Marijs knalt Arnemuiden langs Nieuwdorp Oostkapelle straft fouten Bruse Boys genadeloos af RCS wint in Etten Dauwendaele neemt vaandel weer over Noormannen loopt eerste averij op yi. 32 Maandag 6 oktober 2008 pzc W GOES - Koploper De Noormannen kwam zaterdag in de vierde klasse A op eigen veld niet verder dan een i-i-gelijkspel tegen MZVC. Borssele profiteerde optimaal door het Bevelandse onderonsje tegen Wemeldinge winnend af te slui ten: 4-2. De Noormannen-MZVC 1-1: De Noormannen leed op eigen veld het eerste puntenverlies van dit sei zoen. In de Walcherse derby tegen MZVC bleef de ploeg uit Westka- pelle steken op een i-i-gelijkspel. In de 32e minuut opende Rene Kerkhof de score voor de bezoe kers. De betere kansen waren voor De Noormanen, dat tien minuten voor tijd langszij kwam via Sjaak de Pagter. Met 1-1 kreeg het duel een terechte eindstand. 's-Heer Arendskerke - Nieuw- land 0-0: Na de doelpuntloze re mise tegen Cadzand kwam 's-Heer Arendskerke ook tegen Nieuwland niet tot scoren. Beide ploegen kregen een aantal goede mogelijkheden, maar het vizier stond niet op scherp. De o-o-eind- stand was een terechte afspiege ling van de verhoudingen. etten-leur - Zondag-eersteklasser RCS heeft zich goed hersteld van de nederlaag (2-4 tegen Oss'20) van vorige week. In Etten-Leur was de Walcherse ploeg met 1-3-te sterk voor Internos. Trainer Romeo van Aerde sprak van een verdiende zege: „Wij za ten vanaf minuut één beter in de wedstrijd. Het is alleen jammer dat de eerste goal zo laat viel, ter wijl we wel de kansen hadden om snel 0-1 te maken. Maar de tegen stander weet natuurlijk ook dat wij veel scoren. En dus passen ze zich daarop aan." Niet voor het eerst was het Hoes sein Bouzambou die - na ruim een halfuur - de ban brak. De spits scoorde in de laatste veertien (na)competitieduels al zeventien keer en verkeert in grootse vorm. Op het natte, maar goed bespeeld- bare veld kwam RCS zelden in de problemen en breidde in de slotfa se de score via Dennis de Nooijer (77e minuut) en Alwin van Ham (84) nog uit naar 0-3. Namens In ternos deed Jelle Koremans nog wat terug. „Ik vind het een goede zaak dat ook andere jongens kunnen sco ren", predikt Van Aerde. „We spe len aanvallend voetbal. Waar dat scorend vermogen ons gaat .breng en? Ach, we zijn pas vijf wedstrij den onderweg. In de winterstop kijken we wel waar we staan. Voor een promovendus doen we het in ieder geval goed." Klein smetje op de overwinning was de 1-3 van Koremans, die kon scoren na onoplettendheid in de defensie. „Tsja, die mag natuurlijk niet vallen", vindt Van Aerde. „Maar je weet dat na die 0-3 dat de scherpte wat wegzakt. Bovendien was het een frommelgoal, via een been ging-ie erin geloof ik. Maar het mag niet gebeuren." Vissersploeg behoudt dankzij magere zege aansluiting met top. arnemuiden - Vooraf was het be lang voor beide ploegen duidelijk. Arnemuiden moest na twee neder lagen op rij winnen om bovenin mee te blijven doen, terwijl Nieuwdorp, dat eveneens twee maal achtereen had verloren, de Kampioenskandidaat uit Bruinisse lijdt eerste nederlaag. door Marco Puik GOES - Oostkapelle bezorgde Bruse Boys de eerste nederlaag van het seizoen: 3-1. VCK leed de vierde nederlaag me.t één doelpunt ver schil. Oostkapelle - Bruse Boys 3-1: Na een