Bouwers N57 Middelburgse negen holes golfbaan in gebruik genomen 14 oktQb Middelburg wil shop Varkensmarkt sluiten 11 oktober www.avenue.nl Leergeld krijgt geld van kerk en burgemeester Pietro e Calore www.atlantabruidsmode.nl 213 010 213 30 I Zaterdag 4 oktober 2008 PZC Golfen is volgens Ian Ouwerkerk de op drie na populairste sport. door Emile Calon MIDDELBURG - Golfen is al vijftien jaar lang de snelst groeiende sport in Nederland. En het is na voetbal, tennis en hockey de vierde sport van Nederland, aldus technisch di recteur Ian Ouwerkerk van Burg- golf „Welgeteld 1,9 procent van de Nederlandse bevolking speelt ac tief golf." Wat hem betreft is het dan ook lo gisch dat vanaf vandaag er ook in Middelburg gegolfd kan worden. Want in Zeeland is volgens de ma nager van het golfbedrijf nog vol doende ruimte voor nieuwe ba nen. De groeiende populariteit van gol fen is al lang ontdekt door winkel ketens als Aldi, Lidl en de verschil lende bouw- en klusmarkten. Die bieden geregeld goedkope golfsets aan. En met dat materiaal is niets mis, aldus Ouwerkerk. „Daar kun je als beginnend speler best een goed balletje mee slaan." Burggolf is de exploitant van de nieuwe Middelburgse negen holes golfbaan. Voorjaar 2009 volgt de uitbreiding met nog een oefen- baan, een zogenoemde negen ho les par drie baan. Burggolf heeft naast de Middel burgse nog acht andere banen in Nederland in beheer. Het werkt ook samen met golfbedrijven in het buitenland zoals Blue Green (Frankrijk en België) Five Nations (België) en Aymerich (Portugal en Spanje). Door de samenwerking kunnen leden van Burggolf goed koper op de banen van die part ners spelen. De officiële opening van de Mid delburgse baan is eind oktober. Maar vanaf vandaag is de baan el ke zaterdag tussen 09.00 en 17.00 uur en zondags van 12.00 tot 17.00 uur open voor het publiek. Dan kan er geoefend en gespeeld wor den. Ook kunnen belangstellen den in het nieuwe clubhuis van de golfbaan informatie krijgen over golfen en de Middelburgse baan. Zondag 12 oktober is er een open dag van 12.00 tot 17.00 uur. Ouwerkerk is zelf erg tevreden met de nieuwe Middelburgse golf baan. Volgens hem is het een span nende baan met veel water en veel bunkers (zandbakken) en een aan tal moeilijke en uitdagende routes. „Wie durft, kan via de routes pro beren met minder slagen het ein de halen." Tot nu toe hebben dertig mensen zich al aangemeld als lid van de Middelburgse golfvereniging. Ou werkerk verwacht dat dat aantal de komende periode nog flink zal toenemen. Zeker als die oefenbaan begin volgend jaar in gebruik wordt genomen. Enorme luchtfoto, folders en video lichten publiek voor. door Theo Giele MIDDELBURG - Er is al een speciale website, regelmatig worden kleuri ge nieuwsbrieven verspreid en van af vandaag is er ook een informa tiecentrum N57 waar je echt kunt binnenstappen. Een deel van de di rectiekeet aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg is ingericht als informatiecentrum. Bij de uitvoering van zo'n ingrij pend project als de aanleg van een nieuwe weg dwars door een dicht- bewoond gebied kun je nauwelijks genoeg voorlichting geven. Dat bleek begin deze week nog eens toen de bedrijven op Arnestein verrast werden door de afsluiting van het viaduct over de Torenweg. Het informatiecentrum komt dan ook geen dag te vroeg. Rijkswater staat wil 'publieksgericht' bezig zijn, zei projectmanager Hans Ja ger van Rijkswaterstaat gisteren bij de opening. Er wordt in een rap tempo gewerkt en dat betekent dat ook de informatie aan het publiek snel beschikbaar moet zijn. In het informatiecentrum krijgen de bezoekers letterlijk een over zicht van het hele project. Op