Kamerleden verdeeld over verwijt korpschef Nederlanders zoeken erkenning als atoomslachtoffer Ouders Marlies prijzen inzet politie op Bonaire Hardere aanpak misbruik kind WEGOMLEGGING KLEVERSKERKSEWEG GEMEENTE MIDDELBURG 8 Zaterdag 4 oktober 2008 PZC Politiechef: Tweede Kamer heeft imago Gouda kapotgemaakt. DEN HAAG - Tweede Kamerleden reageren verdeeld op de kritiek van korpschef Jan Stikvoort van de politie Hollands-Midden. De WD en PW zijn boos op hem. Oppositiepartij SP en coalitiegeno ten CDA en PvdA voelen zich per soonlijk niet aangesproken door de uitlatingen van de korpschef Stikvoort verwijt het parlement een verkeerd beeld te hebben gege ven van de problemen met Marok kaanse "jongeren in Gouda. Vol gens hem hebben Kamerleden van links tot rechts een klein inci dent opgeklopt en daarbij gehan deld uit een drang om electoraal te scoren. WD'er Laetitia Griffith is verbijs terd over de 'denigrerende' uitspra ken van Stikvoort. „Niet de Kamer heeft het imago van Gouda kapot gemaakt, dat heeft de burgemees ter gedaan door niet in te grijpen." Griffith wil op korte termijn van minister Guus je ter Horst (Binnen landse Zaken) weten of ze er nog vertrouwen in heeft dat Stikvoort de problemen in Gouda voldoen de onderkent. „De korpschef is er niet om de Tweede Kamer te bekri tiseren, maar om de relschoppers aan te pakken", aldus Griffith. PW-leider Geert Wilders vindt dat de korpschef moet worden ont slagen naar aanleiding van zijn uit spraken. „Met zo'n gevoel van ur gentie kan hij beter parkeerwach ter worden." SP-leider Agnes Kant vindt dat de korpschef gelijk heeft als het om de PW gaat, maar meent niet dat de SP iets te verwijten valt. „Ik kom juist op voor de politie. Aller lei regels verhinderen agenten om op straat te zijn. Ik hoop dat de korpschef daar onze bondgenoot is. Zijn kritiek is terecht voor be paalde politici, maar hij moet niet alle Kamerleden over één kam scheren", zei Kant. Ook CDA-Kamerlid Coskun Cörüz voelt zich niet persoonlijk aangesproken. „De Kamer is gaan debatteren naar aanleiding van de gebeurtenissen in Gouda. De poli tiek is er om oplossingen aan te ge ven", zei Cörüz. Pvd A-Kamerlid Attje Kuiken vindt ook dat haar niets te verwij ten valt. „Ik snap dat de korpschef baalt, want de gemeente en politie doen er alles aan om de veiligheid te verbeteren. De toon van het de bat was niet mijn toon. We moe ten wel over de problemen spre ken", zei Kuiken. Oproep in open brief om meer informatie over verdwijning. KRALENDIJK - De ouders van de op Bonaire vermiste Marlies van der Kouwe roepen iedereen op die iets weet van haar verdwijning dat te melden aan de politie. Dat hebben ze gisteren in een open brief laten weten. Het is voor het eerst sinds hun dochter twee weken geleden ver dween dat de ouders iets van zich laten horen. In de brief prijzen zij de media omdat die hen met rust hebben gelaten. „Het is voor ons ongelooflijk belangrijk om in deze moeilijke tijd in alle rust en vrij heid hier op Bonaire de verdwij ning van onze dochter te kunnen verwerken", schrijven ze. Ook bedanken de ouders de vele mensen op Bonaire en daarbuiten voor de steun en medeleven. „Het is fijn voor ons te merken dat het vinden van Marlies voor zo veel mensen zo veel waard is. Marlies is geboren op de Antillen. Haar he le leven voelde ze zich Bonairiaan- se en daar was ze trots op. Na een vakantie op Bonaire in 2002 wist ze zeker dat ze ooit wilde terugke ren voor langere tijd. Drie weken voor haar verdwijning werd haar droom verwezenlijkt. Helaas heeft het maar drie weken mogen du ren." Verder laten de ouders van Marlies weten dat zij uitstekend zijn opge vangen door de politie. „We heb ben dagelijks contact over de gang van zaken en weten dat een grote groep Antilliaanse en Nederlandse politiemensen zich dag en nacht bezighoudt