Zelfvertrouwen ver weg bij Hoek GPC boekt eerste overwinning Telussa op terugweg WPZC Maandag 6 oktober 2008 33 Barslecht voetbal en verlies tegen de hekkensluiter. door Frits Bakker HOEK - Het zag er niet naar uit, aan de blik van Gaby Demanet te zien, dat hij het er helemaal mee eens was geweest. Maar toch ge beurde het: Paul Telussa,. herstel lend van een herseninfarct, maar nog niet zo ver dat hij zelf weer kan gaan trainen, stapte zaterdag de kleedkamer van Hoek binnen om het elftal op te peppen voor de thuiswedstrijd tegen Sparta Nij- kerk. De Belgische coach die hem vervangt had het natuurlijk liever zelf willen doen, maar waarschijn lijk had dat ook niet geholpen. Hoek speelde zo zeldzaam slecht tegen het net zo beroerde Sparta Nijkerk dat na een treurige mid dag de o-o zelfs niet op het score bord bleef staan. Zestien minuten voor tijd kreeg het thuispubliek nog meer miserie over zich uitge stort toen Joris van Rooijen zijn ploeg uit een hoekschop van dicht bij naar de eerste winst van het sei zoen mocht schieten (o-i). Gaby Demanet bleef er onverstoor baar onder. De toon waarop hij sprak was zorgelijk, van onrust was geen sprake. „Kijk, zo aanval lend als vandaag hebben we nog niet eerder gespeeld", sprak hij be dachtzaam. „Ik had voor drie aan vallers gekozen omdat we tegen de meest kwetsbare verdediging van deze klasse speelden." Dat maakt het optreden van Hoek tegen Sparta Nijkerk nog pijnlij ker, want als dit inderdaad Hoeks meest offensieve elftal was, dan wordt het hoog tijd voor een stuk of twee, drie nieuwe aankopen om nog meer onheil te voorko men. Joan van Belzen is een prach tige keeper, verdedigend heeft Hoek vooral in het centrum voet ballers die tot de beste spelers van de hoofdklasse behoren, maar de onmacht op de helft van de tegen stander was zaterdag weer schrij nend. Drie aanvallers? De meest offensie ve speelstijl? Hoe kan het dan dat er tegen de tot zaterdag slechtste foto Wim Kooijman vijf liggen, als het met de bezieling en het zelfvertrouwen snel weer de goede kant opgaat. Want wie Hoek zaterdag aan het werk heeft gezien, moet vrezen voor een heel mager seizoen. Hoek-Sparta Nijkerk 0-1 (0-0). 74. Jo ris van Rooijen 0-1. Scheidsrechter A. van Waveren (Nunspeet). Gele kaart: Joris van Rooijen, Raoul Henar (beide Sparta Nijkerk), Alan Grozdanic (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. ploeg uit deze klasse niet één uitge speelde kans werd geteld. Als er al eens iemand in de buurt van de goal van Sparta Nijkerk kwam, dan was het Thomas Ragut, de man die met twee paar longen is uitgerust, maar de schotkracht heeft van een soldaat die met een pijl en boog naar een atoomoorlog wordt gestuurd. „Het is niet zijn schuld dat we niet scoorden", zei Demanet. Wel van Regilio Pinas, die zijn scherpte nog lang niet heeft gevonden, van Ferry Alfons, die nog lang niet de dreiging van vorig jaar in zijn speel heeft en van Alan Grozdanic, die wel veel loopt met de bal, maar zelden voor de goal ver schijnt. En eigenlijk is het ook de schuld van de beleidsvoerders, die veel te lichtvaardig hebben ge dacht over het gemis van een sco rende spits in de selectie. „We zijn er hard naar op zoek", zei Nico Boussen, de sponsor met invloed op het technische vlak za terdag tegen een Belgische repor ter die een portret van Demanet kwam maken. Maar het is natuur lijk veel te laat om nu nog de markt op te gaan. Hoek heeft de slag na vijf wedstrij den, al gemist. De koplopers, met IJsselmeervogels als uitgesproken kampioenskandidaat, zijn al zo ver weg, dat het uitgesloten is om nog mee te doen voor de titel. De ambitie kan nog wel bij de top Scheidsrechter Van waveren waarschuwt een speler van Hoek. (zie ook pagina 37) Vlissingers verrassen na vier gelijke spelen het sterke Rijsoord: o-i. door Jan Dagevos RIJSOORD - GPC Vlissingen heeft de eerste competitie-overwinning binnen. De Walcherse zater dag-eersteklasser versloeg op de vijfde speeldag verrassend Rijs oord: o-i. „We waren