Ladies Run schot in de roos marathonweekend irn Wandelmarathon Kijk op www.pzc.nl Volg de Kustmarathon van uur tot uur intratuin Lezersfoto's En verder.. Laatste nieuws Video Uitslagen PZC Zaterdag 4 oktober 2008 49 Precies driehonderd vrouwen halen voldaan finish in Zoutelande. door Roeland van Vliet zoutelande - Hoewel de omstan digheden zwaar waren, kwamen de meeste deelneemsters aan de eerste Ladies Run lachend van trots over de finish. „Voor velen is dit de eerste wedstrijd waaraan ze meedoen", zei Willy de Nooijer, die een aantal van de loopsters traint. „Als je dan in Zoutelande aankomt, krijg je bijzonder veel voldoening. Je hebt het toch maar mooi gepresteerd om 5 of 10 kilo meter hard te lopen." Als vrouwen zich bij De Nooijer melden, kunnen ze soms nog geen 200 meter achter elkaar rennen. „Ze beginnen vaak met niks", ver telde de oud-triatlete. „Als ze mer ken dat ze snel vorderingen kun nen maken, gaan ze het echt leuk vinden. En als er dan zoiets als de Ladies Run is, ondervinden ze dat het lopen van een wedstrijd ook wel iets heeft. Vrouwen onder el kaar, dat werkt gewoon. Kijk maar om je heen: iedereen geniet." Het maakte niet eens uit dat het stormde en regende. De vrouwen liepen gewoon in het tempo dat ze het lekkerst vonden - waarbij ze dus nog met de buurvrouw kon den blijven praten - en waren bij de finish niet eens bekaf „Preste ren is bij vrouwen niet zo belang rijk als bij mannen", legde De Nooijer uit. „Ik zeg tijdens ons trai ningen wel eens: 'Jullie zouden best wat harder kunnen lopen'. Dan zeggen: 'Ja, dat weten we, maar dan kunnen we niet meer met elkaar praten'. Dat vind ik nu mooi." Hoewel de Ladies Run een initia tief is voor de beginnende hard- loopsters, kwamen er ook geoefen de atletes aan het vertrek. Zoals Anjolie Engels-Wisse en Chantal Koole-Maat, die op de 10 kilome ter wél om de winst streden. De Middelburgse Engels-Wisse beslis te het duel in haar voordeel en kwam binnen na 42 minuten en 22 seconden. Ruim een minuut la ter volgde haar rivale uit Zoutelan de. Annet van der Linde uit Nisse passeerde de meet als derde. Ook de winnares op de 5 kilome ter, de Domburgse Tineke van Dort, is geen onbekende in de Zeeuwse atletiekwereld. De pas twaalfjarige atlete finishte in een tijd van 20.28. De zusjes Laura en Anna Wientjes, beiden afkomstig uit Bergen op Zoom, werden twee de en derde. Engels-Wisse won dus, maar het was bij haar niet van een leien dak je gegaan. „Richting Westkapelle hadden we veel tegenwind en het regende natuurlijk. Terug was het De deelneemsters aan de eerste Ladies Run in Zeeland gaan na 5 of 10 kilometer vol trots over de finish. Finishen is belangrijker dan winnen. zwaar op de trappen en op het strand. Soms had je harde stuk ken, op andere gedeeltes zakte je steeds weg." Hoewel de wind op het strand vrij spel had en de regen voor nog meer 'verkoeling' zorgde, had de Middelburgse het niet koud gehad. Ze had zich dan ook goed aange kleed. „Je moet bij dit soort om standigheden altijd zorgen dat je op je borst en buik droog blijft. Daarom moet je een dry fit shirtje dragen, met daar overheen nog een paar dunne lagen. Ga je van start in een katoenen shirt, dan loop je grote kans op een verkoud heid of zelfs onderkoeling. Vaseli ne helpt trouwens ook goed. Dat isoleert. Daar heb ik me niet mee ingesmeerd, omdat ik to kilometer liep. Maar ik zou het de lopers van zaterdag toch wel aanraden." Zo'n halfuur na Anjolie Engels- Wisse passeerde de Rotterdamse Antoinette Kievit de finish als drie honderdste en laatste. Ze had wel eerder wedstrijden over to kilome ter gelopen, maar nooit eerder over zo'n geaccidenteerd terrein. „Dit was allemaal nieuw voor me", zei ze. Kievit genoot na haar aankomst net zo veel van de ambiance als de andere 299 vrouwen. Ze zochten allemaal een schuilplaats in de tent in de Langstraat. Terwijl een dj plaatjes draaide, hadden ze het nog lang over de eerste Zeeuwse Ladies Run. En natuurlijk over koe tjes en