Sterk gestart Swift laat Tjoba Nieuwe koploper dammen Tegenvaller voor tafeltennissers TTC Middelburg in duel met Westa Zeelandia Middelburg slordig bij voorsprong 34 Maandag 6 oktober 2008 PZC W Jan van de Weteringh na drie ronden leider Zeeuwse titelstrijd. 's-GRAVENPOLDER - Jan van de We- teringh is de nieuwe koploper in de hoofdklasse van het Zeeuws damkampioenschap. De inwoner van Stavenisse won zaterdag het Thoolse onderonsje van' Hans van Akkeren. Van de Weteringh stond al lekker toen hij in het midden spel een dam op het bord toverde. Het eindspel met een schijf meer leverde geen problemen meer op. Titelhouder Arjo Kousemaker, Martijn Rentmeester en Jaap de Jonge volgen op een punt. De eer ste twee kwamen zaterdag niet tot winst. Titelhouder Kousemaker speelde in een spannend duel ge lijk met Daaf Kasse en Rentmees ter moest tegen Kees Rijk na een lange partij een puntendeling ac cepteren. Jaap de Jonge dankt zijn gedeelde tweede plaats aan een ze ge op Martin van Dijk, die in een klassieke stelling in de fout ging. Omdat Leopold Sekongo, een van de favorieten, zich wegens drukke werkzaamheden heeft teruggetrok ken, geeft de ranglijst een ietwat vertekend beeld. Achter het trio dat met vier uit drie de tweede plaats deelt ligt Johnny de Leeuw op de loer. De Goesenaar versloeg Rianka Rentmeester. In de promotieklasse won Jaap Veerhoek door een simpele combi natie van Wim Koppejan. De man uit Nisse, die tot nu toe al zijn par tijen won, heeft een punt voor sprong op René Dusebout. In de eerste klasse deelt Rinie Brasser de kop met twee jeugdspelers: Ger- ben Hoek van Dijke en Paulan van Nes. In de tweede klasse gaat één man aan de leiding: Lex Mamed. foto Lex de Meester Onvolledige ploeg moet nederlaag slikken tegen reserves van Westa. GOES - De resultaten van de Zeeuwse teams in de landelijke ta- feltenniscompetitie waren dit weekend over het algemeen onder de maat. De mannen van Delta/TTC Middelburg leden in de eerste thuiswedstrijd van het sei zoen een onverwacht nederlaag te gen Westa. MANNEN. Eerste divisie. Delta/TTC Middelburg-Open- line/Westa 2 3-7: Spelend zonder de kersverse vader Lennard Roden burg leed TTCM een 3-7-neder- laag. John Scott had last van zenu wen in zijn eerste thuiswedstrijd. Dat leverde hem slechts één winst partij op. Hij versloeg Jorg Smeets. Tegen Vanja van Pol had hij aan zes matchpoints in de vijfde game niet genoeg. Wouter van der Mark wist in vijf spannende games Jorg Smeets te kloppen, maar ging in eveneens vijf games ten onder tegen Van Pol. Invaller Thomas Groenewoud speelde niet onverdienstelijk, maar sloot geen wedstrijd winnend af Het dubbelspel werd wel een ge makkelijke prooi voor de Middel burgers. Derde divisie Delta/ TTC Mid delburg 2-Hotak'68 4-6: Het twee de team van TTC Middelburg ver loor in de derde divisie met 4-6 van Hotak'68. Sören de Witte, Jan Steyn en Kimberly 't Hooft wisten alle drie Sjoerd Stoffels te kloppen. Ook het dubbelspel werd binnen gehaald. Never Despair-S AR 6-4: Ook SAR leed een nederlaag. In Den Bosch werden de Kloosterzanden- aren met 6-4 verslagen door Never Despair. Johan en Wim 't Hooft waren beiden goed voor twee winstpartijen. Simone de Klerk had een offday en kon niet tot sco ren