Slapend gezin aan bliksem ontsnapt Zeeland Berend is krullenloos na film 'Daag leerling uit zijn grenzen op te zoeken' Steun voor heliplatform Urn ook voor 15 jaar 11 oktober Pietro e Calore "Het alternatief voor gas" Pieter Zeeman zet vier extra trekpaarden in www.atlantabruidsmode.nl 30 Zaterdag 4 oktober 2008 PZCS J. van Westenbrugge nieuwe directeur van basisschool 't Kofschip. door Ton van den Nouweland zierikzee - De 51-jarige Johan van Westenbrugge is de nieuwe direc teur van OBS 't Kofschip in Zierik zee. Hij is de opvolger van Joke van Anraad die veertig jaar op de ze school werkte. „Kinderen weten meer dan wij denken. Leerkrachten willen soms heel erg sturen in de begeleiding 'Je moet durven vertrouwen te hebben en kinderen meer los te laten' van een kind. Maar je moet dur ven vertrouwen te hebben en kin deren meer los te laten. Dan sta je versteld van wat ze allemaal kun nen. Dan gaat er ook ontwikkeling plaatsvinden. Anders blijft het toch voordoen en nadoen. Als klas- senleraar moet je daar voelsprie ten voor hebben en ook de sfeer in de klas moet ernaar zijn. Op de ze manier daag je de leerlingen uit op zoek te gaan naar hun gren zen." Het is de onderwijsvisie van Van Westenbrugge en niet toeval lig is dat ook de missie van 't Kof schip. Een missie die, zo bekent Van Westenbrugge, is geschreven door het vorige onderwijsteam. De nieuwe directeur werd geboren in Ouwerkerk en groeide op in Nieuwerkerk. Hij werkte dertig jaar op scholen in Maasdam in de Hoekse Waard. Eerst als leraar, la ter als directeur. „Na mijn oplei ding moest ik eerst in militaire dienst en daarna was er geen werk voor me op Schouwen-Duiveland. Toen is het Maasdam geworden. Maar hoe langer je weg bent, hoe harder Zeeland aan je trekt", ver klaart Van Westenbrugge zijn te rugkeer. „Ik heb gewacht tot er iets vrij kwam. Op een gegeven moment kon ik kiezen tussen Oosterland en Zierikzee. Het is Zierikzee ge worden, omdat hier een uitdaging voor me ligt. Door natuurlijk ver loop en veel verhuizingen is de school in leerlingental teruggelo pen van 200 naar 150. Ik heb de op dracht de school zó te profileren dat we weer richting 200 gaan. Dan krijgt de school ook het lo kaal terug, waar nu kinderopvang De Bevelanden in zit." Van Westenbrugge is getrouwd en heeft twee volwassen kinderen. Bungalow Aquadelta en schuur Zonnemaire beschadigd door inslag. door Martijn de Koning BRUINISSE - Een recreatiewoning op vakantiepark Aquadelta bij Bruinisse en een schuur in Zonne maire hebben gisternacht schade opgelopen toen de bliksem op bei de plaatsen insloeg. Dat gebeurde tussen half drie en half vier, tij dens een heftige onweers- en ha gelbui. Bij Aquadelta kwam een gezin dat in een zogenaamde Torenvilla lag te slapen, met de schrik vrij. „Die hebben wel geluk gehad", stelt offi cier van dienst van de brandweer Moeder is boos dat zoon zonder toestemming werd gekortwiekt. door Esme Soesman MEISCHOR - Razend is Annet van der Linde uit Dreischor. Haar tien jarige zoon Berend is voor opna mes van de film over Annie M.G. Schmidt compleet gekortwiekt. Zonder dat er om toestemming is gevraagd. „En het is niet eens ge knipt, maar vérknipt." De schaar ging er twee weken gele den, op de dag van de eerste opna mes in Zeeland, rigoureus in. Zijn donkere krullen werden er zonder pardon afgehaald, vertelt Van der Linde. „Zonder te vragen. Die jon gen werd overdonderd. Je bent een half jaar onderweg voor je haar weer is zoals het was. Dat is met krullen gewoon zo." Bovendien is er niet bepaald een kunstwerkje gecreëerd. Met een uitstekende lok boven zijn linker oor heeft Van der Linde eigenhan Maarten Leune. „De brokstukken lagen naast hen in de slaapkamer." Volgens Aquadelta-directeur Tiny Verharen, die spreekt van 'een enorme knal', is de schade aanzien lijk. „Dakpannen, plafond, ramen, kozijnen, elektrische apparaten ka pot. Maar gelukkig zijn er geen per soonlijke ongelukken gebeurd." De inslag zorgde ook voor een gaslek in het huis en in een wo ning ernaast. Leune: „Dat heeft geen problemen opgeleverd. Een kwestie van de gaskraan dicht draaien." „Ik denk dat alles keurig is afgehan deld", stelt Verhaten. „Onze men sen waren snel ter plaatse, de brandweer ook." De getroffen fa milie is overgebracht naar een an dig korte metten gemaakt. Wat de kale plek aan de andere kant van zijn hoofd betreft, kun je niet meer doen dan wachten tot het weer aangroeit. Het bevreemdt Van der Linde dat zij niet officieel om toestemming is gevraagd. Dat