de vloer ligt een enorme luchtfoto van het gebied waar de Kombina- tie Uitvoering N57 (Strukton Ci viel Projecten en Rasenberg Infra) aan het werk is in opdracht. Met folders, panelen en video presentaties kan het publiek zien wat er gebeurt en nog te gebeuren staat tussen de A58 en Vrouwen polder. Bovendien is er iemand aanwezig om vragen te beantwoor den. De bouwers willen ook nog webcams plaatsen zodat iedereen via het internet de vorderingen van het werk kan volgen. Informatiecentrum N57 Het informatiecentrum is geves tigd aan de Kleverskerkseweg 21 in Middelburg. Het centrum is elke werkdag open van 13.00 tot 17.00 uur. Ter gelegenheid van de ope ning is het op 4 oktober open van 11.00 tot 17.00 uur. Het centrum is op werkdagen telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 17.00 uur: 0118-622600. E-mail: info@rijksweg57.nl. www.rijkswaterstaat.nl/N57. storten van zand op tracé ten noorden van kanaal afzinken tunnelelement in kanaal bouw viaducten, rotondes en tunnels ten noorden van kanaal asfalteren weg bij Nieuwland asfalteren weg ten noorden van kanaal asfalteren weg door aquaduct december 2010 oplevering PZC Willem Adriaansens, Donja Odijk slaan damwanden voor bouwput bij aquaduct bouw viaducten aan zuidkant kanaal Bruidssho Dinsdag om 18.45 u reserveren a 5,- p.p. Tel: 010 -411 33 72 Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam Politie vindt softdrugs in growshop en houdt twee mannen aan. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil een growshop aan de Varkensmarkt voor drie maanden sluiten. Aanleiding is de vondst door de politie van dertig gram softdrugs en de bekentenis door de eigenaar dat hij softdrugs ver kocht aan klanten. De politie viel donderdagavond met flink wat agenten de grow shop binnen omdat er de laatste maanden tips waren dat er vanuit het bedrijf illegaal werd gehandeld in softdrugs. Tijdens de inval waren drie perso nen in de growshop aanwezig. Twee van hen, waaronder de eige naar, werden aangehouden. Ze zit ten nog steeds vast in verband met het onderzoek en voor verder ver hoor. Voor de gemeente is de over treding zo ernstig, aldus beleids ambtenaar Johan Groenenberg, dat er besloten is dat de growshop voor drie maanden dicht moet. De eigenaar kan nog wel tegen dat be sluit in beroep. De ambtenaar wijst er echter op dat de eigenaar wist dat hij met zijn handel risico's liep. De man runde namelijk eerder een coffees hop in de Hoogstraat in Middel- burg. Ook daar overtrad hij enkele ma len de gedoogregels. Om die reden krijgt de man nu niet een waar schuwing, maar wil de gemeente dat de growshop voor twaalf we ken dicht gaat. Volgens de eigenaar verkocht hij al leen softdrug aan wat vaste klan ten. Andere belangstellenden zou hij doorgestuurd hebben naar de vlakbij gelegen coffeeshop Sixty VLISSINGEN - Stichting Leergeld Walcheren heeft gisteren 1140,70 euro gekregen van de Volle Evange lie Gemeente Beréa en burgemees ter Wim Dijkstra van Vlissingen. Dijkstra overhandigde de cheque. Hij was in mei van dit jaar bij een kerkdienst van Beréa waar werd ge collecteerd voor Leergeld. Omdat hij het een goed doel vond, beloof de hij de opbrengst van de collecte uit eigen zak te verdubbelen. Leer geld ondersteunt schoolgaande kinderen uit gezinnen met lage in komens. "HET ALTERNATIEF VOOR GAS" De nieuwe golfbaan bij de wijk Mortiere is voor de helft klaar. foto Peter Buteijn mei 2008 O 2008/2009 U augustus 2008 0 oktober 2009 Q 2009/2010 januari 2010 '.0 april 2010 (0 juli 2010 0 Joosland Werkzaamheden n57 'Gépinge Reserveer nu gratis 1 Nieuwe Binnenwég Sil.,, 3015 BA Rotterdam f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32