ontsnappen Korfballers TOP hebben eerste winst te pakken Zeeland Sport houdt open huis Zure nederlaag voor vrouwen Oostkapelle W PZC Maandag 6 oktober 2008 35- Korfballers laten tegen Tjoba grote voorsprong (6-2) schieten: 10-13. door Ron de Waal MIDDELBURG - De mogelijkheid was er wel degelijk, maar het lukte de korfballers van Swift zaterdag uiteindelijk niet om Tjoba punten afhandig te maken. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen herstel de zich knap van een uitermate zwak optreden voor rust en nam alsnog de volle winst mee naar huis: 10-13. Winst op Tjoba zouden volgens trainer Ralph Gillissen bonuspun- ten betekenen voor Swift, maar na afloop baalde hij toch stevig van de mislukte missie. „Vooral van die snelle 6-6 kort na rust", zei hij zichtbaar teleurge steld. „Tjoba was zwak voor rust, en daar maakten wij onvoldoende gebruik van. In plaats van ze.nog meer pijn te doen, lieten we hen terugkomen in de wedstrijd. We gaven onze voorsprong van vier punten veel te makkelijk weg", concludeerde Ralph Gillissen na af loop. Aan Tjoba-kant was trainer Chris de Put maar wat blij dat zijn ploeg er in de eerste helft nog genadig van af was gekomen. „Dit is niet de eerste maal dat we zo starten, en ook voor aanvang van deze wedstrijd heb ik de ploeg er nog op gewezen. Je maakt vooraf af spraken, maar die werden niet na gekomen. De organisatie was niet goed", oordeelde de Belgische oe- fenmeester over de eerste helft van zijn ploeg. Al na vijf minuten begaf De Put zich naar de zijlijn om zijn ploeg te vragen eindelijk eens wakker te worden, omdat er inmiddels al een 3-0-achterstand op het score bord prijkte. De marge liep op naar vier (5-1 en 6-2), maar door twee treffers van Marcel de Dreu kort voor rust bleef de schade voor Tjoba beperkt 6-4. „Gelukkig pik ten we het qua scoren weer snel op", zei een opgeluchte Chris de Put. Swift daarentegen zakte langzaam terug. De ploeg die de eerste twin tig minuten scherp en geconcen treerd speelde en volkomen te recht leidde, moest lijdzaam toe zien hoe Tjoba dichterbij sloop. Het hoge bal- en bewegingstempo van de thuisploeg werd minder en ook de schoten misten steeds va ker doel. Na een kleine tien minuten in de tweede helft zette Marcel de Dreu zijn ploeg voor de eerste maal op voorsprong: 6-7. Swift sputterde nog wel dapper te gen, maar het kwalitatief sterkere Tjoba stelde snel orde op zaken. Na twee eerdere mislukte pogin gen vanaf de strafworplijn, lukte het Niels Westmaas nu wel om te scoren, waardoor de wedstrijd in de knip zat bij Tjoba: 8-13. Richard Geldof en Ivo de Hond ga ven de stand voor Swift in de slot fase nog een draaglijker aanzien: 10-13. Daar waar Chris de Put zijn ploeg in de tweede helft eindelijk het normale niveau weer zag halen, moest Ralph Gillissen het tegen overgestelde constateren. „Het col lectief veranderde helaas in teveel los zand." Swift - Tjoba 10-13 (6-4). Scores Swift: Richard Geldof 4, Ivo de Hond 3, Paul van den Berg 2 en Anita Hoeks tra. Scores: Tjoba: Jouri van de Broeke 3, Gerben van Boven 3, Marcel de Dreu 3, Niels Westmaas 2 en Johanneke Vleu gel 2. Scheidsrechter: Evert Bos (Slied- recht). Aantal toeschouwers: 100. De korfballers van Swift begin nen goed in de derby tegen het sterker geachte Tjoba. Na 6-2 komt er zand in de machine, waardoor Tjoba kan ontsnappen. Ondo mist stootkracht en verliest topduel met Oranje Zwart: 11-6. door Jaapjan Ritsema GOES - TOP heeft de stijgende lijn van de laatste weken voor het eerst weten te vertalen in de volle winst. De korfballers uit Arnemui- den leidden van begin tot eind te gen IJsselvogels en wonnen met 13-11. In de derdeklasse ging Ondo onderuit in de topper tegen Oran je Zwart. Nipte overwinningen wa ren er voor Stormvogels en Blauw Wit. Seolto moest het hoofd bui gen