razendsnel werd het gat gedicht met tape. „Maar we konden niet meer vol gas geven." De schade bedroeg ruim 10.000 eu ro en de reparatie vergt minstens drie dagen. „Dure trainingstijd", besefte O'Rourke. Servische passeert Serena Williams door zege in Stuttgart. STUTTGART - Tennisster Jelena Jan kovic is vanaf vandaag weer aan voerster van de wereldranglijst. De Servische passeert de Amerikaan se Serena Williams dankzij haar toernooizege van gisteren in Stutt gart. Jankovic versloeg in de finale de Russin Nadja Petrova in twee sets: 6-4 6-3. Tomas Berdych vierde in Tokio de vierde toernooizege uit zijn car rière. De Tsjech deklasseerde in de finale de als vijfde geplaatste Ar gentijn Juan Martin Del Potro. Het werd 6-1 6-4 voor Berdych. Bij de vrouwen ging de eindzege in Tokio naar de Deense Caroline Wozniacki. De pas 18-jarige speel ster was als eerste geplaatst en vol deed aan de verwachtingen door met 6-2 3-6 6-1 te winnen van Kaia Kanepi uit Estland. De Roemeense Sorana Cirstea won het WTA-toernooi van Tasj- kent. Het was haar eerste toernooi winst in de proftour WTA. Ze ver sloeg in de finale de Duitse Sabine Lisicki in drie sets: 2-6 6-4 7-6. Jankovic boekte in Stuttgart haar tweede toernooizege op rij. Vorige week was .ze ook al de beste in het Chinees Open. Ze verdiende zo veel punten dat ze Williams, die in Stuttgart in de tweede ronde strandde, inhaalt op de mondiale ranglijst. Jankovic bezette deze zo mer ook al even de eerste plaats. „Ik heb deze week goed getennist en ben trots op mezelf', zei de Ser vische, die met een pijnstillende injectie speelde om een gescheur de teennagel te ontzien. „Ik had tij dens het spelen geen pijn." De 23-jarige Jankovic had met Pe trova minder moeite dan een dag eerder in de halve finale met de Amerikaanse Venus Williams. Toen verloor ze de eerste set met 7-6 en moest ze terugvechten in een partij die drie uur duurde. Jankovic kreeg na de zege in Stutt gart de keuze uit een cheque van bijna 100.00 dollar of een gloed nieuwe Porsche Carrera cabrio. „Ik heb al een Porsche Turbo, dus waarom ook niet een cabrio?" Nederlander wint van Blomdahl en Kim in World Cup Korea. door Frits Bakker SEOUL - Op het meesterschap van Dick Jaspers staat dit jaar geen maat. De Nederlandse biljarter won eerder al het EK met een re cordmoyenne, zegevierde in de we reldbekertoernooien in Porto en Mexico en heeft nu ook in Zuid-Korea weer genadeloos toege slagen met winst in de finale tegen de Koreaan Kim. De soevereine zegereeks kent zijn weerga niet. Door de triomftocht was Jaspers al naar de eerste plaats op de wereldranglijst gestegen, die positie is nu nog verstevigd. De overwinning in Korea, waar de thuisspeler Kyung Roul Kim in de finalepartij luid werd aangemoe digd, kwam tot stand met hoge scores van Jaspers. De Nederlan der won de eerste twee sets met 15-6, verloor er daarna weliswaar twee met 15-13, maar sloeg op het ultime moment weer toe met 15-6. De moyennes spraken boekdelen: Jaspers 1.918, Kim 1.297. Voor de aanloop naar de finale moest Jaspers ook afrekenen met een niet onaanzienlijk obstakel. De Zweed Torbjörn Blomdahl Dick Jaspers wint in Zuid-Korea zijn derde opeenvolgende toernooi voor de World Cup. Hij verslaat de Koreaan Kim in de finalepartij. kruiste zijn weg, maar Jaspers be gon met set winst, gaf er eentje weg en won de volgende drie. Kyung-Roul Kim had het veel zwaarder in zijn halve eindstrijd. Hij moest het opnemen tegen Fré- déric Caudron, de winnaar van de wereldbeker in Sluiskil dit jaar. De twee spelers waren de hele partij aan elkaar gewaagd. Caudron kwam met 2-1 voor in sets, kreeg in de vierde set een matchpunt, maar zag Kim toch nog door de fi nish glippen. En in de vijfde set won Kim tot grote vreugde van al le Koreanen op de tribunes. Jaspers streek met de overwinning de bonus van 5000 euro op. Het volgende toernooi voor de World Cup is in november in Hurghada (Egypte). Stroetinga winnaar van eerste wedstrijd, maar zonder tv-beelden. AMSTERDAM - Hoewel de officiële start van het marathonseizoen toch een blijde gebeurtenis moet zijn, liepen de schaatsers er zater dag in Amsterdam verslagen bij. Sommigen beseften maar al te goed dat ze dit seizoen niet meer live op de tv-zender SBS6 te zien zijn. Desondanks kwam er na de eerste KNSB-wedstrijd gewoon weer een winnaar uit de bus. Arjan Stroetin ga zegevierde. De 27-jarige automonteur uit 01- deberkoop toonde zich de rapste in de massasprint. Ingmar Berga en Sjoerd Huisman werden respec tievelijk tweede en derde. Het sce nario is als in een soap met goede tijden, slechte tijden. Vorige maand maakte SBS6 plots een ein de aan het tv-contract met de schaatsbond. De sponsors moeten nu de dertien uur tv-zendtijd mis sen. Dat levert een gezamenlijke schadepost op van een miljoen eu ro. De schaatsbond en de commer ciële zender zijn nog in onderhan deling om de Essent-competitie, die op 2 november begint, als sa menvatting op het scherm te krij gen. In Amsterdam werd zaterdag on danks alles een begin gemaakt met de strijd om de KNSB-cup. De ra ce over honderd ronden kende weinig ontsnappingen en een ver diende winnaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43