effe Donateurs hebben een zwak voor Jantje Beton DIESEL supervoordelige busreizen Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 12 I Zaterdag 4 oktober 2008 PZC ipff SpP ff Wx tfS? a ml t - Inclusief vervoer per luxe touringcar, 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet vervoer per luxe touringcar, 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet Hoogtepunten: Vestingstadje Boertange, Staphorst, streekmuseum Rolde, Noorder Dierenpark Emmen, KaasKijkBoerderij Wezup, museumdorp Orvelte, natuurpark Dwingelder- veld, Hunebedden, ga zelf kaarsen dompelen in Ernst! Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal diner, 5 maal lunch(pakket), vervoer per luxe touringcar KortingscodeLM38 Na 40 jaar nog genoeg werk voor het Nationale Jeugdfonds. door Arjen de Boer DEN HAAG - Zijn knuistje priemt nog altijd strijdlustig in de lucht. Op het gezicht van lantje Beton is nog geen kraaienpootje te ontdek ken, al vierde hij gisteren zijn veer tigste verjaardag. Nog altijd komt Jantje Beton, sym bool van het Nationale Jeugd fonds, op voor het speelplezier van Nederlandse kinderen. Want in de asfaltjungle tussen de flats van de Nederlandse steden is er nog steeds een gebrek om te kun nen 'freewheelen', zoals oud-direc teur Henk Kasbergen het noemt. In de veertig jaar dat de stichting bestaat, heeft zij tientallen miljoe nen gestoken in speeltuinen en an dere projecten waar jongens en meisjes gewoon kind kunnen zijn en lekker kunnen ravotten. „Laat ze maar in bomen klimmen en met schrammen thuiskomen", zegt Kasbergen. „Anders kweek je mensen die geen risico durven ne men." Jantje Beton moet wedijve ren met tientallen andere goede doelen. Maar geld ophalen voor kinderen in een achterstandsposi tie scoort altijd goed, stelt hoogle raar filantropie Theo Schuyt van de Vrije Universiteit Amsterdam. Donateurs hebben een zwak voor Jantje. En de onderwerpen waar Jantje Beton voor staat, zijn tijd loos. Tel daarbij op een vooruitstreven- 'Jantje Beton was één van de eerste goede doelen die verantwoording aflegde' de manier van het omgaan met do nateurs, en het succes van Jantje Beton is verklaard. Schuyt: „Jantje Beton was één van de eerste goede doelen die verantwoording aflegde aan donateurs. Mensen weten waarvoor ze geven." Jantje Beton is een sterk merk, zegt Kasbergen. De inkomsten vertoonden de afge lopen jaren door de bank geno men een lichte stijging, tot ruim vijf miljoen euro vorig jaar. Hier mee kon een recordaantal van bijna 250.000 kinderen direct wor den gesteund. „Bovendien hebben we bereikt dat de noodzaak van speelruimte op de politieke agen da's staat." Maar er is nog genoeg werk aan de winkel voor Jantje Beton, bena drukt Kasbergen. Uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut blijkt dat in totaal zo'n zeshon derdduizend jongens en meisjes di recte hulp van de stichting goed zouden kunnen gebruiken. „Als voor deze groep niets wordt ge daan, bestaat het gevaar dat ze in grote problemen komen en bij voorbeeld bij jeugdzorg belan den", waarschuwt de oud-direc teur, die gisteren met pensioen ging. Maar nog meer geld binnen halen is in deze tijden van finan ciële tegenwind makkelijker ge zegd dan gedaan. Kasbergen: „De tijd van langs de deuren gaan met een collectebus, en zeggen dat het voor kinderen is dus dat zit wel goed, is voorbij." Toch zijn er volgens hoogleraar Schuyt ook in een economische crisis nog genoeg gulle gevers. „Mensen vinden het leuk om hun betrokkenheid te laten blijken, om misschien een verschil te maken." Jantje Beton viert zijn veertigste verjaardag. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Watereconomie 'Watereconomie is toekomst (PZC, 02-10)'. Ja, ja beste mensen, 'Waterlander Economie', zullen ze bedoelen. Anno 2008 weet Verdonk niet meer dat ze lid was van de PSP, blijkt Duyvendak opeens een stou te jongen te zijn geweest, geeft de minister van Defensie openhartig toe dat hij blij was dat hij de dienstplicht bewust is misgelopen. Anno 2008 stelt een groep verlich te Zeeuwen dat Zeeland in 2048 een 'oase' in de Deltametropool zal zijn. Anno 2048 zullen de dan overbejaarde Poppelaars, Van Wa- veren cs ook opeens 'vergeten' zijn dat met name zij hebben gepleit voor de aanleg van een autoweg dwars door de oase Walcheren. En als ze dan met hun kleinkinde ren in hun Zeppelin langs deze drukke, lawaaierige transportweg luchtfietsen, dan zullen ze zich wellicht realiseren dat het gedaan is met de 'oase'. Niets rust, ruimte, blauw, groen. Poen, zullen ze be doelen! O ja, daar was ook nog wat mee. Poen, dat hadden ze in 2009 al niet meer. J. Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Bruggen Terneuzen Waarom Terneuzen FM nog in de lucht is, snap ik niet. Op het dis play van de radio komt te staan 'brug open of dicht'? Afgelopen dinsdag goed op het display geke ken: 'brug open vanaf 18.48 uur'. Op dat moment was het 19.14 uur, wij dachten 'ok dat is gunstig'. Bij de sluizen aangekomen, worden wij verzocht rond te rijden over de brug van Sluiskil, de brug gaat te rug open: er komt nog een boot! Tot onze grootste verbazing mo gen de twee bussen die stonden te wachten wel over de brug. Bij de brug van Sluiskil aangekomen, moeten wij dus wachten, omdat de brug van Sluiskil op dat mo ment opengaat. Waarom wij nu niet over de sluizen konden en ook niet over de brug van Sluiskil, is mij een groot raadsel. Dus ook voor de gewone burger kost dit klauwen vol geld en dat met de ho ge brandstofprijzen van tegen woordig (PZC, 02-10). Fam de Pan Gerberalaan 32, Hoek tuningzeeland.nl 20-30% meer POWERRRR uitje dieselmotor! Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.dieseltuningzeeland.nl .js. Effe VJeg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwteusen. (ook groepsreizen mogelijk) ti Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten, entreegelden en brandstoftoeslag a €1,- p.p.p.d. Fouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12