Walcheren heeft iets recht te zetten AZ neemt geen risico met Stijn Schaars Prijs Thorkildsen wPZC Vrijdag 3 oktober 2008 45 Vincent de Rijke: „Wij hebben nu eenmaal geen individuele toppers in huis. foto Lex de Meester Vincent de Rijke wil na 8-2-nederlaag eerherstel tegen Grenswachters. door Ron de Waai VLISSINGEN - Na een goede sei zoensstart moest vierdeklasser Walcheren afgelopen zondag te gen Hoeven een zware 8-2-neder laag incasseren. Spits Vincent de Rijke is gedeci deerd over de opdracht waarmee zijn ploeg zondagmiddag tegen Grenswachters het veld in moet gaan. „We moeten iets rechtzet ten." Dat het voor Walcheren geen een voudige opgave zou worden tegen Hoeven was bij Vincent de Rijke al wel bekend. Maar dat enorme pak slaag had hij niet zien aanko men. „We waren nog ongeslagen, dus zoiets had ik zeker niet ver wacht. En eerlijk gezegd was het niet eens geflatteerd. Dat Hoeven soms scoorde op gelukkige mo menten is dan wel zo, maar wij waren niet fel genoeg. Ook het feit dat we verdedigend niet op volle sterkte waren, mag zeker niet als excuus aangevoerd worden", aldus De Rijke. Ondanks de oorwassing tegen Hoeven staat Walcheren op de UIT BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. 's Lands Welvaren 3-Wellse Vaart 2 4-4: Piet van Essen-Michael Zwakenberg 15-30, 49; Syl via Eckel-Ronny Mathysen 5-25, 49; Wim Wal- raven-Henk Burgers 25-16, 57; André Schou- wenaar-Kim van der Mast 20-14, 38. GOLF St. Andrews. Alfred Dunhill Links Cham pionship. Stand na na eerste ronde: 1Fisher (Eng), Hansen (Den) 64 (-8), 3. Kaymer (Dui) 65, 4. Fraser (Aus), Warren (Sch), Bourdy (Fra), Sandelin (Zwe), Orr (Sch), Aiken (ZAf), Wall (Eng), Brier (Oos), Howell (Eng) 66, 77. Lafe- bér 7192. Derksen 72,115. Luiten 73. TENNIS Tokio. Mannen. Derde ronde: Roddick (VSt/2)-Melzer (Oos/14) 7-6 (2) 6-2, Gonzalez (Chl/3)-Delic (VSt) 6-4 7-6 (4), Gasquet (Fra/4)-Nishikori (Jap) 6-1 6-2, Del Potro (Arg/5)-Nieminen (Fin) 6-1 6-3, Schüttler vierde plaats in de rangschikking. Toch is Vincent de Rijke nog niet tevreden over het vertoonde spel van zijn ploeg tot nu toe. „Het loopt nog niet soepel", vindt hij. „In balbezit zijn we nog te onrus tig en er wordt in mijn ogen ook nog te weinig druk op de tegen stander gezet." Volgens De Rijke moet zijn ploeg het vooral hebben van combina tiespel, en een enorme dosis inzet. Juist op het gebied van inzet had trainer René van Herpen het afge lopen seizoen, naar een aantal spe lers toe, wel het een en ander aan te merken. De opmerkingen dat er vooral werd gezocht naar spelers die als één blok achter het team zouden staan, en met het hart op de juiste plaats, kon Vincent de Rij ke echter niet zo goed plaatsen. „Ik weet daarvan niet zijn bedoe ling. Het zal ook wel te maken heb ben gehad met de positie op de ranglijst die we vorig seizoen conti nu innamen. Ik heb dat niet kun nen constateren, want volgens mij speel je toch altijd om te winnen." Walcheren moet dit seizoen in het linkerrijtje van de vierde klas se eindigen. Dat is althans de op vatting van aanvaller Vincent de Rijke. (Dui/12)-Joezjni (Rus/8) 6-3 6-7 (12) 6-4, Fer rer (Spa/1 )-Suzuki (Jap) 4-6 6-3 6-2, Berdych (Tsj/9)-Robredo (Spa/6) 7-6 (6) 6-2. Vrouwen. Tweede ronde: Wozniacki (Den/1 )-Morita (Jap) 6-2 6-1, Stosur (Aus)-Me- dina (Spa/2) 6-1 7-5, Wozniak (Can/8)-Fuda (Jap) 6-1 6-1, Pavljoetsjenkova (Rus)-Fujiwara (Jap) 6-2 6-4. Metz. Mannen. Tweede ronde: Schwank (Arg) - Hanescu (Roe) 7-6 (6) 6-7 (5) 6-3, Step- anek (Tsj/7) - Llodra (Fra) 6-7 (5) 6-1 7-6 (0), Mannarino (Fra) - De Voest (ZAf) 6-4 7-5, Gic- quel (Fra) - Mahut (Fra) 6-3 7-6 (4). WIELRENNEN Mons-en-Pévèle. Circuit Franco-Beige. Eer ste etappe, Maubeuge-Mons-en-Pévèle: 1. Boonen (Bel) 187,9 km in 4.04.45 (46,06 km/uur), 2. Farrar (VSt), 3. Roelandts (Bel), 4. Van Dijk (Ned), 5. Gilbert (Bel), 6. Flecha (Spa), 12. Löwik 0.04, 13. Tankink, 14. Veelers, 23. De Kort, 31. Curvers, 32. Giling. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Vincent de Rijke zeifin ieder geval wel. „Aan inzet zal het bij mijzelf sowieso nooit ontbreken. Ik pro beer de rest daarin mee te krijgen. Wij hebben nu eenmaal geen indi viduele toppers in huis", stelt hij. Staat die topper wel op, dan is het haast onmogelijk om hem lang binnenboord te houden. De Rijke: „Twee jaar terug hadden we in de as van het elftal met Najim Boughmari en Etiënne Mallie wel twee van zulke spelers. Wil je als club doorgroeien, heb je eigenlijk nog twee van die jongens nodig, maar in plaats daarvan raak je ze beiden kwijt. Dat zal altijd het lot blijven van een club als Walche ren." „Als een hoger spelende ploeg aan de bel trekt, en er is bovendien geld mee gemoeid, dan leg je het bijna altijd af Je moet weer een keer het geluk hebben dat je terug kan keren in die derde klasse. Als er dan een aantal spelers uit de sterke B-jeugd die we nu hebben mee kunnen groeien, dan dicht ik ons meer overlevingskansen toe dan vorig jaar." Vooralsnog gokt Vincent de Rijke met Walcheren dit jaar minimaal op een plaats in het linkerrijtje. „Anders heb je het absoluut niet goed gedaan." RIJSWIJK - De Noorse speerwerper Andreas Thorkildsen is uitgeroe pen tot Europees atleet van het jaar. Thorkildsen prolongeerde dit jaar in Peking zijn olympische ti tel. De jury bestond uit media, le den van de EAA (Europese atle- tiekfederatie) en deelnemers aan een verkiezing op de website van de EAA. De Portugese hinkstap- springer Nelson Evora, eveneens olympisch kampioen, eindigde als tweede en de Russische hoogsprin ger Andrej Silnov, ook goud in Pe king, werd derde. De Russische polsstokhoogspringster lelena Isin- bajeva werd woensdag al Europees atlete van het jaar. alkmaar - Stijn Schaars mist van avond de thuiswedstrijd van AZ te gen Sparta. De middenvelder heeft nog te veel last van een liesblessu re, die hij vorige week in de door zijn ploeg gewonnen uitwedstrijd bij Willem II (2-5) opliep. Van Gaal wil geen risico nemen met Schaars. De middenvelder ont brak het hele vorige seizoen we gens een slepende knieblessure. AZ steekt na de mislukte competi tiestart, met nederlagen tegen NAC (1-2) en ADO Den Haag (3-0), in een goede vorm. Ook Van Gaal is tevreden over het spel van zijn ploeg in de gewonnen duels met PSV (1-0), Heracles (3-0) en Willem II. Wel beschouwt hij Sparta als een lastige