yy™gs2 Koploper maatje te groot voor beste in hun klasse Schaker Michael Wise wint 1800-toernooi De Stormvogel heeft overtuigende start in waterpolocompetitie Minderhoud wint Zweedse Grand Prix 38 Maandag 6 oktober 2008 pzc W Twee zeges op rij voor de Vlissingse volleyballers. door Peter vam Kouteree GOES - Beide volleybalteams van WS'92 deden het zaterdag op nieuw goed en behoren na hun tweede zege tot de best presteren de teams in hun klasse. De vrouwen van Morres/Hulst voeren de ranglijst aan in de regio divisie na een 4-0-winst bij VCN/King Software 2. Forza won in deze klasse met 1-3 van DVO. Savok verloor in de promotieklas se met 3-1 van Volcom. Mytilus kwam in de tweede divisie weder om niet tot winst. VCN/King Soft ware was met 1-3 te sterk. WS'92-OKK'70 4-0: Terwijl trai ner Rob Lantsheer meedeed aan de Kustmarathon boekten de man nen van WS'92 een ruime en overtuigende overwinning. Deze tweede zege op rij in de regiodivi sie kwam zonder al te veel proble men tot stand. WS'92 hanteerde een lastige opslag en haalde daar mee de angel uit de aanval van de gasten. Vanuit een goede pass zorg den de Vlissingers voor veel drei ging in het midden. Dat leidde tot gevarieerde aanvallen, waarop de bezoekers geen antwoord hadden. WS'92-Sarto 3 3-1: Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de Zeeuwse promotieklasser zonder problemen naar winst kon afwik kelen. WS'92 werkte in de eerste set echter de vroeg opgelopen ach terstand weg en bleef vervolgens drie sets lang goed bij de les. Met veel serviced ruk nam de thuis ploeg het initiatief Onder leiding van de debuterende spelverdeel- ster Asnath Lawalata resulteerde dat in een 3-0-voorsprong. Vooral Stepanie van der Eijk onderscheid de zich met haar snelle midden- aanval. Met de winst in de knip verloor WS'92 de laatste set. Vlissingers boeken 2-9-overwinning op SBC2000 2. door Ko Mechielsen GOES - De Stormvogel staat er goed voor in de waterpolocompeti tie na de 2-9-winst op SBC2000 2. De Ganze was zaterdag in de eer ste wedstrijd van het seizoen kans loos tegen De Bruinvis (5-13). De Ganze-vrouwen verloren met 8-4. SBC2000 2-De Stormvogel 2-9: De Stormvogel had een sterke start in Breda. Al in de eerste perio de namen de Zeeuwen een 0-4- voorsprong en was het SBC2000 2 dat veel kansen onbenut liet. De kansen die wel benut werden, vie len stil bij keeper Bob Willemse. In de tweede periode kreeg De Stormvogel het lastig en kwam SBC2000 2 beter in de wedstrijd, resulterend in 2-6. Na 2-7 in de der de periode lieten de Vlissingers zien wie de eer toekwam: 2-9. Scores De Stormvogel: Martijn Me chieisen 5, Chris van der Draai 2 en Ro bin Juranek en Simon Marijs 1 maal. De Ganze-De Bruinvis 5-13: De Ganze trof een fanatiek De Bruin vis dat al snel met 0-2 voor kwam. In de tweede periode liepen de gasten uit naar 2-6. Na 4-9 in de derde periode eindigde de wed strijd in een zure 5-13-nederlaag voor de Ganze. Scores De Ganze: Stijn Sandee en Gui- do Vermeulen 2 en Maarten Buijs 1. Hieronymus 2-De Ganze 8-4: De vrouwen van De Ganze startten slecht en zagen het jeugdige Hiero nymus 2 een 3-1-voorsprong ne men. In de tweede periode kon De Gan ze niet voorkomen dat het 4-1 werd. Toch gaven de vrouwen niet op. Een goede derde periode ein digde in 7-3, waarna Hieronymus verder uitliep. Scores De Ganze: Astrid Assink 2 en Joyce Pieters en Tamara Flore 1. GOES - Hans Peter Minderhoud en zijn paard Exquis Escapado heb ben ook in de tweede wedstrijd sinds de comeback goed gepres teerd. In het Zweedse Flyinge greep de Westkappelaar de zege in de Grand Special met een score van 69,24 procent. In de Grand Prix eindigde de com binatie als derde, achter Edward Gal met Sisther de Jeu en de Zweed Jan Brink met Briar. Tha- mar Zweistra van Stal Hexagon uit Schore werd met Ortello dertien de. In de Prix Saint George greep Min derhoud het brons met het paard Tango. Thamar Zweistra werd in deze klasse zevende met Hexagons Truppa. Ook deze wedstrijd werd gewonnen door Edward Gal. Hij reed op de supergetalenteerde vier voeter Totilas en kwam tot de in drukwekkende score van 72,55 pro cent. Weerstandspunten bepalen wie van de vijf eerstgeplaatsten wint. door Roeland Alders oost-souburg - Het 1800-toer- nooi is een prooi geworden voor Michael Wise. Met vijf punten uit zeven duels werd hij met vier an dere schakers gedeeld eerste, maar Wise had de meeste weerstands- punten behaald. Het i8oo-toernooi is een toernooi voor schakers die een rating heb ben onder de 1800. Meestal is het een spannend toernooi. Ook dit keer waren de spelers aan elkaar gewaagd. Souburg-preses Albert Vermue en de voor Middelburg spelende Dick Wolters begonnen het toernooi erg sterk. In het on derlinge duel was Wolters Vermue de baas. Voor het ingaan van de laatste ron de hadden beide spelers een punt voorsprong op de concurrentie. Wolters werd echter onder de voet gelopen door de Goese jeugdspe ler Jóey van de Braak, die op die manier met Wolters op gelijke hoogte kwam. Vermue had inmid dels goede hoop op de titel. Tegen clubgenoot Jean-Pierre van Ge- mert had hij een goede stelling. Van Gemert deed nog een uiterste winstpoging. Vermue liet zich door hem foppen en verloor in plaats van winst te pakken. Op die manier achterhaalde Van Gemert ook de andere spelers. Mi chael Wise ging er stiekem met de winst vandoor. Hij achterhaalde net als Van Gemert en Van de Braak de koplopers en eindigde op de gedeelde eerste plaats. Zijn weerstandspunten (30,5) gaven de doorslag. Maxim de Clercq pakte de prijs in het i6oo-toernooi. In de eerste helft komt Oemoemenoe (zwartwitte shirts) niet aan scoren toe. Utrecht loopt voor rust uit naar 0-38. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40