Veel wielernostalgie op Axelse reünie Mahieu altijd goed voor goals 50 Zaterdag 4 oktober 2008 PZC W Op een avond zat Peter van Acker naar de Hulster finishfoto uit 1983 te kijken en borrelde het idee van een reünie op. foto Wim Kooyman Verzameling van toppers, talenten en andere fietsglorie. door Frits Bakker AXEL - De finishfoto achter de bar van de Axelse sporthal is de bron van inspiratie geweest voor een wielerreünie met veel grote na men. Het is de sprint van de Ron de van Hulst, waarin Reinier Val kenburg de snelste is voor Robbie Meijer en Peter van Acker. Het was een sprint met een ver haal. „Ik wilde bloemen winnen voor mijn oma", vertelt de Axelaar Peter van Acker. „En omdat ik niet snel was, heb ik geprobeerd de koers te kopen, maar dat is niet ge lukt." „We zaten op een avond naar die foto te kijken en toen is het idee ontstaan. Ik was al eens eerder van plan geweest om wat wielervrien den van vroeger uit te nodigen en toevallig liep mijn vader (Walter van Acker) ook al een paar jaar met die gedachte rond." Vader en zoon sloegen de handen ineen en riepen er nog een paar wielerfana ten bij. Het resultaat is een reünie die zijn weerga niet kent. In het Axelse Sportuus, waar Peter van Acker het horecadeel beheert, komen op zaterdag 18 oktober meer dan tweehonderd mensen met een wielerverleden praten over vroeger, op de rollen rijden en meedoen aan een gentleman- koers. De bekendste namen zijn Jo de Roo, Kees Bal, René Pijnen, Toine van den Bunder, Gaby Minneboo, Jacques Hanegraafj Cees Pellenaars junior, Wim de Waal en Peter Gödde. Het initiatief is geweldig aangesla gen. „We krijgen vanuit heel Zee land, uit Brabant, België en Zuid-Holland aanmeldingen van mensen die hier vroeger kwamen rijden. En niet alleen renners, ook organisatoren, juryleden en sup portets willen komen. Het was eerst onze bedoeling om er een Zeeuws-Vlaams gebeuren van te maken, maar het is veel breder ge worden dan we hadden verwacht. Het zijn er nu al meer dan twee UIT 43ZHH&NBHHHSH fc. ATLETIEK Zoutelande. Ladiesrun 10 km: 1. Anjolie En gels (Middelburg) 42.22, 2. Chantal Koole-Maat (Zoutelande) 43.28, 3. Annet van der Linde (Nisse) 45.04, 4. Christel Verbeek (Vlissingen) 46.06, 5. Tisha Abuys (Kamper land) 46.10, 6. Nicky Tellier (Middelburg) 46.15, 7. Terese van Lare (Sluis) 46.22, 8. Leo- nie Ton (Colijnsplaat) 46.30, 9. Irene Koole (Zoutelande) 47.43, 10. Nicole Constandse (Middelburg) 48.58, 11. Esmeralda Bostelaar (Middelburg) 49.16, 12. Marloes Eijkelenburg (Middelburg) 49.57, 13. Anja Kluyfhout (Mid delburg) 50.21, 14. Paulette Kraker (Arnemui- den) 50.24, 15. Corina Grim (Lewedorp) 50.27. Ladiesrun 5 km: 1. Tineke van Dort (Dom burg) 20.28, 2. Laura Wientjes (Bergen op Zoom) 20.42, 3. Anna Wientjes (Bergen op Zoom) 21.11, 4. Christa Verhage (Vlissingen) 21.49, 5. Sara IJsebaert (Hulst) 22.57, 6. Nicole Geelhoed (Zoutelande) 23.45, 7. Mirjam Diele- man (Arnhem) 24.22, 8. Eva IJsebaert (Hulst) 24.24, 9. Maaike IJsebaert (Hulst) 25.41, 10. Jacqueline Baas (Souburg) 25.44. BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Blues-Scooby's Part 2 8-1. 8-ball. Jan Ros- kam-Ruud Schilders 4-5; Joris Lodder-Alex Massers 5-3. 9-ball. Dennis van Belzen-Elmar Meijers 6-3; Martien Neumann-Alex Masseurs 6-5. straight. Jeroen Damman-Ruud Schilders 50-18; Joris Lodder-Elmar Meijers 50-25. Tweede klasse. Roadhouse Roadies-Road- house Rookies 8-1. 8-ball. Marco Verrips-Da- vid Hughes 4-1; Raoul Wijs-Marcel Cevaal 4-1; honderd, maar de aanmeldingen komen nog steeds binnen." Peter van Acker en Peter Gödde hebben inmiddels wat koersen af gestruind om nog meer bekend heid aan de reünie te geven. „Waar je ook komt, of het nu de Draai van de Kaai is of de Ronde van Stekene, overal gaat het bin nen twee minuten over vroeger. Dat is typerend voor het wielren nen, al die heroïsche verhalen. De reünie is er natuurlijk uitermate ge Robin Jobse-Johan Houterman 4-2. 9-ball: Chris van Renswoude-Hans Davidse 5-2; Robin Jobse-Rinus Witte 4-5; Chris, van Renswou- de-David Hughes 5-3. Cue's Reaction-Road- house United 2-7. 8-ball. Martine Pol-Johan Braspenning 2-4; Tim de Ruijter-Ragne Pieters 1-4; Martine Pol-Peter van der Schaaf 1-4. 9-ball. Tim de Ruijter-Peter van der Schaaf 5-4; Maarten Grashoff-Stefan van Rossum 4-5; Jas per Vantricht-Johan Braspenning 5-2. Scooby's Disaster-Cue's Perfaction 0-9. 8-ball: Martin de Rooij Mark Schelling 3-4; Ron de Jong-Sean Dennis 1 -4; Jeffrey ten Hoeve-Yorick Verhage 0-4. 