Badpaviljoen is wachten waard aröiK tfeootdeCiHtf Stakingsleider Hendriks was altijd voor anderen bezig S( l^aipHOkd 50% korting Vrouwen rijden in op stenen Bundelen zorg rond bevallen onvermijdelijk PERZISCHE TAPIJTEN j)e tmttk Ifl m PZC Zaterdag 4 oktober 2008 37 In de Smaak van Edith en Raymond bezoe ken de twee PZC-redacteuren deze maand etablissementen op bijzondere locaties. Edith ging naar het Badpaviljoen in Dom- burg. Het viel niet mee om een tafeltje te reserveren in het Badpaviljoen in Domburg. Drie keer eerder wilden we het restaurant uitproberen, maar telkens was er geen plaats vrij. Zon dagavond was het dan eindelijk zover. We konden nog net aanschuiven. Het vernieuwde Badpaviljoen is popu lair. Dat is ook niet zo verwonderlijk. Het restaurant is prachtig gelegen op een Domburgse duin en de uitbaters zijn Fer- die Dolk en Mirjam Joziasse van voor heen sterrenrestaurant Het Groot Para dijs in Middelburg. En dat is nog niet al les. Het Badpaviljoen was jarenlang niet toegankelijk voor publiek. Na een rijke geschiedenis, die getekend werd door veel voorname bezoekers, raakte het res taurant in de jaren zeventig, tachtig in verval.. Wanorde heerste, totdat plannen ontwikkeld werden voor een aantal ap partementen en een restaurant. Het Badpaviljoen is nu zo'n halfjaar open. We hebben al veel gehoord over de keuken, bediening en inrichting. De reacties waren lang niet allemaal lovend. We zijn deze avond hun gast, en laten de avond over ons heenkomen. Een jonge bediende ziet ons aankomen en houdt de deur wijd voor ons open. Binnen wor den we ook al prettig begroet. Het is dui delijk: we zijn geen nummer bij het Bad paviljoen. Het Badpaviljoen, hadden we van horen zeggen, zou 'wat goedkoop' zijn inge richt. De kritiek is ongefundeerd. Als we alleen al kijken naar de houten vloer, de speciale lampen met parelmoer en de strakke bar, dan slaan die critici de plank mis. Dolk en Joziasse hebben hun nek uitgestoken en durven investeren. De menukaart is ook al veelbelovend. We zouden wel vier voorgerechten wil len uitproberen, maar we beperken ons tot een Sashimi tonijn met soft shell krab (18 euro) en een dun gesneden coquilles St. Jacques met ganzenlever, rucola en parmezaanse kaas (23 euro). Dat zijn combinaties die je niet vaak op de kaart tegenkomt. De porties, werd ons verteld, zouden aan de kleine kant zijn. Dat gaat niet op voor mijn sashimi. Het mes glijdt door de to nijn, die opgepept kan worden met kom kommercrème met wasabi en gefrituur de krab. De coquilles en de flinterdunne ganzenlever zijn al even verfijnd. We krij gen er bruin brood bij geserveerd. We stappen over naar de griet met co- Mirjam Joziasse en Ferdie Dolk van het Badpaviljoen. foto Ruben Oreel quilles, een soufflé van aardappeltruffel, spitskool en truffelsaus (33 euro) en een zeeduivel met gelakt buikspek, zalf van butternut (een pompoensoort) en auber- ginekaviaar (26 euro). Beide schotels zijn in balans en foutloos bereid. Wellicht dat grote eters nog naar bijvoorbeeld een apart aardappelgerechtje zouden verlan gen. Voor ons is het meer dan genoeg. De truffelsaus is verrukkelijk en als ik moet kiezen tussen de vissen, gaat mijn voorkeur uit naar de zeeduivel. Die is droog gebakken en in combinatie met het spek buitengewoon lekker. We wui ven alle kritieken weg en zijn blij dat het Badpaviljoen weer leeft. Restaurant het Badpaviljoen, Badhuisweg 21, 4357 ZG Domburg. Telef: 0118-582405. www.hetbadpaviljoen.nl Sluitingsdagen dins dag en woensdag. Prijs-kwaliteit: Bediening: Entourage: Horen, zien en ruiken: Voor onze ogen speelde zich een knap staaltje van gastvrijheid af. Een gast kon niet uit de voeten met een hoge ijscoupe. Hij vroeg of zijn vruch ten en ijs in een plat schaaltje overge daan konden worden. Meneer kreeg een volledig nieuw toetje. Conclusie: Het Badpaviljoen is een aan winst. Het is het wachten waard ge weest. zie voor meer afleveringen: www.pzc.nl/specials/smaakvan/ onvoldoende goed matig uitstekend voldoende KRUININGEN - Een automobiliste uit 's Gravenpolder reed gisteren twee banden lek toen ze op de af slag Kruiningen van de A58 inreed op een lading stenen en modder, die vermoedelijk van een vracht wagen was afgevallen. Ook een vrouw uit de gemeente Reimers- waal liep een lekke band op met haar auto. De politie is op zoek naar mensen die iets kunnen ver tellen over het voorval en de her komst van de lading. Getuigen kunnen zich melden bij het bu reau in Kruiningen of bellen met het servicecentrum op 0900-8844. