voeren voor het beste advies Actie SP voor Plan Perkpolder Sluis zoekt nieuwe jongeren voor adviesraad Broemritten in Sluiskil en Axel Niet vergeten: vandaag Leolux show met Hugo de Ruijter Hoedenatelier Jackie Habets in Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl Uit Weduwe Heijn in bibliotheek Mossels voor gasten Zonnebloem Rozenbotteldagen De Bierkreek Z PZC Zaterdag 4 oktober 2008 3 1 Kamerleden politieke partijen op bezoek bij protesterende buurt. door Harold de Puysseleijr perkpolder - De SP in de Tweede Kamer wil van de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat ophel dering over de veiligheid voor de scheepvaart op de Westerschelde. Kamerlid Hugo Polderman zei dat gisteren na afloop van het werkbe zoek dat een zware delegatie van de socialistische partij bracht aan de belangenvereniging die zich ver zet tegen het huidige Plan Perkpol der. „Het is niet zo slim om op een van de drukst bevaren scheepvaar troutes in Europa ook recreatie vaart toe te staan", doelde Polder man op de geplande aanleg van een jachthaven met maximaal vijf honderd ligplaatsen in de oude veerhaven van Perkpolder. Volgens het parlementslid staat het rijk in principe weliswaar bui ten de besluitvorming van het pro ject, maar is de SP-delegatie derma te geschrokken van mogelijk nega tieve gevolgen dat de partij bij de staatssecretaris aanklopt. Polder man zette er verder vraagtekens bij, dat voor realisering van het plan 'goed draaiende landbouwbe drijven worden weggepest'. SLUISKIL - Vijftigplussers kunnen binnenkort hun rijvaardigheid la ten testen tijdens zogeheten broemritten in Sluiskil en Axel. Welzijnsorganisatie Aan Z biedt met de broemritten automobilis ten vanaf vijftig jaar een ogentest, reactietest en workshop bewe gingsactiviteit aan. Daarnaast rij den deelnemers veertig minuten in hun eigen auto met een rij-in- structeur aan hun zijde. In Sluiskil starten de broemritten op dinsdag 28 oktober bij 't Meu- lengat, in Axel op woensdag 12 no vember bij De Halle. Inschrijven kan via 0115-563015 en www.aan-z.eu. Deelname kost 12,50 euro. Laurence Keijmel bij de arcaden in zijn woonplaats. Over de aankleding van het Spuiplein had hij graag advies gegeven. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst Het vertrouwen van leden die na wat slechte er varingen gedurende het eerste jaar toch in de Adviesraad long Volwassenen blijven zitten, wordt niet beschaamd. Burgemeester Jaap Sala beseft dat er wat aan loopproblemen waren, maar verzekert dat hij de adviezen van jongeren zeer serieus neemt. „Het zou het mooiste zijn als de vergaderingen van de AJV gelijk opliepen met die van de ge meenteraad, zodat adviezen van de jong vol wassenen direct meegewogen kunnen worden. Maar het moet natuurlijk ook mogelijk blijven dat de jeugdige adviesraadsleden zelf adviezen aandragen." De burgemeester bevestigt dat hij de leden van de adviesraad graag 'to the point' laat vergaderen. Maar hij wil leden niet de mond snoeren. „Ik streef er weliswaar naar om de vergadering tegen tienen af te sluiten, maar als raadsleden nog bruikbare adviezen over een actueel onderwerp kwijt willen, is daar natuur lijk ruimte voor." Sala belooft ook dat de gemeente actief op zoek gaat naar nieuwe leden om de Adviesraad binnen de kortste keren weer op volle sterkte te hebben. Twee kandidaat-leden staan al te trappelen, weet zittend raadslid Joyce Vermue. terneuzen - De afdeling Terneu- zen van De Zonnebloem houdt vanmiddag haar tradiotionele mos selmaaltijd. In het gebouw van de scholengemeenschap Zelden- rust/Steelantcollege worden zo'n honderdvijftig gasten verwacht. Ze worden om twee uur vergast op een kopje koffie én een toespraak je van voorzitter Virgi van der Laan-Bouff. Daarna is er een optreden van streekentertainer Frans de Schep per uit Hulst, onderbroken door een drankje. De mosselpannen ko men om half vijf op tafel. terneuzen - Hank Heijn, de wedu we van de vermoorde Gerrit Jan Heijn, woont donderdag 9 oktober in de bibliotheek in Terneuzen een lezing bij. Die wordt verzorgd door Alex Verburg, schrijver van het boek De verzoening: het ver haal van Hank Heijn. In het boek vertelt de weduwe van de in 1987 ontvoerde en vermoorde Gerrit Jan Heijn. Verburg spreekt in de bi bliotheek over het ontstaan van het boek; hij leest er ook uit voor. Het werk stond direct na de ver schijning hoog op de bestsellerlijst en bleef daar vele weken staan. In de pauze is er gelegenheid het boek aan te schaffen en te laten sig neren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Entree: vijf euro. ijzendijke - Vandaag en morgen worden rozenbotteldagen gehou den op rozenkwekerij De Bier kreek bij IJzendijke. Behalve excur sies langs botteldragende rozen (beide dagen om 11.00 en 15.00 uur) kunnen mensen kennisma ken met vele specialiteiten als ro- zenbottelsherry, rozenbottelwijn en rozenazijn. Voor het volledige programma op beide dagen: www.bierkreek.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95