Dierenasiel is Iceland Kevers in de schemer over het eiland tijdens Bruse Keverdag Nieuwe borden bij kering onduidelijk KNRM brengt tijdens oefening bootje terug Expositie fotoclub in la Ligne Rouge Caustraat weer paar weken afgesloten Jacobuskerk viert Israëlzondag in dienst Meezingen met koren op samenzangavond 26 I Vrijdag 3 oktober 2008 PZCS BROUWERSHAVEN - Tijdens hun oe fenavond hebben de redders van KNRM-station Ouddorp een open zeilboot, type Laser, teruggebracht naar de haven van Brouwersha ven. De boot was met één man aan boord gestrand in het haven tje van Stampersplaat. De zeiler durfde - vanwege het slechte weer en de harde wind - niet terug te va ren. De Baron van Lynden en de Griend brachten het zeilbootje bij wijze van oefening terug. ZIERIKZEE - Fotogroep Schou- wen-Duiveland exposeert vanaf vandaag in galerie La Ligne Rouge in de Meelstraat in Zierikzee. Het is een overzichtstentoonstelling van werk van de afgelopen jaren. Het aanbod is zeer divers: van do- se-up van vogels tot en met land schappen. De expositie duurt nog tot en met 19 oktober. Openingstij den van donderdag tot en met zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. Organisator Van Gilst laat bezoekers meteen nieuwe vestiging zien. door Piet Kleemans BRUINISSE - Open huis in het nieu we onderkomen, een schemerrit over het eiland en daarna feesten tot in de late uurtjes. Dat zijn de ingrediënten van de eerste nacht editie van de Bruse Keverdag. De Keverfreaks treffen elkaar morgen in de loods van Keverspecialist André van Gilst aan de Nijver- aeidsweg in Bruinisse. Drieëntwintig jaar geleden wer den op initiatief van Van Gilst de eerste Bruse Keverdagen gehou den en dat evenement groeide al snel uit tot een niet meer weg te denken jaarlijkse ontmoeting van Keverliefhebbers. De Keverdagen - compleet met Miss Keverdagen, een verkiezing van de mooiste Ke ver en het fraaiste Volkswagenbus je - waren steevast goed voor dui zenden bezoekers uit heel Neder land. ZIERIKZEE - De Caustraat in Zierik zee gaat vanaf maandag wederom voor zes weken dicht. De straat is drastisch aan het verzakken na een ingrijpende rioleringsklus dit voorjaar. Gevreesd wordt nu dat de spoorvorming verkeersonveili- ge situaties kan opleveren. Ook kan bij regen overlast ontstaan door plassen op de rijbaan. Beslo ten is daarom de straat volledig te herbestraten, van de De Jonge- straat tot aan de Grachtweg. RENESSE - Liesbeth en Henk Fran ken zijn zondag te gast tijdens de ochtenddienst in de Jacobuskerk in Renesse. Liesbeth zingt Jiddi sche en Sefardische liederen, Henk zorgt voor de muzikale begeiding op gitaar. De dienst, die om 9.30 uur begint, staat in het teken van Israëlzondag. Kerken vieren en ge denken die dag hun Joodse oor sprong. Voorganger is dominee Pi- ter Goodijk. De laatste jaren heeft Van Gilst het aantal bezoekers echter langzaam maar zeker terug zien lopen. Re den om van meerdere Keverdagen een enkele Keverdag te maken. Vo rig jaar verhuisde Van Gilst met zijn Keverdag van het terrein van camping Onze Hoeve naar het ha venplateau. De formule bleef in grote lijnen hetzelfde: veel Kevers, een onderdelenmarkt en een rond rit met Kevers. Voor de drieëntwintigste editie van het evenement besloot Van Gilst iets nieuws te verzinnen: een nachteditie. „Het was gewoon weer tijd om iets nieuws te probe ren", aldus de Bruse Keverspecia list. „Want er zijn vandaag de dag al meer dan genoeg gewone Ke ver-meetings. En dan is het kiezen of delen." Van Gilst combineert de eerste De Bruse Keverdag is dit keer een 'Kevernacht'. Liefhebbers treffen elkaar morgenavond tij dens een schemerrit en een feest avond. OUWERKERK - Knipcafé De Barbier in Ouwerkerk sluit morgenavond het zomerseizoen af met live mu ziek. Het café aan de Ring ont vangt vanaf 20.00 uur de band Del taproject. Daarin spelen Sam Mur ray (drums, zang), Ad van Emme rik (gitaar, mondharp, mandoli ne), Wolfert Jumelet (accordeon) en Derk Korpershoek (bas, zang). De groep speelt dansbare