hoort bij die leef tijd wel, vindt zij. Van der Linde heeft de kwestie bij het betrokken castingbureau CastAway aange- 'Je bent een half jaar onderweg voor dat haar weer is zoals het was' kaart, maar wil vooral andere men sen waarschuwen. „Dat ze er op bedacht zijn dat zoiets kan gebeu ren. Voor mij was dit de eerste keer dat een kind van mij mee deed." Het scheelt ook of je zoon staat te trappelen om te figureren of eigenlijk alleen maar meedoet om te helpen. Dat laatste was ei genlijk het geval bij haar zoon. Pas dere woning. „We hebben vanoch tend met ze ontbeten en nog evei gepraat over wat er gebeurd is" vertelt Verharen. „En we biedei deze mensen een nieuwe vakante aan in ons park." Zo'n half uur na de inslag in Bru; nisse werd ook een schuur bij eei dijkwoning in Zonnemaire doe' de bliksem getroffen. „Toen onz' mensen daar aankwamen, stonj de boel vol met rook", vertelt Leu ne. „Sommige spullen in die gari ge hadden schroeiplekken of bj gonnen te smeulen. We hebben '1 blust en verder geholpen bij hd ventileren." Leune kon niet prd cies zeggen hoe groot de schadj aan de schuur is. „Maar ik der^ dat het daar wel meevalt." de avond voor de start van de op names in Dreischor, de woon plaats van de familie, werd Va; der Linde gebeld door het casting bureau. Er werd nog driftig ge zocht naar figuranten die in kle dingmaatje 152-158 pasten. „Be rend stond niet direct te springei om mee te doen. Hij moest eigen lijk naar voetbal. Maar hij is tocl gegaan", aldus Van der Linde. Da maakt het verhaal extra zuur. „Spijtig dat het fout is gegaan. I wil best excuses aanbieden hoo: maar ik weet niet waarvoor. Di heeft te maken met de communi catie tussen castingbureau ei ouders", reageert Ed Keij van prei ductiebedrijfBosBros. Bianca van Aken van castingbu reau CastAway noemt de kwesti heel vervelend. „Ik vertel mense; altijd vooraf dat het mogelijk is di er geknipt gaat worden. Het lijï me sterk dat dat nu niet is ge beurd, maar misschien is het Wi misgegaan. Zonde. Erg vervelen zo." Johan van Westenbrugge, directeur van 't Kofschip: „Hoe langer je weg bent, hoe harder Zeeland aan je trekt." foto Marijke Folkertsma OUDDORP - De aanleg van een heli kopterplatform op Port Zélande mag rekenen op steun van een rui me meerderheid in de gemeente raad van Goedereede. Vier bedrijven op Port Zélande wil len een dertig vierkante meter gro te landingsplaats aanleggen voor hun klanten. Burgemeester en wet houders zijn overtuigd van de eco nomische en toeristische waarde van een helihaven. Die kan boven dien een rol vervullen bij ongeval len of andere noodsituaties, vin den zij. Aanleg, beheer en onder houd komen voor rekening van jachthaven Marina Port Zélande. Alleen de PvdA in Goedereede (2 zetels) is tegen het plan. De voor delen ervan wegen niet op tegen geluidsoverlast, luchtvervuiling en verstoring van de rust, vindt de partij. De overige dertien raadsle den stemden donderdagavond in met aanleg van een helikopterplat form aan de Brouwersdam. ZIERIKZEE - Geen acht, maar twaalf Zeeuwse trekpaarden laat de Pon tes Pieter Zeemanschool donder dag opdraven in een poging om de Maagdenburger halve bollen te scheiden. De wereldberoemde proef wordt tussen 12.00 en 13.00 uur uitge voerd tijdens de natuurkundedag op school. Professor Tröger van de universiteit van Maagdenburg heeft de leiding; de bollen komen uit het Otto von Geurickemu- seum. Eerder was sprake van acht paarden voor de proef door Esme Soesman ZIERIKZEE - Er komt een tussen vorm voor de uitgifte van urnen plaatsen op Schouwen-Duiveland. De PvdA komt met een voorstel daarover richting het college van burgemeester en wethouders. Nu is het alleen mogelijk een ur nenplaats voor een periode van dertig jaar te huren. Om mensen de mogelijkheid te bieden minder diep in de buidel te tasten, wil het college ook een termijn van vijf jaar invoeren. De PvdA doet das nog een schepje bovenop. Omd: niet alleen financiële argumente een rol spelen in de keuze, wil d fractie ook nog een huurperiod van vijftien jaar in het pakket. Wei houder Wijnand Renden vine dat prima, mits het - vanwege d administratieve rompslomp - tc deze drie opties beperkt blijft. Vei lenging is na elke vijf jaar moge lijk. In één keer voor dertig jaar ht ren is wel goedkoper. Tel: 010 -411 33 72 Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam Reserveer riu gratis v- frtel: 010-213 213 5 Nieuwe Binnenweg 50 3015 BA Rotterdam f 0RUID5MODC:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62