verschillende betekenissen tunnel voor N57 Plannen voor cultuurhuis Amir verlaat Op zoek naar Joseph Jongen spuugt naar agenten PZC Maandag 6 oktober 2008 3 plekken in Maastricht, Den Bosch en Heiloo trekken jaarlijks al snel 60.000 tot 100.000 bedevaartgan gers. Hij zoekt de verklaring in de grote behoefte aan een individuele invulling van het geloof „Of je nu katholiek bent of niet, want ook steeds meer mensen uit protestant se hoek gaan op bedevaart." Volgens Margry zijn pelgrims in eerste instantie op zoek naar een plek waar ze los kunnen komen van hun dagelijkse leefomgeving. Waar het sacrale steviger aanwezig is. „Hoe dat aanvoelt? Dat is net wat ieder individu voor zich aan die specifieke plek toekent. Verge lijk het met meditatie. Vroeger was er veel meer nodig, een klein mirakel was toch wel noodzake lijk." Die wonderen gebeuren nog steeds, zegt pastoraal werkster Chantal van de Walle van de Inter Parochiële Vereniging Oost Zeeuws-Vlaanderen. „Alleen niet allemaal even spectaculair. Waar in dit verband altijd heel erg de na druk op wordt gelegd, zijn men sen die uit een rolstoel opstaan of blinden die plots weer kunnen zien. Maar wonderen zijn er in heel veel verschillende betekenis sen. Wanneer iemand met een pro bleem rust en vertrouwen krijgt om weer door te gaan, is dat in fei te ook een wonder." Van de Walle gaat zelf niet op de bedevaart. „Het spreekt me niet aan. Je moet er iets mee hebben. Misschien komt dat nog, als ik wat ouder ben." De meeste pelgrims die rond de kerkfeestdag van The- resia in oktober de verering in Hei kant bijwonen, komen uit de buurt. De verering begint morgen om twee uur met een bijeenkomst in de parochiekerk, gevolgd door een ommegang langs de zeven ka pelletjes aan het pad tussen de kerk en het kerkhof Ieder afzon derlijk beeld laat één van de sterke levensmomenten van de heilige Theresia zien. Dit wordt verwoord in een korte tekst en een gebeds moment. Stallaert: „Wat er dan gebeurt, is heel persoonlijk. Dat valt moeilijk te omschrijven. Voor mij is het steeds weer een versteviging van de band die ik met haar voel." Bedevaartplaatsen Zeeland Aardenburg: O.L. Vrouw met de Inktpot. »- Baarsdorp: O.L. Vrouw. Boschkapelle: HH. Martelaren van Gorcum. Heikant: H. Theresia van Li- sieux. Hengstdijk: H. Catharina van Alexandrië. Kapellebrug: O.L. Vrouw ter Eecken. Lamswaarde: H. Cornelius. Middelburg: O.L. Vrouw van den Polder. Nieuw-Namen: H. Nicolaas van Tolentijn (Tolentino). Terhole: H. Gerardus Majella. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat over weegt om rondleidingen te gaan geven tijdens de bouw van het aquaduct onder het Kanaal door Walcheren voor de aanleg van de nieuwe N57. Volgens Eric Mostert van Rijkswa terstaat is dat een wens van veel mensen. Rijkswaterstaat zal in elk geval een webcam gaan gebruiken zodat mensen die de bouw van het aquaduct willen volgen, dat via internet kunnen doen. De web cam laat vanaf maart zien wat er gebeurt. Het informatiecentrum N57 staat aan de Kleverskerkseweg in Middelburg, tussen het stads kantoor en de plek waar het aqua duct komt. Het is elke werkdag open tussen 13.00 en 17.00 uur. Q www.rijkswegn57.nl GOES - Amir Vahidi uit Goes wordt niet de hoofdrolspeler van de landelijke musical Joseph and the Amazing Technicolor Dream- coat. Hij werd gisteravond uitge schakeld tijdens de vijfde liveshow van het Avro-televisieprogramma Op zoek naar Joseph. Er zijn nog vijf kandidaten over. Amir speelt wel de hoofdrol in de Zeeuwse ver sie van de musical door de Musi cal-Vrienden, die woensdag in De Mythe in Goes in première gaat. RENESSE - Een 17-jarige Schou- wen-Duivelander maakte het zater dagnacht erg bont. Hij mishandel de op de Hogezoom in Renesse zonder aanleiding een 20-jarige Zierikzeeënaar, waarna hij rond twee uur werd aangehouden. Onderweg naar het bureau spuug de en beledigde hij de agenten. In een ophoudkamer in het bureau kreeg de jongen het voor elkaar zichzelf een bloedneus toe te brengen, waarna werd besloten dat hij naar een politiecel in Toren- tijd moest. Ook tijdens die rit bleef de jongen beledigen en spu gen naar de agenten. Therese Stallaert blies zes jaar geleden de Theresiabedevaart langs de zeven kapelletjes in Heikant weer nieuw leven in. foto Wim Kooyman Instellingen Middelburg willen in één pand of dicht bij elkaar zitten. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Diverse kunstinstel lingen in Middelburg bekijken de mogelijkheid om te komen tot een cultuurhuis of een 'cultureel kwar tier'. Het gaat in elk geval om de Zeeuwse Muziekschool, CBK Zee land (centrum beeldende kunst) en Kunsteducatie Walcheren. De directeuren Kathrin Ginsberg (CBK Zeeland) en Willem Smit (Zeeuwse Muziekschool) ontvouw den gistermiddag hun plannen in de eerste editie van de talkshow over kunst en cultuur in Zeeland, die voortaan elke eerste zondag van de maand in De Drukkerij in Middelburg wordt gehouden. Smit gaf aan dat gezamenlijke huis vesting niet de eerste doelstelling is. „We zitten nu in misschien wel het mooiste straatje van Neder land, de Kuiperspoort, maar de zichtbaarheid laat te wensen over." Door de uitbreiding van activitei ten met popmuziek ontstaat er ook ruimtegebrek. Een concentra tie van culturele instellingen kan bovendien een stimulerende wer king hebben. CBK Zeeland en Kunsteducatie Walcheren hebben vergelijkbare overwegingen. „We zitten niet op de schopstoel, maar we zien wel kansen en mogelijkheden", zei Ginsberg. Smit wees wel op het ri sico van het 'verwateren' van de ei gen identiteit van de instellingen. Hij zei daarom ook veel te voelen voor een cultureel kwartier, waar bij de partners niet in één pand maar wel in één omgeving zitten. De betrokken partijen hebben al het postkantoor in de binnenstad op het oog gehad als geschikt on derkomen, maar dat is inmiddels verkocht aan een ontwikkelaar. Naar een nieuwe locatie wordt nu gezocht. De Vleeshal is ook betrokken bij de gesprekken, voor een eventuele vervangende plek voor De Kabinet ten in de Zusterstraat. Directeur Lorenzo Benedetti zei gisteren 'nog geen positie te hebben inge nomen'. „Het is interessant om iets te doen, maar ik wil het eerst goed bestuderen." Baanvelden 13 Postbus 88 4715 ZH Rucphen E-mail: info@skidome.nl Tel.: +31(0)165 - 34 3134 www.skidome.nl/www.kiddieskidsklup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3