Weer petitie ziekenhuis ZONDAG GEOPEND n CONTACTA 2008 Brugman o w %j ixv %*mê y w ci Afvalrace wethouder en vuilnisman I did it my way Moordverdachte blijft langer vast na Yarden Uitvaartwensendag Zondag 5 oktober a.s. Helderziend Zaterdag 4 oktober 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Veerse mummiekat Gries is eindelijk weer thuis Havenschap draagt extra bij aan tunnel Sluiskil Minister krijgt nu 1798 handtekeningen voor openhouden hospitaal. door Maurits Sep VLISSINGEN - Inwoners van Walche ren doen wederom een klem mend beroep op minister Klink van Volksgezondheid om het Zie kenhuis Walcheren in Vlissingen open te houden. Na een petitie van het door het Walcherse CDA opgerichte Comité Ziekenhuis Blijft (7200 handtekeningen) heeft Klink opnieuw een petitie ontvan gen, ditmaal namens 1798 onderte kenaars. „Hoe meer handtekeningen hoe beter", zei initiatiefnemer Ben Bos- selaar uit Vlissingen toen hij in mei met zijn internetpetitie be gon. Bij elkaar opgeteld, hebben de twee verzoeken dus tiendui zend handtekeningen opgeleverd, maar ongetwijfeld zitten er veel dubbelingen in beide petities. 'Ziekenhuis Walcheren Openhou den' luidt de oproep van Bosse- laars petitie, die door de Lokale Partij Vlissingen, waaraan hij ooit was verbonden, naar minister Klink is gestuurd. „Aan u de vraag om als minister van Volksgezond heid zich in te zetten voor het be lang en de wens van 1798 en vele andere bewoners van Walcheren het Ziekenhuis op Walcheren open te houden", schrijft LPV-raadslid Wim Hirdes. Hirdes vat in zijn brief aan Klink nog eens samen wat de zorg is van de Walchenaren. Zij maken zich volgens hem ongerust over de toe komst van de ziekenhuiszorg om dat die door een fusie van de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes voor een groot deel van Walche ren zal verdwijnen. De ziekenhui zen zijn van plan de hoofdvesti ging onder te brengen in het Oos- terscheldeziekenhuis in Goes en in Middelburg een kleiner ziekenhuis te bouwen, waar alleen ingrepen worden uitgevoerd die vooraf te plannen zijn en waar mensen slechts kort zullen verblijven. Vlis singen heeft nu een volwaardig zie- kenuis. Behalve deze 'verschraling' wordt ook de financiële positie van de ziekenhuizen aangekaart. Die wordt omschreven als een debacle door de vele miljoenentekorten. Veel mensen hebben bovendien weinig vertrouwen in de toezeggin gen van de huidige ziekenhuisbe stuurders Rob Zomer (Vlissingen) en Hans Simons (Goes), merkt Hir des op. Ook wijst hij in de brief op het nieuwe initiatief om een particu lier ziekenhuis op te richten op Walcheren. Daarin moeten ook een kinder-/kraamafdeling, intensi ve care en spoedeisende hulp ko men. Als dat particuliere zieken huis slaagt, kan het gefuseerde Zeeuwse ziekenhuis met de hoofd vestiging in Goes en de nevenvesti ging in Middelburg wel stoppen, voorspelt de LPV. „Het zal dan overbodig raken", vermoedt Hir des. Na de 7200 handtekeningen van Comité Ziekenhuis Blijft krijgt mi nister Klink nu 1798 handteke ningen voor het behoud van het Walcherse ziekenhuis. 18.00 - 22.00 uur nodigt u graag uit CONTACTA dé ontmoetingsplaats voor standhouders en bezoekers van zakelijk Zuidwest-Nederland in de Zeelandhallen Postbus 309-4460 AS GOES T0113-22 1020 F0113-221536 nfo@zeelandhallen.nl www.contacta.nlwww.zeelandhallen.nl Zeelandhallen Veerse scholen besteden komende weken extra aandacht aan milieu. KOUDEKERKE - Wethouder Jan Bostelaar - goed getraind voor deel name aan de Kustmarathon van daag - legde gisteren een afvalesta- fette af tegen Koos de Vuilnisman. Samen openden ze daarmee een onderwijsproject voor Veerse basis scholen over milieu en afval. De start van het Milieu Ontmoetings Programma vond plaats op basis school 't Klinket in Koudekerke, die voor de derde keer meedoet aan het programma. „Het is leer zaam en leuk voor de kinderen", verklaarde Ad van de Vrie, die les geeft aan groep 7 op 't Klinket. Vorig jaar zijn de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 naar een cam ping geweest, de komende weken staat een bezoek aan kaasboerderij Pitteperk op het programma. „En we gaan kinderen uitleggen hoe het zit met afval. Dat ze beter een gewone beker kunnen meenemen naar school dan kartonnen pakjes drinken bijvoorbeeld." Ook ande re scholen in Veere doen mee aan het milieuprogramma. MIDDELBURG - Het voorarrest van de Vlissinger die verdacht wordt van moord op zijn plaatsgenote Ilonka Toth is door de rechtbank verlengd met dertig dagen. De vrouw werd op 6 juli dood aange troffen in Vlissingen. Het Open baar Ministerie ziet de 52-jarige Vlissinger als de dader. Hij blijft echter ontkennen. ECHTE MAKELAAR 0 1 18-616617 Wat wil jij op jouw uitvaart? Welke muziek bijvoorbeeld? Kom voor inspiratie morgen naar onze Uitvaartwensendag. Kijk voor een vestiging bij jou in de buurt op yarden.nl YARDEII Iedere uitvaart uniek Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar kwam deze week in de lunchpauze zijn vrouw tegen in de binnenstad. Alsof ze elkaar al dagen niet meer gesproken hadden, kwekte het stel erop los. „Ja, ik heb ook nog een nieuwtje. Weet je wie er zwanger is?" Ze had het in één keer goed. Zonder twijfel voegde ze er aan toe: „Van een twee ling." Niet veel later wekte die juiste toevoeging verwondering bij de mama in spe. „Is ze helder ziend of zo", vroeg ze. De Terneu zenaar hoefde daar niet lang over na te denken. „Nou, volgens mij niet hoor. Want ze is al zó vaak 's avonds in haar dikke py jama op de bank geploft, terwijl ik héél andere plannen had." van 11.00 tot 17.00 uur 1. 11 58 m SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Hulst", Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl Wethouder Jan Bostelaar (rechts) legt een afvalestafette aftegen Koos de Vuilnisman. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31