brede schouders BenZeker De goedkoopste autoverzekering van Nederland? PZC Maandag 6 oktober 2008 1 29 De deelnemers verruilen de Veersedam voor het strand, op weg naar Oostkapelle. foto Lex de Meester Trommelaars zorgen voor het goede loopritme. foto Ruben Oreel foto Lex de Meester is alleen omdat hij het op de stormvloedkering heel goed heeft vastgehouden. Er zijn veel hoofd deksels en vlaggetjes in de Ooster- schelde beland. Toch viel het hem nog wel mee, de pijlers en beton blokken boden een redelijke be schutting. Bovenop de dijk staat Anneke Ize- boud (46 jaar, startnummer 0334) uit Middelburg even te pauzeren. Met een shagje, want - zegt ze - er moet een beetje reclame gemaakt worden voor het roken. Het is haar eerste marathon. Inderdaad, er staat nogal veel wind, beaamt ze. Een halfjaar lang heeft ze geoe fend, trajecten van maximaal 30 ki lometer. Ze wilde een doel heb ben, zodat ze in beweging bleef Verderop staat een stel vriendin nen wat lacherig bij te komen. Niet inhalen, zegt er één, een paar brede schouders kiezen met een mooi tempo, dan houd je het best vol. Bijna vijftien kilometer later, bij Westkapelle, komen de snelste wandelaars al rond 13 uur voorbij. Niet veel later slaat het weer om, de wind wakkert aan en de regen valt gestaag. Jaco Duvekot van dijkpaviljoen de Westkaap heeft net zoals voorgaan de jaren een verversingsstation in gericht. Snickers, marsen, energie drankjes en - zijn specialiteit - oes ters. Met het oog op het weer heeft hij ook soep en broodjes war me worst. Die doen het goed. Dominique Toonstra uit Hoorn (startnummer 2203) en Stephanie Toonstra (0394) uit Middelburg zijn schoonzussen. Het is hun eer ste keer. De één (Stephanie) heeft de ander overgehaald. Het water sopt in hun schoenen en verder is er ook niet al te veel droog. Maar Muzikanten zorgen voor sfeer. foto Ruben Oreel volgend jaar zijn ze zeker weer van de partij. Als Wim Jansen (62 jaar) vertelt, wijzen alle klanken richting Lim burg. Klopt, zegt hij, maar sinds een jaar woont hij in Middelburg. Pre-pensioen, hij loopt graag al leen, 20 tot 25 kilometer. Deze wandelmarathon valt hem niet mee, door de wind zie je bijna niets. Jack Kooman (57 jaar, 0331) komt ook uit Middelburg. Het is zijn eer ste kustmarathon. En zijn laatste. Als hij straks de medaille heeft op gehaald, zal hij die thuis zo ophan gen, dat hij hem elke dag ziet. Trots dus wel. Toch voelt hij zich meer thuis op de 20 tot 25 kilome ter. Hij doet mee door een wed denschap met zijn dochter. Ze is al uit zicht, ze loopt harder. Een vol gende keer zal hij zich niet meer la- Niels Koole, de nummer drie, heeft alles gegeven, ten verleiden. Even uitpuffen op een bankje tijdens de wandelmarathon. BenZekes vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31