Alleen echte belanghebbenden mogen klagen bij Raad van State 'Voorkom nationaal volgstelsel van auto's' Minister Eurlings: 'Snelheid provinciale N-wegen naar 100 km' Regisseur Verhoeven winnaar Mededelingen van het waterschap Japan wilde alle Nederlanders uitroeien 6 Vrijdag 3 oktober 2008 pzc 'Procederen om het procederen' mag voortaan niet meer. door Annemieke Kooper den haag - Verenigingen die lou ter processen aanspannen, vangen voortaan bot bij de Raad van Sta te. 'Procederen om het procede ren' mag niet meer, heeft de Raad bepaald in een zaak die werd ge voerd door de Amsterdamse 'Stich ting Openbare Ruimte'. Beroeps klagers moeten kunnen aantonen dat zij direct belanghebbende zijn. Daniël Tempelman, woordvoerder van de Raad, legt uit. Verenigingen mogen niet meer zeu ren? „Verenigingen en stichtingen mo gen bij ons geen juridisch proces aanspannen wanneer ze naast het aanspannen van die rechtszaken geen andere activiteiten uitvoeren, of wanneer ze geen direct belang hebben bij het proces. Een natuur- stichting die opkomt voor alle na tuur in Nederland en klaagt om dat er bij een speeltuin een boom wordt omgezaagd, heeft een te al gemene doelstelling. Dan kun je wel tegen alles een proces aanspan nen." Dan krijgt de Raad van State het te druk? „Daar gaat het niet om. Ons doel is niet om zoveel mogelijk clubs buiten de deur te houden. Volgens de wet mag je nu eenmaal alleen een proces aanspannen wanneer je 'belanghebbende' bent. Iets moet jóu raken, dan mag je actie ondernemen." Wat moet een stichting doen om wél te mogen klagen? „Ze moeten laten zien dat ze meer doen dan alleen maar procederen. Ze kunnen net als een organisatie als Greenpeace af en toe in bomen hangen, op andere manieren pro testeren, of lezingen organiseren. Dan is in ieder geval duidelijk dat je echt een doel hebt." Stichtingen kunnen zich ook op splitsen in kleinere verenigingen met meer concrete doelen en zo als nog procederen. „Dat kunnen ze doen en dat mag ook. Ze houden zich dan in ieder geval aan de regels. Je hebt altijd mensen die er een-sport van ma ken en om het minste of geringste een juridische procedure starten. Die zullen er ook wel blijven. Wan neer je last hebt van de garage die je buurvrouw wil aanleggen, of van de flat die de gemeente voor je deur wil zetten, heb je het recht om een zaak aan te spannen. Zo is het nu eenmaal." Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Openbare kennisgeving De dagelijkse besturen van de waterschappen Zeeuws- Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden leggen onderstaande stukken ter inzage: de ontwerp-1e wijziging begroting 2008 van de gemeen schappelijke regeling Muskusrattenbestrijding Zeeuwse waterschappen; de ontwerpbegroting 2009 van de gemeenschappelijke regeling Muskusrattenbestrijding Zeeuwse waterschappen; de ontwerpbegroting 2009 van de gemeenschappelijke regeling Peilingen en Landmeetkundige werkzaamheden Zeeuwse waterschappen. De stukken liggen ter inzage vanaf 3 oktober 2008 tot en met 14 november 2008 op de volgende adressen en zijn tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar: waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 in Terneuzen; waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in.Middelburg. Besluit wijziging lozingsvergunning De Jong Reiniging Riooltechniek B.V. in Zierikzee Op 29 september 2008 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een ontwerp lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van De Jong Reiniging Riool techniek B.V. gevestigd aan de Industrieweg in Zierikzee. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Het besluit ligt vanaf 6 oktober tot en met 17 november 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; door de cluster milieu van de afdeling R&M in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 8.30 tot 17.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Ontwerplozingsvergunning Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder Op 29 september 2008 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de bassins voor de mosselkweek voor de pilot De Zeeuwse Tong, uitgevoerd door Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder, op de sloot tussen de Nieuwe Dreef en de Binnen Dreef in de Wilhelminapolder. