Extra bijdrage tunnel N!MHJ Bekendmaking Gemeenten dokken toch voor jeugdzorg TOD'S/HOG AN DELSCHER. Visaanvoer in Vlaamse havens valt ver terug DELSCHER. DELSCHER. Recordpoging ROC voor Cliniclowns DELSCHER. CDA boos over Waterdunen Rijkswaterstaat 'Nou Gries, je bent weer thuis' mm pzc Zaterdag 4 oktober 2008 I 35 Schoenen Trenchcoats Tassen Schoenen Shawls Grote Markt 11-13 4461 AH Goes door Wout Bareman ZEEBRUGGE - De visaanvoer in de Vlaamse vissershavens Zeebrugge en Oostende is de afgelopen negen maanden gekelderd, in vergelij king tot dezelfde periode vorig jaar. Alleen in de haven van Nieuw- poort, de kleinste vissershaven, werd meer vis op de wal gezet en verhandeld. Volgens visserijdeskundigen heeft de daling alles te maken met de ho ge gasolieprijzen, die veel vissers deed besluiten niet uit te varen. In de eerste drie kwartalen van dit jaar werd in totaal 12,7 miljoen ki lo vis aangevoerd, een daling met 6 procent. De besomming (opbrengst van de vangst) daalde met 18 procent tot 49,6 miljoen euro. In Zeebrugge werd 6,8 miljoen kilo vis op de wal gezet (min 4 procent), in Oos tende 5,7 miljoen kilo (min 9 pro cent). De vismijn van Nieuwpoort volgde die trend niet. Daar steeg de aanvoer met liefst 50 procent naar 214.987 kilo. Dat was een di rect gevolg van de 'verhuizing' van een aantal vissers uit andere ha vens. Lammycoats Grote Markt 11-13 446 I AH Goes Veerse Meer instellen winterpeil De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend: Op woensdag 22 oktober 2008 zal begonnen worden met het instellen van het winterpeil van het Veerse Meer. Naar verwachting zal het winterpeil op vrijdag 31 oktober 2008 bereikt zijn. Volgens het in het najaar 2007 vast gestelde peilbesluit wordt het winterpeil op het Veerse Meer in deze periode met 10 cm verhoogd. Er wordt gestuurd op een peil van N.A.P. - 0,50 m met een bandbreedte tussen N.A.P. - 0,40 m en N.A.P. - 0,60 m. In geval van extreme neerslag- Havenschap verhoogt steun aan kanaaltunnel Sluiskil met 1,5 miljoen. door Wout Bareman terneuzen - Havenschap Zeeland Seaports verhoogt de financiële bij drage voor de bouw van de kanaal tunnel bij Sluiskil. Bovenop het eerder toegezegde bedrag van iets meer dan 9 miljoen euro komt nog eens anderhalf miljoen. De verhoging houdt direct ver band met de extra bijdrage die uit de regio wordt verwacht. Aanvan kelijk ging het om 18 miljoen euro, maar dat bedrag is inmiddels opge trokken naar 26 miljoen. Het leeu wendeel wordt opgehoest door de (verwachtingen) zal het waterpeil vroegtijdig worden verlaagd. Dit nood- peil ligt maximaal op N.A.P. - 0,70 m. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het doorlaatmiddel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 25 september 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd waterdistrict Zeeuwse Delta, ing. S.P.R.L. van Herk provincie (14,5 miljoen). Het schap telt 10,5 miljoen neer en de gemeente Terneuzen past 1 mil joen bij. Het schap put 9,7 miljoen euro van de bijdrage uit de busi ness unit Terneuzen en 750.000 eu ro uit de unit Vlissingen-Borsele. Havenschapsvoorzitter en gedepu teerde Toine Poppelaars daarover: „Terneuzen heeft nu eenmaal het meeste profijt van de kanaaltun nel. Maar omdat we de N62 zien als dé noord-zuidverbinding, is het logisch dat ook de unit Vlissin gen-Borsele een bijdrage levert." Poppelaars gaat ervan uit dat de verbetering van de noord-zuidrou te (verdubbeling Sloeweg en Trac- taatweg én de bouw van de 'klei ne' tunnel) zal leiden tot een afna- Middelburg wil bijdrage afmeten naar aantal zorggebruikers. door Claudia Sondervan goes - Voor 2009 lappen de Zeeuwse gemeenten 4,6 ton euro bij om de rijkskorting van negen ton euro op de jeugdgezondheids zorg deels te compenseren. Met tegenzin, maar de basistaken