tegenstander. „Sparta is een gevaarlijke counter- ploeg met snelle spitsen." Justitie in Roemenië heeft acht prominente voetbalfiguren aange- Schouwse Boys voorbij SSV'65 GOES - Voor de zaalvoetballers van Schouwse Boys kostte het geen en kele moeite om zich ten koste van SSV'65 voor de tweede ronde van de bekercompetitie te plaatsen. Ook zonder wisselspelers was de eersteklasser de Goese ploeg met 4-12 de baas. Voor Schouwse Boys, waren Ing- mar Quist (sx), Thomas Vos (3x), Serge Berrevoets (2x), en Vincent Bakker (2x) productief Yao Jie is al klaar na twee rondes MACAO - Badmintonster Yao Jie is gisteren in de tweede ronde van de Grand Prix Gold in Macao uitge schakeld. De als zesde geplaatste Nederlandse verloor in drie games van de Indonesische Fransisca Rat- nasari: 21-15 9"2i 14-21. In Saar- brücken waren Dicky Palyama en Saber Afif wel succesvol op de Bit burger Open. Palyama bereikt de derde ronde door zijn landgenoot Lester Oey te verslaan. klaagd wegens belastingfraude. On der hen is oud-PSV'er en voorma lig Roemeens international Gheorghe Popescu, die tegenwoor dig spelersmakelaar is. De verdach ten zouden tussen 1999 en 2005 voor meer dan 10 miljoen dollar (7,2 miljoen euro) hebben gefrau deerd bij de transfers van twaalf Roemeense voetballers. Het zou onder meer gaan om de transfers van oud-Ajacied Nicolae Mitea en voormalig FC Utrecht-speler Lu- cian Sanmartean. e Bondscoach Olafur Johannes- son heeft Arnor Smarason van SC Heerenveen opgenomen in de IJs landse selectie voor de WK-kwalifi- catiewedstrijden tegen Nederland op 11 oktober en Macedonië op 15 oktober. Achttien spelers in de se lectie zijn actief in het buitenland. Ook voormalig AZ-speler Grétar Steinsson (Bolton) is geselecteerd. Inschrijving Senior Games van start MIDDELBURG - Deelnemers aan de Senior Games 2009 kunnen zich sinds vandaag aanmelden via de in ternetsite www.seniorga- mes2009.com. In Zeeland gaan 4500 topsporters van vijftig jaar en ouder in Europees verband de strijd aan met elkaar. Er staan 22 sporten op het pro gramma. Voor de meeste takken van sport sluit de inschrijving op 1 mei 2009. TVM overweegt jeugdopleiding HOOGEVEEN - De schaatsploeg van TVM overweegt na de Olympi sche Spelen van 2010 in Vancouver een eigen juniorenteam op te zet ten. De commerciële ploegen heb ben tot 2010 een overeenkomst met de KNSB waarin is vastgelegd dat de schaatsbond de opleiding van de schaatsers verzorgt. Uit on vrede met het gevoerde beleid gaat TVM na 'Vancouver' mogelijk zelf de opleiding verzorgen. Morgen 4 oktober is het uw laatste kans voor de schitterende taxatie-driedaagse bij Van Oeveren-Vervgfet in Goes! Morgen is uw laatste kans om uw auto of bestelwagen bij Van Öeveren-Vervaet in Goes te laten oppoetsen, te laten taxeren en te kijken welke interessante inruilrnogelijkheden of aanbiedingen ervoor u zijn. Dit tnag u niet missen. Kom dus zeker even bij ons langs en iaat u verrassen. Tot dan! Vrijdag 3 oktober, 14.00-19.00 uur Zaterdag 4 oktober, 10.00-17.00 uur Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes Telefoon (0113) 212 730 www.vanoeveren-vervaet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47