elan UéUéUéU Actie behoud oude Sloelijn mrnTTa 'Onteigenen moet mogelijk zijn' DELSCHER. DELSCHER. Kiezen op de boekenmarkt m?* m TOD'S/HOGAN DELSCHER. Haven bij sluis van Terneuzen lijkt onhaalbaar Gymzaal tegen de vlakte voor auto's of groen S pzc Vrijdag 3 oktober 2008 I 29 Rainwear Alpacacoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goes WEEKEND Zaterdag 4 em zomdag 5 oktober 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak). Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111- 406111. Trenchcoats Tassen Schoenen Shawls Grote Markt I I -1 3 4461 AH Goes Stichting voert een ongelijke strijd met eigenaar ProRail. door Harmen van der Werf heinkenszand - Stichting tot Be houd en Herstel van Spoor en Ta lud (Stibehest) is een actie begon nen om de oude Sloelijn langs Heinkenszand in stand te houden. De 2i september buiten bedrijf ge stelde lijn is volgens Stibehest-be- stuurslid Aarnoud de Hamer van 'cultuur-historische waarde' als on derdeel van de vroegere ringlijn Borsele. Spoorwegbeheerder Pro- Rail wil de bovenbouw zo snel mo gelijk opruimen. Zij blijft anders aansprakelijk voor de veiligheid en mogelijke vervuiling. De Hamer vindt die argumenten niet sterk. „De spoorlijn ligt er al sinds 1927. Waarom zou die dan opeens weg moeten?" Te veel his torische spoorlijnen zijn al zonder slag of stoot in Nederland verdwe nen, oordeelt De Hamer. „Je hoort dan wel mensen zeggen 'het oude spoor tussen Goes en Oudelande is toch beschermd'. Maar er wor den toch ook geen molens afgebro ken, omdat er dan nog genoeg zou den overblijven." Stibehest verzamelt via de website www.stibehest.nl handtekeningen Te veel historische spoorlijnen zijn al verdwenen, vindt stichting Stibehest. Ze wil de oude Sloe lijn behouden, maar eigenaar ProRail wil die snel slopen. om haar verzoek tot instandhou ding van de oude Sloelijn kracht bij te zetten. Zij heeft alvast de steun van de stichting tot Behoud van de Zak van Zuid-Beveland en natuurvereniging KNNV, afdeling Bevelanden. „Het spoor is nu een rustgebied voor allerlei dieren", licht KNNV-bestuurslid Ton de Ko ning uit 's-Gravenpolder toe. „Wij vinden dat dit zo moet blijven, het liefst met behoud van het spoor. Wordt het een fiets- of wandel pad, dan mag dat niet ten koste gaan van natuur." ProRail is verplicht de grond eerst aan te bieden aan de gemeenten Goes en Borsele. De Hamer heeft zijn hoop op de twee gemeenten gevestigd om zoveel mogelijk van de lijn in stand te houden. zierikzee - Lezen in een treinmeubel of liggend op het podium. Het kon gisteren op OBS 't Kofschip in Zierik zee. Daar was het boekenmarkt ter gelegenheid van de Kinderboekenweek. De leerlingen maakten een lijstje, aan de hand waarvan hun ouders 's avonds een aankoop konden doen. Lucinda van de Schelde (7) wil alleen paardenboeken. Woensdag is het markt bij CBS Onder de Wieken in Burgh-Haamstede. foto Marijke Folkertsma ...alléén bij AutoTeam: G2-occasions jonger dan twee jaar met financiering tegen 0% rente. Kijk op www.autoteam.nl officieel Opel Chevrolet Dealer Goes Klein Frankrijk 31 Tel. 0113 - 237923 Krabbendijke Westweg 5 Tel. 0113 - 502010 Vlissingen Bedrijfsweg 2 Tel. 0118 - 461710 AutoTeam heeft ook vestigingen in Bergen op Zoom. Roosendaal en Steenbergen Raad vindt dat plan woningbouw Yerseke moet kunnen doorgaan. door Luc Oggel yerseke - Als het op een andere manier niet lukt, dan moeten gron den in het noordelijke deel van de Molenpolder in Yerseke onteigend kunnen worden. Dat vindt een meerderheid in de Reimerswaalse gemeenteraad. Reimerswaal heeft woningbouw plannen in de Molenpolder en is daarvoor een samenwerking aange gaan met ontwikkelaar AM Zee land. De raad heeft daar deze week mee ingestemd. Omdat het project ook voor AM Zeeland een 'risicovolle onderneming' is, wil de ontwikkelaar echter zekerheid hebben dat het doorgaat en daar om eventueel een onteigeningspro cedure kunnen inzetten. Hoewel bijna alle fracties lof heb ben voor de plannen, vinden ze dat er bij eventuele onteige- ning(en) zeer omzichtig te werk moet worden gegaan. Zover als Leefbaar Reimerswaal, dat het 'drukmiddel' onteigenen uit de overeenkomst geschrapt wil zien, willen de partijen niet gaan. Het amendement kreeg alleen steun van de Christenunie, die princi pieel tegen onteigenen is. Wethouder Jaap Sinke zei onteige nen tot het uiterste te willen voor komen en alle vertrouwen te heb ben in de goede wil van de ont wikkelaar. Overigens bleek tijdens de vergade ring dat inwoners van de Molen polder niet blij zijn met de plan nen. Inspreker Dies Sinke stelde dat zij eigenlijk nog van niks we ten en in elk geval niet 'met een jo- denfooi de polder uitgewerkt wil len worden'. Schoenen Laarzen Tassen Grote Markt 11-13 4461 AH Goes terneuzen - De aanleg van een nieuwe insteekhaven bij het slui- zencomplex van Terneuzen is zo goed als zeker van de baan. Het project is veel te duur en zou het milieu in en rond het havengebied overmatig belasten. Dat blijkt uit de laatste onderzoeks rapporten die vorige week werden voorgelegd aan de bilaterale over leggroep, die zich bezighoudt met studies naar een nieuwe nautische toegang van het kanaal van Gent naar Terneuzen. Bestuurders van de gemeente Terneuzen hadden het insteekhavenplan in het over leg gebracht als een mogelijke op lossing voor de transportproble men in de Kanaalzone in de na bije toekomst. Eerder had de Ter- neuzense oud-hoogleraar Rein Scheele al eens een soortgelijk plan gelanceerd. Een insteekhaven met overslagfad- liteit brengt echter meer scheep vaartverkeer, weg- en mogelijk spoorverkeer met zich mee, wat weer zorgt voor geluids- en stof- overlast. oud-vossemeer - De voormalige peuterspeelzaal aan de Bou Kooij- manstraat in Oud-Vossemeer gaat komend voorjaar tegen de vlakte. „Er komt wellicht groen of een par keerterrein voor in de plaats", al dus een woordvoerder van de ge meente Tholen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de muziekvereniging de ruim te zou gaan gebruiken voor opslag, maar dat is niet meer nodig, om dat de vereniging Van 't Hof Quist 150.000 euro beschikbaar heeft ge steld. Daarmee kan het huidige onderko men van de muziekvereniging worden uitgebreid en is de peuter speelzaal niet meer nodig. Dat het gebouw pas volgend voor jaar wordt gesloopt, komt omdat er tijdelijk een bedrijfje in komt. „We kregen dat verzoek en kon den daarmee instemmen, omdat het om lichte bedrijfsmatige activi teiten gaat", zegt de gemeente woordvoerder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69