9-ball. Yordi Stoop-Pim Stil 2-5; Koen Hui- bregts-Yorick Verhage 2-5; Yordi Stoop-Sean Dennis 1-5. VOETBAL Eerste divisie: MW-BV Veendam 1-2, RKC Waalwijk-AGOW Apeldoorn 3-1, RBC Roosen- daal-VW-Venlo 1-4, FC Emmen-FC Omniworld 2-1, SC Cambuur L-HFC Haarlem 3-2, Hel mond Sport-Fortuna Sittard 2-2, Excelsior-FC Den Bosch 2-1, Telstar-FC Eindhoven 1-1, TOP Oss-FC Dordrecht 0-0. Stand: VW-Venlo 10-23, Excelsior 10-21, RKC Waalwijk 10-18, Helmond Sport 10-17, TOP Oss 10-16, FC Zwolle 9-15, BV Veendam 10-15, Go Ahead Eagles 9-13, FC Den Bosch 10-13, SC Cambuur L. 10-13, MW 10-13, HFC Haarlem 10-13, AGOW Apeldoorn 10-12, RBC Roosendaal 10-12, FC Emmen 10-11, FC Eindhoven 10-10, Fortuna Sittard 10-9, FC Omniworld 10-8, Telstar 10-8, FC Dordrecht 10-7. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl schikt voor om alles weer eens op te halen." Zo zal Willem Verplanke nog eens moeten uitlêggen hoe massaal de jeugd in de jaren zeventig en tach tig op de fiets stapte om wedstrijd jes te rijden, zo zullen Toine van In het Axelse Sportuus wordt op 18 oktober een reünie gehouden met veel oude wielerglorie. Zo zijn anderen René Pijnen en Ga by Minneboo aanwezig. Hoek thuis tegen nummer laatst uit hoofdklasse. door Frits Bakker ZULTE - De manier waarop hij de bal beroert en zijn pass verstuurt, maakt altijd indruk op de tegen stander. „Hij is met afstand de bes te man bij Hoek", zei één van de volgers van Spakenburg na de wed strijd van drie weken geleden in Hoek. Stijn Mahieu is de man op tien, achter de spitsen, en na de weinig productieve competities tart met twee goals ook topscorer van zijn elftal. Het is niet dat hij bij Hoek, zoals iedereen al weken roept, een echte spits mist. „We zouden er natuur lijk wel één willen hebben die er een stuk of vijftien inschopt", geeft hij toe. Maar zoals het er nu voorstaat, zal dat niet zo maar ge beuren. Hoek moet het vanmid dag thuis tegen Sparta Nijkerk, de den Bunder, Peter Gödde en Wim de Waal herinneringen ophalen aan de gloriejaren van de crite riums en de vroegere Axelse vedet te Rinus Verhelst zal wel vertellen hoe het er in zijn jaar aan toeging. De wielerdag staat in het teken van een aantal activiteiten. Zo is er eerst om 14.30 uur de start van de gentlemankoers, waarin prominen ten aan oud-renners worden ge koppeld. De koppels rijden een rondje van zeven kilometer door nummer laatst op de ranglijst, doen met wat er voorhanden is in de selectie. Mahieu: „Met deze aan vallers moeten we ook meer kun nen scoren, wat tot nu toe veel te weinig is gebeurd." Zelf scoorde hij tegen GWV (1-1) en Spakenburg (1-2) en wierp hij zich nog op als enige afmaker in de eerste drie wedstrijden. Het is voor Stijn Mahieu (met zijn vrien din woonachtig in Zulte, vertegen woordiger in kleding van Italiaan se design) een zekere traditie. „Ik ben meestal wel goed voor zo'n tien, vijftien goals per jaar." Hij stelt vast dat er niet veel voor moet gebeuren om ook Hoek meer te laten scoren. „Zoals vorige week tegen Ajax, toen hadden we voor de rust met 3-0 voor kunnen staan. We krijgen een strafschop tegen en dan wordt het weer moei lijk. Wat ik denk, na vier wedstrij den, is: we zullen niet met de ech te toppers mee kunnen, maar rond de vijfde plaats moet kun de straten van Axel. Daarna trekt het gezelschap naar de sporthal voor een wedstrijd op de rollen. Wielerspeaker Cees Maas praat de wedstrijden aan elkaar. Pierre Eijs- ackers zal in de avonduren inter views doen met de oudste en de jongste renner op de reünie. Peter van Acker: „We denken ook nog aan een hommage aan Theo Mid delkamp, de grondlegger van de wielersport in Zeeland, met beeld materiaal uit die jaren." nen." Ook zonder de diepe spits waar zo veel over te doen is. „Ik vind dat we aanspeelpunten ge noeg hebben. Als ik de bal heb, weet ik dat ik Alan Grozdanic diep kan aanspelen en Ferry Alfons in de voeten. Het zijn niet de diepe spitsen zoals waar de meeste tegen standers mee spelen, maar we doen het met wat we hebben." Hoek staat vanmiddag tegenover een ploeg die een tegenvallende start heeft gemaakt. Het door Hen- ny Lee getrainde Sparta Nijkerk had vorig jaar een geweldig jaar en deed tot de laatste speeldagen mee om het kampioenschap. De ambi ties liggen nu, na vier wedstrijden, veel lager. Gaby Demanet kan beschikken over een redelijk complete selectie. Comé Schilperoort kon niet met de selectie meetrainen. Opvallend is dat Bert den Hamer en Tim Me- chelink, twee jonge spelers die een goede start hadden, naar het twee de elftal zijn verwezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52