in de gezondheidszorg van de jeugd mogen niet minder, zeiden zij tijdens de bestuursvergadering van de GGD Zeeland. Schou- wen-Duiveland en Sluis wilden wel dat de GGD die zorg naar het beschikbare geld inricht. Kleine, maar kinderrijke gemeenten mo gen niet langer wegkomen met bij dragen naar inwonertal, bracht wethouder De Vries van Middel burg in. Hij wil een andere manier me van het vrachtverkeer op de A58. Vooral de grote verladers uit Vlissingen-Oost zullen uitwijken naar de tunnelroute. Op die ma nier kunnen ze immers de dicht slibbende route via de Ring van Antwerpen, die aansluiting geeft op het internationale wegennet mijden. Poppelaars verwacht overigens dat nog voor het eind van dit jaar een voorstel over de financiering en de projectorganisatie van de kanaal tunnel kan worden gepresenteerd aan Provinciale Staten. „Er lopen natuurlijk nog een aantal procedu res, maar als die zijn afgerond, moet de bouw toch in 2010-2011 kunnen beginnen." Met de bouw is ruim twee jaar gemoeid. om de gemeentelijke bijdragen af te meten. Interimdirecteur Hendriks kreeg lof voor de manier waarop hij zon der extra geld te vragen een drei gend tekort over 2008 van 1,2 mil joen euro wegwerken wil. De over schrijding van de begroting zit vooral in ingehuurd personeel van buiten (5,4 ton), boventallig perso neel dat voorheen buiten de begro ting was gehouden en niet begrote loonstijgingen De GGD haalt haar reserves goeddeels leeg om de ga ten te dichten. GGD Zeeland wil Goeree- Overflakkee er niet bij hebben, ver telde bestuursvoorzitter Liefting. Het eiland zocht onderdak nu Spij- kenisse de GGD Zuid-Hollandse Eilanden verlaat. De GGD-verzor- gingsregio hoort gelijk te zijn aan de Veiligheidsregio Zeeland. Goe- ree past daar niet bij. Laarzen Tassen Grote Markt 11-13 4461 AH Goes goes - Vierhonderdvijftig leerlin gen en docenten van ROC Zee land in Goes proberen woensdag 8 oktober een zo lang mogelijk men selijk lint te maken waarbij ieder een een hoofddeksel draagt. Dat kan een hoed, pet, muts, mijter, badmuts, kroon of zelfs een pruik zijn. De recordpoging is de eerste actie in het schooljaar 2008/2009 van de werkgroep Leefstijl. Het ROC aan de Bessestraat houdt elk jaar een actie voor een goed doel. Dit jaar gaat de opbrengst naar de Cliniclowns. Zij zorgen er voor dat zieke kinderen heel even tjes vergeten dat ze ziek zijn. Rainwear Alpacacoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goes sluis - Een artikel op de website van de gebiedsgerichte aanpak West-Zeeuws-Vlaanderen over pro ject Waterdunen bij Breskens is de CDA-fractie in de gemeente Sluis in het verkeerde keelgat geschoten. Om Waterdunen vlot te trekken heeft de provincie de regie overge nomen van de gemeente Sluis. Vol gens het artikel is de Sluise ge meenteraad opgelucht. „Wij den ken dat deze beredenering niet juist is", reageert fractievoorzitter Lia Flikweert. „Wij zijn en blijven tegen zoutwaterinlaat en tegen ge dwongen verkoop van gronden en onteigening. Eigenlijk is de situatie rond de grondverwerving in het gebied Waterdunen al lang niet meer vrijwillig." Zoekt u: telefonistes? secretarieel of administratief medewerkers? notulistes? Bekijk dan de CV-clips op viavox.nI VIAVOX VEERE - Kinderen van de Valeriusschool in Veere verdrin- verjagen. De kat wordt voortaan Gries genoemd, verzon gen zich in de Grote Kerk om een vitrinekast met de nen door Sara Francke (14) uit Zoutelande. Het dier Veerse mummiekat. Na vele omzwervingen is het dier (mét snorharen, tanden en nagels) werd door Peter gisteren teruggekeerd naar de kerk waar hij lang gele- Blom van het Zeeuws Archief verwelkomd met de woor den levend werd ingemetseld om zo boze geesten te den: „Nou Gries, je bent weer thuis." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99