Ajax zoekt extra keeper André Vink is bestand tegen wind en regen Frank Schleck wordt geschorst door CSC AZ haakt aan bij bovenste ploegen Soepele overwinning voor Dallinga/Fast Van Assche haalt finale wereldbeker Goal Kousemaker niet genoeg voor Haarlem Punt in mindering voor Vosmeer SPZC Zaterdag 4 oktober 2008 51 KOPENHAGEN - De Deense wieler ploeg CSC heeft de Luxemburger Frank Schleck met onmiddellijke ingang voor onbepaalde tijd ge schorst. Schleck heeft toegegeven dat hij in maart 2006 bijna 7000 euro heeft overgemaakt aan de veelbesproken Spaanse dopingarts Eufemiano Fuentes. „Zijn gedrag tegenover het team is onverant woordelijk geweest", verklaarde CSC-ploegleider Bjarne Riis. ALKMAAR - Er zijn nog geen na men gevonden voor de orkaan die AZ momenteel door de eredivisie laat razen. Maar na Willem II vori ge week zal ook Sparta zich de ver woestende Alkmaarse rukwind niettemin lang blijven heugen (6-0). Met negen punten en twaalf goals in drie wedstrijden heeft AZ weer aangepikt bij de ploegen die de dienst uitmaken op het hoogste niveau. SLUISKIL - De driebanders van Dallinga/Fast hebben in de twee de divisie van Teletronika gewon nen: 6-2. Patrick Vasseur ging als een diesel van start maar ontbrand de bij een tussenstand van 25-29 met een serie van 7. Leek daarmee op de zege af te gaan, maar bleek al zijn kruit te hebben verschoten. Mathieu Vlerick stal al vroeg in de partij de show met een serie van 11. Berry Dallinga raakte na een se rie van 9 ontketend. SZOMBATHELY - Anthony van As sche heeft gisteren voor het eerst in zijn carrière de finale gehaald van een wereldbeker. De Sasse gymnast kwalificeerde zich in de Hongaarse plaats Szombathely voor de ringenfinale. Van Assche werd in de kwalificatie zeven met een score van 14.300. Vandaag is de finale. Zijn teamgenoot Jeffrey Wammes behaalde drie finaleplaat sen: op vloer, sprong en rekstok. GOES - Het vierde competitiedoel- punt van de Thoolse voetballer Wilmer Kousemaker was gistera vond niet genoeg voor winst voor zijn club Haarlem. Cambuur was in de eerste divisie met 3-2 te sterk. VW-Venlo behield de lei ding door een 4-1-zege bij RBC Roosendaal. Frits Paap en John Schot stonden beiden in de basis bij RBC en sloten het duel beiden af met een gele kaart. GOES - De tuchtcommissie van de KNVB heeft zondag-vijfdeklasser Vosmeer bestraft met een winst punt in mindering. Daarnaast moet de club een boete van 74 eu ro betalen. Vosmeer is schuldig be vonden aan het staken van het duel met Hansweertse Boys. Bij een 2-3-stand ontstond er een handgemeen, waarop de arbiter het duel stillegde. Vosmeer wilde hierna niet meer verder. De 2-3-stand is nu ook de eindstand. Bij Feyenoord krijgt Karim El Ahmadi een basisplaats. AMSTERDAM - Ajax overweegt om een transfervrije keeper aan te trek ken. Door de blessures van Maar ten Stekelenburg en Dennis Gente naar staat Kenneth Vermeer op doel en zit A-junior Sergio Padt op de bank. „Het is niet gewenst dat Padt in Ajax 1 moet keepen." De naam Sander Westerveld viel. Ook Hans Vonk zou een optie kunnen zijn, net zoals Khalid Sinouh. Trai ner Marco van Basten wilde echter niet reageren op namen, al zei hij wel dat Ajax erover nadenkt om een extra doelman aan te trekken. Waar bij het Nederlands elftal alle zeilen werden bijgezet om Edwin van der Sar terug te halen, is ook bij Ajax de nood hoog. Mocht Ver meer geblesseerd raken, dan is de club aangewezen op Sergio Padt, een 18-jarige keeper die nog bij de Ai onder de lat mag staan. „Padt is talentvol, maar wel nog erg jong", aldus Van Basten. „Het