'Woontoren van 2 5 meter kan prima' ARTEC 'Verkeersheffing ramp' SCHOUWEN-DUiVELAND 39 25 31 INTERIM BV Hennepveld ontdekt in natuurgebied Sudderpony Onderwaterwereld belicht Feyenoord plaatst zich voor groepsfase van Uefa Cup Vrijdag 3 oktober 2008 Adviesbureau maakt stedenbouwkundige visie op 't Sas. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Maak de geplande woontoren in 't Sas in Zierikzee niet hoger dan 25 meter. Dan past hij prima in het stadsgezicht. Dat vindt stedenbouwkundig adviesbu reau Steenhuis 8c Bukman, dat voor de gemeente Schouwen-Dui- veland een advies opstelde over de toekomst van het gebied. De gemeente heeft grote plannen met 't Sas. Het gebied, nu een men gelmoes van bedrijfsgebouwen en woningen, moet een oppepper krijgen, onder meer door de bouw van nieuwe huizen. Een woonto ren zou daarbij de huidige, karakte ristieke graansilo kunnen vervan gen. Er is echter veel verzet tegen de komst van zo'n gebouw. Enkele po litieke partijen, de historische vere niging Stad en Lande en met na me omwonenden keerden zich eer der tegen het idee om die toren net zo hoog te maken als de silo: pakweg vijftig meter. „Het bureau heeft gekeken naar de zichtlijnen van de stad", stelt wethouder Roel van der Wekken. „Daarbij advi seert ze een hoogte van zo'n 25 meter." Daarmee steekt het ge bouw niet uit boven bijvoorbeeld het gemeentehuis en wordt ze niet al te bepalend, vindt Steenhuis 8c Bukman. Het bureau vindt verder dat 't Sas moet uitgroeien tot een beeldbepa lende entree voor de stad. „Nu is het nog zo dat bijna iedereen aan de westkant parkeert", stelt Van der Wekken. „Ook bezoekers die via de Zeelandbrug komen. Dat is zonde; ze moeten een heel eind rondrijden en we lopen daarmee de kans dat mensen doorrijden." Bovendien verdient de omgeving van het poortencomplex (Noord havenpoort en Zuidhavenpoort) wel wat meer aandacht, vindt de wethouder. „Het is mooi als men sen de stad via de poort binnenlo pen", meent hij. Om die bezoekers 'kwijt te kun nen', moet er een grote parkeer plaats komen aan de zuidkant van de stad. „Daar zijn drie mogelijke locaties voor", zegt Van der Wek ken. „Twee in de buurt van het zwembad en een derde meer naar de kant van Brogum." De wethouder benadrukt dat het adviesbedrijf geen financiële afwe ging heeft gemaakt. „Dit is echt een stedenbouwkundige visie. Over geld ging het niet. Terwijl zo'n woontoren deels bedoeld is om de inrichting van de rest van het gebied te financieren. We on derzoeken pas later of een toren van een bepaalde hoogte genoeg opbrengt. Maar we kijken natuur lijk ook naar wat de bevolking wil." Van der Wekken spreekt dan ook van een 'vlekkenplan', waarbij nog niets vastligt. Hij hoeft daar ook weinig haast mee te maken, want de gemeenteraad zette de plannen voor 't Sas een paar maanden gele den voorlopig in de ijskast toen het een prioriteitenlijstje moest op stellen. Daar staat 't Sas nog wel op, maar met heel wat andere pro jecten voor zich. De geplande woontoren op 't Sas in Zierikzee past het beste in de omgeving als die niet hoger is dan 25 meter. Dat meent advies bureau Steenhuis Bukman. Verburg vraagt teken van vertrouwen bij mosselvergunningen Tip? redzzee@pzc.nl SCHARENDIJKE - Beginnende én gevorderde onderwater fotografen kunnen zich regelmatig in competitiever band uitleven. Aquashot - een werkgroep van de Neder landse Onderwatersport Bond - zet jaarlijks het Neder lands en Grevelingen Kampioenschap op touw. Dennis van der Meersch sleepte met zijn werk (serie gevorder den) een derde prijs in de wacht. De jury bestond uit onderwaterfotografen Dos Winkel en Ron Offermans en voorzitter Leon Hermans van de Nederlandse Vereni ging van Natuurfotografen. foto Dennis van der Meersch Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten inde: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal VlissingenT (0118)440199 Filiaal Goes (algemeen)T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl Burgemeester Hulst wil gezamenlijk protest van plattelandsgemeenten. door Conny van Gremberghe HULST - De tien plattelandsgemeen ten van de P10, waaronder Schou- wen-Duiveland, moeten gezamen lijk campagne voeren tegen invoe ring van kilometerheffing. Dat vindt burgemeester Jan Frans Mul der van de gemeente Hulst. In de P10 zijn de tien grootste plat telandsgemeenten van het land verenigd. Het kabinet wil met ingang van 2011 beginnen met het innen van heffing per gereden kilometer voor het vrachtverkeer. Na 2012 komt ook het personenverkeer aan de beurt. Volgens Mulder is zo'n heffing voor plattelandsge meenten 'een ramp'. „Mensen uit die regio's moeten voor hun mobi liteit al extra in de beurs tasten. Voor reizen ben je veelal aangewe zen op de eigen auto, omdat het openbaar vervoer niet toereikend is. Veel gezinnen hebben nu al twee auto's nodig. Als straks men sen hier moeten betalen per kilo meter, dan wordt autorijden schier onbetaalbaar", stelt Mulder. Volgens de Hulster burgemeester is de kilometerheffing wellicht voor de Randstad een manier om de verkeersstromen terug te breng en, maar in landelijke gebieden zul len de effecten van zo'n heffing al leen maar negatief zijn. „We moe ten alles in het werk stellen om het kabinet zover te krijgen dat de invoering van de baan gaat." MIDDELHARNIS - De politie Rotter dam-Rijnmond heeft een hennep veld in een natuurgebied in de om geving van het havenhoofd in Mid- delharnis vernietigd. Het gaat om een veld van 255 vier kante meter, waarop 112 grote hen nepplanten stonden. Het hennepveld werd ontdekt met behulp van luchtfoto's van het re gionale milieuteam van de politie. Medewerkers van het wijkteam Goeree-Overflakkee ontdekten het veld op de foto's. Mensen van de Zeehavenpolitie en de KLPD en politiemensen van het wijkteam Goeree-Overflakkee hebben het spul woensdag vernie- tied. Tip? redactie@pzc.nl Nee, grapjes over spelfouten zijn over het algemeen niet leuk. En ja, ook in deze krant staat wel eens een 'fautje'. Maar deze kleine advertentie in een huis-aan-huisblad op Schou- wen-Duiveland willen wij de le zer niet onthouden. Er staat een pony te koop. Negentien jaar oud en 'alleen licht te bereiden'. Kort aanbraden dus, maar ge zien de leeftijd is het wellicht raadzaam veel uien toe te voe gen en ten minste vier uur te la ten sudderen. De vraagprijs is 500 euro, inclu sief zadel. In dat geval gelieve de braadtijd nog met enkele uren te verlengen. De stijgbeugels vallen er dan vanzelf af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65