tactisch erg sterk en speelden gedisciplineerd", vond GPC-trainer André Maas. Het duel tussen Kloetinge en WGZ werd afgelast. Rijsoord, dat een week eerder nog indruk had gemaakt met een zege op Kloetinge (o-t), had het moei lijk met het stugge verweer van GPC. De ploeg speelde compact en hield de thuisclub ver van het eigen doel. En als Rijsoord eens ge vaarlijk kwam opzetten, bleek keeper Leon Weeda een rots in de branding. Zo had hij in de vijftien de minuut een knappe reflex op een schot. GPC kwam in de 27e minuut op voorsprong na een knappe aanval over links. Björn Ronde was uitgeweken naar de flank, maakte ruimte voor Ralph Wiessner, die de bal vervolgens breed legde op Danny Bömer. De laatste schoot onberispelijk in: 0-1. Na rust bleef GPC gemakkelijk overeind. De thuisclub hanteerde veelal de lange bal en die was vaak een prooi voor de ijzersterke defen sie van GPC. Eigenlijk kreeg de Walcherse formatie nog de beste kansen, maar Ronald Kloppen burg en Wouter Vermeule (hij speelde een sterke partij als voor stopper) konden de score niet op voeren. Zo bleef het 0-1 en kon GPC de eerste overwinning laten bijschrijven. In de eerste vier duels speelde de equipe van trainer André Maas steeds gelijk. „We blijken een lastig te bespelen ploeg te zijn", zei de oefenmeester. „We sluiten nu weer aan bij de middenmoot. We konden deze overwinning goed gebruiken." Rijsoord-GPC Vlissingen 0-1 (0-1). 27. Danny Bomer 0-1Gele kaart: Sven Ronde, Björn Ronde en Martijn Blom- maert (alien GPC). Na vijf wedstrijden in de eerste klasse wacht Terneuzense Boys nog steeds op de eerste overwin ning. De formatie van Leendert Geelhoed verloor zaterdag in Aalst met 3-0 van Roda Boys en incas seerde daarmee de derde neder laag. Omdat ook de concurrenten in de onderste regionen verloren, bleef de schade voor de Terneuzenaars beperkt. Roda Boys-Tern Boys 3-0 (2-0). 22. Remy Schouwenaar 1-0, 40. Mark van der Meijden 2-0, 80. Onno Damen 3-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Jules Bazelier (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 250. In de tweede minuut profiteerde uitblinker Ugur Kahveci in het aan trekkelijk duel van een flater in de Brabantse verdediging. Zaamslag kon de voorsprong niet vasthou den tegen een beter voetballend Veen. Sjoerd Boons scoorde de ge lijkmaker. In de tweede helft speel de Zaamslag onder toeziend oog van Kloetinge-trainer Diederik Hiensch (de komende tegenstan der van Zaamslag) bij vlagen sterk en dwong door een kopbal van Peter Dieleman uit een vrije trap van Alfaro Pentury de 2-1 af. Aan de derde treffer hing een buiten- spellucht. Scheidsrechter J. Uitter- hoeve negeerde het vlagsignaal van assistent Bert van Wijgerden, zodat Kahveci Zaamslag naar zijn derde overwinning op rij kon schieten: 3-1. Zaamslag-Achilles Veen 3-1 (1-1). 2. Ugur Kahveci 1-0, 24. Sjoerd Boons 1-1, 66. Peter Dieleman 2-1, 77. Ugur Kahveci 3-1. Scheidsrechter. J. Uitter- hoeve fs-Gravenpolder). Gele kaart: Jo ris Rademakers, Jordy Bakker, Omer Ma- lagic, allen Zaamslag. Emiei Akkermans, Angelo Ernst, Achilles Veen. Aantal toe schouwers: 200. HOEK - Op het trainingsveld zal hij voorlopig nog niet verschijnen, maar Paul Telussa zal zich weer re gelmatig laten zien en horen bij de wedstrijden van Hoek. De uitge schakelde trainer herstelt goed van de lichte hersenbloeding die hem kort voor de start van de competi tie heeft getroffen. „Volgens de doktoren heb ik er ook niets aan overgehouden en is er geen schade van de bloeding." Voor een terugkeer als trainer is het nog te vroeg. „Dat ga ik eerst eens overleggen met mijn vrouw en kinderen. Als het weer kan en ik voel me helemaal fit, dan wil ik zowel Hoek als Jong Ambon blij ven trainen." Het bestuur, van Hoek wil niets liever. „Het gaat ge lukkig weer goed met Paul", zei in terim voorzitter Benny Langeraart. „Als hij zo ver is dat hij weer kan trainen, zullen we hem met open armen ontvangen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35