Zeeland 'Laat Cadzand 'VOC is meer dan een de strijdbijl nu begraven' Feestje van Knuffelaers 'Vergrijzing biedt een gemeente ook kansen' Sudderpony 26 Vrijdag 3 oktober 2008 PZC Wethouder Le Roy roept ondernemers op tot samenwerking. door Frank van Cooten SLUIS - Wethouder Maria le Roy van de gemeente Sluis roept de on dernemers van Cadzand-Bad op een Vereniging van Eigenaren te vormen. Alleen op deze manier kunnen ze meebeslissen over de bestedingen in de aankleding van de badplaats. De wethouder beseft dat de neu zen van de ondernemers van Cad zand-Bad op zijn zachtst gezegd niet allemaal dezelfde kant op staan. „Ik roep ze echter toch op een vereniging te vormen." Dat is belangrijk in verband met le vorming van een investerings- bnds. Dit fonds wordt gevoed net een bijdrage van de gemeente Huis (mogelijk een miljoen euro), mogelijke subsidie van de provin ce en de vereveningsbijdragen van ondernemers. Dit geld wordt geïnvesteerd in bijvoorbeeld boule vard De Wielingen, een nieuw duinpad en een toegangsweg naar het nieuwe vakantiepark Cavelot. „Dat zijn kostbare ingrepen", zegt Le Roy. De beheerder van het investerings fonds wordt een stichting. Deze stichting wordt onder andere ge vormd door een afvaardiging van de gemeente Sluis, van de Vereni- Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaar- der P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 23 sep tember 2008 blijkt, dat ten verzoeke van 1 de coöperatie Coöperatieve Rabobank Walcheren/Noord -Beveland U.A.. geves tigd te Middelburg en 2. de naamloze ven nootschap Rabohypotheekbank N.V.. gevestigd te Amsterdam, aan Frank de Graer en Tessa Dierickx beiden zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een afschrift van de notariële akte van geldle ning met hypotheekstelling dd. 05 mei 2004, met sommatie om binnen twee dagen het daarin vermelde verschuldigde te vol doen, bij gebreke waarvan de daarvan ver bonden onroerende zaak openbaar zal wor den verkocht en dat de verkoop daarvan zal plaatsvinden op donderdag negen oktober 2008, des namiddags om 15.30 te Goes aan de Anthony Fokkerstraat 100 in Hotel Goes Van der Valk. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN IMMMKC.& (JiliKECHTSliEIJttWAARDKBS Axelscslraat 12 4537. AJ Tancuwn ff fi H T: 0115 613651 F: 0J.15 - 094« l l jpC* Er deuwa«rdeiïf«ivandammc-höllaii<l.ril ging van Eigenaren en waarschijn lijk van projectontwikkelaar Bouw fonds. „Het is dus van belang dat de ondernemers zich organiseren in de vereniging." De zogeheten PPS-constructie (Pri vaat-Publieke Samenwerking waar bij de gemeente met risicodragend kapitaal participeert in de ontwik keling van Cadzand-Bad) is van de baan. „We hebben immers geen geld en geen grondpositie", zegt Le Roy. „Het is echter niet zo dat de PPS-constructie volledig is wegge schreven. Het wordt via het inves teringsfonds anders ingericht." De ventweg langs de boulevard blijft bestaan. De zuilen maken plaats voor bomen. „We halen de zuilen overigens niet in één keer weg. Dat gebeurt alleen op die plaatsen waar wordt gewerkt aan nieuwbouw. Op plaatsen waar niets gebeurt, blijven de palen staan", zegt Le Roy. Adviesbureau Lubbers heeft drie al ternatieven voor het parkeren langs de boulevard bedacht: hand having van het huidige parkeerregi- me, de plaatsing van parkeerme- ters voor kort parkeren of geen par- Ondernemers van Cadzand-Bad moeten de krachten bundelen in een Vereniging van Eigenaren. Wethouder Le Roy roept hiertoe op. keerplaatsen meer. HULST - Carnavalsvereniging De Knuffelaers uit Hulst, die vorig jaar haar praalwagen kwijtraakte door de loodsbrand in de Magda- lenastraat in Heikant, is er aanko mend carnaval weer bij, ook tij dens de stoet. Na veel tobben en wikken en we gen hebben de leden van De Knuf felaers besloten de draad weer op te pakken. De doorstart wordt ge vierd met een groot feest op zater dagavond 6 december in Reynaert- land in Hulst. De band Suck on This is van de partij voor live mu ziek. Het feest is voor jong en oud, begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. Nee, grapjes over spelfouten zijn over het algemeen niet leuk. En ja, ook in deze krant staat wel eens een 'fautje'. Maar deze kleine advertentie in een huis-aan-huisblad op Schou- wen-Duiveland willen wij de lezer niet onthouden. Er staat een pony te koop. Negentien jaar oud en 'al leen licht te bereiden'. Voorlichtings- en opleidingscentrum glastuinbouw geopend. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Buiten in de Smids- schorrepolder waait een straffe wind en is de herfst begonnen. Maar in de kas van het Voorlich tings- en opleidingscentrum (VOC) Glastuinbouw wissen de in stallateurs van het vele honderden meters lange buizenrailsysteem de zweetpareltjes van het voorhoofd. Als een aarzelend zonnetje door breekt, stijgt het kwik in de glazen tempel al snel tot zomerse hoogte. Ongetwijfeld ontstaat hier een pri ma klimaat voor de cherry- en cocktailtomaatjes die hier vanaf volgend jaar moeten gaan groeien. Bouwvakkers en installateurs heb ben nog zeker anderhalve maand nodig om het centrum af te krij gen, maar maandag wordt het al officieel geopend. Door de Vlaam se minister Frank Vandenbroucke en zijn Nederlandse collega Piet Hein Donner, staatssecretaris Ahmet Aboutaleb en nog een handvol hoogwaardigheidsbekle ders. „Omdat de minister toch naar Terneuzen komt voor de Re- giowerktop in het Scheldetheater, hebben we die kans aangegrepen om hem alvast het VOC officieel te laten openen", zeggen de pro jectleider Gijs van den Berg (Dethon) en Ruud van Leest (ge meente Terneuzen). Bovendien wordt op die Regiowerktop het VOC naar voren geschoven als een goed voorbeeld van een 'participa- tieverhogend initiatief, publiekpri- vate samenwerking, regionaal ar beidsmarktbeleid en grensover schrijdende samenwerking'. Dat klinkt. In het VOC worden vooral men sen opgeleid om de glastuinbouw bedrijven die straks in de Kanaal zone neerstrijken van voldoende personeel te kunnen voorzien. Maar het moet ook een informatie centrum worden waar potentiële tuinders zich kunnen laten infor- 'Al meer dan 300 mensen lieten weten te willen werken in de glastuinbouw' meren over het gebied, waar men sen voorlichting krijgen over het werken in de kassen en waar ook op kleinschalige wijze de produc ten worden verkocht die in het ge bied geteeld worden. Nu is de beoogde presentatiehal nog een lege ruimte. Tegelzetters voorzien de toiletten van lichte te gels met felrode sierstrips. Vanwe ge de tomaten natuurlijk. Maar vol gens een andere lezing heeft de kleurkeuze te maken met de poli tieke kleur van de kartrekkers van De kartrekkers van de opleidingskas glastuinbouw, vlnr: wethouder Co van Schaik, Cijs van den Berg en Ruud van Leest. het opleidingscentrum, wethou der Co van Schaik van Terneuzen en zijn Gentse collega, nu burge meester, Daniël Termont. Toen de Kanaalzone in 2004 werd aangewezen als alternatief gebied voor glastuinbouw, bleek uit on derzoek al snel dat dit ongeveer 1500 banen zou kunnen opleve ren. „Wanneer komen er ooit nog zoveel banen langs voor laagge schoolden? Toen hebben we ge zegd, hier moeten we iets mee doen", zegt Ruud van Leest. Zo- doende reisde een delegatie uit Ter neuzen af naar het Friese Sexbie- rum, waar al vele jaren een proef- kas staat met Spaanse pepers om met name mensen van Surinaam se afkomst aan het werk te helpen. „Dat wilden we hier ook wel, maar dan wat uitgebreider", zegt Van Leest. Schepen Termont uit Gent kreeg lucht van het project en belde zijn collega Van Schaik dat hij wel wilde meedoen. Daar mee werd het een grensoverschrij dend project. Dat was twee jaar ge leden en toevallig kwamen er toen ook nieuwe mogelijkheden om Eu ropese subsidie binnen te halen, j Vorige week werd definitief be- j kend dat het Voorlichtings- en Op-.| leidingscentrum 1,2 miljoen subsi- die krijgt. Eenzelfde bedrag moetj worden opgehoest door de twintig! partijen, vijf uit Vlaanderen en vijfM tien uit Nederland, die meedoe* aan het project. In mei van dit jaar kochten de eer ste tuinders 85 hectare grond in de Kanaalzone en dus begint in 2009 de commerciële teelt. „Toen de komst van de tuinders zeker was, konden we aan de slag met het op leidingscentrum", zegt Gijs van den Berg. „Want met de opleiding moet je een half jaar vooruit lo pen." De gedachte was om het' VOC onder te brengen bij het grensoverschrijdend samenwer kingsverband (GOL), maar daar aan kleven nogal wat nadelen. Zo doende is de exploitatie bij Dethon terecht gekomen. De kandidaten voor de tuinbouw- opleiding worden in Nederland ge worven door het CWI en aan de andere kant van de grens door VDAB, het Vlaamse arbeidsbu reau. Zonder dat er reclame is ge maakt, hebben nu al meer dan 300 mensen uit de regio belangstel ling getoond voor een baan in de glastuinbouw. De opleiding wordt verzorgd door het ROC Wester- Tip? redactie@pzc.nl Kort aanbraden dus, maar gezien de leeftijd van de pony is het wel licht raadzaam veel uien toe te voe gen en ten minste vier uur te laten sudderen. De vraagprijs is 500 euro, inclusief zadel. In dat geval gelieve de braadtijd nog met enkele uren te verlengen. De stijgbeugels vallen er dan vanzelf af. Zeeuwse seniorenraden wisselen ervaringen uit om elkaar te versterken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Vergrijzing is niet per definitie problematisch. Het biedt ook kansen. Grijs is wijs, opperde de Terneuzense wethouder Co van Schaik gisterochtend als nieu we slogan. Nu deed hij dat voor een gewillig oor; alle Zeeuwse seniorenraden verzamelden zich op het Terneu zense stadhuis om ervaringen uit te wisselen. „De vijftigplussers ver oorzaken alle problemen, ouderen zijn een blok aan het been van de samenleving. Onzin, de samenle ving heeft uw levenservaring hard nodig", zei Van Schaik. Voorzitter Frans Willaert van de Seniorenraad in Terneuzen meld de dat het verdraaid lastig is om de belangstelling van inwoners, maar ook wijk- en stadsraden te wek ken. De seniorenraad van het Vlaamse Eeklo zette uiteen hoe hij dat wél goed voor elkaar heeft ge bokst. „Het saaie stuk dat senioren! beleidsplan heet, hebben wij in een brochure laten vertalen naaj praktijkvoorbeelden. Dat zorj voor respons. En met een eigen rj briek in een maandblad in Eej bereiken we ook veel mensen", dus voorzitter Daniël Thienpon'J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54