Ontmoetingen bij Dansweek TY geeft concert in kerk Veere Toos Henk LEZERSENTRA PZC Van der Linden toont 'voelboek' PZC Vrijdag 3 oktober 2008 3 5 Zeeuwse balletscholen tekenen samen voor slotstuk Cum Laude. door Ali Pankow MIDDELBURG - Moderne dans, klas siek ballet, werelddans en hiphop zijn onderdeel van de Dansweek Zeeland 2008, die morgen begint en duurt tot en met zondag 12 ok tober. Het is een landelijke mani festatie waar DanZee, de koepel voor de amateurkunst in Zeeland, in samenwerking met het insti tuut Scoop een eigen invulling voor deze provincie aan geeft. „Na het succes van de eerste editie in 2007, met bijna 1500 bezoekers ver spreid over de Zeeuwse theaterpo dia, was direct duidelijk dat hier een gevolg aan gegeven zou wor den", zegt Barbara Audenaert, op volgster van dansconsulente Anita Bekers bij Scoop. In overleg met Audenaert heeft DanZee een programma samen ge steld waarin de nadruk ligt op de ontmoeting tussen professionals en amateurdansers in de vorm van bijzondere voorstellingen, work shops en een masterclass. Zo is er Paisajes van Flamencogroep Luna en Alta Mar, iSA van danstheater- groep T.R.A.S.H. (een familiever haal over liefde, dood en verban ning) en Rotterdam/New York van Dance Works Rotterdam, waarin de twee prominente choreografen Stephen Petronio en Ton Simons 'Elke school heeft zijn eigen identiteit en het is goed daar kennis van te nemen' beide steden verenigen. In relatie met de voorstelling van Dance Works geeft Sara Erens, ex-danse- res van dit gezelschap, donderdag 9 oktober om 17.00 uur een master class in de Stadsschouwburg Mid delburg. Verder werken negen ge selecteerde amateurdansers van balletscholen in Zeeland al drie za terdagen onder leiding van Erens aan het project Go with that Flow. Tijdens een inleiding op de voor stelling van Dance Works Rotter dam vanaf 19.30 uur verzorgen de negen dansers een presentatie als resultaat van die unieke training. „Een mooie uitdaging", vindt Lia Sorber van Stichting Dansz en Stu dio Free in Goes. Zij is groot voor Fragment uit de voorstelling ISA van Danstheatergroep T.R.A.S.H. stander van zowel de ontmoeting tussen amateurs en profs, als van de Zeeuwse balletscholen onder ling. „Elke school heeft zijn eigen identiteit en het is goed daar ken nis van te nemen. Prima om van elkaar te weten wat er gebeurt. Dat brengt je soms weer op nieu we ideeën", zegt Sorber. Zij is een van de vier dansschool leidsters in Zeeland die door Dan Zee zijn uitgenodigd een aandeel te leveren aan Cum Laude, de slot manifestatie van de Dansweek op zondag 12 oktober in de Stads schouwburg in Middelburg. Sor ber heeft gekozen voor Het Kippen- meer, een choreografie van Jeanine de Wilde, als persiflage op het be kende Zwanenmeer. Het stuk wordt uitgevoerd door circa twin tig leden in verschillende leeftij den van de Stichting Dansz. Joke Provoost van danscentrum Dazzle uit Middelburg heeft met vaste gastdocent lorge Vazquez speciaal voor Cum Laude een bij zondere choreografie gemaakt on der de titel E-poi. „Het uitgangs punt is een lied over afscheid ne men en confrontatie", zegt Pro voost. Zij vertelt dat een muur een belangrijk element in de voorstel ling vormt. Een muur waar men sen tegenop kunnen lopen in hun confrontaties met elkaar, maar ook een muur waar ze met elkaar in harmonie tegen kunnen leunen. E-poi wordt uitgevoerd door veer tien dansers. Petrella Lion van de gelijknamige balletschool in Axel is uitgenodigd specifiek een choreografie voor kinderen vanaf acht jaar te leve ren. „Het is een moderne dans ge worden met als titel Groen. Ik heb er drie onderdelen uit onze jaaruit voering in gecombineerd: bosmos, nimfen en trollen." Programma Dansweek foto Ernest Potters „Een groot compliment om voor deelname aan dit slotstuk te wor den uitgekozen", vindt Lilian But ler van de gelijknamige ballet school in Terneuzen. Ook Butler koos twee delen uit de voorstelling eerder dit jaar met als titel Zeeuws Licht. De eerste choreografie is een interpretatie van de stormnacht in 1953. De tweede dans, Contrasten, is