Zeeland Oliebollen bakken is samenwerking Goos Verwoest toont werk in Middelburg bm Niet vergeten: vandaag Leolux show met Hugo de Ruijter Hoedenatelier Jackie Habets in Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl SPZC Zaterdag 4 oktober 2008 31 Harry Koper en Bep van der Linde vormen het eindstation van een omvangrijke bakploeg. foto Dirk-Jan Gjeitema Kunst en Eer haalt broodnodige inkomsten uit jaarlijkse actie. door Martijn de Koning zierikzee - Wat zou de intocht van de avondvierdaagse zijn zon der feestelijke muziek? En de jaar lijkse kerstzangdienst in de Grote Kerk, daar hoort toch een harmo nie bij te zitten? Voor veel mensen is het vanzelfsprekend dat harmo nie Kunst en Eer bij tal van festivi teiten voor een vrolijke noot zorgt. Maar vanzelf gaat dat niet, weten de Zierikzeese muzikanten. Want een dirigent, opleidingen, aan schaf en onderhoud van instru menten en uniformen, het kost al lemaal geld. Gelukkig is daar elk jaar de oliebol lenactie. Verkopers van de harmo nie proberen de lekkernijen huis-aan-huis te slijten, en super markten in Zierikzee leggen ze in de schappen. De bakactie is inmiddels een tradi tie, weten ook Harry Koper en Bep van der Linde. „We doen al ze ker 25 jaar mee. Maar misschien wel veel langer." Het duo is het eindstation van een groep oliebol lenbakkers, die aan een enorme bak met dampende olie staat. Het bakken gaat in eendrachtige sa- 'Je ruikt dan wel naar oliebol hoor. Dat gaat er met een enkel doucheje niet uit' menwerking: een paar mensen gooien bolletjes deeg in de bak, an deren schuiven de ballen geleide lijk door richting Harry en Bep. En die vissen ze er met een enor- Zierikzeese kunstenaar exposeert hele maand in 'In de Schellevisse'. door Marijke Vael ZIERIKZEE - Hij maakt raadselachti ge, vaak wat dreigende bouwsels. Torens of bakens die doen denken aan sacrale gebouwen uit de oud heid. Het werk van de Zierikzeese kunstenaar Goos Verwoest, die een eigen atelier heeft in de West straat, is van morgen tot en met 30 oktober te zien in galerie 'In de Schellevisse' in Middelburg. Het beeldhouwwerk van Verwoest ziet er uit als historische architec tuur waarop de tand des tijds zijn sporen achterliet. Geometrische vormen, bestaande uit hoge forten en torens, verwijzen naar verdwe nen beschavingen. Bijvoorbeeld de series Sana, Sadah en Taizz. De kunstenaar maakt ook zeef- me lepel na een minuutje of acht weer uit. „We staan hier sinds acht uur", zegt Bep. „En toen waren de mensen die het deeg klaarmaken al twee uur bezig." De bakkers ver wachten dat ze wel tot vier uur 's middags aan de bak moeten. „Of net zolang tot het deeg op is." En dan hebben ze het ook wel ge had, verklaart Harry eerlijk. „Je vel letje ruikt dan wel naar oliebol hoor. Dat gaat er met een enkel doucheje niet uit." Maar ach, het is voor het goede doel, weet hij ook. Dus hupsakee: gooi nog maar een lading in dat vet. drukken en schilderijen met ge mengde technieken waarin zeef druk een centrale plaats inneemt. Het onderwerp of uitgangspunt daarbij is de vuurtoren, een een zaam bouwwerk dat fungeert als wachter; baken in het landschap op de grens van twee werelden. In de Schellevisse opent de exposi tie morgen om 13.00 uur in de gale rie aan de Lange Noordstraat 46 in Middelburg. De tentoonstelling omvat ook schilderijen en prints van Jorien Brugmans uit Terneu- zen. Werk van Verwoest is van daag ook nog te zien in de Zierik zeese Noordhavenpoort. Daar heeft de kunstenaar de hele zomer geëxposeerd. I^j Het werk van de Zierikzeese kun- stenaar Goos Verwoest is van morgen tot en met 30 oktober te zien in galerie 'In de Schellevis se' in Middelburg. www.flowershopgoes.nl Ruiten vernield van auto's in Middelburg middelburg - In Middelburg zijn in de nacht van de donderdag op vrijdag de ruiten van zeker acht au to's vernield. Ze stonden gepar keerd aan de Noordsingel, Bleek, Veersesingel, Molenwater en T. Brandsmakwartier. Volgens de po litie is het niet bekend of er na de vernielingen ook spullen uit de au to's zijn gehaald. De politie had gis teren acht aangiftes binnengekre gen van vermelde autoruiten. Hervormd kerkkoor te gast in Serooskerke serooskerke (s) - Het Hervormd kerkkoor uit Zierikzee is zondag te gast in de avonddienst van de her vormde kerk in Serooskerke. Het 37 jaar oude koor heeft enkele tientallen leden. Ze treedt op tij dens kerkdiensten en een enkele keer in zorg- ofverpleegcentra. De meditatie wordt verzorgd door dominee Wim van Boeijen uit Rockanje. De dienst begint om 19.00 uur. Ouderen leren alles over beter bewegen scharendijke - De afdeling Mid- denschouwen van de Anbo en de dorpsraad Scharendijke houden donderdag een middag 'bewegen en valpreventie' voor ouderen. Belangstellenden leren hoe ze be ter kunnen bewegen, waardoor de conditie verbetert en vallen wordt voorkomen. De themamiddag vindt plaats in dorpshuis De Putmeet in Scharen dijke en begint om 14.00 uur. Nachtelijke afsluiting Oosterscheldekering goes - De Oosterscheldekering tus sen Schouwen en Noord-Beveland is van donderdagavond half acht tot vrijdagochtend zes uur afgeslo ten. Het verkeer in beide richtin gen wotdt omgeleid via de Zee- landbrug. De omleidingen worden aangegeven met gele borden. De extra reistijd wordt geschat op der tig minuten. Bij ongunstige weers omstandigheden kunnen de werk zaamheden worden uitgesteld. Zestien stoplocaties in kunstwandeling ZIERIKZEE - Zestien kunstlocaties in Zierikzee kunnen morgen be zocht worden tijdens een kunst wandeling in Zierikzee. De ateliers en galerieën, herkenbaar aan een blauwe vlag, openen hun deuren tussen 12.00 en 17.00 uur. Bij elk ervan ligt een folder met de hele wandeling. De folder is ook te verkrijgen bij de VW aan de Nieuwe Haven of via de website www.kunstwande- ling.nl. BEZORGING IN HÉÉL NEDERLAND Nu ook bestellen! Wisselend Veilig betalen Betaalgemak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63