Dit jaar geen bonnenregen meer Heeren: Ik heb nog een achterstand De route en de verkeersmaatregelen PZC Vrijdag 3 oktober 2008 41 Burgh-Haamstede Organisatie, politie en gemeente maken afspraken over verkeer. door Koen de Vries MIDDELBURG - Bij de eerste bijeen komst na de Kustmarathon van vo rig jaar heeft: het even geknetterd. De frustraties naar aanleiding van het politie-optreden tijdens de hardloopwedstrijd moesten er even uit. „Tien minuten maar. Toen zijn we naar de toekomst gaan kijken", zegt Chris Simons. Simons is vanaf het ontstaan van de Kustmarathon in 2003 coördina tor veiligheid en EHBO. De Mid delburger was erbij toen politie, ge meente, organisatie en nog enkele andere instanties elkaar troffen om de vijfde editie van de Kustma rathon te evalueren. Het evene ment werd ontsierd door de kar renvracht aan bekeuringen die po litie en gemeentelijke parkeerwach ters her en der uitdeelden. De con clusie van de bijeenkomst was dat dit niet meer mag gebeuren. Door allerlei zaken tot in de puntjes te regelen, moeten verkeersovertre dingen sterk gereduceerd worden. Op zaterdag tijdens de gewone ma rathon en op zondag tijdens de Wandelmarathon. Simons, directeur van schoon maakbedrijf Simons maar opge leid als veiligheidsdeskundige, vouwt een enorme kaart uit om te tonen welke maatregelen zijn ge troffen. Om te beginnen worden deelne mers, wegbrengers en toeschou wers zaterdag en zondag rond Burgh-Haamstede gewezen waar ze hun auto kwijt kunnen. Er zijn rond het dorp verschillende par keerplaatsen. Op de Stormvloedkering geldt een snelheidslimiet van 50 kilome ter. Er mag nergens in de bermen geparkeerd worden, maar op Neel- tje Jans kan, met uitzondering van de bermen van de N57, iederen bijna overal zijn voertuig gratis kwijt. Wie de deelnemers vroeg wil bekijken, kan op Neeltje lans goed terecht. Bij de rotonde op Noord-Beve land, aan het eind van de Storm vloedkering, wordt het 'marathon- verkeer' naar de ventweg geleid. Zo kunnen auto's naar de Ban- jaard rijden (op de parkeerplaats al daar gratis parkeren) of langs de oever van het Veerse Meer rijden, waar de auto ook overal neergezet kan worden. Via de fly-overs kan het publiek naar het marathon-tra ject op de Veersedam lopen. Bij Vrouwenpolder, aan het eind van de Veersedam, is het op de parkeerterreinen gratis parkeren. Let op, niet in de berm van de N57 parkeren! Let op 2: op de hoofdbaan van de Veersedam geldt geen snelheidsbe perking! Daar is 100 kilometer de maximumsnelheid. Walcherse parkeerplaatsen bui ten de bebouwde kom zijn op za terdag en zondag gratis. Op par keerplaatsen binnen de bebouwde kom, zoals in Domburg, moet vaak wel betaald worden. Op de Westkappelse zeedijk geldt een maximumsnelheid van door Roeland van Vliet GOES - Irma Heeren heeft er alles gedaan om morgen optimaal aan de start te kunnen verschijnen bij de Kustmarathon. „Ik heb bij voorbeeld vele malen het parkoers verkend", vertelt ze. „Maar ik ben er vier jaar uit geweest en merk dat ik nog steeds een achterstand heb." Heeren (41) is geen topsportster meer, zegt ze met klem, en is dus ook niet bezig aan een comeback. „Ik ben wel weer gaan lopen, maar met een heel andere instel ling. Hardlopen is niet meer alles; ik heb nu ook een baan en een pri- véleven." Toch is de van origine Middelburg se - ze woont nu in Harderwijk - morgen de favoriet voor de zege bij de vrouwen. Afgelopen za terdag won ze nog in Zeewolde een wedstrijd over 10 kilometer (in 37,23) en vier weken geleden was ze met 1.30.22 ook al de snel ste in de halve marathon van Vrou wenpolder. Heeren: „Ik zal mijn ei gen wedstrijd lopen. Ik zou ook niet weten op wie ik precies moet - V°lg bQrdën naar parkeerplaatsen J - Max. snelheid 50 km/u op stormvloedkering - Niet parkeren in bermen doorgaande weg - Vrij parkeren op Neeltje Jans m.u.v. bermen - Vanaf rotonde omleiding voor marathonverkeer langs Veerse Meer I - Gratis parkeren - Voor doorgaand verkeer gelden geen extra beperkingen Oostkapelle - Gratis parkeren op parkeerplaatsen langs strand - Betaald parkeren in kern - Max.snelheid Zeedijk 30 km/u - Parkeren in berm toegestaan - Gebied tussen Nieuwstraat, Oranjeplein, Ooststraat en Langendam afgesloten voor alle verkeer op: zaterdag: van 7.00 tot 19.00 uur zondag: van 12.00 tot 19.00 uur - Volg de borden naar de parkeerplaatsen 30 kilometer. Dit om het veilig par keren in de bermen (gratis) moge lijk te maken. Het centrum van Zoutelande wordt zaterdagmorgen vroeg afge sloten met hekken en gaat 's avonds weer open. Op zondag is de afsluiting van 12.00 uur tot het begin van de avond. Alleen bewo ners van dit deel van het dorp wor den met hun auto doorgelaten. Deelnemers aan de marathon die met de bus naar Burgh-Haamste de afreizen,kunnen hun auto zater dagmorgen parkeren op de boule vard. Ze worden daar via de op gang bij het veld van w De Meeu wen naar toe geleid. Ook allerlei andere parkeerplaatsen in Zoute lande worden duidelijk aangege ven. Er zijn ook volop fietsenstalling in Zoutelande. Ze worden duide lijk aangegeven. Wie bovenstaande regels over treedt, maakt grote kans bekeurd te worden. Wie zijn auto zodanig parkeert dat die in de weg staat voor hulpdiensten, maakt grote kans dat zijn voertuig wordt weg gesleept. Meefietsen met de lopers wordt sterk afgeraden. Vooral het eerste stuk van de Stormvloedkering is een bottle-neck. Door werkzaam heden is er maar een smalle door gang. Chris Simons heeft al deze gege vens en tal van andere zaken die met veiligheid te maken hebben vastgelegd in een draaiboek, geti teld Organisatie openbare orde en veiligheid zesde marathonweek end. Het bestaat uit elf Aatjes. Al le risico's worden in kaart ge bracht en er worden oplossingen aangegeven. „Als je wilt groeien, is dit een basisvoorwaarde", zegt hij „Je moet alle knelpunten en risi co's in beeld hebben om alles in goed banen te kunnen leiden." Dat men denkt dat het gelukt is, blijkt nu al uit het feit dat nu al be sloten is het aantal startplaatsen voor de ATB-tocht en de mara thon te verruimen. Dan is er plaats voor 500 fietsers (nu 350) en 1500 hardlopers (nu 1100). letten. Ik ben er vier jaar tussenuit geweest en ken de andere deel neemsters dus ook niet." Dat het morgen slecht weer wordt, deert Heeren niet. „Ik zal er net zo veel last van hebben als de anderen", zegt ze wijs. „Maar ik zou het heel jammer vinden voor de mensen langs het parkoers als het de hele dag regent." Irma Heeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43