eia Paradepaardje op tijd Project Antonius in gevaar 'Vrees is te vroeg' Pietw e Calore "Het alternatief voor gas" Infomiddag over reanimatie Helderziend Open dag in AZ Knokke wlm TAXATIEDAG HULST Kunst Antiek 30 I Zaterdag 4 oktober 2008 PZC Hulst krijgt korting op WMO door vernieuwen tehuis Kloosterzande. door Harold de Puysseleijr HULST - De geplande vernieuwing van verzorgingshuis Antonius in Kloosterzande loopt gevaar door de fikse korting op de rijksbijdrage die de gemeente Hulst krijgt voor het uitvoeren van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO). De gevolgen daarvan kun nen voor de gemeente desastreus uitpakken, aldus wethouder Frank van Driessche. Hulst wordt de komende drie jaar achthonderdduizend euro op het WMO-budget gekort. Daardoor houdt de gemeente volgens ac countantsbureau Deloitte structu reel te weinig geld over voor de uit voering van de taken. 'Voor de toe komst is een beroep op de algeme ne middelen binnen de gemeente begroting of het maken van be leidskeuzes onontkoombaar', stelt het bureau. „Die keuzes kunnen bijvoorbeeld inhouden dat de ge meente geen enkel nieuw extramu- raliseringsproject nog financieel ondersteunt. Verdergaande bezui nigingen op de individuele voor zieningen en verhoging van de ge meentelijke belastingen zijn ande re mogelijkheden." Uit een bijlage in het overzicht waarin de gevol gen van de korting op een rijtje HULST - De afdeling Hulst van de EHBO geeft vrijdag 10 oktober op uitnodiging van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) Hulst voorlichting over reanimatie bij een hartstilstand. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in het dienstencentrum De Lieve in Hulst. De toegang is gra tis. ALMANAK De Terneuzenaar kwam deze week in de lunchpauze zijn vrouw tegen in de binnenstad van zijn woon plaats. Alsof ze elkaar al dagen niet meer gesproken hadden, kwek te het stel erop los. „Ja, ik heb ook nog een nieuwtje. Weetje wie er zwanger is?" Ze had het in één keer goed. Sterker nog, zonder twij fel voegde ze er aan toe: „Van een staan, blijkt dat de geplande extra- muralisering van Antonius de ge meente in totaal ongeveer 1,4 mil joen euro kost. Voor vier ton zijn dat jaarlijkse terugkerende kosten. Extramutalisering houdt in, dat ouderen zelfstandig wonen in plaats van in het verzorgingshuis. Een aantal jaren geleden is op de zelfde wijze verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst ver nieuwd. Op dat terrein staan nu woontorens met appartementen. De extramuralisering van De Blaauwe Hoeve kostte de gemeen te zo'n zeshonderdduizend euro. Daarnaast heeft de gemeente extra WMO-uitgaven. Materialen zoals tilliften en scootmobielen die voor heen door de zorginstelling wer den ingekocht, worden nu indivi dueel aangevraagd en verstrekt. „Wij hebben ons voorbeeldig aan de uitvoering van het rijksbeleid gehouden maar worden daar nu voor gestraft in plaats van be loond", aldus Van Driessche. De gemeenteraad buigt zich woensdag 8 oktober tijdens een extra vergadering van de advies commissie Samenleving over de problematiek. De bijeenkomst is De geplande vernieuwing van ver- zorgingshuis Antonius in Kloos terzande loopt gevaar omdat de gemeente gekort wordt door het rijk. om 19.30 uur in het stadhuis. TERNEUZEN - De vrees van Groen- Links dat een nieuwe concertzaal op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen te veel zou concurreren met podium De Pit (het vroegere Kalashnikov) en Porgy Bess is veel te voorbarig. Het college van B en W antwoordt fractievoorzit ter Peter Clijsen dat het plan van twee projectontwikkelaars om op de Kop een concertzaal a la de Vooruit in Gent te bouwen, nog geen officiële status heeft. „Het gaat om geruchten. Maar als uw vraag aan de orde zou zijn, dan kij ken we uiteraard naar de bestaan de situatie en de huidige voorzie ningen." Tip? redactie@pzc.nl tweeling." Niet veel later wekte die juiste toevoeging verwondering bij de mama in spe. „Is ze helderziend of zo", vroeg ze. De Terneuzenaar hoefde daar niet al te lang over na te denken. „Nou, volgens mij niet hoor. Want ze is al zó vaak 's avonds in haar dikke pyjama op de bank geploft, terwijl ik héél an dere plannen had." Adviesraad Jong Vol wassenen loopt, mede door onvrede, leeg. door Rene Hoonhorst SLUIS - Misschien waren hun ver wachtingen wat te hoog gespan nen. Maar de traagheid van de poli tiek en de medewerking van de ge meente zijn een aantal jong vol wassenen ook tegengevallen. Ze werden bijna een jaar geleden bin nengehaald als het paradepaardje van politiek Sluis. Maar de ge meente weigerde te vaak hen op te tijd te voeren. Bijna een jaar na installatie kampt de Adviesraad Jong Volwassenen met een ongekende leegloop. Acht van de negentien raadsleden ge ven de pijp aan Maarten. Aan vier van hen is, na een formele aan vraag, al ontslag verleend. Vier an deren