Bos neemt zorgen niet weg 'Geweld in winkels steeds gewelddadiger' Negen jaar cel voor Samir A. wegens beramen aanslagen MODERNE DESIGN PERZISCHE TAPIJTEN Compleet mammoetskelet in schuur korting mm ('jih (Je J)li{ 4 Vrijdag 3 oktober 2008 pzc Nederlanders zullen gevolgen kredietcrisis zeker gaan voelen. den haag - Als de economie door de kredietcrisis verder verslechtert, gaan Nederlanders dat zeker voe len. Volgens minister Wouter Bos van Financiën kan hij de zorgen bij mensen over hun baan, pen sioen of koopkracht niet wegne men, ook al kan de rijksbegroting tegen een stootje. Dat zei Bos gisteren bij de tweede en laatste dag van de financiële be schouwingen in de Tweede Ka mer. De PvdA-minister voegde daar aan toe dat Nederland er in vergelijking met andere Europese landen beter voor staat. Mochten de economische ramingen tegen vallen, dan hoeft hij niet meteen te bezuinigen op de overheidsuit gaven. „Er is een buffer van twin tig miljard euro", verzekerde Bos. Het Centraal Planbureau komt in december met nieuwe voorspellin gen over de economie. Bos' Miljoenennota kreeg zoals verwacht ruime steun, zowel van de coalitiepartijen CDA, PvdA en Christenunie als van de SP, Groen- Links en D66. Zij spreken van een 'solide' begroting voor komend jaar, al vindt D66 dat er te weinig rekening wordt gehouden met de jaren na 2009. Bos kwam gisteren terug op zijn eerdere suggestie dat bij de overna me van ABN Amro door Fortis in formatie is achtergehouden. Bos zei dat zijn uitspraken van dinsdag verkeerd zijn begrepen. De infor matie die er ten tijde van de over name in 2007 lag, was op dat mo ment 'degelijk', aldus Bos. Dat Fortis net als andere banken en verzekeraars risico's heeft geno men, is een inzicht dat pas later kwam en valt de Belgisch-Neder landse bankverzekeraar niet aan te rekenen. Volgens Bos heeft de kredietcrisis ook positieve bijwerkingen. „Ieder een leert hiervan. We weten nu dat ook goed functionerende mark ten goed toezicht en regulering door de overheid nodig hebben." amsterdam - Winkels en super markten in Nederland hebben te maken met een geweldsspiraal die bizarre vormen begint aan te ne men. De vele gewapende overval len en bedreigingen zijn voor win keliers niet meer te hanteren. Dat zei Jules van Well, hoofd vei ligheid van het Centraal Bureau Le vensmiddelenhandel gisteren. Hij luidt de noodklok naar aanleiding van een incident in Amsterdam, waarbij een groep van vijftien jon geren supermarktpersoneel be dreigde nadat de werknemers aan gifte hadden gedaan van winkel diefstal. „Het geweld in winkels neemt fors toe. Wapenbezit is gemeengoed ge worden en het aantal overvallen stijgt. Nu word je zelfs al bedreigd als je bij de politie aangifte van diefstal doet, het is bizar", aldus Van Well. „Dit probleem moet meer aandacht krijgen. Want als medewerkers geen aangifte meer durven doen na een incident, is het einde zoek. Dat mensen gaan dreigen als ze gepakt worden is niet nieuw, maar dat ze die bedrei gingen gaan waarmaken wel." Dat winkeliers vaker te maken hebben met gewelddadige probleemjeugd, is volgens Van Well een trend die een jaar geleden begonnen is. De trend is in het hele land te zien. Terrorist wilde Nederlandse bevolking angst aanjagen. amsterdam - Het gerechtshof in Den Haag heeft terrorist Samir A. gisteren veroordeeld tot negen jaar cel wegens het beramen van aan slagen op enkele politici. Volgens het hof vormde hij samen met vier anderen een terroristische or ganisatie die door het gebruik van geweld de Nederlandse bevolking angst wilde aanjagen. Samir A. (22) gaf samen met de tot acht jaar cel veroordeelde Noure- dinne El F. (23) leiding aan de groep. Het tweetal verkondigde een radicale geloofsleer, verdeelde taken en bedacht manieren om heimelijk met elkaar te communi ceren, buiten het zicht van inlich tingendiensten. Twee andere verdachten, Moha- med C. en Soumaya S., hadden een minder prominente rol, maar waren wel op de hoogte van de plannen om aanslagen te plegen. Bovendien rekent het hof Souma ya aan dat ze pogingen heeft ge daan om via haar zus, die werk zaam was in een apotheek in Den Haag, aan adressen van politici te komen. Mohamed C. werd veroordeeld tot zeseneenhalf jaar, Soumaya S. tot vier jaar. Een vijfde verdachte, Mo hamed H. (22), kreeg drie maan den opgelegd. GAANDEREN - In de schuur van zijn ouderlijk huis bouwt Bart Schenning (31) uit Gaanderen aan een com pleet mammoetskelet. Het gevaarte van ruim drie me ter hoog en 5,5 meter lengte bestaat volledig uit origi nele botten. De meeste botten zijn afkomstig uit de bo dem van de Noordzee die door vissers bij toeval om hoog werden gehaald. Diverse musea hebben zich intus sen gemeld om het prehistorische dier in bruikleen te krijgen, maar de Achterhoeker wil het skelet nog verder aankleden. Hij is er al vijftien jaar mee bezig, foto ANP /5LÜSTI G Laatt sjoG i£Tr VOUT2 P£ AN oE.ra E—M ovEP PETER Bergen op Zoom Bosstraat 24 0164 - 242216 - Parkeer in Parkeergarage ACHTER DE GROTE MARKT www.vangilsdewit.nl Door onze verhuizing gaan alle tapijten (ook van de laatste inkoopreis) weg met KORTINGEN TOT 70% Laat NU uw tapijt reinigen van VOOR €13,50 M2 (ook voor alle reparaties)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4