is niet ge wenst dat hij in het eerste moet keepen, maar als het niet anders kan, dan moet het." Padt zat don derdagavond tegen FK Borac voor het eerst op de bank. Aangezien de transfermarkt is ge sloten, zal Ajax een nieuwe twee de keeper moeten zoeken in de ca tegorie 'speler zonder club'. Een lang contract is ook niet nodig, want volgens de prognose van de medische staf zouden Stekelen burg en Gentenaar over zes weken weer fit moeten zijn. Door het ontbreken van Kevin Hofland (geschorst) moet op nieuw geschoven worden in het elftal van Feyenoord. Karim El Ahmadi krijgt eerder dan ver wacht een basisplaats, omdat trai ner Gertjan Verbeek weinig ande re opties heeft. „Gezien het traject dat je na een blessure moet afleg gen is deze situatie niet ideaal", zei Verbeek. „Karim heeft nog niet veel duels in de benen en is eigen lijk nog niet wedstrijdfit. Maar we hebben weinig andere opties." De kans is groot dat Giovanni van Bronckhorst tegen NEC in het hart van de verdediging speelt, waardoor El Ahmadi diens plek op het middenveld kan innemen. Vandaag wordt duidelijk of Henk Timmer fit is om te keepen. De voetballers van PSV kregen donderdag tijdens de terugreis van uit Liverpool de schrik van hun le ven. Vlak voor de landing sloeg de bliksem in op beide vleugels van de Boeing 737-800. De piloot had echter alles onder controle en zet te het vliegtuig veilig aan de grond op Eindhoven Airport, zo meldde de website van de Eindhovense club. De vlucht van de PSV-selec- tie liep overigens net als op de heenreis weer vertraging op. Dit keer bleef het bij anderhalf uur, dinsdag bedroeg de vertraging zelfs 2,5 uur. Menner uit Driewegen houdt Zeeuwse eer hoog bij NK mennen. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - André Vink (Driewegen) verschafte zich giste ren tijdens de eerste dag van het NK mennen in Vrouwenpolder een goede uitgangspositie. Ook Si- mone van Hoepen (Ovezande) be hoort nog tot de kanshebbers voor een medaille. Perry Boogaard (Zou- telande), vooraf getipt als titelkan didaat, kon de hooggespannen ver wachtingen niet waarmaken. Ook de vierde Zeeuwse deelnemer aan de nationale titelstrijd, Jacco van 't Westende (Ovezande), kan na de eerste dag de hoop op eremetaal la ten varen. De weergoden waren de organisa tie en koetsiers bepaald niet goed gezind. De voortdurende regenval veranderde de fraaie grasmat van manege De Eendracht al snel in een drassig weiland. Bovendien werden de aanspanningen geteis terd door de storm die over De Eendracht raasde. Geen ideale om standigheden om een topprestatie neer te zetten. André Vink bleek hiertegen echter uitstekend be stand. De menner uit Driewegen stuurde zijn tweespan pony's in de dressuur met een score van 62.6 procent naar een overtuigende overwinning en nam daarmee re soluut de leiding in de klasse 2. Ook in vaardigheidstest haalde de Zuid-Bevelandse aanspanning geen balletje naar beneden, maar kreeg wel 3.40 tijdstrafpunten aan zijn broek. Maar ook de concurren ten kwamen niet schadevrij uit het parcours, waardoor Vink de lei ding behield. Met een voorsprong van twee seconden gaat hij van daag van start in de marathon. ral André Vink gaat uitstekend van start op het NK mennen in Vrou wenpolder. De aanspanning uit Driewegen vertrekt vandaag als favoriet bij het tweespan pony's Met een tweede plaats in de dres suur kende Simone van Hoepen bij de tweespan pony's een uitste kende start. Heel wat minder ver ging het de amazone uit Ovezande in de vaardigheidsproef. Met twee afgeworpen balletjes en 8.28 tijd strafpunten