p Zware tijden voor zorgaanbieders Tegenvaller voor plan zonne-energie 'Gelukkig kan ik nog op de fiets naar de kerk' 1 4 Maandag 6 oktober 2008 PZC Bezoekers van het informatiecentrum bekijken de plattegrond van Middel burg. foto Lex de Meester Informatiecentrum over N57 trekt op eerste dag vijfhonderd bezoekers. door Maurits Sep MIDDELBURG - „Pardon mijnheer, u staat op zijn huis." Als Eric Mos- tert van Rijkswaterstaat even opzij stapt, kan de bewoner ook zien waar hij woont en waar dan de nieuwe N57 exact wordt aange legd. „Daar waar die mevrouw d'r voeten nu staan..." Vijfhonderd bezoekers buigen zich zaterdag in het nieuwe informatie centrum over de N57 over de grote plattegrond van Middelburg die op de grond ligt. Ze knielen om het ingetekende tracé van dichtbij te bestuderen. „Krijgt Arnestein er een toegang bij? Want met één toe gang zit je op dat bedrijventerrein als ratten in de val als er iets ge beurt", waarschuwt een bezoeker. Mostert kan hem geruststellen. „Er komt een tweede toegang." Tiny Reitenbach uit Arnemuiden slaakt een zucht van opluchting: de Kleverskerkseweg blijft open. Die gebruikt ze altijd als ze op de fiets naar Dauwendaele gaat. „En als u naar Vrouwenpolder wilt, kunt u de Nieuwlandseweg op, bij de rotonde de N57 op en onder het kanaal door", legt Mostert be reidwillig uit. Mevrouw- Reiten bach fronst haar wenkbrauwen. „Op de fiets?" Nee, met de auto. „O. Nou, autorijden kan ik niet." Haar dorpsgenoot Kees van Mou- rik is ook blij met het openblijven van de weg. Hij gaat in Middel burg-Zuid naar de kerk. En naar de winkel. Bovendien woont zijn dochter er. Alles doet hij op de fiets. „In Middelburg kun je toch je auto niet kwijt." En de parkeer kelder aan de Kousteensedijk, die hij nog heeft helpen bouwen? „Daar ben ik nooit in geweest." Adrie Rentmeester uit Nieuw- en Sint Joosland hurkt neer bij de aan sluiting van de N57 op de A58. Rentmeester wijst naar het fiets pad langs de Nieuwlandseweg dat hij nu dagelijks gebruikt om naar zijn werk te fietsen. Straks - vanaf 2010 - moet hij langs de andere kant van de weg. „Jammer. Dat pad over de Westelijke Oude Ha- vendijk is zo mooi, zeker in de zo mer als het zo groen is." De heren zijn flink wat wijzer ge worden van het informatiecen trum, besluiten ze tevreden. Ze vinden het werk ook machtig inte ressant. Rentmeester: „Ik kom hier nog wel eens kijken." Eén prangende vraag nog van de mijnheer die om stipt zeven uur wakker wordt van het heiwerk voor het aquaduct. „Hoezo aqua duct? Het is toch gewoon een tun nel?" Taalkundig moet Mostert hem gelijk geven. „Maar de wet noemt het een aquaduct. Daar kan ik ook niks aan doen." Het informatiecentrum over de N57 staat aan de Kleverskerkse weg in Middelburg. Het is op werkdagen open van 13.00 tot 17.00 uur. Grote tekorten Ter Weel en Zorgstroom zetten fusie op een laag pitje. door Rob Paardekam GOES - De zorgaanbieders Zorg stroom en Ter Weel hebben hun fusiebesprekingen tijdelijk stopge zet, omdat ze grote financiële pro blemen hebben. „Die fusie komt er wel, hoor", zegt Léon Phernam- bucq van de Raad van Bestuur. „Maar wij vinden dat de huidige problemen op dit moment even voorrang verdienen." Beide organisaties zijn aan het be gin van dit jaar al bestuurlijk gefu seerd. Dat betekent dat er één Raad van Bestuur is. Het is nu een kwestie van de organisaties nog in elkaar schuiven. - Dat proces is tijdelijk stilgelegd, omdat de zorgaanbieders voor 2008 afstevenen op een flink te kort. Dat wordt veroorzaakt door de grote verliezen op de huishou- Dronken bestuurders van de weg gehaald VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen twee dronken automo bilisten van de weg gehaald. Een 26-jarige man uit Alphen aan de Rijn had zo veel gedronken dat hij zijn rijbewijs moest inleveren. Een 24-jarige Vlissinger had niet eens een rijbewijs. Het was volgens de politie ook al de tiende keer dat hij dronken en zonder rijbewijs achter het stuur was gekropen. Bei de mannen zijn vrijgelaten. delijke zorg, die door de gemeen ten wordt betaald. Bij Ter Weel, dat maar een kleine thuiszorgtak heeft, valt het met on geveer 350.000 euro nog mee, maar Zorgstroom dreigt het jaar af te sluiten met een tekort van vier miljoen euro. Volgens Phernam- bucq zijn er twee opties: niet meer inschrijven voor de huishou delijke zorg of dat wél doen, maar in dat geval zal het allemaal veel ef ficiënter moeten. „Het is bijna een duivels dilemma", stelt Phernam- bucq. „Op zich willen wij natuur lijk helemaal niet stoppen met die huishoudelijke zorg. Want dat be tekent dat je tegen alle mensen die in die tak werken, moet zeggen: 'Sorry, we hebben volgend jaar geen werk meer voor jullie'." De fusiepartners Zorgstroom en Ter Weel leiden grote verliezen op de huishoudelijke zorg en moeten nu bepalen of ze daar wel mee door willen