Buitenland Rondreizen MIDDEN-OOSTEN Wanhoop drijft kinderen naar Tenerife 'Cholera kan ramp worden in Zimbabwe' Ontdek deze bijzondere bestemmingen onder leiding van deskundige reisleiding! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm PZC Maandag 6 oktober 2008 1 1 Artsen waarschuwen voor gevolgen als overheid niet ingrijpt. HARARE - Een uitbraak van cholera in een voorstad van Harare in Zim babwe heeft al aan minstens twin tig mensen het leven gekost. Als de overheid niet snel ingrijpt, kan dit ontaarden in een ramp, waar schuwt de Zimbabwaanse mensen rechtenorganisatie Association of Doctors for Human Rights. Door de ineengestorte economie ligt ook de dienstverlening door de overheid nagenoeg stil. In veel dichtbevolkte delen van Harare stroomt ongezuiverd rioolwater door de straten en wordt geen vuil nis meer opgehaald. Daarnaast zou de gemeentelijke drinkwater- behandeling falen. President Ro bert Mugabe en beoogd premier en oppositieleider Morgan Tsvangi- rai zijn het zaterdag opnieuw niet eens geworden over de vorming van een regering van nationale eenheid. Knelpunt is de verdeling van enkele cruciale ministeries, waaronder die van Financiën en Binnenlandse Zaken. Mugabe en Tsvangirai kwamen vo rige maand na Zuid-Afrikaanse be middeling tot een akkoord dat een eind moet maken aan de politieke en economische crisis. Volgens de oppositiepartij MDC probeert Mu gabe de overhand te krijgen in het toekomstige kabinet. De voormali ge president van Zuid-Afrika Tha bo Mbeki gaat door als bemidde laar tussen de verschillende par tijen in Zimbabwe. Mbeki geeft hiermee gehoor aan verzoeken van het zuidelijk Afrikaans samen werkingsverband SADC. Parachutisten springen boven Mount Everest KATHMANDU - Drie parachutisten hebben gisteren voor het eerst een sprong gemaakt boven de Mount Everest, de hoogste berg ter we reld. De Brits-Canadees-Nieuw-Zee- landse groep sprong op 142 meter boven de top van de berg, die 8850 meter hoog is. Het drietal, dat zuurstofmaskers droeg, was bijna een halve minuut in vrije val en opende daarna zijn parachutes. Leider Noord-Korea weer op de been SEOUL - De Noord-Koreaanse lei der Kim Jong-il (66) is zaterdag voor het eerst weer in de open baarheid verschenen sinds geruch ten dat hij ernstig ziek zou zijn. Kim zou mogelijk een beroerte hebben gehad. De officiële media meldden zater dag dat Kim een voetbalwedstrijd bezocht. Kim verdwijnt geregeld voor langere tijd uit de openbaar heid. Nederlandse militairen vechten in Berlijn DEN HAAG - Nederlandse militairen zijn zaterdag slaags geraakt met personeel van een uitgaansgelegen heid in Berlijn. De uitbater en drie lichtgewonde militairen moesten voor onder zoek naar het ziekenhuis. Een vier de militair is opgenomen. De ma rechaussee en de Duitse politie on derzoeken de toedracht. De militai ren waren in de buurt van Berlijn op oefening. Dieren liepen dertig miljoen jaar eerder WASHINGTON - Wetenschappers hebben kleine pootafdrukken ge vonden die zeker 570 miljoen jaar oud zijn. Daaruit blijkt dat er der tig miljoen jaar eerder lopende die ren op aarde waren dan tot nu toe werd gedacht. De Amerikaanse Geoloog Loren Babcock van de universiteit van Ohio vond het spoor van pootafdrukken; elk met een diameter van twee millimeter, in de woestijn van Nevada. Steeds meer kinderen onder vluchtelingen op Canarische Eilanden. door onze correspondent - Henk van den Boom SANTA CRUZ DE TENERIFE - Door de strenge controles van de Spaanse |T kustwacht is het aantal Afrikaanse vluchtelingen dat de Canarische Ei landen