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De bundeling van zorg rond bevallingen en pasgeborenen in Goes of Vlissingen is onvermij delijk. Kwalitatief verantwoorde zorg gaat boven bereikbare zorg. Dat antwoordt minister Ab Klink (CDA, volksgezondheid) op vra gen van SP-Kamerleden Henk van Gerven en Marianne Langkamp. Als gevolg van het vertrek van drie van de in totaal acht gynaecologen is een ongewenste situatie ont staan, oordeelt Klink. Door dit te kort zijn beide ziekenhuizen niet meer in staat om elk afzonderlijk kwalitatief verantwoorde zorg te bieden. Concentratie voorkomt dat die zorg in Midden- en Noord-Zeeland verdwijnt, aldus Klink. Concentreren is geen vrije keuze, benadrukt de minister. Hij schrijft dat de personele situatie van beide ziekenhuizen 'uitermate kwetsbaar is'. Bij de bundeling van de zorg rond bevallingen wordt ook gekeken naar 'de mogelijkhe den en onmogelijkheden van thuisbevallingen op Walcheren'. „Die zullen alleen kunnen blijven plaatsvinden indien dit verant woord is voor moeder en kind." De zorg rond bevallingen is nog niet geconcentreerd, zegt zieken huiswoordvoerder Jaap Nelemans. „We gaan dat doen, maar weten nog niet waar." Uitsluitsel daar over volgt eind oktober. Voormalig vakbondsvoor man en oud-PvdA-raadslid in Vlissingen is omgekomen bij verkeersongeluk op Java. Met van huis uit meegekre- gen strijdbaarheid en ge voel voor rechtvaardig heid heeft de woensdag om het le ven gekomen Coen Hendriks een belangrijke rol gespeeld bij de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde in woelige tijden. Als stakingsleider aan het begin van de jaren zeventig van de vori ge eeuw maakt hij de directie van het Vlissingse bedrijf en de onder nemingsraad duidelijk dat de werk nemers van het bedrijf hun eigen plan trekken. In een poging de sta king te breken, ontzegt de directie de actievoerders de toegang tot het Scheldekwartier. Geen nood, Hen driks wijkt met zijn stakers uit naar het voetbalveld. Daar moet worden gestemd over een eindbod van de directie, dat in de ogen van stakingsleider Hendriks redelijk is. Hij bedenkt een bijzondere ma nier van stemmen. Wie tegen is moet bij het doel aan de andere kant van het veld gaan staan. Het voorstel wordt met overgrote meer derheid aangenomen. NECROLOGIE Coen Hendriks 1922-2 008 door Ben Jansen Na dit optreden komt Hendriks in de ondernemingsraad van De Schelde en later in die van het Rijn-Schelde-Verolme concern. Daar verzet hij zich met verve - en succes - tegen de ook in dat orgaan levende opvatting dat het voor de hand ligt geld aan het Vlissingse bedrijf te onttrekken om de drei gende teloorgang van het scheeps- en machinebouwconcern te voor komen. Ook in de gemeenteraad van Vlis singen geniet Oost-Souburger Hen driks gezag. Hij neemt er zelden het woord, maar als hij dat doet, is hij niet meer te stuiten. Ondanks zijn breedsprakigheid wordt hij nooit in de rede gevallen. Na zijn vut bij De Schelde zette Hendriks zich in voor werkne mers van de werf die het slachtof fer zijn geworden van asbestkan- ker en hun nabestaanden. Ook was hij actief voor belangen van huurders en ouderen. En niemand klopte ooit vergeefs bij vertrou wensman Hendriks thuis aan om aandacht te vragen voor een pro bleem. Na 33 jaar in Zeeland gaat Sarouk definitief stoppen. Nu al onze mooie handgeknoopte tapijten zowel modern als klassiek Singelstraat 19 Goes Tel.0113-227101

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39