Schletterer snoert critici de mond M CONTACTA 2008 rtAj 25 m ÜT« ww r Ijl# w-i-ir OUU.O Bovenste treetje van podium blijft leeg 36 en 37 36 Menner André Vink piekt op het juiste moment Maandag 6 oktober 2008 Anthony van Assche zevende in goed bezette wereldbekerwedstrijd Tip? sport@pzc.nl Middelburger wint voor tweede keer Kustmarathon. door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Sëbastièn Schlette rer kreeg het een kilometer voor de finish even te kwaad. Op het moment dat hij besefte dat hij ging winnen, schoot er vanalles door hem heen. „Ik heb zo'n moei lijke tijd gehad", zei hij. „De men sen hadden me min of meer ook al afgeschreven, vanwege de blessu res die ik heb gehad. Maar ik wist dat ik nog steeds een marathon kon winnen." Aan de finish was hij zijn emoties al weer de baas. De 35-jarige Mid delburger - ook winnaar in 2004 - leek juist onaangedaan toen hij de zandberg opkwam. Hij zuchtte twee keer diep, schudde organisa tor Lein Lievense ietwat onder koeld de hand en zocht vervolgens zijn vrouw Willemijn op, die hij een dikke zoen gaf „Ik ben over het algemeen vrij nuchter. Die tra nen was ik op dat moment al weer kwijt." Maar ze sprongen toch weer in zijn ogen toen hij anderhalf uur na zijn aankomst zijn verhaal deed. Hij stopte even met praten en dacht terug aan zijn dieptepun ten in de afgelopen vier jaar. „Mijn opa overleed in 2006, ik heb bijna niet pijnvrij kunnen lopen en heb een paar operaties ondergaan. Nie mand geloofde meer in mij..." Al vlug in de wedstrijd begon één van zijn achillespezen weer op te spelen. Schletterer liep constant achter in de kopgroep en leek snel af te moeten haken, maar op wils kracht zette hij door. Vervolgens kreeg hij ook nog last van beide bovenbenen. „Die waren helemaal paars van de kou", zei hij. „Ik had beter een wat langer broekje aan kunnen trekken. Dan waren m'n spieren warm gebleven. Nu schoot de kramp er bijna in." Maar weer liet Schletterer zich niet uit de wind slaan. Hij kwam na Domburg met Bart de Bergé en Niels Koole op kop en wist dat zijn winstkansen met de kilo meter groeiden. „Ik vertrouwde op mijn eindsprint", zei de voor malige 8oo-meterloper. „In de laatste jaren ben ik steeds meege fietst met de Kustmarathon. Toen heb ik gezien dat het deelnemers- Sébastièn Schletterer wint de zesde Kustmarathon in 2.46.57. De 35-jarige Middel burger is daarmee terug aan het front. veld niet veel sterker is geworden dan in 2004. Ik wist dus dat ik weer als eerste zou kunnen aanko men." De uit Zoutelande afkomstige Koole moest na Westkapelle het hoofd buigen. De Belg De Bergé deed dat zo'n 1500 meter voor de meet, toen Schletterer nog één keer aanzette. De Middelburger liep dus solo over de walk of fame - de namen van voorgaande win naars staan op tegels in de boule vard van Zoutelande - en door de Langstraat. Hij werd bedolven on der luid gejuich en stelde op dat moment voor zichzelf vast dat hij weer terug is aan het front. „Maar voor anderen is dat een grotere ver rassing dan voor mijzelf." 1&00 - 22.00 uur nodigt u graag uit CONTACTA dé ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland in de Zeelandhallen Postbus 309 - 4460 AS GOES T0113-22 1020 F0113 - 2215 36 i linfo@zeelandhallen.nl' www.contacta.nlwww.zeelandhallen.nl 1'Zeelandhallen ZOUTELANDE - Op het moment dat Sébastièn Schlette rer gehuldigd moest worden, was hij spoorloos. Er werd een uur na zijn finish overal naar hem gezocht, maar de Middelburgse winnaar werd niet gevonden. En dus bleef het bovenste treetje van het podium, de plek tussen Bart de Bergé en Niels Koole, leeg. Schletterer bleek overigens al die tijd gewoon in de at- letentent te hebben gezeten. „Ze zeggen dat ze mijn naam omgeroepen hebben, maar ik heb niets ge hoord. In de tent was het zo druk en lawaaiig, dat je nooit kon horen wat er door de microfoon gezegd werd." De Middelburger betreurde het missen van de prijs uitreiking. „Ik ben namelijk haast al weer vergeten hoe het vier jaar geleden was." Ook Marianne van de Linde uit Heemstede ontbrak op het appèl. Zij was de nummer drie bij de vrou wen. Sébastièn Schletterer zucht eens diep als hij de finishlijn in Zoutelande passeert. Hij beseft dat hij weer terug is aan het front. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27