Zoek een paar 28 Maandag 6 oktober 2008 PZC Een lang lint wandelaars aanvaardt de tocht richting Oostkapelle. foto Lex de Meester De kopgroep op de Stormvloedkering. foto Ruben Oreel Een loopgroep uit Wolphaartsdijk maakte van de Wandelmarathon een sponsortocht. Ze brachten het onwaarschijnlijk hoge bedrag van 23.00 eu ro bij elkaar. Het werd geschonken aan de stichting Ki Ka (Kinderen Kanker- vrij), die tijdens het marathonweekend geld inzamelde. foto Esther de Brabander Met z'n allen over de duinen. foto Peter Aerts^ Wandelaars worden geteisterd door storm en heel veel regen. door Jan van Damme ZOUTELANDE - Dikwijls kun je ach teraf zeggen: viel wel mee, het lijkt altijd erger dan het is. Deze keer dus niet. De vierde edi tie van de Zeeuwse wandel mara thon was gisteren gewoon heel erg. Windkracht vijf-zes tegen, met uitschieters. Regen, regen, en nog eens regen, zeker de tweede helft vanaf de Veerse Gatdam. Vooral op de dijk tussen Domburg en de Westkaap zag je de deelne mers als plastic ingepakte mars mannetjes tegen de wind opbok sen. Een mooi gezicht, vanuit een droge, warme auto. Hulde dus, niets dan hulde voor al le wandelaars die toch maar die 42 Zwaaien naar fans in het publiek. barre kilometers tussen Burgh en Zoutelande hebben volbracht. Ie dereen, ookjarganisator Lein Lie- vense, was het er dik mee eens dat deze wandeleditie slechter weer had dan alle vorige. Desondanks was hij tevreden over de cijfers: 1.750 van de 2.200 inge schreven wandelaars aan de start. „We waren bang dat we onder de 1.500 zouden duiken. Wat we nu hebben valt me honderd procent mee", aldus Lievense. Aantallen opgevers kon hij niet geven, maar hij schatte dat zo'n tien procent het onder de omstandigheden voortijdig voor gezien zal hebben gehouden. Kees Nijsse (61 jaar, startnummer i486) uit Heinkenszand loopt voor de derde keer mee. Op de parkeer plaats bij de Veerse Gatdam heeft hij zijn tweede stop. Hij heeft zijn rode Amstelpetje nog op, maar dat foto Edward Oranje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30