Oranje-boot is lelijke eendje Operacion Puerto gesloten Schaatsers hebben nog geen pakken Spelers Marseille moeten eigen kerosine betalen PZC Vrijdag 3 oktober 2008 43 ALKMAAR - Amper een maand voor de start van het seizoen wachten de schaatsers nog steeds op de nieuwe Nike-pakken. Schaatsbond KNSB heeft nog steeds geen duide lijkheid van de Amerikaanse kledingleverancier over het moment dat de pakken worden gele verd. „Het is allemaal nog hartstikke onduide lijk", zei Marianne Timmer (rechts, naast geld schieter Dirk Scheringa) gisteren bij de presenta tie van de DSB-ploeg. „Ik weet nog niets over dat nieuwe pak, ik heb het niet eens gezien." Op 31 oktober worden de Nederlandse afstandskam pioenschappen gereden. Mogelijk moeten de schaatsers dan teruggrijpen op hun oude pakken. foto Paul Vreeker De angst bestaat dat Beautiful Blue lachertje van de vloot wordt. door Peter van der Meeren ALICANTE - Pronkstukken zijn het, de Spaanse en Zweedse oceaanra cers. In de haven van het Spaanse Alicante maakt ook het fraaie ont werp van Puma indruk op de dui zenden belangstellenden. In schril contrast ligt even verderop de Del ta Lloyd, de voormalige 'Black Bet ty'. Daarmee won ABN Amro de vorige editie van de Volvo Ocean Race. 'Beautiful Blue' moet vol gens de sponsor de nieuwe naam worden van de zeventigvoeter die nu echter nog als het lelijke eendje in het water dobbert. De mast staat er scheef op en het bovenste stuk is geel, de kleur van de vorige eigenaar. Op de romp is DEN HAAG - Na de 2-i-nederlaag in de Champions League tegen Atleti- co Madrid wachtte de spelers van Olympique Marseille woensdag op het vliegveld nog een onaangena me verrassing. Aan boord van het vliegtuig van Aigle Azur kregen ze te horen dat de terugvlucht niet kon doorgaan. De kerosineleveran- cier weigerde het vliegtuig vol te tanken. De reden: volgens de Ma- drileense leverancier had Aigle Azur geen leveringsovereenkomst. En dus wilde men de brandstof tanks alleen vullen als er contant werd afgerekend. De creditcard van de piloot voldeed niet. Spelers en staf van OM hoestten vervol gens de benodigde 3300 euro op. de sponsornaam met stickers aan gebracht, want voor het spuitwerk was geen tijd meer. En pas gister middag kon coach Maurice Paar- denkooper voor de eerste keer met boot en bemanning de zee op. Eer der ging de tijd op aan het maken van de zeilen en het vertimmeren van dek, beslag en interieur. Paardenkooper maakt pas vanmid dag de elfkoppige bemanning be kend voor de eerste etappe naar Kaapstad. Gelukkig voor hem be gint de Volvo Ocean Race morgen met twee havenraces en wordt een week later koers gezet naar Zuid-Afrika. „Dan kunnen we nog een paar dagen behoorlijk trai nen", aldus de coach die op de Spe len de Yngling-vrouwen naar zil ver leidde. Hij zal vanmiddag zo goed als zeker Gerd-Jan Poortman en Eduard van Lierde als Neder landse zeilers presenteren, want Onderzoeksrechter kondigt opnieuw aan in beroep te gaan. door Peter van Leeuwen MADRID - De Spaanse justitie heeft de dopingzaak die bekend werd onder de naam Operacion Puerto geseponeerd. Onderzoeksrechter Antonio Serrano is ook bij zijn tweede poging er niet in geslaagd de van bloeddoping beschuldigde arts Eufemiano Fuentes en diens handlangers gestraft te krijgen. De zaak-Fuentes, waarbij tal van wielrenners en andere sporters be trokken zouden zijn, was al eerder afgesloten omdat er volgens de toenmalige Spaanse wetgeving geen strafbare feiten waren ge- zij hebben ervaring en dat kan dit project momenteel goed gebrui ken. „Natuurlijk is dit een risicovol pro ject", zegt campagneleider Tom Touber. „Maar dit risico hebben we bewust genomen om verder te kunnen bouwen aan de toekomst van het Nederlandse zeezeilen. Als er geen Nederlandse boot aan de ze race zou hebben meegedaan, zouden we op achterstand zijn ge raakt. Het Nederlandse publiek en de media zouden de belangstelling hebben verloren. Daardoor wordt sponsorgeld nog moeilijker te vin den en dat is funest voor de ont wikkeling van talent." Coach Maurice Paardenkooper maakt vandaag in Alicante be kend welke zeilers in de Neder landse boot voor de Volvo Ocean Race zitten. pleegd. De aanklager ging in be roep met als argument dat de ge zondheid van sporters in gevaar was gebracht. De betrokken rech ter heeft geoordeeld dat dat niet het geval is geweest en dat Fuentes de wet niet heeft overtreden. Serra