bereikt de laatste jaren wat afgenomen. Maar daar staat tegen over dat het percentage kinderen onder hen schrikbarend groeit. Tot 2006 probeerden jaarlijks zo'n driehonderd kinderen Europa via de eilanden te bereiken, nu zijn het er meer dan zevenhonderd. Sommigen zijn niet ouder dan acht, negen jaar. Spanje telt nu zo'n zesduizend illegale kindimmi granten. Bijna dagelijks zijn de inwoners van Santa Cruz de Tenerife getui ge van het drama van de boot vluchtelingen. Strompelend, we zenloos, rillend van de koorts wor den ze door vrijwilligers van het Spaanse Rode Kruis uit de bootjes gehaald. Steeds meer wanhopige Afrikaanse ouders sturen hun kin deren naar Europa met het doel werk te vinden om zo hun fami lies te onderhouden. Maffiabendes maken de ouders wijs dat kinde ren onder twaalf jaar niet worden Sinds 1994 kwamen op de Canarische Eilanden 91.500 bootvluchtelingen aan. Onder hen steeds meer onbegeleide kinderen. foto Arturo Rodriguez/GPD teruggestuurd. Dat klopt voor een deel, maar ze zeggen er niet bij dat kinderen in Spanje niet mogen werken. De regering van de eilanden zit met de handen in het haar en heeft afgelopen week een nood kreet geslaakt richting vasteland. De opvangcentra voor kinderen op Tenerife en Gran Canaria zit ten tjokvol.Het eilandbestuur wil dat de regering in Madrid het grootste deel van de kinderen over neemt. Ook wordt geprobeerd om jongeren in pleeggezinnen te plaat sen. Hulporganisaties hebben kri tiek op de lakse houding van de re gering in Madrid. Volgens Save the Children krijgen de kinderen on voldoende juridische steun en wor den ze soms 'geïntimideerd'. Ontdek Jordanië al vanaf slechts 899! Spectaculaire woestijnlandschappen, eeuwenoude steden, het wereldwonder Petra... kortom, een onvergetelijke rondreis! 8 dgn CULTUURSCHATTEN VAN JORDANIË Allereerst bezoeken we Amman en het antieke Jerash en gaan we naar de Dode Zee. Vervolgens gaat de reis verder naar de berg Nebo en over de Koningsweg naar Kerak. Natuurlijk schenken we aandacht aan de rotsstad Petra, één van de nieuwe wereldwonderen en de kleurrijke woestijn Wadi Rum. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Amman v.v., vlieg-/luchthavenbelastingen, rondreis per bus, verblijf in toeristenklasse hotels, ontbijt, Engels sprekende reisleiding, excursieprogramma. Vertrekdata: vrijdag van 7/11 t/m 24/4 November v.a. 969 Februari v.a. 939 December v.a. 949 Maart v.a. 999 Januari v.a. 899 April v.a. 949 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Zie www.kras.nl/28026 Unieke bestemming! Ontdek deze winter met Nederlandssprekende reisleiding Israël, één van de meest fascinerende landen. Er zijn slechts 5 vertrekdata, dus wees er snel bij! 8 dgn FASCINEREND ISRAËL We beginnen in het prachtig bewaard gebleven Caesarea en reizen via Meggido naar het Meer van Tiberias, waar we een boottocht naar Kapernaum maken. Volgend hoogtepunt is Jeruzalem, waar we o.a. de Klaagmuur bewonderen. De laatste dag gaan we naar de Dode Zee, het laagste punt op aarde. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Tel Aviv v.v., vlieg-/luchthavenbelastingen, rondreis per bus, verblijf in toeristenklasse hotels, 7 x ontbijt en diner, Nederlandssprekende reisleiding, excursieprogramma, div. entreegelden. November 4 999 Februari 3-17 1015 Maart 2-13 €1115 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Zie www.kras.nl/38011 waarom zou je verder zoeken Langs ane highlights! of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Jj-reiZBIt of Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11