met het zoeken naar Marlies. We zijn erg onder de in druk van hun grote deskundigheid en niet nalatende inzet." Marlies van der Kouwe verdween in de nacht van zaterdag 20 sep tember. Ze reed 's nachts, na een feestje, op haar fiets naar huis. Een man op een scooter zou de jonge vrouw van haar fiets hebben ge trokken. Sindsdien ontbreekt elk ■spoor van haar. Vijf dagen later pakte de politie Ryan P. als verdachte op. Vrijdag is de hechtenis van P. met acht da gen verlengd, liet de politie weten. Verder geeft de politie nauwelijks informatie meer over het onder zoek. Wel zei voorlichter Jos Klaren gis teren dat de tas van Marlies nog niet is gevonden. DEN HAAG - Het kabinet breidt de bestraffing uit van seksuele uitbui ting en seksueel geweld jegens kin deren. Op het kijken naar kinder porno op internet, het actief bena deren van kinderen via sites met als doel hen te misbruiken en het opzettelijk tonen van seksuele han delingen aan kinderen komen cel straffen te staan tot vier jaar. VANAF VRIJDAG 3 OKTOBER Rijkswaterstaat voert vanaf vrijdag 3 oktober werkzaamheden uit aan de Kleverskerk- seweg tussen de Nieuwlandseweg en de rotonde Nieuwe Kleverskerkseweg. De werk zaamheden zijn nodig voor het bouwen van een aquaduct. De weg wordt daarom voor een periode van 22 maanden omgelegd. Er geldt ter plaatse een snelheidsbeperking van 30 km/h en een inhaalverbod. Het fietsverkeer wordt over één fietsstrook in beide richtingen geleid. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat nederland moet door. vanAnaar Beter) INFORMATIE: WWW.VANANAARBETER.NL - TELETEKST - RAOIO - TELEFOON 0800-8002 (GRATIS) Overlevenden van atoomaanval Nagasaki dienen claim in. door onze correspondent judith Stalpers TOKYO - Twee Nederlanders, die de atoomaanval op de Japanse stad Nagasaki hebben overleefd, heb ben een claim ingediend bij de Ja panse overheid. Ze zoeken erken ning als atoomslachtoffer en wil len zo in aanmerking komen voor een 'uitkering voor medische hulp', die Japan voor deze gevallen kent. Het gaat om de nu 84-jarige Ar- mand Busselaar en Ronald Schol- te, die op 9 augustus 1945 in gevan genkamp Fukuoka 14 gevangen za ten toen het nabijgelegen Nagasaki werd verwoest door een atoom bom. Busselaar en Scholte beho ren tot een groep van ongeveer ze ventig Nederlanders die de nucleai re aanval overleefden. Het kamp stond op slechts enkele kilometers verwijderd van het epicentrum van de atoomexplosie. Tien mede- pM Twee 84-jarige Nederlanders die de atoomaanval op Nagasaki heb ben overleefd, willen in aanmer king komen voor een Japanse schadevergoedingsregeling. bewoners van het kamp kwam on middellijk om het leven bij deze aanval. De zaak van de twee Nederlanders wordt in Japan behartigd door twee inwoners van Nagasaki, een -journalist en een vertegenwoordi ger van de Vereniging voor Steun van Atoombomslachtoffers in het Buitenland. Volgens hen zou het de eerste keer zijn dat Nederlan ders worden, erkend als 'hibakus- ha', zoals atoombomslachtoffers in Japan worden betiteld. De meeste erkende atoombom slachtoffers die in het buitenland wonen, zijn na de oorlog geëmi greerde Japanners, Chinese oor logsgevangenen of Koreanen die in de oorlog als dwangarbeiders in Japan verbleven. Het heeft tot 1994 geduurd voor dat de Japanse regering iets voor deze groep slachtoffers wilde doen. „De overheid maakte de aan vraagprocedures echter extreem zwaar", aldus Nobuto Hirano van de vereniging in Nagasaki die de buitenlandse slachtoffers steunt. In de twintig jaar dat hij zich voor hen inzet, heeft hij zo'n dertig pro cessen tegen de Japanse regering gevoerd- en allemaal gewonnen. Hij heeft in totaal zo'n vijfduizend mensen aan een uitkering gehol pen. wegQmlegging ARNEMUIDEN ROTOIMDE NIEUWE KLEVERSKERKSEWEG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8