'Plek nieuwe school is fout' Succesvol protest tegen friettent Vrouw gewond na val van paard Nieuwe AH gaat woensdag open Bril VLISSINGEN - Soort zoekt soort, zeggen ze wel eens. En dat hond en een poes. Er klonk natuurlijk geen enkel jawoord, want het is nog nooit eerder vertoond dat 26 dierenhuwelij- klopte zaterdag ook wel op Dierendag in Vlissingen. Een paard „We hebben ze aan elkaar laten snuffelen en met het geven ken zijn gesloten. De bruidsparen hadden in het centrum van trouwde met een paard, een konijn met een konijn, veel hon- van een hartkoekje zijn ze getrouwd", vertelt ceremoniemees- Vlissingen vervolgens een feestje met live muziek van de den met elkaar. Maar er is altijd dat ene stel dat het toch net ter Ton de Witte van Pet's Place, bedenker van de dierenhuwe- Zeeuwse zanger Alwin, die zijn debuut maakte als één van de anders wil doen. En dus was er ook een huwelijk tussen een lijken en sinds zaterdag ook houder van een wereldrecord, twee Havenzangers. foto Lex de Meester Medezeggenschapsraad Souburgse school vindt locatie ver en onveilig. door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Te ver van het centrum van het dorp en daarom ook onveilig, te dicht bij de snel weg en daarom ongezond. De Kromwegesingel in Oost-Souburg is een volstrekt verkeerde plek voor een brede school, oordeelt de medezeggenschapsraad van de openbare basisschool De Tweemaster/Kameleon. De Kromwegesingel ligt aan de rand van Oost-Souburg, vlakbij de snelweg. Dat betekent dat veel kin deren een stuk verder moeten lo- RENESSE - Een paardrijdster viel za terdagmiddag op het strand bij Renesse zo ongelukkig van haar dier, dat ze ernstige verwondingen opliep. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van strandpaviljoen Zuid zuid-west. De traumahelikopter moest ter plaatse komen om de vrouw naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam te breng en. Over ernst van haar verwon dingen was gisteren niets bekend. pen of fietsen. Bovendien moeten ze dan door smalle straten met veel verkeer. Dat is gevaarlijk, stelt de medezeggenschapsraad (MR). Bovendien noemt de raad de lig ging vlakbij de snelweg niet ge zond. Het drukke autoverkeer zorgt voor veel fijn stof in de lucht en voor geluidsoverlast. De MR waarschuwt voor aandoeningen aan luchtwegen en voor allergieën bij de kinderen. De MR - een vertegenwoordiging van ouders en leerkrachten - schrijft dit in een boze brief aan het schoolbestuur. De raad is voor al zo verbolgen omdat jarenlang het Oranjeplein in beeld was als lo catie voor een brede school voor De TWeemaster/Kameleon en de door Maurits Sep VLISSINGEN - Er komt toch geen ffiettent op de nieuwe parkeer plaats bij de Vlissingse Van Woel- derenlaan als de kustversterking bij Westduin klaar is. Het gemeen tebestuur ziet daarvan af na protes ten van omwonenden. Door de kustversterking is het res taurant Hoge Duinen tussen Vlis singen en Dishoek verdwenen. De afspraak was dat alle voorzienin gen die weg moesten ergens an- christelijke basisschool De Burcht. Dat plein ligt in het centrum van Oost-Souburg. Via de media zijn ze erachter geko men dat het gemeentebestuur van Vlissingen niet meer op het Oran jeplein wil bouwen, maar aan de Kromwegesingel. Van het schoolbe stuur (Archipelscholen) heeft de medezeggenschapsraad niks ge hoord. „Wij achten dit in strijd met de Wet Medezeggenschap Scholen." Onderwijswethouder Frans Prins UJ Volgens de gemeente is de ruim- te op het Oranjeplein te klein voor een brede school. De Krom wegesingel stuit op bezwaren van ouders en leerkrachten. ders konden terugkeren. Daarom zou bij de nog aan te leggen par keerplaats bij de Van Woelderen- laan een horecavoorziening (waar schijnlijk een friettent)- komen. Omwonenden voelden daar echter helemaal niks voor en tekenden mede daarom bezwaar aan tegen de kustversterking (project Zwak ke Schakels). De bezwaarmakers hebben vol gens de gemeente ook aangegeven dat ze hun protest zouden intrek- van Vlissingen zei in mei in de PZC dat de ruimte op het Oranje plein te klein is voor de brede school en dat daarom de Kromwe gesingel in beeld is. De medezeg genschapsraad van De TWeemaster/Kameleon vindt niks verkeerd aan het Oranjeplein, maar zelfs als de school daar niet kan komen, is de Kromwegesingel voor de raad onaanvaardbaar en niet verantwoord. De MR zal de komende tijd met ouders en andere belanghebben den gaan praten om te voorkomen dat de gemeente toch aan de Kromwegesingel gaan bouwen. Ook wil de MR als 'volwaardige ge sprekspartner' bij de verdere plan nen worden betrokken. ken als er geen horeca op de par keerplaats komt. Daarom komt de gemeente hen op dit punt tege moet. In het nieuwe bestemmings plan zal geen ruimte worden ge maakt voor een horecavoorzie ning. Mede door de bezwaarschriften van de omwonenden is de kustver sterking bij Vlissingen/Dishoek een halfjaar uitgesteld. Die zou dit najaar beginnen maar dat wordt het voorjaar van 2009. MIDDELBURG - Albert Heijn opent woensdag 8 oktober om 18.00 uur de nieuwe supermarkt in winkel centrum Veersche Poort in Middel burg. De winkel is daarna elke dag open van 08.00 tot 20.00 uur. Op zondag is de supermarkt gesloten. Tijdens de opening op woensdag zullen drie mensen in de super markt gratis gaan winkelen voor een goed doel. Welke doelen dat zijn, wordt dan pas bekend. Tip? redactie@pzc.nl Een wat oudere heer met nog eenjlinke grijze haardos zag dat het potje brylcreem dat hij jaren terug van zijn vader had geërfd, donker grijs was geworden, dus gooide hij het potje weg. Op naar de dorpssuper om een nieuw potje. Een aantal mede werkers van de zaak was juist be zig de schappen met zeep en shampoo op te ruimen en schoon te maken. Dus maar even aan één van de meisjes vragen of ze nog brylcreem hebben. Het meis je overziet de winkel en moet de man teleurstellen. „Nee helaas, maar we hebben wel doekjes voor brillen." Uiteindelijk is de man maar met een tube gel naar huis gegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13