Burgers betalen voor betere wegen Bovengrondse ergernis bij bewoners WALCHEREN 39 25 31 m Nieuw project helpt werklozen GERARDM Sudderpony Weesfietsen opgeruimd Feyenoord plaatst zich voor groepsfase van Uefa Cup Vrijdag 3 oktober 2008 Verburg vraagt teken van vertrouwen bij mosselvergunningen Tip? redwalch@pzc.nl Rioolbelasting stijgt mee met ambities van Vlissings stadsbestuur. door Wendy vara den Hurk VLISSINGEN - Volgend jaar gaat het allemaal gebeuren in Vlissingen. In de nieuwe'begroting van de ge meente barst het van de planvor mingen, voorbereidingen en einde lijk ook: uitvoeringen. Al moeten inwoners daar wél meer belasting voor betalen. De rioolbelasting stijgt met 3,7 pro cent aangevuld met de inflatie, die ongeveer 2,5 procent zal bedragen. Van de rest blijft de gemeente, op de inflatiestijging na, af Alles wat ze overhoudt, zo'n 2,5 miljoen eu ro, steekt ze in onderhoud van we gen. Dat geeft rust in het potje van de algemene reserve. Maar sparen zit er voorlopig nog niet in. Bezuinigen dan weer wel. Bijvoor beeld op de Sociale Dienst, die vol gend jaar veel minder klanten in haar bestand heeft, zodat de ge meente daar ook minder aan bij draagt. Voor vertraagde projecten als de brede scholen en sportpark Vrijburgh (de vermaarde Sportbou- levard) wordt een ton uitgetrok ken, om weer vaart te krijgen. Het is de bedoeling dat de atletiekbaan en de hockeyvelden volgend jaar worden aangelegd. De spa voor de brede school in het Spaans Kwar tier gaat dan ook de grond in. Die voor Souburg-Noord nog niet. De aanbesteding gaat wel van start. 2009 is ook het jaar van de invoe ring van de binnenstadsmanager, de opening van een bedrijvenlo- ket, de kust versterking bij West duin en de planvorming om de boulevards veiliger te maken voQr fietsers en toeristen. En natuurlijk worden er huizen ge bouwd. Volop zelfs. In het Schelde- kwartier begint de bouw van het eerste deelplan, het 'eiland' in Sou burg-Noord gaat in de verkoop en de eerste huizen op het Bunkerter rein en in Tuindorp-Oost worden opgeleverd. Ook de 230 woningen in het noordelijke gedeelte van die nieuwe wijk komen eraan. Bouwen met vertrouwen. Het Vlissingse college kan het niet vaak genoeg zeggen. Gebouwd wordt er inderdaad, blijkt uit de begroting voor volgend jaar. Aangezien het Bellamypark toch op de schop gaat en om het Schel- deterrein niet onbenut te laten, worden daar voorlopig evenemen ten als het Bevrijdingsfestival ge houden. Als het casco van de Tim merfabriek eenmaal is opgeknapt, wil de gemeente daarin een soort Hotel New York, zoals in Rotter dam. Het projectbureau Schelde- kwartier praat met potentiële uit baters. Praten doet de gemeente ook met de visafslag over vernieu wing en na jaren komt ook de pro jectontwikkelaar van de Spuikom weer op het stadhuis. VLISSINGEN - Langdurig werklozen kunnen deelnemen aan een nieuw project om hen weer aan een baan te helpen. Het gaat om een samenwerkingsverband van de Sociale Dienst Walcheren, ROC Zeeland, Wende en Stichting Werkt voor Ouderen. Inmiddels zijn al twintig kandida ten geselecteerd. Zij krijgen hulp bij taal en sociale vaardigheden en kunnen werkervaring opdoen bij Werkt voor Ouderen als gastheer/-vrouw, ober in het res taurant van Ter Reede of in de bak kerij, de winkel en de klussen- dienst. De deelnemers krijgen be geleiding van ROC Zeeland en Wende. De betrokken partijen on dertekenen op 8 oktober een over eenkomst. verhuizingen en meubelopslag Middelburg J)118-626919 www.gerardbouwense.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Handig, die onder grondse afvalcontainers. Voor de gemeente, voor de vuilnismannen, voor de bewoners. En voor de rest van Vlissingen. In de Kasteelstraat hebben ze er genoeg van. „De ellende begon al bij de invoe ring, toen we die muntjes nog had den", moppert Tonnie van Poelje, die met zijn huis vlakbij zo'n stort plaats zit. „Eén zak per dag mocht je als bewoner lozen. Maar andere mensen, die hier helemaal niet wo nen, kregen er al gauw lucht van en kwamen hun afval ook brengen. Omdat zij geen muntje hadden, gooiden ze het er maar voor. Totdat de meeuwen kwa men en de straat bezaaid was met luiers. En wat al niet meer." Tientallen keren kwamen de man nen van de gemeentereiniging („dat moet gezegd") langs om de zakken op te halen, de bewoners maakten de boel zelf maar schoon. „En we belden de gemeente, om te vragen om een oplossing. Die kwam er van de zomer: de munt jes werden afgeschaft en voortaan stonden de bakken open. In het be gin ging dat fantastisch. Totdat er 's nachts allemaal busjes stopten. Ook van horecamensen. Dat zag ik vanuit mijn slaapkamerraam. Ie dereen mikte zijn afval in de bak ken. Dat gebeurt nu nog bijna elke nacht. Met als gevolg dat de bak ken zo verstopt raken dat alles er weer naast komt te liggen..." De gemeente Vlissingen zegt het probleem te kennen. Ze belooft va ker langs te rijden om de bakken te legen. Binnenkort, na de evalua tie, komt er een oplossing. Tip? redactie@pzc.nl Nee, grapjes over spelfouten zijn over het algemeen niet leuk. En ja, ook in deze krant staat wel eens een 'fautje'. Maar deze kleine advertentie in een huis-aan-huisblad op Schou- wen-Duiveland willen wij de le zer niet onthouden. Er staat een pony te koop. Negentien jaar oud en 'alleen licht te bereiden'. Kort aanbraden dus, maar ge zien de leeftijd is het wellicht raadzaam veel uien toe te voe gen en ten minste vier uur te la ten sudderen. De vraagprijs is 500 euro, inclu sief zadel. In dat geval gelieve de braadtijd nog met enkele uren te verlengen. De stijgbeugels vallen er dan vanzelf af. MIDDELBURG - Wie gistermorgen zijn fiets niet tij dig tussen de 'beugels' uit had gehaald, moest zijn rijwiel in een van de twee tijdelijke depots naast of achter het Middelburgse station zoeken. De gemeente houdt ook dit jaar weer een wees- fietsenactie. Onder weesfietsen verstaat de ge meente rijwielen die nog wel bruikbaar zijn, maar door de eigenaar bij het station zijn achtergela ten. De meegenomen fietsen blijven een maand in het depot bij het station. Daarna blijven ze nog twee maanden in een gemeentelijk depot. De gemeente maakte van de gelegenheid ge bruik om de fietsenstalling bij het station op te ruimen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27