eindigde ze als negen de en duikelde naar de vijfde plaats in het voorlopige klasse ment. In plaats van gedoodverfde favo riet start Perry Boogaard vandaag met de merrie Regina als figurant in de marathon bij de enkelspan paarden. Spanning bij de Ul- ke-dochter zorgde voor nogal wat fouten, met een vijfde plaats als re sultaat. Met een balletje en 9.07 tijdstraf liep het ook in de vaardigheids- proef voor de aanspanning uit Zou- telande niet naar wens. Boogaard: „Jammer. Reggie is een paard dat het kan, maar in de wedstrijd toont ze zich erg kijkerig en ge spannen. Waardoor ze moeilijk is te mennen." Het NK mennen in Vrouwenpolder werd gisteren geteisterd door noodweer. foto Ruben Oreel meijer, Peter Doens en Anrico van Hecke (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Kees Duitemeijer heeft aan het duel met Zaamslag een gebroken teen overgehouden. Hij ont breekt dus vandaag tegen Roda Boys, net als vijf andere geblesseerden en de geschorste Ali Eryürük. „Ik heb nog 14 man over", zegt Leendert Geelhoed. „Daarmee gaan we een lastige wedstrijd in. Ik hoop dat we hebben geleerd van de nederlaag tegen Zaamslag. Die les sen moeten we omzetten in daden." ZAAMSLAG Tegenstander: Achilles Veen (thuis). Afwezig: Marvin van der Staal en Sebas- tiaan Dees (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Rinus Zegers was na de zege op Terneuzense Boys (0-2) een tevredener trainer dan na de overwin ning van een week eerder op Nivo Sparta (4-3). „Omdat we minder kansen weggaven en voor de eerste keer de nul hielden. Dat vond ik belangrijk." Tom Nieuwelink is weer fit en keert van daag terug bij de selectie. Zegers: „Achilles Veen wordt door iedereen ge tipt bij de eerste drie. Dat kun je aan de resultaten nog niet zien, maar het zal heus wel gaan draaien bij die ploeg. Wij moeten ervoor zorgen dat dat pas vol gende week het geval is." RCS Tegenstander: Internos (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Guus Toornstra en Mohammed Ben Khadour zijn op de weg terug na blessures en trainen weer met de selectie mee. Trainer Romeo van Aerde weet weinig van tegenstander Internos. „Ik besteed eigenlijk niet zoveel aandacht aan de te genstander. We proberen ons eigen spel te spelen." GPC VLISSINGEN Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Erik de Ruijter (werk), Martin Wilken (hamstringblessure), Kevin Fran- cke (weekend weg), Wessel Leijer (knie blessure). Bijzonderheden: Wessel Leijer is de rest van het seizoen uitgeschakeld. De aanvaller blijkt zijn voorste kruisband voor tweederde te hebben afgescheurd. Daarnaast is zijn buitenmeniscus licht beschadigd. „Over drie weken moet hij weer naar de dokter", vertelt trainer André Maas. „Dan worden de opties be keken. Hij zou geopereerd kunnen wor den of hij zou de boel weer op sterkte moeten kunnen brengen via krachttrai ningen. Het ziet er in elk geval niet best uit. Het is zelfs de vraag of hij nog op dit niveau kan sporten." Lunven Vermeer zit vandaag bij de selec tie voor de wedstrijd tegen Rijsoord. KLOETINGE Tegenstander: WGZ (uit). Afwezig: Joffrey Geldof (geschorst), Jeroen Westrate (niet wedstrijdfit). Bijzonderheden: Bij Kloetinge leven na de nederlaag tegen Rijsoord revanchege- voelens. „WGZ is een lastige ploeg, die nog niet heeft verloren", weet trainer Diederik Hiensch. „Dat is een mooie uit daging voor ons." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Roda Boys (uit). Afwezig: Ali Eryürük (geschorst), Rama- zan Kesikbas, Djamel Buyse, Kees Duite-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75