no kondigde gisteren aan opnieuw beroep aan te tekenen. De affaire-Fuentes kwam in mei 2006 aan het licht. Bij een inval in zijn laboratorium werden doping- producten aangetroffen en een gro te hoeveelheid zakken bloed voor zien van codenamen. Die zouden PW De affaire rond de van bloeddo- ping beschuldigde arts Fuentes is voor de tweede keer gesepo neerd. De onderzoeksrechter gaat weer in beroep. Leuk gesproken, maar door op de ze manier mee te doen aan de loodzware race kan Delta Lloyd het lachertje van de vloot worden. En of dat goed is voor de sport in Nederland? „Ach, ze steken er nog geen 5 miljoen in en krijgen daar voor 25 miljoen aan aandacht te rug. Dat speelt bij een slimme sponsor natuurlijk mee", weet Bouwe Bekking, schipper en tech nisch directeur van de Spaanse vloot. Touber erkent het 'gevaar' van een zeer bescheiden rol. „Maar als we na de finish, over tien maanden, gebeld worden door Nederlandse bedrijven om een doorstart te ma ken, hebben we het goed gedaan. Dan gaan we wél een nieuwe boot bouwen en de zaken optimalise ren. Dan blijft Nederland in het zeezeilen een woordje meespre ken." worden gebruikt voor transfusies vlak voor belangrijke wedstrijden. Hoewel het in totaal ging om zo'n tweehonderd atleten, ging de aan dacht vooral uit naar zo'n zestig profwielrenners. Tot dusver is al leen de Italiaanse topper Ivan Bas so gestraft. Hij bekende en zit een schorsing van twee jaar uit. Nadat de rechter in 2007 de zaak al seponeerde, ging Serrano in be roep, ondersteund door het we- reldantidopingbureau Wada, het IOC en de internationale wielren- unie UCI. Pat McQuaid, de voorzit ter van de UCI, liet vorige week al weten dat zijn bond vermoedens heeft bij bepaalde wielrenners maar dat de UCI niets kan doen omdat volgens hem de Spaanse overheid de zaak blokkeert. Licentie Fortuna hangt aan een zijden draadje SITTARD - De KNVB dreigt de prof licentie van voetbalclub Fortuna Sittard in te trekken. De licentie commissie van de KNVB geeft een plan van aanpak om Fortuna fi nancieel gezond te krijgen, een on voldoende. Fortuna moet haar huiswerk over doen, en wel voor maandag. Be stuur en directie zeggen onvermin derd overtuigd te zijn van het be staansrecht van de club. Met de vorm van Boonen zit het goed MONS-EN-PEVELE - De Belgische wielrenner Tom Boonen heeft gis teren de eerste etappe van de rit tenkoers Circuit Franco-Beige ge wonnen. Boonen versloeg na 187 kilometer van Maubeuge naar Mons-en-Pévèle in de massasprint de Amerikaan Tyler Farrar, de Belg Jürgen Roelandts en Stefan van Dijk. „Deze zege bevestigt dat het met mijn vorm dit naseizoen wel goed zit", zei Boonen. Rabobank gaat niet verder met Eltink WESTELBEERS - Theo Eltink maakt volgend jaar geen deel meer uit van de Rabobank-wielerploeg. De leiding van de ploeg heeft dat de renner uit Westelbeets deze week gemeld. „Eltink was het laatste be- spreekgeval, hij heeft de selectie voor volgend jaar niet gehaald", be vestigde Harold Knebel, directeur van de Rabo Wielerploegen. Eltink kwam uit de opleidings- ploeg van Rabobank. Joseba Etxeberria gaat jaar gratis voetballen BILBAO - Oud-international Joseba Etxeberria voetbalt volgend sei zoen voor niets bij Athletic Bilbao. De 31-jarige aanvaller, die 53 keer voor het Spaans elftal uitkwam, ziet af van salaris en premies uit dankbaarheid tegenover de club. „Ik wil met dit gebaar iets terug doen voor de liefde die de club me in al die jaren heeft opgeleverd", lichtte de Bask zijn opmerkelijk be sluit gisteren toe. Familie Djokovic wil licentie Dutch Open AMERSFOORT - Het tennistoernooi Dutch Open dreigt voorlopig van de kalender van de ATP te verdwij nen. De familie van de Kroatische topspeler Novak Djokovic wil de li centie huren of kopen. Vanwege de financiële problemen waar het toernooi in Amersfoort al een aan tal jaren mee kampt, heeft direc teur Hans Felius het aanbod se rieus in overweging genomen. Riccardo Ricco had meer begrip verwacht ROME - Het Italiaanse olympisch comité heeft wielrenner Riccardo Ricco gisteren voor twee jaar ge schorst wegens doping. Ricco werd tijdens de afgelopen Ronde van Frankrijk positief bevonden op het verboden middel epo. „Ik ben onthutst en verbitterd", rea geerde Ricco. „Ik had meer begrip verwacht." Om er aan toe te voe gen: „Ik heb een fout gemaakt en daar moet ik terecht voor boeten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73