gaan. Strandwachten krijgen nieuwe reddingsauto VLISSINGEN - De Vlissingse strand wachten moeten het tot volgend jaar doen met een gehuurde red dingsauto, maar met ingang van het nieuwe strandseizoen krijgen ze zelf weer een nieuwe. De ge meente Vlissingen heeft er inmid dels een besteld. De eigen auto van de strandwachten kwam in juli vast te zitten bij laag water en is onherstelbaar beschadigd door zout water. Open dag nieuw pand fysiotherapiepraktijk VLISSINGEN - De Vlissingse fysio therapiepraktijk Rozengracht houdt zaterdag 18 oktober een open dag van 10.00 tot 14.00 uur. De praktijk is de opvolger van praktijk De Wijze en is verhuisd van de Paul Krugerstraat naar de Rozengracht in Vlissingen. Sinds 2 oktober wordt er weer behandeld in het voormalige GG8cGD ge bouw. Als Ter Weel/Zorgstroom besluit wel weer in te schrijven, moet be spaard worden op onder meer de overheadkosten. Ook dat kan ba nen kosten. „Maar gedwongen opt- slagen proberen we te vermijden", aldus Phernambucq. „Wij zijn de beste werkgever van Nederland ge weest, dus hebben een naam hoog te houden. Toch zijn we al wel in gesprek met de vakbonden om tot een sociaal plan te komen." Phernambucq zegt nog geen zin nig woord te kunnen zeggen over welke van de twee opties (stoppen of efficiënter werken) het wordt. „Ze liggen allebei nog op tafel. De komende maanden zullen we de knoop moeten doorhakken. En dat zal niet gemakkelijk worden." De volledige fusie tuss.en Zorg stroom en Ter Weel stond gepland voor 1 januari 2010 en dat staat hij volgens Phernambucq nog steeds. „We verleggen onze prioriteiten nu even, maar ik weet zeker dat we die datum halen." Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Portiers doen aangifte van mishandeling VLISSINGEN - De politie heeft zater dagnacht twee Vlissingers van 17 en 21 aangehouden na een opstoot je op de Nieuwendijk in Vlissin gen. De twee waren door portiers van een café verzocht de zaak te verlaten. Volgens de politie ont stond buiten een vechtpartijtje met de portiers. Agenten hebben de twee Vlissingers naar Torentijd gebracht. Ze zijn gistermiddag vrij gelaten. De portiers hebben aangif te gedaan van mishandeling. Op 24 september 2008 is ten laste van R.R.F. Visser, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslag legging op inkomsten. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen Delta doet niet mee aan grootschalig project zonnepanelen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het plan om Zeeuws-Vlaanderen om te turnen tot hét zonne-energie-gebied van Nederland wordt niet omarmd door de Zeeuwse energieleveran cier Delta. De ontwikkelingsmaatschappij NV Economische Impuls toonde interesse in het megaproject van de European Climate Investment Group uit Eindhoven. „Maar Delta is grootaandeelhouder in die maat schappij (waarin bedrijven, ge meenten en provincie samen stre ven naar het vergroten van de dy namiek van de Zeeuwse kenniseco nomie). En Delta vaart liever een andere koers", zegt aanjager van het project Jan Schuurman Hess. Dat is een tegenvaller voor de in- vesteerdersgroep van directeur-ge neraal Jan de Jonge en top-advi- seur Willem Vermeend. „Maar daarmee is het verhaal echt nog lang niet af', aldus de Zeeuwse Pv- dA'er Schuurman Hess. „Ik ben er vrijwel dagelijks mee bezig om dit van de grond te krijgen. We ho pen dat burgemeester Jan Lonink van de gemeente Terneuzen (die al eerder aangaf het plan een grote kans voor de regio vinden, red) zich samen met zijn Zeeuws-Vlaamse collega's sterk maakt voor de voortgang van het project. Ook zijn er contacten met minister Jacqueline Cramer. Ver-, meend maakt nu een berekening voor een proefcentrale van vijf tot tien megawatt. Daarvoor is onge veer tien tot twintig hectare grond en een investering van 35 miljoen euro nodig. Hij brengt in kaart Zeeuws-Vlaanderen moet hét zonne-energiegebied van Nederland worden hoe lang het duurt voordat zo'n centrale iets oplevert zonder inzet van subsidiegeld. Als die cijfers be schikbaar zijn, doen we een aan vraag bij het ministerie. Als wij vervolgens groen licht krijgen, ga ik er vanuit dat de eerste zonnepa nelen volgend jaar kunnen wor den geplaatst." De European Climate Investment Group wil minimaal vijfhonderd miljoen euro investeren om zon ne-energie op te wekken bij het glastuinbouwcomplex in de Smids- schorrepolder, op daken van boe renschuren, op zeedijken langs de Westerschelde en met een zonnep- ark op een zandplaat ter hoogte van Ossenisse. Voor het proefpro ject wordt gemikt op panelen op zeedijken en braakliggend land van boeren. Schuurman Hess: „Er zijn tal van stukken zeedijk die op het zuiden zijn gericht en waar niemand komt. Dat is een ontzet tend gunstig voor dit project, maar ik koppel er vooralsnog geen loca ties aan vast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14