misverstand tussen keeper Mark Giljam en Rudi van der Bijl moest laatstgenoemde een corner weggeven, waaruit Arjen Pattenier voor 1-0 zorgde. In de 14e minuut werd het 2-0. Opnieuw ging de de fensie van de Schouwenaren niet vrijuit. Ditmaal kopte Emiel Dorst de bal in de voeten van Wilco de Keuning die voor 2-0 kon zorgen. Door een afstandsschot van Tho mas Groeneveld kwam Bruse Boys terug tot 2-1. Kort voor de pauze vergrootte Oostkapelle de marge toen keeper Giljam een vrije trap voor de voeten stompte van Arjen Pattenier, die eenvoudig kon sco ren. De tweede helft leverde ver der weinig kansen meer op. Seolto-VCK 2-1: VCK had zeker een punt verdiend. In de eerste 15 punten hard nodig had om weg te blijven van de onderste posities van de tweede klasse. Dankzij een doelpunt van Corjan Marijs slaag de Arnemuiden in zijn missie, in een wedstrijd die meer inzet dan technische hoogstandjes bracht. Na een eerste kwartier met voor beide ploegen een kans om de sco re te openen, kreeg Arjen Reijn- oudt halverwege de eerste helft een opgelegde mogelijkheid. Doel- minuten was het één en al VCK wat de klok sloeg, maar onder meer de paal stond een Walchers doelpunt in de weg. Uit de eerste de beste aanval van de thuisclub zorgde Jaap van Dam voor i-o.Een kwartier voor tijd kwam VCK langszij. Uit een vrije trap werkte Merijn Dek de bal in het doel: 1-1. De beslissing viel zeven minuten voor tijd. De kleinste man van het veld, invaller Ron Hendrikx, kopte Seolto naar 2-1. Oranje Wit-Serooskerke 2-0: Al na vijf minuten opende Gert Zuid geest de score. Na rust was het spel van beide kanten rommelig, al hield Oranje Wit de beste kan sen. Serooskerke-doelman Milad Oghabian verrichte nog een paar goede reddingen. Duiveland-Dinteloord 5-1 (2-1). Den- nie ie Comte 1 -0, Dennie le Comte 2-0, Erik van de Giessen 2-1Marcel Zwager 3-1, Dennie le Comte 4-1, Bar ry Steenpoorte 5-1. Bijzonderheid: Ro de kaart Matthijs van de Beek (Dinte- loord). SSV'65-WC'68 4-3 (3-0). Pim Bruins 1-0, Christiaan Boon 2-0, Christiaan Boon 3-0, Bart Smit 3-1, Pauwie Otto 3-2, Pauwie Otto 3-3, Maurice van de Hemel 4-3. man Mark Geelhoed toonde zich oog in oog met de Arnemuidenaar echter de sterkste. Verder speelde de soms pittige strijd zich vooral af op het middenveld. Tekenend was dat de drie gele kaarten die scheidsrechter Wirken voor rust moest trekken, werden gegeven na overtredingen ter hoogte van de middellijn. Eén daarvan was voor Maarten Brasser na een overtre ding op Ralf Kole, die hierdoor ge- foto Lex de Meester Veere rukt op in derde klasse dankzij 4-0-zege op Kapelle. GOES - FC Dauwendaele is na een onderbreking van een week weer koploper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg won met 1-2 bij AZW. Heinkenszand snoepte leider DFS twee punten af en deed de laatste plaats over aan De Meeuwen, dat met 5-3 verloor van Rillandia. AZW-Dauwendaele 1-2: Voor rust verzuimde AZW de wed strijd te beslissen. Dankzij Mousta- fa Yilmaz leidde de ploeg uit Axel wel met 1-0 maar dat woog niet op tegen de legio kansen die ge mist werden. Na-rust was Dauwen daele bovenliggende partij. Na een uur stond Stefan Joosse op de juis te plaats na een goede actie van Si- grel Burnet. Joran Moes schoot Dauwendaele, na een combinatie met Jasper Leuvelink, naar