kalfjes. llMllK(§Ma)( gsfisRiaf; cdfcter Zondag 5 oktober 42 kilometer en 195 meter Start tussen 7.58 uur en 8.30 uur vanaf Sportcen trum Westenschouwen, Burgh-Haamstede Finish tot 18.00 uur in Langstraat, Zoutelande Uw foto's van het marathon weekend kunt u in het fotoalbum zetten op www.pzc.nl is zaterdag 4 oktober zondag Soktober (r% zonneschijn 30 10 «ib neerslagkans 60 90 minimumtemperatuur 6 10 maximumtemperatuur 12 13 windrichting windkracht (bft) zw 5 zw 5 laag water* 11.40 uur 12.03 uur V hoogwater* 17.49 uur 18.28 uur locatie Roompot buiten ongeveer 5 km boven Vrouwenpolder Intratuiri Koudekerke zoekt: Afdelingsverantwoordelijke Horeca m/v (32-38 uw) 001 In deze fifnctieöën'3e. eindverantwoordelijk voor de. dagelijkse gang van zaken m ons tuincafé. Ondèr jouw veiantwoordeljjkheid worden kleine geréchten en maaitijden bereidt er. worden onze gasten op.éèn correcte wijze bediend. Tevens.zorg je voor een optimale hygiëne en netheid in het tuiricafé êh de keuken. Je bewaakt en controleert de wettelijke voorsthiif^i;,verzórgt'.-de administratie en draagt zorg voor een juiste personele bezetting. Jë wo'rdf beperkt binnen andere afdelingen van het tuincentrum ingezet. Je geeft leiding aan/i tot 6 medewerkers/. Profiel Je hebt aantoonbare kennis en ervaring en/of opleiding, op ten minste MBO-niveau, in de horeca. Kennis van en werkervaring met de HACCP-richtlijnen is een must. Je hebt relevante werkervaring en bewezen leidinggevende capaciteiten, kortom je bent een enthousiaste horecaman of -vrouw met een flexibele instelling en uitstekende communicatieve vaardigheden. Medewerker Horeca m/v (20-32 uur) 002 Als Medewerker Horeca ben je wisselend en flexibel inzetbaar binnen de horeca en beperkt binnen andere afdelingen van het tuincentrum. Je bent medeverantwoordelijk voor de bereiding van kleine gerechten en maaltijden en verkoop aan onze gasten. Uiteraard draag je zorg voor een optimale hygiëne en netheid in het tuincafé en de keuken. Profiel Je hebt kennis- en ervaring in de. horeca en kan onze gasten op een enthousiaste en professionele wijze bedienen aan de counter en de kassa. Kennis van en werkervaring met de HACCP-richtlijnen is een must. Twee Medewerkers Kassa m/v (20-32 uur) 003 In deze functie behoren alle voorkomende kassawerkzaamheden tot je takenpakket. Je zorgt voor 'net Vriendelijk en correct afrekenen van de artikelen en het. inpakken daarvan. Op rustige momenten draag je zorg voor de netheid om en rond het kassagebied en ben je inzetbaar óp andere afdelingen binnen ons tuincentrum. Profiel Voor deze functie beschik je bij voorkeur over enige ervaring, je bent klantvriendelijk en je hebt een goed gevoel voor service/Tevens beschik je over een flexibele instelling en góede communicatieve vaardigheden. Intratuin is in 1980 als eerste tuincentrum- formule van start gegaan ij en is inmiddels jarenlang marktleider. Intratuin is uitgegroeid tot een sfeerwinkel die je het beste inspireert en helpt om je woon omgeving steeds weer in je eigen stijl te vernieuwen. Wij bieden Afwisselende banen met enthousiaste collega's in een inspirerende werkomgeving. De honorering en arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Tuincentra. Je reactie Stuur je schriftelijke reactie zo spoedig mogelijk, voorzien van CV, naar Intratuin Koudekerke, t.a.v. de heer S. Joziasse, Galgeweg 5, 4371 RG Koudekerke of email naar info@koudekerke.intratuin.nl Vermeldt in alle gevallen op welk vacaturenummer je reactie betrekking heeft. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. De Ladies Run De Kustmarathon op zaterdag De Minimarathon op zaterdag Sfeerverslagen Lezersreacties Foto's Alle beschouwingen Interviews www.pzc.nl/kustmarathon Bekijk het speciale foto-album en zet uw eigen foto's erbij www.pzc.nl/foto Actuele berichten over alle onderdelen van het programma www.pzc.nl/kustmarathon Bekijk het gefilmde wedstrijdverslag en andere video's PZCtv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73