wordt overal ingeweven Nog onvoldoende geld afronding Sloegroen Niet vergeten: vandaag Leoiux show met Hugo de Ruijter Hoedenatelier Jackie Habets in BinnenUit Schouwersweg 7 VJ l Heinkenszand 0113 561482 U y II www.binnenuit.nl LI 11' PZC Zaterdag 4 oktober 2008 I 3 1 Wisselend assortiment Veilig betalen Betaalgemak BEZORGING IN HEEL NEDERLAND PZC RolantQuist Bufferzone bij Borssele blijft voorlopig onvoltooid. door Harmen van der Werf borssele - Voor afronding van het Sloegroenproject bij Borssele is on voldoende geld beschikbaar. Er is nog wel 'een kleine twee miljoen' beschikbaar. Met de huidige grond prijzen is dat te weinig. Sloegroen is jaren geleden opgezet om een groene buffer te vormen tussen Borssele en industriegebied Vlissingen-Oost. De groene buffer moet tweehonderd hectare groot worden. De helft is aangelegd. De Borselse gemeenteraad keurde afge lopen week de koop van nog eens 14,5 hectare goed. „En hoe moet de rest worden gefi nancierd?", vroeg fractievoorzitter Berry Kooiker van de Lokale Partij Borsele zich af Hij rekende voor dat zes miljoen euro nodig is, ter wijl het potje dat de provincie vul de als goedmakertje voor de Wes- terscheldetunnel, leeg is. Wethouder Marga Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) erkende dat er 'niet genoeg' in kas is. Zij kwam - inclusief compensatiegeld van Zeeland Seaports voor aanleg van het nieuwe bedrijventerrein Sloe- poort bij 's-Heerenhoek - uit op 'zo'n twee miljoen euro'. „Maar de kans dat resterende gronden snel worden aangeboden, is klein", al dus Vermue, „en er zijn nog subsi dies te krijgen uit groen- en kli maatfondsen." Borsele wil met de provincie 'Sloegroen' doortrekken naar Nieuwdorp. Drie van de be nodigde zes miljoen zijn daarvoor beschikbaar. Ook dat plan heeft, stelt Vermue, geen haast. Het zou gelijk op moeten lopen met grond verwerving voor verdubbeling van de Sloeweg in 2013. Nachtelijke afsluiting Oosterscheldekering GOES - De Oosterscheldekering is volgende week donderdag vanaf 19.30 uur tot vrijdagochtend 6.00 uur afgesloten. Het verkeer in bei de richtingen wordt omgeleid via de Zeelandbrug. De omleidingen worden aangegeven met gele bor den. Rijkswaterstaat schat de extra reistijd op dertig minuten. Bij on gunstig weer kan het werk - voe gen vervangen en de rijbaan herin- richten - worden uitgesteld. Informatiemiddag voor Borselse mindervaliden HEINKENSZAND - 'Wat u altijd al wilde weten over het aanvragen van een voorziening en nooit durf de te vragen'. Onder die titel houdt de Minder Validen Belan gengroep Gemeente Borsele maan dag van 14 tot 16 uur een informa tiebijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand. Gemeente Borsele, Jeremiasse (hulpmiddelen-leveran cier), stichting Sap (medische indi caties) en MEE Zeeland komen. Vinger verbrijzeld bij ongeluk op bedrijf KAPELLE - De vingertop van een 57-jarige Pool raakte gisterenmid dag rond tien voor twee verbrij zeld bij een ongeluk. Dat gebeurde toen hij een vastgelopen machine aan de praat probeerde te krijgen bij het bedrijf aan de Dijkwelse- weg, waar hij werkt. Hij kwam met een vinger klem te zitten. Na dat hij bevrijd was beek dat zijn vingertopje verbrijzeld was. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Concert Koorschool bij viering 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK - De Zeeuwse Koor school werkt morgenochtend met het jongens- en mannenkoor mee aan de viering in de rooms-katho- lieke Sint-Willibrorduskerk van 's- Heerenhoek. De Messe C van An ton Bruckner en enkele motetten worden uitgevoerd. De viering be gint om 9 uur. De Zeeuwse Koor school heeft een reis naar Litou wen in voorbereiding. Jongens van 8 tot 12 jaar die zich zondag aan melden, kunnen nog mee. 'Ruizen langs wolken' in Kerkje van Ellesdiek ELLEWOUTSDIJK - Werk en leven van Johannes de Heer staan mor gen centraal op de meezingmid- dag in 't Kerkje van Ellesdiek, on der de noemer 'Er ruist langs de wolken...' Zoals één van De Heers bekendste liederen heet. Het kle derdrachtkoor MooiZeelandZingt werkt mee aan de meezingmiddag die om 14.30 uur. Ongedwongen meezingen staat voorop. Entree vijf euro, inclusief koffie of thee. Afrikajaar per maand Jamisairö Nieuwjaarsreceptie op 1 januari om 15.30 uur in theater De Mythe, met muziek, zang, dans en acrobatiek van de groep Afrisiana uit Ethiopië en popkoor Flashback uit Goes. Februari Filmavond van Goese hulporganisaties in 't Beest. Maart Afrika Filmfestival in bioscoop Merral en podium 't Beest. Overdag vertoningen voor middelbare scholieren, 's avonds voor iedereen. April Voorstellingenreeks Terug naar Afrika in De Mythe door Balletstudio Free uit Goes. Rasverteller Hakim vertelt samen met de kinderen van La Troupe Niquiya Minime uit Burkina Faso een Afrikaans sprookje in De Mythe. Mei Studium Generale: een academische zitting voor middelbare scholieren en andere geïnteresseerden. Juni Eindmanifestatie basisscholenproject, waarschijnlijk in de Zeelandhal len. Groepen 1 tot en met 8 van alle deelnemende scholen laten door middel van dans, muziek, modeshow of kunstwerken zien wat ze hebben opgestoken over Afrika. Elke school heeft een ander land uitgekozen. Juli Goes Afrika Festival op het terrein van de toekomstige woonwijk Goese Schans. Met onder meer openluchtspekta kel Ubuntu, muziek, djembé-workshops en Afrikaanse markt. Augustus Tentoonstelling Trouwen en Rouwen in Afrika. Groep Afrisiana uit Ethiopië

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79