opleiding tot tomatenplukker' CAPPENDÏJK Welzorg is veel te krap behuisd Ouderenconsult J 1 J11 lÉlÉïlliSI;; TERNE' "7CM De nieuwe Volvo C30 Advantage €20.900,- zPZC Vrijdag 3 oktober 2008 27 Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder PJ. Dielen te Temeuzen dd. 23 september 2008 blijkt, dat ten verzoeke van de besloten vennootschap ABN AMRO HYPOTHE- KENGROEP B.V., aan hen die verblijven in het perceel gelegen te 4388 VD OOST SOUBURG, gemeente Vlissingen, aan het adres Westerseheldestraat 39 (of gedeelte daarvan), is betekend een exploit van t.k.- gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen dd. 18 september 2008 betekend aan A.K. Mangal en J. Baghola houdende aanzegging van de executie door requirante van de in dal exploit omschreven hypotheek op de onroerende zaak. Voorts is aangezegd dat tussen requirante en A.K. Mangal en J. Baghola opgemaakte notariële dd. 23 maart 2005 een uitdrukkelijk beding bevat ingevol ge hetwelk Mangal en Baghola in hun bevoegdheid zijn beperkt hel bezwaarde goed buiten toestemming van requirante te verhuren of te verpachten, welk beding requirante tegenover Mangal en Baghola inroept. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C S. GERECHTSDEURWAARDERS «tfei Axelscstraat 12 4537 AJ Terneuzen (f fö'tj 1:0115-613651 F:0115 - 694811 y*V E: itounvuurdercfittvumlamme-lioltandnl schelde, het Groencollege uit Goes en CEDO en het Instituut Bert Carlier uit Gent. Zodra de eerste groep cursisten begint, komt er ook openbaar vervoer naar het VOC, heeft de provincie beloofd. In het centrum verzorgt Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen kinderopvang tot 4 jaar. Inmiddels is een groepje van vijf cursisten geselecteerd. In het VOC kunnen alle teeltwerkzaamheden worden uitgevoerd en ook in- en ompakwerkzaamheden. Maar die eerste kandidaten worden straks opgeleid om het eerste werk in een kas te verrichten: gronddoek leggen, buisrailsystemen leggen, teeltgoten ophangen en de plant jes naar binnen brengen. Uiteinde lijk is het streven om continu zo'n 30 mensen op te leiden. Daarvoor is de kas te klein, zodat ze gaan sta ge lopen bij de bedrijven. „Een tuinder kan dan meteen meekij ken of hij geschikte kandidaten ziet", zegt Van den Berg. Er is niet alleen veel belangstelling voor werken in de kas, maar ook voor de officiële opening van aan staande maandag. Meer dan 175 mensen hebben al laten weten er bij te willen zijn, van Vips en po tentiële tuinders, tot bouwers en overheidsinstanties. Dat betekent dat er nog heel wat geschoven moet worden met bouwmateria len en machines om alle belangstel lenden te kunnen herbergen. Als ze tenminste de weg kunnen vin den. Volgens de officiële adresgege vens is het VOC gevestigd aan de Smitsschorreweg, maar die weg ligt er nog helemaal niet. Boven dien is er nog onduidelijkheid over de juiste schrijfwijze. Van den Berg en Van Leest den ken dat het Voorlichtings- en oplei dingscentrum eind november hele maal klaar is. De eerste week van december kunnen de installaties proefdraaien. „Want voordat we de plantjes in de kas brengen, moe ten we wel weten of alles goed werkt. Je kunt niet alles vol zetten met plantjes met het risico dat ze vervolgens kapot vriezen." In de loop van volgend jaar kunnen de eerste cocktailtomaatjes geplukt worden. Ze worden verkocht in een speciale verpakking. Want ie dereen mag dan best weten dat het Zeeuws-Vlaamse tomaten zijn. Feiten over het VOC Het Voorlichtings- en Oplei dingscentrum Glastuinbouw in de Smidsschorrepolder kost 2,4 miljoen euro. Minstens een kwart van de mensen die worden opgeleid in het VOC bestaat uit kansar men op de arbeidsmarkt. De kas heeft een oppervlakte van 15.000 vierkante meter en er kunnen 6.000 plantjes in. Er zijn ook plannen om op een perceel van 700 vierkante me ter buiten de kas kruiden te gaan verbouwen. door Wout Bareman AXEL - Welzorg Axel kampt met ruimtegebrek in het huidige onder komen in de Noordstraat in Axel. De leverancier van hulpmiddelen voor gehandicapten en ouderen in Zeeuws-Vlaanderen overweegt daarom op korte termijn te verhui zen naar Terneuzen. Wethouder Co van Schailc van Ter neuzen, die de verhuisplannen gis teren bevestigde, spreekt van 'een gevoelig verlies' voor Axel. „Niet zozeer vanwege de werkgelegen heid - Welzorg vertrekt immers niet uit de gemeente - maar omdat de Noordstraat toch al een zorgen kindje is. We hebben geprobeerd de vestiging voor Axel te behou den, maar dat is niet gelukt." Wel zorg, betrok het pand in de Noord straat twaalf jaar geleden, toen nog met vier medewerkers. Dat aantal is inmiddels bijna verviervoudigd. Vestigingsmanager Dion Beuzen- berg vindt het nog te vroeg om de verhuisplannen te ontvouwen. „We zijn er nog volop mee bezig, maar de knoop is nog niet doorge hakt." Axelaars kunnen over enige tijd overigens terecht in een gezond heidscentrum. Daarover wordt overleg gevoerd met de huisartsen, apothekers en fysiotherapeuten. Het wordt ondergebracht in het nieuwe appartementencomplex aan de Nassaustraat. De provincie trekt er twee ton voor uit. TERNEUZEN - De proef met consul tatiebureaus voor ouderen van Zorgsaam krijgt een vervolg in de Kanaalzone en gemeente Sluis. Nog voor het einde van dit jaar ho pen wijkverpleegkundigen het aan tal bureaus uit te breiden op nog nader te bepalen locaties. „Daar over zijn we nog in overleg met verschillende huisartsen. We heb ben in elk geval subsidie gehad om het project voort te zetten", zei Ca- rien Wijna van Zorgsaam gisteren op een bijeenkomst van de Zeeuw se seniorenraden in Terneuzen. In Zaamslag, Axel en Terneuzen meldden zich dit jaar dertig men sen voor een preventieve scree ning op klachten op lichamelijk, geestelijk en sociaal gebied. In Hulst is ook een consultatiebureau in opbouw, onder de paraplu van een huisartsenpraktijk. wh mm foto's Camile Schelstraete Medewerkers van Dethon bezig met het inrichten van de opleidingskas. Verkoop en onderhoud van BMW Daihatsu Mini Landrover Landwind Garage Verbrugge BV Industrieweg 37 - 4538 AG Terneuzen. Tel 0031 115 681200 - Fax 0031 115 612455 www.garageverbrugge.nl -• info@garageverbrugge nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55