muziek met invloeden uit de cajun, zyde- co, blues en Ierse folk. SOMMELSDIJK - Stichting Wereld Wijde Zending houdt morgen een koor- en samenzangavond in de Rehobothkerk aan de Olympiaweg in Sommelsdijk. Het Urker man nenkoor Hallelujah en jongeren koor Jigdaljahu verlenen medewer king, net als een aantal musici. De avond begint om 19.30 uur. Kaarten kosten zeven euro, kinde ren tot en met twaalf jaar betalen drie euro. Nachteditie van de Kevermeeting met een open huis in zijn in janua ri dit jaar betrokken nieuwe onder komen aan de Njverheidsweg. Za terdagmiddag zijn Keverfans daar vanaf 17.00 uur welkom. Zij wor den getrakteerd op koffie met een Zeeuwse bolus. Om 19.00 uur gaat de 'schemerrit' met Kevers over Schouwen-Duive- land van start vanaf de garage van Van Gilst. Rond 20.30 uur barst daar het feestgedruis los. „Hoeveel Kevers er komen? Geen idee", stelt Van Gilst. „In ieder ge val meer dan honderd, maar voor hetzelfde geld worden het er drie- of vierhonderd. Dat zal voor een deel ook van het weer afhangen. Als het erg slecht weer is, gaan mensen de weg niet op met een klassieker, ik zie wel hoe het uit pakt." Van Gilst zegt voor wat betreft de Kevermeeting in ieder geval tot de vijfentwintigste editie te willen gaan. Die moet over twee jaar plaatsvinden. „En daarna zie ik wel weer verder." Grote rommelmarkt tijdens dierendag en open dag van asiel. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het heeft een tijdje ge duurd, maar het zit er nu echt aan te komen. Het dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee breidt rigou reus uit. De bouwtekeningen zijn zaterdag tijdens de - op Dierendag gehou den - open dag van het asiel te be kijken. Ook wordt die dag een gro te rommelmarkt gehouden, met zeven kramen op het stuk grond voor de deur. Precies de plek waar het straks alle maal moet gaan gebeuren. Met een uitbreiding van het gebouw met 110 vierkante meter wordt het Schouwen-Duivelandse dierena siel anderhalf keer zo groot De mi lieuvergunning is - als laatste te ne men hobbel in het voortraject - praktisch rond. Dat betekent dat er al gauw met bouwen kan worden begonnen. „Het zou fantastisch zijn als we in het hoogseizoen (volgend jaar zo mer, red.) al meer dieren kwijt kunnen", zegt beheerder Jolanda Meerman. De troep en het onge mak van een verbouwing in de winter neemt ze voor lief „Dat is maar tijdelijk. Er zit dan tenminste schot in de zaak." De uitbreiding is keihard nodig. Vanwege het woekeren met vier kante meters, maar ook omdat bij voorbeeld de quarantaineruimte zwaar verouderd is. „We kunnen alleen een erkend asiel worden als we verbouwen", vertelt Meerman. Sinds 2002 is het mogelijk om als dierenasiel officieel door de Die renbescherming erkend te wor den. Een soort keurmerk dus, dat onder meer extra eisen stelt aan dierenwelzijn en werkwijze. Met de uitbreiding komen er vijf nieuwe ruimten aan de voorkant van het pand bij. Vier daarvan worden als quarantaineruimte in gebruik genomen. De vijfde, met aparte ingang, is bestemd voor de dierenambulance. Dat betekent dat medewerkers van de ambulan ce 's nachts het gebouw in en uit Het dierenasiel zit te popelen om uit te breiden. Tijdens de open dag zaterdag worden de bouwtekeningen gepresenteerd en is er een grote rommelmarkt. kunnen lopen zonder dat de hon denpopulatie aan het blaffen slaat. Ook wordt er, met de aanbouw, in onder meer een aparte vergader ruimte voorzien. Het dierenasiel is ooit begonnen in een kippenhok aan de Laan van Saint Hilaire, vertelt Corry Oskam (die onder meer als coördinator rommelmarkt erbij is betrokken). Haar vader, B. Dorreman, ving daar de eerste dieren op. Zijn in spanningen leidden er uiteindelijk toe dat op 24 augustus 1984 een 'echt' asiel werd geopend aan de Zandweg. Later werd dat eerste bouwsel nog een keer uitgebreid. In het dierenasiel wordt prachtig werk verricht, vindt Oskam, die zelf de rommelmarkt coördineert, schoonmaakwerk verricht en kit tens thuis opvangt. „Schitterend. Ie