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 6 oktober tot en met 17 november 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes,'maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerp-lozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Ontwerpen van de meerjarenraming 2009- 2012, de programmabegroting 2009 en de 3e begrotingswijziging 2008 ter inzage Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt bekend dat vanaf vandaag gedurende veertien dagen de ontwerpen van de meerjarenraming 2009-2012, de programma begroting voor het dienstjaar 2009 en de 3e begrotings wijziging 2008 ter inzage liggen. De behandeling van deze documenten vindt plaats in de bijeenkomst van de algemene vergadering op 27 oktober 2008. Bezwaren tegen deze ontwerpen kunt u schriftelijk indienen bij de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. U kunt de ontwerpen inzien bij de receptie van het hoofdkan toor in Middelburg, Kanaalweg 1, elke werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur. Ook op de website (www.wze.nl) van het waterschap zijn ze in te zien. Het is mogelijk een afschrift van de ontwerpen te verkrijgen tegen betaling van de kosten. Privacywaakhond wil geen misbruik gegevens door kilometerheffing. den haag - De invoering van de ki- lometerheffing mag niet uitmon den in een systeem waarin auto mobilisten voortdurend te volgen zijn. Daarvoor waarschuwde het College Bescherming Persoonsge gevens (CBP) gisteren. De privacywaakhond wil dat mi nister Camiel Eurlings van Verkeer zijn wetsvoorstel aanpast om te voorkomen dat 'in feite een natio naal volgsysteem ontstaat'. De toe zichthouder pleit ervoor dat gede tailleerde gegevens over de route die automobilisten afleggen in de auto's zelf worden bewaard. Dat moet de kans op misbruik van de gegevens verkleinen. Om diezelfde reden zouden auto's niet continu moeten worden ge volgd, maar alleen op punten die noodzakelijk zijn om de afgelegde kilometers in rekening te kunnen brengen. Minister Eurlings was gisteren nog niet in staat om te reageren. Het kabinet wil de kilometerhef fing geleidelijk invoeren. Vanaf 2011 zijn als eerste vrachtwagens aan de beurt en vanaf 2012 volgen de eerste personenauto's. Die zou den dan bijvoorbeeld een kastje of andere apparatuur aan boord krij gen dat via satelliettechniek de ge reden kilometers registreert. - Soms ormthmaBK Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.ril Meer wegen en treinen en hogere snelheden moeten files tegengaan. oen haag - Als het aan minister Eurlings van Verkeer ligt, gaat de maximumsnelheid op een aantal belangrijke provinciale wegen op termijn naar honderd kilometer per uur. Dat blijkt uit een notitie die Eur lings en staatssecretaris Huizinga voorbereiden. Eind volgende week buigt het kabinet zich in principe over deze MobiliteitsAanpak. De N65 (Den Bosch-Tilburg), N3 (Papendrecht-Dordrecht), N18 (Varsseveld-Enschede), N35 (Zwol- Ie-Almelo) en N44 (Den Haag- Wassenaar) wil de minister 'op waarderen' tot een maximumsnel heid van honderd kilometer. Daarmee worden dat volgens ver- keersdeskundigen semisnelwegen. In een uitgelekt concept van de Mobiliteitsaanpak staat wel dat de- den haag - Japan heeft de intentie gehad alle Nederlanders in voor malig Nederlands-Indië uit te roeien en heeft dat ook gepro beerd. Op 1 augustus 1944 ging een militaire order uit óm alle Ne derlanders te vermoorden. Japan had de intentie en deed een poging om genocide te plegen. Dit zei juriste Emma Moore gisteren op een tweedaagse conferentie van de stichting Japanse Ereschul den. Volgens Moore, die op het on derwerp aan de universiteit in Lei den afstudeerde, zouden de Japan ners 44 procent van de oorspron kelijk 300.000 Nederlanders e-n Ne derlandse Indonesiërs hebben uit geroeid als die militaire opdracht volledig was gelukt. Dat laatste ge beurde niet, onder meer door de atoombommen op Hiroshima en Nagasaki een jaar later. De Neder landers waren in augustus 1945 al wel samengedreven in 43 kampen. ze N-wegen 'een bijbehorend vei ligheidsniveau' krijgen. Bekend is dat de meeste verkeersslachtoffers op provinciale wegen vallen. Eurlings wil, gezien het groeiende verkeer, dat de belangrijkste snel wegen in de Randstad 2x4 rijstro ken krijgen. De A2 tussen Amster dam en Utrecht krijgt in 2028 zelfs 2x5 rijstroken. Hoeveel dit gaat kosten, staat nog niet ingevuld. Voor de Nota Mobi liteit van zijn voorgangster Peijs, die tot 2020 loopt, is 80 miljard eu ro beschikbaar. Een bedrag van 16 miljard euro daar bovenop voor de Mobili teitsAanpak, is volgens Haagse bronnen 'niet onlogisch'. Eurlings wil na 2020 verder het be oogde metro-achtige systeem op spoorgebied verder opvoeren in de Randstad met uitlopers naar on der meer Alkmaar, Lelystad, Nij megen en Eindhoven. 'Hoogfre quent spoor' betekent zes interci ty's en zes sprinters per uur. utrecht - Regisseur Paul Verhoe ven is dé grote winnaar van de top vijftig van de Nederlandse film. Zijn oorlogsdrama Zwartboek uit 2006 is door het Nederlandse pu bliek uitgeroepen tot nummer één van de film-top vijftig, zo is gistera vond in Utrecht tijdens het Neder lands Film Festival bekendge maakt. Op plaats drie prijkt Verhoevens Soldaat van Oranje uit 1977, op de vijfde plaats zijn Turks Fruit uit 1973- Op de tweede plaats staat Si mon (2004) van Eddy Terstall, nummer vier is Alles Is Liefde (2007) van Joram Lürsen. Voor de film-top vijftig aller tijden kon het publiek kiezen uit ruim 850 Nederlandse films, die tussen 1912 en juli 2008 in de bioscoop zijn vertoond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6