gebaseerd op tegenstellingen in de schilderkunst met een knipoog naar de vroegere kunstenaarsgroep in Domburg en het alom geprezen Zeeuws licht. Za 4 okt: Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.00 uur: Disco Dance 80's party. Zo 5 okt: Middelburg, Gebouw Kunsteducatie Walcheren, 13.30 uur: Fla- mencolessen danseres Kika van de groep Luna en Alta Mar. Ma 6 okt: Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur: Paisajes, voorstel ling van flamencogroep Luna en Alta Mar. Do 9 okt: Middelburg, Stadsschouwburg, 17.00 uur: Masterclass Sara Erens. Vanaf 19.30 uur: inleiding en presentatie Go with that Flow met aansluitend voorstelling Rotterdam/New York, Dance Works Rotterdam. Do 9 okt: Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur: ISA door T.R.A.S.H. p- Vr 10 okt: Middelburg, Scoop, 20.15 uur: Debat over Dans op locatie, met de choreografen Krisztina de Chatel en Conny Janssen, Alex Mallems (Zeeland Nazomerfestival) en Marc Vlemmix (Station Zuid). Zo 12 okt: Middelburg, Stadsschouwburg, 19.00 uur: Cum Laude. Zeeuws talent presenteert mooiste dansen van afgelopen seizoen. Voor meer informatie: www.dansweek.nl of www.scoopzld.nB. VEERE - Het Zeeuwse kamerorkest TY, dat een jaar geleden met een eerste concertreeks zijn debuut maakte, verzorgt morgenavond een uitvoering in de Grote Kerk in Veere. Dat begint om 20.00 uur. Het orkest bestaat uit professione le musici en wordt geleid door componist en dirigent Christian Blaha en violist en dirigent Carlo Nabbe. Solisten op viool zijn morgen het Zeeuwse toptalent Mathieu van Bellen (1988), afkomstig uit Hulst, en de Britse Shira Epstein (1989). Zij kennen elkaar van Engeland, van de Royal College of Music in Londen, waar zowel Van Bellen als Epstein studeert. In toenemende mate treden ze inmiddels ook sa men op. Het programma in Veere is zeer af wisselend: een divertimento (KV 136) van Mozart, het strijkkwartet op. 95 van Beethoven (in een be werking van Mahler) en dan als hoogtepunt het beroemde Dubbel concert voor twee violen en strij kers in d-klein van Bach. Boven dien beleeft een nieuwe composi tie van Christian Blaha voor een gelijksoortige bezetting haar we reldpremière. MIDDELBURG - De uit Zeeland af komstige illustrator Martijn van der Linden (1979) is zondag aanwe zig in het atelier van Toos van Hol- stein in Middelburg (Kinderdijk 56). Hij laat onder meer het materi aal en de proeven zien van een bij zonder prentenboek dat binnen kort van hem uitkomt: Ik voel een voet. Het is een 'voelboek' dat spe ciaal is gemaakt voor blinde en slechtziende kinderen. Van der Lindens komst is in het ka der van de maandelijkse Kunst- en Cultuurroute in Middelburg, tus sen 13.00 en 17.00 uur. Het thema is deze keer Kind 8c Kunst. Er zijn ook activiteiten bij atelier io, gale rie 't Haentje te Paart, atelier San dra van der Meulen en Galerie T. Voor meer informatie zie: www.kunst- routemiddelburg.nl KUSTEfis Weerkalender sjgy V. Scheurkalender 2009 Toos Henk van cartoonist Paul Kusters vormen het kolderieke duo van de populaire, actuele cartoon, die in vrijwel alle provinciale kranten verschijnt. De kalender biedt een jaar lang iedere dag inde keuken, op het toilet of op het werk een op de actualiteit geënte grap van het populaire duo. Toos Henk worden dagelijks gelezen door vele duizenden fans tussen de 9 en 90 jaar. Lezerprijs 12,50 exclusief verzendkosten 1,- bestel op www.pzc.nl/webwinkel BON TOOS HENK SCHEURKALENDER 2009 Hierbij bestel ik (aantal) x de Toos Henk Scheurkalender voor 12,50 per stuk. telefoon e-mail Om Om geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Nieuwsmedia BV om eenmalig het verschul digde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening ^exclusief verzendkosten 1,- Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Web winkel, o.v.v. 'Toos Henk kalender'Pos'tbus 130,8200 AC Lelystad De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle Informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op wvAv.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37