komen. VROUWEN. Eerste divisie. SAR-Scylla 6-4: De vrouwen van SAR deden goede zaken met een 6-4-overwinning op Scylla. Audrey Koole bleef ongeslagen. Vooral haar overwinning op de zel den verliezende Christa Benit sprak tot de verbeelding. Lacey Koole won tweemaal en Chantal Remorie sleepte opnieuw één winstpartij binnen. Door deze overwinning schuiven de Zeeuws-Vlaamsen nu zelfs op naar de tweede plaats in hun eerste divi siepoule. Tweede divisie. SAR 2-Dordrecht 2-8: Het tweede vrouwenteam van SAR moet op haar tellen gaan passen. In Kloos- terzande werd met 8-2 verloren van Dordrecht. Alleen Stefanie Fas- saert zette twee wedstrijden om in winst. JONGENS. Landelijk A. Het eerste jongensteam van TTC Middelburg boekte een 9-1-over- winning op RedStars uit Venray. William Marinissen en Bas Mees ters bleven ongeslagen. Patrick Vroomen won twee wedstrijden. Door deze overwinning is plaat sing voor de kampioensgroep een stapje dichterbij gekomen. Het jongensteam van Scaldina moest winnen 'van concurrent Trias om nog zicht te houden op behoud in deze klasse. In het verre Twello werd leed Scaldina echter een ontnuchterende 8-2-neder- laag. Dennis Smalheer won één wedstrijd. Ook het dubbelspel werd in winst omgezet. Ploeg Roy Hendriksen laat tegen Dosko mooie kans op zege liggen. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Voor de derde keer dit seizoen lukte het Zeelandia Middelburg niet om een 2-o-voor- sprong vast te houden. De thuis wedstrijd tegen Dosko eindigde uiteindelijk in 2-2, waardoor de Middelburgers nog steeds op hun eerste overwinning wachten. Goes greep in een matige wedstrijd de volle winst tegen Steen. HW bleef tegen Aardenburg verrassend met lege handen. Zeelandia Middelburg-Dosko 2-2: De aanvallend ingestelde thuis ploeg opende na negen minuten de score via Jasper van Houcke: 1-0. Even later eindigde een inzet van Jerfy Booy tegen de lat, maar na een halfuur verdubbelde Alper Ko^ dan toch de voorsprong uit een strafschop, toegekend omdat Alberto Conde Morgado was ge vloerd: 2-0. Net als twee weken ge leden tegen Roosendaal liet Zeelan dia Middelburg meteen na rust de teugels vieren, waardoor het een tegentreffer om de oren kreeg. Pa trick Hendrickx scoorde de 2-1, waardoor er meteen weer span ning in het duel kwam.In de slot fase kwam Dosko met tien man te staan na een rode kaart, maar des ondanks kwamen de bezoekers nog langszij via een treffer van Bart Dietvorst: 2-2. Goes-Steen 2-1: Met name voor rust ontbrak het bij de thuisploeg aan scherpte voor het doel. Toch maakte Gert-Jan Tier ie er nog voor de thee 1-0 van. Steen kwam halverwege de tweede helft op ge lijke hoogte uit een vrije trap van Sander van Remortele: 1-1. Tien minuten voor het laatste fluitsig naal kopte-Jordy den Toonder de bal uit een vrije trap van Robin de Pagter binnen en bezorgde zo zijn ploeg op de valreep de verdiende overwinning: 2-1. Aardenburg - HVV'24 4-2 (1-2): 9 Christoph Praet 0-1, 12 Robbie van de Wijnckel 1-1, 45 Dennis Buijs 1-2, 47 Robbie van de Wijnckel 2-2, 72 Niek van Sprundel 3-2, 83 Niek van Sprun- del 4-2. MOC'17-Zierikzee 1-3 (0-2): 0-1 Rut- ger Kooman, 0-2 Frank van de Helm, 1-3 Wesley Quist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36