krijgt zoveel liefde van ze." Vreselijk vindt ze het dan ook als mensen het beeld hebben dat het dierenasiel vooral dieren Iaat insla pen. Dat gebeurt alleen als het écht nodig is, vult Meerman aan. Elk dier dat een kans heeft om te worden herplaatst, krijgt die kans voluit. „Als je ziet hoeveel oudere dieren we nog kunnen plaatsen. Zolang het realistisch is, krijgen dieren een kans." Met dank aan vele mensen met 'een groot hart', zoals Meerman ze noemt. „Die zeggen: kom maar op met die hond. Die laatste paar maanden van z'n leven kan ie wel bij mij blijven. Of mensen die zo even 100 euro neertellen. Daar doe je het allemaal voor. Dat is de kurk waarop je als asiel drijft." Op dit moment zitten 64 katten en 4 honden in het asiel. Asiel opent deuren Het dierenasiel houdt traditio neel open dag op Dierendag. Van 11.00 tot 16.00 uur. De rommelmarkt bij het asiel gaat een uur eerder, om 10.00 uur, van start en duurt ook tot 16.00 uur. De opbrengst is be stemd voor het asiel. Van 20 tot en met 25 oktober wordt gecoliecteerd voor het asiel in Zierikzee. Collectanten kunnen zich melden bij Marion Vrij: 0111-642354. Mensen die willen helpen bij de jaarlijkse rommelmarkt kun nen zich meiden bij Corry Os kam: 0111-417588. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen dd. 23 september 2008 blijkt, dat ten verzoeke van de besloten vennootschap ABN AMRO HYPOTHE- KENGROEP B.V., aan hen die verblijven in het perceel gelegen te 4388 VD OOST SOUBURG, gemeente Vlissingen, aan het adres Westerscheldestraat 39 (of gedeelte daarvan), is betekend een exploit van t.k.- gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen dd. 18 september 2008 betekend aan A.K. Mangal en J. Baghola houdende aanzegging van de executie door requirante van de in dat exploit omschreven hypotheek op de onroerende zaak. Voorts is aangezegd dat tussen requirante en A.K. Mangal en J. Baghola opgemaakte notariële dd. 23 maart 2005 een uitdrukkelijk beding bevat ingevol ge hetwelk Mangal en Baghola in hun bevoegdheid zijn beperkt het bezwaarde goed buiten toestemming van requirante te verhuren of te verpachten, welk beding requirante tegenover Mangal en Baghola inroept. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C S GERECHTSDEURWAARDERS Axelseslraat 12 4537 AJ Terneuzen (rT jjv T 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 fv 'J F.: dcuiwaanienr^vandammc-holland.nl Gebruikte symbolen zijn slecht te herkennen en tekst is niet helder. door Melita Lanting zierikzee - De nieuwe matrixbor- den die het verkeer moeten infor meren over de Zeelandbrug en Oosterscheldekering wekken ver warring. De hoeveelheid tekst is groot, de gebruikte pictogrammen zijn klein en onduidelijk. Zo wordt de term 'OSK' gebruikt in plaats van Oosterscheldekering. OSK is geen term die algemeen be kend is bij de inwoners en zeker niet bij toeristen. De borden zijn de afgelopen dagen in gebruik genomen. Door de har de wind, die ook nog eens dwars op de weg stond, moest de Ooster scheldekering afgesloten worden voor verkeer met aanhangers. Op de borden verscheen de tekst dat de N57 'OSK' was afgesloten. Daarbij was een klein symbooltje geplaatst van een aanhangertje in een rode cirkel. „Oh, is de kering alleen afgesloten voor auto's met aanhangers", zegt een toerist uit Assen verbaasd. „Ik dacht dat de weg voor alle verkeer was afgesloten. Ik wilde naar Mid delburg, maar ik ben omgedraaid." Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat zijn er officieel nog geen klachten binnengeko 'v*! Nacht 9/10-10/10 N57 OSK dicht De tekst op de nieuwe borden voor de verkeersinformatie is niet erg duide lijk. foto Marijke Folkertsma men over de borden. „Maar ik zal het meenemen." Maandag worden de borden offici eel in gebruik genomen door mi nister Camiel Eurlings van Verkeer en Waterstaat tijdens een bijeen komst in Colijnsplaat. De nieuwe matrixborden zijn in de plaats ge komen van de oude Tamellenbor- den'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66