'En dit lijkt mij een breeksteeltje' indigo> Honderd acties van redders René Brasser GRATIS Derde plek Veerse jeugdbrandweer SIG SCHILDERSBEDRIJF VAN IWAARDEN De Winterschilder Reserveer nu en profiteer van een extra scherp uurtarief M WPZC Maandag 6 oktober 2008 1 5 Maar liefst 58 verschillende soorten paddenstoelen komen aan bod tijdens de paddenstoelenwandeling. foto Lex de Meester Verkeersschool MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigenbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- Theorielessen AL/TORIILES: Je 10 autolessen €225,- 9 Autorijles Aanhanger (EAB) Motorrijles Training/Training i'c Opfriscursus (cat. A en B) RIS (rijden in stappenl 1hoogde rijvaardigheid (cat. AJ Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl Paddenstoelenexcursie too-jarige Mycologische Vereniging. door Maurits Sep VROUWENPOLDER - Amper dertig stappen na het toegangspoortje tot waterwingebied Oranjezon ligt Henk Remijn al op zijn buik in het natte gras. Voor een papegaai- zwammetje. Als de paddenstoelwandeling na drie uur eindigt, heeft hij 58 soor ten laten zien. Van kousenvoetgor- dijnzwam tot witte vezellcop en fopzwam. „En dit lijkt mij een breeksteeltje." De excursie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Neder landse Mycologische Vereniging VEERE - De jeugdbrandweer van Veere is zaterdag derde geworden bij landelijke brandweerwedstrij den in Haaften/Neerijnen. De ju nioren (11 tot 15 jaar) eindigden bij de wedstrijden voor lage druk ach ter die van Oisterwijk (kampioen) en Ede. In dezelfde wedstrijd werden de ju nioren van Middelburg vijfde. De jeugdbrandweer van Sint Philips- land eindigde als zesde, die van Westerschouwen als achtste en Goes-Borsele als negende. Bij de lage drukwedstrijden voor aspiranten (16 tot 18 jaar) deden twee Zeeuwse teams mee. Vlissin- gen werd zevende, Westerschou wen vierde. Kampioen in deze klasse werd de jeugdbrandweer van Roosendaal. deed wat de vereniging zo graag wil: mensen meer kennis bijbren gen over paddenstoelen. „Ik durf mijn voeten nauwelijks nog te ver zetten", verzucht een deelneem ster terwijl voor én achter haar ver schillende soorten onder de loep worden genomen. „Jullie hebben wel wat gemist hoor", glunderen twee dames als ze de^ groep weer bijhalen. „We hadden daar een heel mooi stuifzwammetje. Ik zei tegen haar: 'Knijp er eens in' en ploef! Ze schrok joh." Al bij vertrek is Remijn hoopvol gestemd. „Het heeft gelukkig veel geregend want paddenstoelen heb ben vochtigheid nodig. En van daag is het prachtig weer voor ons." De Oostkapellenaar hoeft nauwelijks in zijn boekjes te spie informatieavond voor onderwijzers en docenten uit het (speciaal] basis- en voortgezet onderwijs Indigo verzorgt informatieavonden over kinderen van ouders met psychische en/of verslavingsproblemen. Een preventiewerker en een hulpverlener geven voorlichting over psychische en verslavingsproblematiek, de risico's en de signalen. Toneelgroep Stichting Hendrikje speelt de voorstelling 'Loyaal' waarin op indringende wijze de problematiek van een kind van verslaafde ouders wordt neergezet. De informatieavonden zijn van 19 00 tot 21.30 en bedoeld voor onderwijzers en docenten uit het (speciaal] basis- en voortgezet onderwijs ken om soorten of Latijnse namen te controleren. „Maar van deze gor- dijnzwam durf ik even niet te zeg gen welke het is. Daar zijn wel vier honderd soorten van. Thuis heb ik een boek met foto's van alleen maar gordijnzwammen." Op een afgebroken tak zit een 'Héhé, daar kwam ik eigenlijk voor. Zo staan ze in elk sprookjesboek' piepklein geel vlekje: de gele tril- zwam, een opruimer in het bos. Zo'n klein zwammetje zo'n hele tak? „Ja, wat je ziet is het vrucht lichaam, maar de schimmeldraden zitten door die hele tak en zorgen mentale ondersteuning direct en dichtbij Ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg Multifunctioneel Centrum in Zierikzee De Vliedberg in Goes Voor informatie en aanmelding kan een mail gestuurd worden naar prt .1 - n. U bent van harte welkom! De informatieavonden zijn een initiatief van Indigo, Emergis, Allëvo, GGD Zeeland, Eleos, LSOVD, Agathos Thuiszorg, Raad voorde kinderbescherming, MEE Zeeland, SMWO, Stichting AZZ en Leger des Heils - Tien voor toekomst voor witrot. Alles verpulvert. Kijk maar. Hij kan zelfs een boom van vier meter omtrek opruimen." Na de esdoornhoutknotszwam - 'Je zou niet zeggen dat het een pad denstoel is, geeft Remijn toe - vol gen de wortelende aardappelbo- vist en het rode-koolzwammetje. Het duurt echter anderhalf uur voordat het meest voorkomende paddenstoeltje, de gewone zwavel- kop, wordt gezien. En de mijnheer die elke soort op de foto zet om thuis te bestuderen, is pas echt te vreden als aan het eind van de tocht enkele prachtige vliegen- zwammen worden ontdekt. „Hé- hé, daar kwam ik eigenlijk voor. Zo staan ze in elk sprookjesboek." www.mycologen.nl Zeilschip met kapot roer betekent mijlpaal voor station Noordland. door Martijn de Koning NEELTJE JANS - De KNRM-redders van de post Noordland bereikten zaterdagmiddag een mijlpaal: ze moesten er voor de honderdste keer dit jaar op uit. Zo'n zes mijl uit de kust, in de Geul van de Banjaard voor Schou wen, raakte het zeilschip 'Soulma te' met zes personen aan boord in de problemen toen het roer af brak. De boot was op weg van Stel lendam naar Zierikzee. De redders brachten het schip met de Koop- mansdank naar Noordland. Twee personen waren licht onderkoeld en werden opgevangen in het boothuis. De honderdste reddingspoging van Noordland, één van de drukke re stations van het land, komt vol gens woordvoerder Kees Groene- veld elk jaar wat vroeger. „Dit jaar komt dat vooral door de enorm drukke zomermaanden. Toen liep de teller erg snel op." Een verklaring geven vindt Groe- neveld moeilijk. „Dat zou je echt moeten onderzoeken. Er kunnen allerlei zaken een rol spelen waar je misschien niet meteen aan denkt. Zo kan het zijn dat de wind het ene jaar vaker uit een bepaalde richting waait." Verder moet de KNRM er vaak vruchteloos op uit. „Maar dat hoort erbij." Ampereweg 6 4338 PT 0118 64 0400 Middelburg www.schildersbedrijfvaniwaarden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15