Oemoemenoe Basketballenvrouwen starten de competitie sterk en gemotiveerd Slotakkoord voor gehandicapt Fortis WPZC Maandag 6 oktober 2008 39 Middelburgse rugbyers willen zich settelen in de eerste klasse. door Marco Pook MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe moesten gisteren in de stromende regen hun meerdere er kennen in lijstaanvoerder Utrecht. Het betekende de tweede neder laag op rij voor de Middelburgse eersteklasser. Op de einduitslag (7-51) viel weinig af te dingen. Hoewel dé nederlaag bij de koplo per niet helemaal onverwacht kwam, toonde Oemoemenoe-cap- tain Fabien Legrand zich na afloop teleurgesteld over de uitslag. „Het niveauverschil viel me tegen", was zijn eerste reactie. Legrand had echter ook iets positiefs gezien. „In de tweede helft ging het een stuk beter. We waren meer een team en speelden veel compacter. Vanaf het begin van de wedstrijd liep Oemoemenoe achter de feiten aan. Binnen vijf minuten was het' via een try en een conversie 0-7. Na een klein kwartier verdubbel den de Utrechters deze score. Oe moemenoe kwam in de eerste helft amper in de buurt van een score. De weersomstandigheden waren bovendien erg bar. Een hevi ge windvlaag nam een paraplu me ters langs de lijn mee en de vele re genval zorgde voor een drassig veld. „We gaan nu rugbyen", klonk het uit de mond van de zeer fanatieke Oemoemenoe-speler Harry Pool richting zijn teamgenoten, nadat het net 0-21 was geworden. „Ze zijn zeker niet beter dan wij", wa ren de volgende woorden van de speler uit de tweede rij van Oe moemenoe. De uitspraak was vooral opbeurend bedoeld en deed de waarheid geen eer aan. De Middelburgers troffen een te genstander die simpelweg een maatje te groot was. Na het ver- F|1 Oemoemenoe verliest van kop- loer Utrecht. Ook volgende week staat een zware tegenstander te wachten. Daarna ziet Oemoeme noe meer kansen op winst. strijken van de eerste 40 minuten was de stand al 0-38. In de tweede helft was het klassen verschil overigens minder groot. Oemoemenoe ging zich meer met het spel bemoeien en dat resulteer de bij een 0-41-stand ook in een Middelburgse score. Wouter Krik- ke maakte een try en loey Luitwie- ler was. trefzeker met een conver sie. In het tweede bedrijf zag de leidsman zich genoodzaakt om vier kaarten te trekken. Twee daar van gingen naar de Oemoeme- noe-spelers Scott Flanagan (geel) en Devinn Schutte (rood). De laat ste kaart viel in de slotfase van het duel, dat op dat moment al lang ge speeld was. Na 80 minuten stopte de teller bij een score van 7-51. „Volgende week spelen we op nieuw tegen een ploeg die hoog staat op de ranglijst, dus dat wordt lastig. De wedstrijden erna ver wachten we weer voor de winst te kunnen spelen", was het realis tische commentaar van Legrand. „De strijd om promotie naar de ereklasse zal denk ik gaan tussen Utrecht en 'The Hookers' uit Hoek van Holland. Onze eigen doelstel ling is handhaving. We hebben geen illusies dat we tot meer in staat zijn. We zien mogelijkheden om in de toekomst hogerop te ko men, maar voorlopig moeten we ons op dit niveau zien te settelen. We hebben een jong team dat nog moet groeien." Oemoemenoe Oemoemenoe uit Middelburg komt uit in de eerste klasse van de landelijke rugbycompeti- tie. 3*- De vijf gespeelde wedstrijden dit seizoen eindigden voor Oe moemenoe twee keer in winst, een keer in gelijkspel en twee keer in verlies. Met een totaal van elf wed- strijdpunten staat de Zeeuwse rugbyclub voorlopig op de acht ste plaats. Tegenstanders die Oemoeme noe de komende weken zal ontmoeten zijn The Hookers, The Bassets, Oisterwijk Oysters en Waterland. Robert van Stevendaal man van de wedstrijd KWADENDAMME - Kaderteam 's Lands Welvaren heeft in eigen huis met 8-0 gewonnen van Nieuw Rubroek Griffioen. Man van de wedstrijd was Robert van Stevendaal (Vogelwaarde) die zijn partij 57/2 in twee beurten afwerk te. Hij opende met een serie