hebben aangekondigd bin nenkort ontslag aan te zullen vra gen. Een nieuwe baan, een andere stu die of drukke werkzaamheden zijn redenen die de vertrekkers aanvoeren. Maar om de massale ontslaggolf af te doen als een toe vallige samenloop van omstandig heden is wat te makkelijk. Want ook veel van de zittenblij- vers koesteren gevoelens van on vrede over het functioneren van de Adviesraad. Ambtenaren werk ten niet mee om informatie te ach terhalen; het duurt maanden voor er een antwoord op vragen van de adviesraad komt; de gemeenteraad lijkt weinig met adviezen van jon geren te doen en ongevraagd ad vies over zaken die jongeren aan gaan, wordt niet echt op prijs ge steld. Die ervaringen drijven Karsten de Feijter (27) uit Schoondijke er toe ontslag aan te vragen. „Ik ben en thousiast de raad ingestapt, maar dat enthousiasme is in de loop van bijna een jaar behoorlijk afgeno men. De belangrijkste reden dat ik er mee stop is mijn nieuwe baan in Eindhoven. Maar als ik het ge voel had dat we echt serieus wer den genomen, had ik misschien 'We mochten ambtenaren niet te veel belasten en geen gevoeligheden aansnijden' toch wat langer in de raad blijven zitten." Ook Ruben Spelier (20) uit Sluis dient binnenkort zijn ontslag in. Maar als aankomend bestuurskun dige had hij waarschijnlijk een wat realistischer beeld over de snelheid van de politieke besluitvorming. Hij verwacht het zo druk te krij gen met zijn lidmaatschap van de Universiteitsraad in Utrecht dat hij te weinig tijd overhoudt voor Sluis. De kritiek van De Feijter en anderen kan hij echter wel plaat sen. Zelf is hij er wat teleurgesteld over dat de gemeente goede idee ën van de jongeren niet lijkt op te pakken. „Zo hebben wij voorge steld om bedrijven, instellingen en overheidsorganen warm te maken voor 'traineeships'. Door afgestu deerde jongeren aan te nemen en hen binnen het bedrijf of de orga nisatie op te leiden tot de baan en het bedrijf hen als gegoten zitten, kun je ze aan de streek binden. El ders gebeurt dat met veel succes." Laurence Keijmel (22) uit Breskens en Joyce Vermue (23) uit Oostburg moesten het afgelopen jaar wel eens slikken als informatie uitbleef of wanneer hen werd gezegd dat ze het ambtelijk apparaat niet te veel moesten belasten. Keijmel had er ook moeite mee dat het niet op prijs werd gesteld dat de jongeren advies gaven over een 'ge voelig onderwerp' als de - overi gens toch afgeblazen - sluiting van brandweerkazernes. Maar net als Vermue wil hij de gemeente het voordeel van de twijfel geven nu de gemeente beterschap heeft be loofd. Het huishoudelijk regle ment is weliswaar een beetje bijge steld, maar de gemeente heeft be loofd zich strikt aan de nieuwe af spraken te houden. Bovendien, zo laat burgemeester Jaap Sala weten, legt het dagelijks bestuur adviezen niet naast zich neer. „We werken achter de scher men hard aan het idee over de trai nees." KNOKKE-HEIST - Het ziekenhuis in Knokke-Heist doet morgen mee aan de Open Bedrijvendag. Bezoe kers zijn welkom van 10.00 tot 17.00 uur AZ Gezondheidszorg Oostkust heeft enkele trekpleisters. De groot ste is de nieuwe, open NMR scan ner met Ambient Experience. Het toestel is, in tegenstelling tot gewo ne scanners, volledig open. Dit neemt het claustrofobisch gevoel weg. Met Ambient Experience kan de patiënt een thema kiezen waar in hij behandeld wil worden. De combinatie van licht, beeld en ge luid ontspant de patiënt. Bezoekers kunnen ook kennis ma ken met de nieuwe spoedafdeling en kraamkliniek. Ook het ontwerp van de nieuwbouw is te zien. Vrijdag 10 oktober 2008 van 13.00 - 17.00 uur ZEEUWS VEILINGHUIS Vrijblijvend kunt u uw kunst en antiek laten taxeren en evt. inbrengen voor onze volgende veilingen, zoals: Schilderijen, Chinees porselein, zilver, juwelen, antieke boeken, Art-Dcco, bodemvondsten, tegels, klokken, munten, speelgoed, etc. Grote objecten kunnen evt. d.m.v. foto's ruw worden getaxeerd. Locatie: Museum "De Vier Ambachten", Steenstraat 28 Hulst Voor informatie: Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl Veranderingen AJV Het huishoudelijk reglement voor de Adviesraad Jong Vol wassenen wordt binnenkort veranderd. De mogelijkheid om onge vraagd advies te geven ont breekt in het concept. Leden mogen niet ouder dan 29 zijn en moeten regelmatig binnen de grenzen van de ge meente Sluis te vinden zijn. De (waarnemend) gemeentese cretaris ziet er op toe dat de raad binnen een redelijke ter mijn (twee tot drie weken) ant woord op vragen krijgt. De AJV verliest vanwege het leeftijdsbeginsel en door ver andering van studie of baan regelmatig leden, maar de ge meente doet er alles aan om de gelederen telkens opnieuw op tijd te verversen. Negentien jongeren kwamen 12 oktober vorig jaar voor de installatie van de Adviesraad Jong Volwassenen naar het belfort. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94