de over winning. Veere-Kapelle 4-0: René-Michel Gerritsen opende vanaf de stip. In de 22e minuut was Gerritsen de aangever bij de 2-0 van Silvion Uranie. Na rust kreeg Kapelle kans jes maar toen Gerritsen de 3-0 bin nenkopte, was het over en uit met Kapelle. Giacomo Wattel zorgde met een ver schot nog voor 4-0. Rillandia-De Meeuwen 5-3: Ril landia maakte het zich onnodig blesseerd het veld moest verlaten. Het begin van de tweede helft le verde een wat overtuigender Nieuwdorp op. Trainer Peter van Poortvliet had de rust benut om aan te geven „dat er wat te halen viel." Toch was de eerste kans voor de thuisploeg, maar dé inzet van Leon van Belzen II miste kracht. Kort hierna was het bijna raak aan de andere kant, maar doelman Roy den Dunnen redde met zijn vingertoppen na een inzet van Ke vin Joosse. Vijf minuten later was het wél raak: Corné van Belzen, met name na rust prima op dreef, zette vanaf links voor op verdedi ger Corjan Marijs, die met een dro ge knal scoorde: 1-0. De laatste twintig minuten werd de wedstrijd zo nu en dan wat on vriendelijker. Trainer Henk Ottens spoorde langs de lijn zijn ploeg fa natiek aan om verder van het ei gen doel af te spelen. Nieuwdorp ging steeds meer risico's nemen wat kort voor tijd bijna succes op leverde, maar de inzet van Ruud la Grand eindigde tegen de kruising. Aan de andere kant kreeg de thuis ploeg met name in de slotfase en kele goede kansen via uitvallen, maar zelfs een vier tegen één-situa tie leverde geen doelpunt op. Henk Ottens was blij met de over winning. „Vorig seizoen haalden we maar één punt uit deze derby. Het veldspel vond ik vanmiddag goed tot aan de zestien meter, daar na stokte het." Araemuiden-SMieuwdoirp 1-0 (0-0): 63. Corjan Marijs 1 -0. Gele kaart: Mai- kel Moerings, Maarten Brasser (Arne muiden) Wesley Rokven, Martin de Ha mer (Nieuwdorp). Scheidsrechter: B.R.M.J. Wirken (Sleeuwijk). Aantal toe schouwers: 175. moeilijk. Huseyin Dogan opende de score en Esmir Kustura zorgde met een individuele actie voor de 2-0. Uit een vrije trap scoorde Van Elsakker de 3-0. Rillandia werd daarna iets te gemakzuchtig. Sjoerd Wijkhuis scoorde vlak na de 3-0 al de 3-1 en in blessuretijd kwam De Meeuwen via Vincenzo Lorrelo al terug tot 3-2. Kort na de pauze werd het door Corné Nieuwkerk zelfs gelijk. Door twee doelpunten van de na rust ingeval len Ahmed Demir pakte Rillandia toch nog de verdiende zege. Wolfaartsdijk-Colijnsplaatse Boys 5-1 (1-0). Wilfred van den Dries 1-0, Harm Fluijt 2-0, Harm Fluijt 3-0, Harm Fluijt 4-0, Harm Fluijt 5-0, Michiel van der Weelde 5-1. SKNWK-ZSC'62 5-0 (1-0). Christian van Vossen 1-0, Erwin Nelissen 2-0, Sander Uijl 3-0, Wesley Goud 4-0, We sley Goud 5-0. Hleinkenszand-DFS 2-2 (0-1). Anco van der Linde 0-1, Gerben Menheere 1-1, Gerben Menheere 2-1 (straf schop), Kevin Veerhoek 2-2 (straf schop). Internos - Tholense Boys 2-0 (1-0). Carlos Alonso 1-0, Carlos Alonso 2-0. NOAD'67 - Klundert 1-3 (1-1). Christi aan van Hekken 1-0, Joshua Newton 1-1, Otwin van Saane 1-2, Christian Fuanani 1-3. WHS-The Gunners 3-1 (1-0). Armando van de Repe 1-0, Mathijs Bruijnzeel 2-0, Robin van Dijke 3-0, Paul Pedersen 3-1. Duel tussen een speler van Nieuwdorp (links) en Arnemuiden. bouiuwws

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34