Krullenloos na filmrol Slapend gezin komt goed weg bij inslag bliksem in bungalow www.rotsvast.nl Goos Verwoest toont werk In Middelburg 'Discussie over concertzaal Is nog te vroeg' Engerlingen teisteren velden op Schouwen WPZC Zaterdag 4 oktober 2008 33 ihbezebö 01 18-61 31 72 - Middelburg OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl ZIERIKZEE - Hij maakt raadselachti ge, vaak wat dreigende bouwsels. Het werk van de Zierikzeese kun stenaar Goos Verwoest is van tot en met 30 oktober te zien in gale rie 'In de Schellevisse' in Middel- burg. Het beeldhouwwerk van Verwoest ziet er uit als historische architec tuur waarop de tand des tijds zijn sporen achterliet. Geometrische vormen, bestaande uit hoge forten en torens, verwijzen naar verdwe nen beschavingen. De kunstenaar maakt ook zeefdrukken en schilde rijen met gemengde technieken waarin zeefdruk een centrale plaats inneemt. In de Schellevisse opent de expositie vandaag om 13.00 uur in de galerie aan de Lan ge Noordstraat 46 in Middelburg. De expositie omvat ook werk van Jorien Brugmans uit Terneuzen. Moeder is boos dat zoon zonder toestemming werd gekortwiekt. door Esme Soesman DREISCHOR - Razend is Annet van der Linde uit Dreischor. Haar tien jarige zoon Berend is voor opna mes van de film over Annie M.G. Schmidt compleet gekortwiekt. Zonder dat er om toestemming is gevraagd. „En het is niet eens ge knipt, maar vérknipt." De schaar ging er twee weken gele den, op de dag van de eerste opna mes in Zeeland, rigoureus in. Zijn donkere krullen werden er zonder pardon afgehaald, vertelt Van der Linde. „Zonder te vragen. Die jon- Brokstukken belanden in slaapkamer na 'enorme knal'. door Martijn de Koning BRUINISSE - Een recreatiewoning op vakantiepark Aquadelta bij Bruinisse en een schuur in Zonne- maire hebben gisternacht schade opgelopen'toen de bliksem op bei de plaatsen insloeg. Dat gebeurde tussen half drie en half vier, tij dens een heftige onweers- en ha gelbui. Bij Aquadelta kwam een gezin dat in een zogenaamde Torenvilla lag te slapen, met de schrik vrij. „Die hebben wel geluk gehad", stelt offi cier van dienst van de brandweer Maarten Leune. „De brokstukken lagen naast hen in de slaapkamer." Volgens Aquadelta-directeur Tiny Verharen, die spreekt van 'èen enorme knal', is de schade aanzien lijk. „Dakpannen, plafond, ramen, kozijnen, elektrische apparaten ka pot. Maar gelukkig zijn er geen per gen werd overdonderd. Je bent een half jaar onderweg voor je haar weer is zoals het was. Dat is met krullen gewoon zo." Bovendien is er niet bepaald een kunstwerkje gecreëerd. Met een uitstekende lok boven zijn linker oor heeft Van der Linde eigenhan dig korte metten gemaakt. Wat de kale plek aan de andere kant van zijn hoofd betreft, kun je niet meer doen dan wachten tot het weer aangroeit. Het bevreemdt Van der Linde dat zij niet officieel om toestemming is gevraagd. Dat hoort bij die leef tijd wel, vindt zij. Van der Linde heeft de kwestie bij het betrokken castingbureau CastAway aange kaart, maar wil vooral andere men- soonlijke ongelukken gebeurd." De inslag zorgde ook voor een gaslek in het huis en in een wo ning ernaast. Leune: „Dat heeft geen problemen opgeleverd." „Ik denk dat alles keurig is afgehan deld", stelt Verharen. „Onze men sen waren snel ter plaatse, de brandweer ook." De getroffen fa milie is overgebracht naar een an dere woning. „We hebben vanoch tend met ze ontbeten en nog even gepraat over wat er gebeurd is", vertelt Verharen. „En we bieden deze mensen een nieuwe vakantie aan in ons park." Zo'n half uur na de inslag in Brui nisse werd ook een schuur bij een dijkwoning in Zonnemaire door de bliksem getroffen. Leune: „Som mige spullen in die garage hadden schroeiplekken of begonnen te smeulen. We hebben geblust en verder geholpen bij het ventile ren." Leune kon niet precies zeg gen hoe groot de schade aan de schuur is. „Maar ik denk dat het daar wel meevalt." sen waarschuwen. „Dat ze er op bedacht zijn dat zoiets kan gebeu ren. Voor mij was dit de eerste keer dat een kind van mij mee deed." „Spijtig dat het fout is gegaan. Ik wil best excuses aanbieden hoor, maar ik weet niet waarvoor. Dit heeft te maken met de communi catie tussen castingbureau en ouders", reageert Ed Keij van pro ductiebedrijf BosBros. Bianca van Aken van CastAway noemt de kwestie heel vervelend. „Ik vertel mensen altijd vooraf dat het mogelijk is dat er geknipt gaat worden. Het lijkt me sterk dat dat nu niet is gebeurd, maar mis schien is het wel misgegaan. Zon de. Erg vervelend zo." [C'-ï i makelaar^H kijk voor meer informatie op www.m2makelaars.ni TERNEUZEN - De vrees van Groen- Links dat een nieuwe concertzaal op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen te veel zou concurreren met podium De Pit (het vroegere Kalashnikov) en Porgy 8c Bess is veel te voorbarig. Het college ant woordt fractievoorzitter Peter Clij- sen dat het plan van twee project ontwikkelaars om op de Kop een concertzaal a la de Vooruit in Gent te bouwen, nog geen officiële sta tus heeft. „Het gaat om geruchten. Maar als uw vraag aan de orde zou zijn, dan kijken we uiteraard naar de bestaande situatie en de huidi ge voorzieningen." ZONNEMAIRE - Engerlingen hebben het voorzien op voetbalvelden in Zonnemaire, Kerkwerve en Zierik- zee. De larven van de meikever vreten aan de wortels van het gras, waardoor dat los komt te liggen. „In Kerkwerve gaat het om het bij- veld, in Zierikzee om een trainings veld", vertelt Adrie Verhulst van de gemeente Schouwen-Duive- land. „Maar in Zonnemaire zitten ze onder het hoofdveld." Actie is snel nodig, anders zijn de velden onbespeelbaar. Daarom komt er vanmiddag een aannemer uit het Brabantse Boxtel speciaal naar Zonnemaire om de beesten te bestrijden. „We mogen daar al leen een biologisch middel voor ge bruiken, en dat moet als het ware in de grond worden geïnjecteerd. Dat kunnen we niet zelf', vertelt Verhulst. De clubs kunnen hun velden met een weer gebruiken. Mogelijk moe ten ze daarbij wel een beetje stank voor lief nemen. Verhulst: „Vol gens de aannemer ruikt het spul niet zo fris." Gelukkig voor Zonne maire spelen beide teams van de club zondag een uitwedstrijd. lüflflH KinillS IKT 1. BE WERELD UUR FITNESS/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35