Telefoon in het Vlissingen barst plotseling weer van het vertrouwen Tegengestelde belangen tussen oost- en westzijde Bellamypark 25% korting Bezoek dé woonwinkel van Middelburg www.onderdetoren.com Exclusieve vloerbedekking Rijkswaterstaat opent centrum informatie N57 Eerste kavel op uitbreiding van Karreveld weg 26 Vrijdag 3 oktober 2008 PZC W Wisselende reacties op plannen herinrichting Bellamypark. door Thomas Moronaardl vlissingen - Een metamorfose voor het Bellamypark betekent het verdwijnen van de rijbaan aan de terrassenkant. Er zijn twee moge lijkheden. De rijbaan wordt ver legd naar de andere kant van het park, zodat daar tweerichtingsver keer ontstaat. Of er komt een weg door het midden. De meningen zijn verdeeld, want iedereen wil wat anders. Annika Meijboom zit met Café Soif aan de terrassenkant en is po sitief over de voorlopige plannen. „Het zou fijn zijn als je niet overre den wordt, als je met je kind op het terras zit." Ze heeft nog wel suggesties. „Het plein moet zon der niveauverschillen zijn, wat han dig is voor evenementen. Dan zou den er wel bomen in verrijdbare bakken moeten komen. Dan oogt het gezellig en is het toch aan te passen. Ik hoop dat ze zo snel mo gelijk beginnen." H. Roozeboom, eigenaar van een antiekhandel, zit met zijn zaak aan de westzijde en woont daar al 30 De rijbaan langs de terrassenkant van het Bellamypark wordt verplaatst naar het midden of de westzijde. foto Lex de Meester niet. En je zou eens moeten kijken hoe hard ze langs scheuren. Laat ze dan maar een weg door het midden aanleggen." Marleen Vaders heeft een kapsa lon aan dezelfde kant. Zij heeft ge mengde gevoelens. „Als onderne mer is een dubbele rijbaan goed voor je klanten, maar als bewoner vind ik het geen goed plan. Dit is een monumentaal pand en de tril lingen zijn slecht voor zo'n ge bouw." jaar. Hij is minder blij met de idee ën. „De horeca heeft het grootste belang bij de herinrichting. Je mag als bewoner meepraten, maar zeg genschap heb je niet. De gemeente heeft het over autoluw, maar met een dubbele rijbaan wordt dat het TO In de voorlopige herinrichtings- plannen voor het Bellamypark wordt de rijbaan langs de terras sen verplaatst naar het midden of de westzijde van het park. Het gerezen vertrouwen in het project Scheldekwartier kan zomaar worden onder mijnd door enkele moeilijk te beheersen risico's. Vertrouwen is terug in Vlis singen. Het is het thema van de begroting 2009 (Bouwen met vertrouwen) en wet houder Jacques Suurmond - finan ciën en grondzaken - spreekt het uit in het project Scheldekwartier: de ambtenaren zullen erin slagen ook het laatste miljoenentekort (18 miljoen) weg te werken. Vertrouwen dus, in het project en in de mensen. Het is een opmerke lijke trendbreuk. Suurmonds voor ganger Tineke Verhage moest het veld ruimen na de crisis rond het zelfde project waarbij het college dertien ambtenaren naar huis ANALYSE door Maurits Sep stuurde, juist omdat het hen niet meer vertrouwde. En elke nieuwe berekening eindigde met giganti sche tekorten van eerst 62,5 en daarna 42,3 miljoen euro. Dat Suurmond erop vertrouwt dat het laatste gat (18 miljoen) is te dichten, is mooi. Maar een nadere beschouwing van de exploitatieop- zet laat enkele moeilijk te beheer sen risico's zien. De grootste is de rente die moet worden betaald. Er' is nu rekening gehouden met 5,5 procent. Een procent meer (gezien de kredietcrisis op dit moment niet ondenkbaar) en de inspannin gen om op nul uit te komen, zijn Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg van het Decorette huismerk tenietgedaan. Hetzelfde geldt voor de opbrengst van de huizen. Die moet, zo is berekend, elk jaar met 2,5 procent stijgen. Stort de wo ningmarkt in, dan verdampt een deel van de benodigde opbrengst en is er weer een tekort. En dan is het ook maar zeer de vraag of het lukt het aantal huizen te verkopen dat nodig is om uit de kosten te ko men - en pas als ze verkocht zijn, krijgt de gemeente haar geld. Op het Scheldekwartier moeten 75 tot 150 huizen per jaar komen; Suur mond spreekt zelfs over 150 tot 300. En dan wordt elders in de stad ook nog gebouwd. De laatste tijd blijken woningen in Vlissin gen echter nauwelijks in trek. Bovendien moet de gemeente nog enkele stukken grond aankopen. Dat zal naar schatting 4,6 miljoen euro kosten, maar kan ook zomaar meer kosten. Nog een risico dus dat het gerezen vertrouwen snel kan ondermijnen. middelburg - Rijkswaterstaat opent vandaag het N57-informatie- centrum aan de Kleverskerkseweg in Middelburg. Zaterdag is het cen trum van 8.30 tot 17.00 uur open voor het publiek en daarna elke werkdag van 13.00 tot 17.00 uur. Te zien is wat er allemaal op Walche ren gebeurt en gaat gebeuren bij de aanleg van de weg tussen de A58 en Vrouwenpolder. Er is ook een infolijn: 0118-622600 en een email adres: info@rijksweg57.nl. Boek over historie bejaardenhuizen Gereformeerde Kerk. door Carla van de Merbel middelburg - „De verzorging is goed, maar onze mensen leven tus sen anderen, die zonder God en zonder hoop in deze wereld, nau welijks hun vijandigheid kunnen bedwingen tegenover belijders van het evangelie." Dit zegt diaken