Niet altijd plaats voor ZMF steunt vergunningaanvraag mosselzaadvisserij Oosterschelde Hupsende hondjes en blije senioren Voetbal 2 Zaterdag 4 oktober 2008 PZC MAIKEL HARTE Beste meneer Platini, Vroeger, toen u nog voetbalde, hing uw poster boven mijn bed, tegenwoordig bent u baas van de Uefa, de Eu ropese voetbalbond. Er moet mij wat van het hart. Ik kijk met steeds minder plezier naar het voetbal. Nou ja, Terneuzense Boys- Zaamslag, Hoek-Kloetinge, dat soort derby's vind ik nog wel leuk, maar de Europa Cup, daar is de lol vanaf. Er spelen Engelse clubs Champions League, terwijl geen Engelsman mee speelt, dat is toch niet leuk meer? Ik weet dat het moeilijk is daar iets aan te doen vanwege de Europese regelgeving inzake vrij verkeer van werknemers, maar onmogelijk is het niet. De regel zoals die vroeger gold dat een club maar een beperkt aan tal buitenlandse spelers (uit an dere EU-landen) mocht opstel len, mag niet meer, maar veran der alsjeblieft het systeem waar mee wordt bepaald hoeveel clubs uit een land mogen meedoen aan de Europese competi ties. U hanteert nu een ranglijst waarbij u kijkt naar de presta ties van de clubs uit een land. Hoe verder clubs uit een land ko men, hoe meer clubs dat land mag leveren voor deelname. Ne derland zakt al jaren op die ranglijst, omdat Nederlandse clubs steeds minder ver komen. Dat is niet gek, want de beste Neder landse voetballers spelen in het buitenland. Ondertussen mag uit Nederland alleen de kampioen meedoen aan de Cham pions League, terwijl Spanje, Engeland en Italië zo vier clubs kunnen laten deelnemen. Als Real Madrid met zijn vijf Neder landers en twee Spanjaarden de Champions League wint, mag Spanje straks weer een extra club leveren voor deelname aan de Champions League. Dat zou toch Nederland moeten zijn? Kijk voortaan naar de nationaliteit van de spelers bij clubs die ver komen en baseer daar je ranglijst op. Kan ik ook juichen als Dirk Kuyt van Liverpool tegen PSV scoort. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De beste Nederlandse voetballers spelen in het buitenland COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070,4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Kraont met ootvanigeim? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/iezersseirvice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Wie naar een verzorgings- of verpleeghuis gaat, moet nog vaak afscheid nemen van zijn huisdier. Toch zeggen veel instellingen dat huisdieren welkom zijn. De praktijk is weerbarstiger: want wie laat de hond uit, en wie geeft de kat eten? door Nadia Berkelder het verzorgend personeel opdraait voor de zorg voor honden en kat ten. Daarom moeten bewoners vaak een contract ondertekenen waarin staat dat het dier naar een pension moet als ze zelf de hond niet meer kunnen uitlaten of de kattenbak kunnen verschonen. „Maar als mensen ziek zijn, heb ben we altijd wel medewerkers die dat op zich willen nemen", zegt Leo van Driel van Zorgsaam, een organisatie met zorgcomplexen in Zeeuws-Vlaanderen. „Het is niet zo dat je hond weg moet als je een weekje de griep hebt." In een kring zitten de bewo ners van de Cederhof in Kapel- Ie om het podium. Zelfs vanaf de balkons op de eerste verdieping kijkt het publiek naar het spekta kel in de binnentuin van het zorg centrum. Het is weer tijd voor 'Doggy Dance'. Sommige zorginstellingen zijn ronduit enthousiast over het hou den van huisdieren. „Het verhoogt de huiselijkheid", zegt Agnes Selij van Roggeveen in Middelburg. „Wat mij betreft mogen er nog veel meer dieren komen." Bij Rog geveen heeft op dit moment een bewoner een poes. „Hij loopt met die kat aan een lijntje door de gang. De andere bewoners vinden dat heel erg leuk." „Het is bewezen dat het mensen stimuleert als ze iets hebben om voor te zorgen", zegt Lex Janse van het Zeeuws-Vlaamse Curamus. Doggy-dancer Brenda van den Hoek uit Goes met hond Sterre. foto Willem Mieras De bewoners mogen zelf geen gro te huisdieren houden, en mis schien is dat wel de reden dat de hondenshow zo'n succes is. En thousiaste hondenbezitters komen een middagje langs om trucjes te laten zien: de viervoeters springen over hindernissen, rennen door een buis en rapen sleutels van de grond. De bewoners reageren met veel 'oh's en 'ah's. Na afloop mogen ze de dieren aaien. Dat de muziek af en toe hapert en de puppies de pionnen omver lopen, maakt ze niet uit. Veel bewoners, zoals mevrouw Timmer en mevrouw Geelhoed, hebben vroeger huisdieren gehad. „Maar nadat mijn teckel doodging, heb ik geen andere meer geno men", zegt mevrouw Geelhoed. „Het was een schat van een dier, maar als je ouder wordt, is een nieuwe hond een te grote verant woordelijkheid." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie door Harmen van der Werf goes - De Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF) heeft zich gisteren uitge sproken voor de verlening van een vergunning voor mosselzaadvisse rij in de Oosterschelde. Hans van Geesbergen, secretaris van de pro ducentenorganisatie mosselen, is blij met het gebaar. De mosselsector riep onlangs over heden en ook natuur- en milieuor ganisaties op snel een reactie te ge ven op vergunningaanvragen voor mosselzaadvisserij bij Zierikzee (2 miljoen kilo) en in de Waddenzee (11,8 miljoen kilo). Kwekers willen weten waar ze aan toe zijn. An ders dreigt ook mosselzaad verlo ren te gaan door stormen. De ZMF heeft als eerste milieuor ganisatie op de oproep van de sec tor gereageerd. „Vorig jaar is ook al vergunning verleend voor deze vis serij", stelt Gijs van Zonneveld van de ZMF. „En de visserij botst niet direct met de bijzondere kwalitei ten van de Oosterschelde, terwijl de sector nu elke kilo zaad kan ge bruiken." Eind 2007 waren de mo- seltjes niet meer visbaar, omdat ze door de kou al hadden ingegraven. Woensdag dient voor de Raad van State weer dé rechtszaak over na jaarsvisserij in 2006 in de Wadden zee, met de Waddenvereniging en Vogelbescherming. Steeds meer zorginstellin gen vinden het goed dat bewoners een huisdier houden. Bij veel Zeeuwse organisaties voor ouderenzorg is het toegestaan om huisdieren te mee te nemen. In een aantal instel lingen mogen alleen kleinere huis dieren mee, zoals vissen of vogels. Bij sommige verpleegafdelingen, waar mensen in een groep wonen, is een afdelingskat. Toch zitten de verzorgingshuizen niet vol met honden en katten: in de praktijk blijkt het voor ouderen lastig om voor hun dier te zorgen tegen de tijd dat ze naar een ver zorgingshuis moeten. En veel zorg organisaties stellen dat als voor waarde. Als mensen zelf hun hond niet meer kunnen uitlaten, moe ten familie, vrienden of vrijwilli gers daar voor zorgen. Zorginstellingen willen niet dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2