van 154 tegen Dimitri Katsis, die repli ceerde met 160. In de volgende beurt rondde Van Stevendaal ech ter het karwei met 21 punten af Stimuleringsprijs voor coach Peter Vaal AXEL - Peter Vaal (Axel) heeft zater dag 2500 euro uit het stimulerings fonds van NL coach ontvangen. De coach van basketbalclub Schel- desport in Terneuzen kreeg de prijs, omdat hij naar het oordeel van de jury een uitstekend jeugd- plan indiende. Vaals plan is er op gericht beginnende, talentvolle coaches en jonge basketballers naar een hoger niveau te brengen. Het mannenteam van BC Vlissingen boekt de tweede zege op rij. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen boekten gisteren in de hoofdklasse een 89-64-zege op Springfield, waardoor het team de ranglijst aanvoert. De vrouwen van BC Vlissingen en BV Souburg speelden hun eerste wedstrijd. Bei de teams begonnen het seizoen met een ruime overwinning. MANNEN. BC Vlissingen- Springfield 89-64: Tot 15-14 hiel den beide titelkandidaten elkaar in evenwicht. Daarna nam de ploeg uit Berlicum een 20-29-voor- sprong, maar BC Vlissingen bracht het verschil terug tot 37-40 bij rust. Na de pauze speelde BC Vlis singen een stuk geconcentreerder terwijl Springfield zich steeds meer ergerde aan de arbitrage. BC Mesu en Minderhoud weer op de schaats AMSTERDAM - Erwin Mesu (Middel burg) is als 25e geëindigd in de eer ste marathonwedstrijd van dit schaatsseizoen. Na een zwaar skeelerseizoen was het voor hem en voor Andries Minderhoud even wennen op de schaats. Mesu hield aan deze wedstrijd, die meetelt voor de KNSB-cup, twee competi- tiepunten over. Minderhoud moest enkele ronden voor het ein de het ijs verlaten. Motor Van de Ven begeeft het weer HARFSEN - Brandhout, noemde mo torcrosser Rinus van de Ven zijn dag op het Open NK in Harfsen. Voor de zoveelste keer dit seizoen liet zijn motor hem in de steek. „Het is het hele jaar al ellende." Rij dend op de vierde positie in de tweede manche stopte zijn motor ermee. Daarmee ging Van de Vens hoop op een podiumplaats voorlo pig in rook op. Vlissingen profiteerde optimaal en sloot het derde kwart af met een 66-54-voorsprong. De wedstrijd was toen al gespeeld en het team van Victor Vermue liep uit naar een ruime 89-64-eindstand. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 22, Michel Bosters 16, Sjors van der Poel 13, Dennis de Paauw 11, Jeffrey van Driel 10, Stefan Schrier 7, Sjoerd van Pelt 6 en Benjamin Steenbeek 4. VROUWEN. Agathos-BC Vlissin gen 43-75: In Geertruidenberg kwam BC Vlissingen gemotiveerd uit de startblokken, wat resulteer de in een 2-14-voorsprong na vier minuten. Deze voorsprong werd uitgebouwd naar een 21-39-rust- stand. In de tweede helft bleef het BC Vlissingen komt in het duel met Springfield op achterstand maar knokt zich moedig terug. Het vrouwenteam behoudt conti nu de voorsprong op Agathos. EMM start met sterk gehavende ploeg MIDDELBURG - Een week voor de competitiestart is de situatie van de handballers van EMM verre van rooskleurig. „Zeg maar gerust zorgwekkend", zegt trainer Hans Dierickx. Voor de eerste wedstrijd tegen Orion Rucphen ontbreken maar liefst zes potentiële basisspe lers. Gisteren kon EMM geen vuist maken tegen Orion (14-18) en GSC (15-15). De equipe bestond bijna alleen uit junioren. Eindelijk weer winst voor Tovaal GOES - De Goese Rugbyclub To vaal heeft de eerste zege in de der de klasse zuidwest behaald. In Lei den werd LSRG 2 met 12-23 versla gen. De Goesenaren drukten vier tries en stelden daarmee ook het bonuspunt veilig. Stephen Boyd opende de score vanuit een penalty-kick. Jan Otte voerde de score op tot 0-8. David Glerum zette twee tries. team van coach Tom Joziasse do mineren, waardoor de eerste com petitiewedstrijd met een ruime overwinning werd afgesloten. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 20, Nanon Doeland 19, Elisa Kui pers 12, Dorien de Witte 10, Lisa Kui per 8, Quintana Pattinama 4 en Nayara de Ridder 2. BV Souburg-Vossenberg 68-33: Döor veel druk te zetten in de ver dediging liepen de vrouwen van BV Souburg snel uit. Met talrijke onderscheppingen en fastbreaks werd een 38-16-ruststand bereikt. In het derde kwart zakte het tem po wat in, maar in het laatste kwart werd de druk weer opge voerd en boekte BV Souburg een ruime 68-33-zege. Scores BV Souburg: Suzan Plas 17, Ni- coline Craste 11, Linda de Meij 8, Karin Kooistra 7, Ilse Rijnberg 6, Shanice de Graaf 6, Gitta Zijlma 6, Annegret Scheers 5, Nathalie Franke 2. All Ready haalt het ritme uit de wedstrijd en is daardoor een lastige tegen stander voor Fortis. foto Lex de Meester Invaller Koppejan schiet Souburgers naar zege in derby tegen All Ready. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Fortis, Fortis en nog eens Fortis. De kranten en nieuwsuitzendingen op televisie konden de afgelopen dagen niet om de in crisis verkerende bank heen. Maar terwijl de bank Fortis in grote problemen leek en nog steeds lijkt te verkeren, is het rond het korfbalteam van Fortis vrij rus tig- De korfballers uit Oost-Souburg pakten met de perikelen van de bank een extra graantje publiciteit mee, maar raakte van al die aan dacht geenszins de focus op de wedstrijd van afgelopen zaterdag kwijt. Thuis in Oost-Souburg werd met 9-8 gewonnen van All Ready uit Zierikzee. Fortis, dat overigens behalve de naam niets te maken heeft met de bank, draait mee in de linkerrij van de eerste klasse. Terwijl het publiek aan de zijlijn vanwege het koude weer massaal de nieuwe wintermode toonde, was de eerste helft van de wed strijd tussen de Oost-Souburgers en het Zierikzeese team duidelijk in het voordeel van Fortis. Pas toen het na een krap halfuur 4-0 voor Fortis stond, kon All Ready eindelijk het eerste en tweede doel punt maken. „Als je pas na 28 mi nuten spelen het eerste doelpunt maakt, tja, dan weet je dat het erg lastig gaat worden om nog te win nen", aldus Hans Landman, coach van All Ready. Lastig, maar niet onmogelijk, be wezen de spelers van All Ready in de tweede helft, die met 5-2 be gon. Terwijl uit het Oost-Souburg- se publiek bij 4-0 klonk dat 'er wel even gewonnen zou worden', sloop All Ready als een sluipmoor denaar langzaam naar zijn prooi toe. En waar er in de eerste helft nog veel kansen werden gemist, vielen er in de tweede helft meer scores te noteren voor het Schouw- se team. De twee teams stonden met 8-8 gelijk toen Patrick Koppe jan er namens Fortis in de laatste vier minuten 9-8 van maakte. Voor Fortis-coach Aarnout Crucq kon er na afloop van de wedstrijd wel een overwinningsbiertje in. Hij zei dat zijn ploeg verdiend had gewonnen. „All Ready is een lasti ge tegenstander, de spelers haal den voortdurend het ritme uit het spel. We wisten van tevoren dat we tegen All Ready zouden verval len in een passief spel, het 'schaak-korfbal'. Daar zijn zij goed in. Daarom, en vanwege het feit dat wij drie belangrijkè geblesseer de spelers niet konden opstellen, is het knap dat wij toch hebben ge wonnen", aldus Aarnout Crucq. Hans Landman van All Ready was het niet helemaal met hem eens. Landman vond juist dat niet For tis, maar zijn team had moeten winnen. „Ik vond dat wij op basis van het spel hadden moeten win nen, alleen schortte het ons met name in de eerste helft aan de af werking. Ik denk dat als wij van daag 20% van de kansen hadden benut, wij hadden gewonnen. Maar aan dat percentage kwamen wij bij lange na niet. We verloren omdat we de kansen niet afmaak ten. Zo simpel is het", aldus Land man. Scores Fortis: Patrick Koppejan 3, Re- mi van den Broeke 2, Jessica de Boer 1, Chantal Caljouw 1, Remco Crucq 1 en Chalana Janisse 1. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu- wenhuyze 2, Dennis Voshart 2, Henk de Graaf 1, Marcel Joziasse 1, Yvonne Joziasse 1 en Remy Quist 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41