voor koploper Olympia. TOP-IJsselvogels 13-11: Op het Ar- nemuidse korfbalvinyl kende TOP een voortvarende eerste helft (6-2). In de tien minuten die volg den sloegen de Arnemuidenaars hun slag: IJsselvogels kwam gevaar lijk dichtbij (6-5), maar TOP kende juist toen dadendrang en liep weg naar 10-5. De overwinning is daar na niet meer in gevaar gekomen. Uiterst content met de twee be langrijke punten .analyseerde coach Edwin Coppoolse: „Iets min der niveau dan vorige week, maar nu scoorden we op de belangrijke momenten wel." Hij sprak van 'een degelijke overwinning', in de wetenschap dat TOP IJsselvogels passeert op de ranglijst. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder en Nelleke van Belzen beiden 2, Leon van Belzen, Corné Bezemer, Peter van Belzen en Jantine Meulmeester allen 1. Oranje Zwart-Ondo 11-6: In West maas was Ondo voornemens de macht in de derdeklasse te grijpen door medekoploper Oranje Zwart te verslaan. Het ging mis. Zonder topscoorder Martijn Walraven mis te Ondo stootkracht. Aan lange aanvallen en rebound geen gebrek, maar het rendement was veel te laag. „Een terechte nederlaag", moest coach Christian Hoefkens dan ook constateren. „Als je de kansen niet afmaakt win je niet." Na rust bleef Ondo droog staan, waardoor Oranje Zwart eenvoudig kon weglopen. Scores Ondo: Wim Allaart, Joris Hoog werf en Robbie Mesu allen 2. DVS-KVK 13-3: In het duel tussen de twee hekkensluiters liet DVS KVK geen moment de illusie op de eerste Kapelse punten. De jon ge thuisploeg bleek op alle fronten gewiekster, moest ook coach Wim Voorneveld erkennen: „Door een gebrek aan strijd waren we gauw klaar." KVK speelde vanaf de tien de minuut al een verloren partij. Scores KVK: Jeroen Ouist 2, Sander Slabbekoorn 1. Togo-ADO 9-6: Togo kwam uitste kend uit de startblokken: 4-0. ADO, dat vorige week door het verlies op Oranje Zwart al een tik kreeg, leek geïmponeerd, maar kwam terug tot 4-3. Daar nam To go het initiatief weer over, naar te vredenheid van coach Robert Jon- gejan: „We hebben zakelijker ge speeld", daarmee doelend op afna me van fouten in de korfzone. Doordat Togo weinig weggaf en ADO niet in grootse doen was, was de zege minder verrassend als op voorhand gedacht. Scores Togo: Anouk Hazelaar 3, Den nis Boelman en André Goossens bei den 2, Anique Elenbaas en Martin Postuma beiden 1. Blauw Wit-SKV 8-7: De eerste overwinning voor Blauw Wit is een feit Opnieuw was de ploeg TOP pakt de eerste overwinning in de eerste klasse van de korf balcompetitie. De ploeg uit Arnemuiden leidt van begin tot eind tegen IJsselvogels: 13-11. uit Kloetinge de bovenliggende partij, maar dreigde toch weer een doemscenario omdat de doelpun ten niet vielen. „Krap, maar ge noeg", was dan ook de opgeluchte reactie in Kloetinge na het laatste fluitsignaal. Belangrijke punten voor Blauw Wit, want niet alleen springt het op de ranglijst over di recte tegenstander SKV' heen, „mentaal geeft het ook een boost", aldus coach Collin Sonke. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk en Ivo Flipse beiden 2, Marco de Jonge, Ilse Kloet, Daniëlla Flipse en Esmee Walra ven allen 1. Seolto-Olympia 5-7: Seolto was niet ver van een goed resultaat, maar bleek uiteindelijk niet in staat de ongeslagen status van de koploper uit Spijkenisse aan te tas ten. Bij een 5-2-voorsprong kort na rust sloeg de ongedurigheid toe en werd het gemis aan een regis seur voelbaar in het jonge Vlissing- se team. De wedstrijd kantelde in het voordeel van Olympia. „Jam mer, er had meer ingezeten", al dus Seolto-coach Richard Ollefers. Scores Seoifco: Daisy Verkerk en Den nis Goedegebuur beiden 2, Maurice Brul 1. Stormvogels-NIO 6-5: Op het spel stond .aansluiting bij de top. Win naar Stormvogels deed goede za ken en klimt naar de tweede plaats. Na de opening (4-0) leek Stormvogels op een eenvoudige ze ge af te stevenen, maar de Rotter dammers wisten zich in een flinke Westkappelse bries terug te knok ken tot 5-3 met rust. Met het mis sen van twee strafworpen leek Stormvogels het onheil over zich af te roepen. Het werd 5-5, maar drie minuten voor tijd stelde Ar jen Schoe alsnog de zege zeker. Scores Stormvogels: Francky Koole 2, Arjen Schoe, Kristian Gabriëlse en Frank Peene allen 1. Domburg is leiding in vierde klasse al Weer kwijt na nederlaag. VLISSINGEN - In de vierde klasse A was het een prima dag voor RIA W dat met 6-1 won bij Zeeland Sport en bovendien koploper Domburg met 1-2 zag verliezen in Oostburg. long Ambon had in Biervliet een veldoverwicht, maar moeite met scoren (1-1). Oostburg-Domburg 2-1: De be zoekers gingen goed van start, maar nadat zij in de 5e minuut een inzet op de lat hadden zien eindigen, viel de openingstreffer aan de andere kant: 1-0 door Tho mas Henry. Chiel Maranus zorgde na een halfuur voor de gelijkma ker (1-1), maar uit een strafschop bracht Quinten de Muèr Oostburg op slag van rust weer aan de lei ding: 2-1. De tweede helft leverde een aan dringend Domburg op tegen een defensief sterk Oostburg dat zich via uitvallen gevaarlijk toonde. Het bleef echter bij 2-1. Zeeland Sport-RIA W 1-6: Na een 0-2-stand halverwege gingen de Vlissingers achterin één op één spelen, waardoor de gevaarlijke spitsen van RIA nog meer ruimte kregen. Pas bij 0-6 kort voor tijd le verde dit een tegentreffer op van Wesley van Effrink: 1-6. Voor de veel sterkere bezoekers scoorden Ferdi Kabal (3X), Daryl Rawidjan (2x) en Björn den Hamer. Biervliet-Jong Ambon 1-1: De be zoekers hadden veel balbezit, maar toonden zich niet slagvaardig voor het doel. Een gegroepeerd spelend Biervliet kwam na een kwartier op 1-0 toen Michiel Moorthamer de bal onderschepte en die via Ti nton van der Hooft bij Ben Onge- nae bezorgde: 1-0. Pas halverwege de tweede helft leverde één van de weinige goedlopende aanvallen de gelijkmaker van de Middelburgers op: 1-1 door Remco Felius. Grenswachters-Walcheren 2-3: De Vlissingers speelden met veel inzet, kregen voor rust ook de no dige kansen, maar zagen in de 42e minuut Grenswachters de score openen: 1-0. Kort na rust werd de doorgebro ken Vincent de Rijke ten koste van een rode kaart van scoren afgehou den, waarna Paul Bunnik uit de vrije trap toch de gelijkmaker bin nenschoot: 1-1. Vervolgens zorgde Vincent de Rijke in de 50e minuut voor 1-2, maar al snel kwam de thuisploeg weer langszij: 2-2. Hal verwege de tweede helft bracht Paul Bunnik de Vlissingers op nieuw op voorsprong (2-3), waar na zij vervolgens verzuimden ver der uit te lopen. GOUDA - De voetbalsters van Oost kapelle waren zeker niet de minde ren van Jodan Boys, maar de Wal- cherse vrouwen, keerden zaterdag wel met een 3-1-nederlaag huis waarts. In de eerste helft hadden de gas ten een overwicht en dankzij Ma rieke Kwast leidden de Zeeuwse eersteklassers bij rust met 0-1. Uit een omstreden strafschop kwam Jodan Boys kort na rust langszij. Via een corner (in één keer in het doel) en een doelpunt in de re bound liep de thuisclub uit naar 3-1. De vrouwen van Smerdiek hiel den een slecht gevoel over aan de uitwedstrijd tegen Wartburgia (3-1-verlies). Trainer Wim Scherpe- nisse: „We hebben veel kansen ge mist, maar de nederlaag had een andere oorzaak. De Amsterdamse scheidsrechter was één groot dra ma. Hij floot werkelijk alles tegen ons. Hij heeft ons twee duidelijke strafschoppen onthouden, onder meer na een handsbal op de doel lijn. Hier was niet tegen te voetbal len." De enige Zeeuwse treffer (0-1, kort na rust) kwam op naam van Angelique Hage. Een speler van Zeeland Sport (midden) loopt zich vast in de verdediging van RIA W. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37