Cal- liber in de vergadering van de dia kenen van de Gereformeerde Kerk van Middelburg op 2 juni 1919. Hij heeft het over bejaarde gemeente leden in het Oude mannen- en vrouwenhuis aan de Herengracht. Enkele maanden later wordt beslo ten tot oprichting van een eigen, gereformeerd bejaardenhuis, het eerste op Walcheren. Het citaat van Calliber staat in het boek 'Eert uw Vader en uw Moeder', gesche- ven door het echtpaar Louis en Aad Westhoff- Hubée. Eert uw Vader en uw Moeder be schrijft de geschiedenis van een aantal 'gewoon'-gereformeerde be jaardenhuizen op Walcheren. Het gaat alleen om de huizen die later onder de SPOW, de Stichting Pro testantse Ouderenzorg op Walche ren, zouden gaan vallen. Het boek is geschreven in opdracht van het voormalig bestuur van SPOW. De stichting ging in 2006 in Zorg- stroom. Het echtpaar Westhoff- Hubée zette de historie belange loos op schrift. Aad Westhoff- Hubée was de voorlaatste voorzit ter van de Raad van Toezicht van SPOW. Louis Westhoff was ambte naar bij de provincie. De schrijvers hebben uit onder Openingsdata 1923: het eerste rusthuis voor leden van de Gereformeerde Kerk op Walcheren wordt geo pend. Het is Singelzicht aan de Branderijmolengang in Mid delburg. 1967: opening Ter Veste aan de Seissingel in Middelburg. »- 1969: opening Swerf-Rust aan de Laurens Stommesweg in Middelburg. Singelzicht wordt verkocht, r 1971: opening Nieuw Sanden- burgh bij Zanddijk, Veere. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen dd. 23 september 2008 blijkt, dat ten verzoeke van de besloten vennootschap ABN AMRO HYPOTHE- KENGROEP B.V.. aan hen die verblijven in het perceel gelegen te 4388 VD OOST SOUBURG, gemeente Vlissingen, aan het adres Westerscheldestraat 39 (of gedeelte daarvan), is betekend een exploit van t.k.- gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen dd. 18 september 2008 betekend aan A.K. Mangal en J. Baghola houdende aanzegging van de executie door requirante van de in dal exploit omschreven hypotheek op de onroerende zaak. Voorts is aangezegd dat tussen requirante en A.K. Mangal en J. Baghola opgemaakte notariële dd. 23 maart 2005 een uitdrukkelijk beding bevat ingevol ge hetwelk Mangal en Baghola in hun bevoegdheid zijn beperkt hel bezwaarde goed huilen toestemming van requirante te verhuren of te verpachten, welk beding requirante tegenover Mangal en Baghola inroept. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN D.AM MR C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axclscstruat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaardcrs@\-andammc-hollan<Lnl meer de archieven van SPOW en de gereformeerde diaconie wetens waardige feiten naar boven weten te halen. Zo blijkt dat in 1922 tij dens een kerkenraadsvergadering over Singelzicht in Middelburg, het eerste gereformeerde bejaar denhuis op Walcheren, uitvoerig is gesproken over de vraag of er houten of ijzeren bedden gekocht moesten worden. Het kon alle maal niet te veel kosten. Later wordt ook besloten dat er in het rusthuis geen telefoon zou komen omdat dat te duur was. De kerken raad bemoeide zich ook met de be zoekuren. Die waren op dinsdag en donderdag en op zondag. Te gen de bezoekuren op zondag maakte de kerkenraad bezwaar omdat die samenvielen met de 'De vraag was of er houten of ijzeren bedden gekocht moesten worden' middagkerkdienst. Daarop werd het zondagse bezoekuur verzet naar donderdagavond. In de beschrijving van de geschie denis van een paar gereformeerde bejaardenhuizen op Walcheren zijn een aantal belangrijke maat schappelijk processen uit de twin tigste eeuw te vinden, zoals: insti tutionalisering van de oude renzorg (vóór de oprichting van Singelzicht werden ouderen opge vangen door familie en als ze die niet hadden in het armenhuis); het ontstaan van de verzorgings staat (waren het eerst de kerken die voor 'hun' ouderen zorgden, la ter nam de staat deze taak over) en verzuiling en ontzuiling (eerst had elke geloofsrichting een eigen bejaardenhuis, nu wonen mensen door elkaar). Eert uw Vader en uw Moeder wordt vandaag om 15.00 uur gepre senteerd in Swerf-Rust in Middel burg. Lous Coppoolse overhan digt, als laatste voorzitter van de Raad van Toezicht van SPOW, het boek aan wethouder Albert de Vries en gedeputeerde George van Heukelom. Medewerkers en vrij willigers van toen en nu en bewo ners van de beschreven rusthuizen kunnen op aanvraag een exem plaar krijgen. Het boek is vanaf morgen ook te koop bij De Druk kerij in Middelburg en 't Spui in Vlissingen 15 euro). koudekerke - |F Tuinen uit Kou- dekerke is het eerste bedrijf dat zich vestigt op het nieuwe gedeel te van bedrijventerrein Karreveld in Koudekerke. Het bedrijf heeft de eerste kavel op het uitbreidings plan gekócht van de gemeente Veere. De uitbreiding van Karreveld zorgt voor 1,3 hectare nieuwe bedrijfs- grond in de gemeente Veere. Vrij- liggende kavels worden alleen ver kocht aan bedrijven met buitenop slag. Andere ondernemers kunnen een plaats kopen in een bedrijfs verzamelgebouw. Karreveld en De Zompe in Seroos- kerke zijn de terreinen waar Veere grote bedrijven concentreert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28