bulthaup 1 O I Vrijdag 3 oktober 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Financiële crisis 2 'Kredietpaniek groeit' kopt de PZC op 30 september. Er is niks aan de hand. Overheden (wij allen dus) betalen nu voor onze hebzucht, het werelwijde gegok met ons ei gen totale kapitaal. Dat is alles trouwens. Het hele aardbolletje. 700.000.000.000 dollar moet er even bij. Het minderheidsbelang van de Benelux in Fortis, de al ver dampte 10 miljard euro zegt ge noeg. Gecontroleerde marktwer king en een beetje saamhorigheid lijkt nu wel nodig. Richard Snoep M. v. Coehoorngr. 51, Vlissingen Financiële crisis 3 Onze politici benadrukken graag dat de kredietcrisis aan de Verenig de Staten te wijten is en dat de eco nomie van Nederland solide is. Maar onze economie baseert sinds de jaren negentig ook sterk op de 'financiële dienstverlening' waar Wall Street zo goed in was (Legio lease, Woekerpolis, beleggingshy potheken etcetera). De Nederland se huizenmarkt is minstens zo 'subprime' als de Amerikaanse, als je de onhoudbare hypotheekrente aftrek en eindeloze subsidies weg haalt. Onze huizenprijzen zijn veel sterker gestegen dan die in de VS en de hypotheekschuld is ho ger. Gelukkig voor de politiek heb ben we een Centraal Bureau voor de Statistiek dat de prijsstijgingen van huizen, net als de inflatiecij fers, omlaag rekent tot een gerust stellend plaatje. De achterliggende oorzaak van de kredietcrisis in Amerika én Europa is 'easy mo ney': buitensporige geldcreatie door centrale banken, kunstmatig lage rente, risicoloos gokken met andermans geld. Het gevolg is een wereldwijde huizenzeepbel én schuldenberg van ongekende om vang. Na jarenlang wanbeleid is het tijd voor grote schoonmaak in economie én politiek. Niek Haak Spanjaardstraat 9, Middelburg Financiële crisis 4 Een reactie op de gebeurtenissen in de geldwereld. Vroeger was er mulo met handelsrekenen, boek houden, bedrijfskunde en nog wel wat meer. De middenstandsdiplo ma was het .eind punt van een op leiding die aangaf hoe een bedrijf in de administratie terecht moest komen. Debet tegenover credit. En een balans die jaarlijks de juiste be zittingen en schulden aangaf Geen futures, derivaten, opties, po sities en gebundelde hypotheken van lieden van wie iedereen wist dat die dat nooit konden opbren gen. Helemaal terug zal wel niet meer kunnen, maar wat minder wind handel en geldwolven is toch wel wenselijk. H. var» de Wekken Middenstraat 1, Kats Toerisme De terugloop van het aantal toeris ten in Zeeland baart zorgen. Over oorzaken in de gehele provincie heb ik geen inzicht. Als inwoner van Vlissingen vallen mij een paar dingen op. Voor mijn werk kom ik in heel het land, overal is parkeer beleid en controle. In Vlissingen zie ik dat de geïnstrueerde parkeer- controle met een fanatisme wordt uitgevoerd, die ik elders in het land nergens tegenkom. Toeristen hebben moeite het parkeerbeleid te interpreteren, kopen keurig een parkeerticket en vinden bij terug keer een prent van 50 euro onder de ruitenwisser. Die mensen zie je .niet gauw terug. Waarom geen kleine informatie kiosk (De VW is succesvol ver dekt opgesteld) op een paar centra le punten in de zomermaanden? Een senior met wat talenkennis kan daar, op het gebied van toeris tengastvrijheid, veel goodwill kwe ken. Ik begrijp dat de'gemeente drin gend geld nodig heeft, maar toeris ten de stad uitjagen is de bekende kip met de gouden eieren slach ten. Ik denk dat Zeeuwse gemeen ten met attracties moeten komen die specifiek zijn. Dus geen twee kermissen ria elkaar op 8 kilome ter afstand van elkaar. id© Douma Gravestraat 2, Vlissingen Gereformeerden 2 De heer HeufFfulmineert tegen de Staatkundig gereformeerden van wege hun antithetische visie op cultuur en maatschappij (PZC, i oktober). Toen ik weer een nieuwe bijdrage van hem las, moest ik onvermijde lijk denken aan dat eerste vers uit psalm 14. De trotse dwaas zegt in zijn boos gemoed: 'Daar is geen God'. Zij doven 't licht der rede. En maken zich, door gruwelijke ze den, Afschuwelijk, daar is geen mens die goed, op aarde doet. C. Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg Tandartsreclame In dit land - dat helaas op vele fronten - de weg volledig kwijt is, verbaast een Actie van 'Bestuurde- ren en Ambtenaren' in de gemeen te Goes mij eigenlijk niet meer (he laas!). Zieke geesten bedenken dit soort dingen en hebben altijd ge lijk! Tandarts Casteleijn heeft groot gelijk dat hij dit niet slikt.(665 euro voor een bordje van 4 vierkante decimeter - maar het gaat meer om het principe). Of hij wint betwijfel ik; deze democra tie^) staat zulke excessen toe en onze vertegenwoordigers in diver se 'commissies' knikken Ja. Enfin, op deze wijze kan de kas gespekt worden; wanneer de 'handhavers' consequent zijn is er nog veel te bekeuren. Begin maar bij over heidsgebouwen. Waarvan akte. Geert B.L. van Resteren Boul. Bankert 584, Vlissingen Bommen Mijn vader vertelde mij altijd over de bommen die in Vlissingen wa ren gevallen. Hij wist precies waar, wanneer en of ze ontploft waren. Ik heb altijd gedacht 'waarom een duur bureau inhuren terwijl deze mensen hier graag over vertellen'. Bij oude mensen zit dit diep ge worteld in hun leven. Niet alleen Vlissingen, maar ook andere ge meenten maken geen gebruik van mensen die de oorlog meege maakt hebben. Een schat aan infor matie waar niks mee gedaan w.ordt. Mijn vader is vorig jaar overleden en neemt een schat aan kennis mee. Ook andere oud-Vlis- singers weten veel over Vlissingen en ook hiermee is niks gedaan. En nu 65 jaar na dato komen ze op eens met het idee. 'Goh er zijn toch ooggetuigen geweest'. Zeker, alleen 80 procent is al overleden. Mensen hebben niet het eeuwige leven dat moet mevrouw Timmers ook weten. En o ja een e-mail- adres: hoeveel van deze tachtig plussers heeft een computer? R. Brassen* Steengrachtstr 39, Vlissingen Fietsknooppunten 2 In de PZC van woensdag 2 okto ber las ik met stijgende verbazing het artikel over de ingebruikname van de bordjes van het fietsknoop- puntenstelsel. Na een veel te lange tijd zijn er dan eindelijk overzichts bordjes en - naar ik nu begreep - pas over enige tijd overzichtspane len. Ik heb de bordjes gezien en schaam me dat ik in Zeeland woon. Dit is met een ongelooflijke zuinigheid gemaakt. Wie heeft dit bedacht? Dit zijn beslist geen men sen die veel fietsen. Hebben de be denkers van dit waardeloze sys teem wel eens over de provincieg renzen heen gekeken? Dan kan men zien hoe het wél moet! Op de geplaatste bordjes kun je hoog uit 1 of 2 nummers verder kijken. Maar een richting bepalen, een route uitzetten of verkorten - dat kan niet! Hoe kun je dit verkopen naar de gasten in onze provincie? Niet dus! Wij zijn zelf fervente fiet sers en kunnen hier helemaal niets mee! Dus toch maar weer die onhandige kaarten mee en balen dat het hier zo slecht geregeld is. Joke de Witte Chopinlaan 12, Goes Moskeeën In het hoofdredactioneel commen taar van woensdag i oktober steekt een redacteur de loftrompet over de 'aanwinst' voor Zeeland, de moskeeën. Ook de nieuwe Turkse moskee in Middelburg doet de redactie bijna in katzwijm vallen van tevredenheid. Is het in gebeeld provinciaal kosmopolitis me dat de redactie dit uiterst een zijdige verhaal doet afsteken? Of gewoon ordinair doorgeschoten politiek correctisme? Helaas, redac tie, de boertjes uut Zeeland zijn in middels ook op de hoogte van de zorgvuldig verborgen schaduwzij de van de door u gepromote islam. U bent erg enthousiast over die Turkse moskee, was het niet eerlij ker geweest daar ook kanttekenin gen bij te plaatsen? Ik help U. In 1997 zei de huidige Turkse premier Recep Erdogan het volgende: „Mi naretten zijn onze bajonetten, koe pels onze helmen, moskeeën onze kazernes en gelovigen onze solda ten." j. van den Berge Drie Haasjes 13, Rilland Ziekenhuizen Simons en Zomers kiezen voor Goes als hoofdlocatie bij een fusie van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes met als argument dat voor complexere behandelingen (zoals dotteren) de locatie Goes be ter bereikbaar is voor patiënten uit West-Brabant. Een wel erg merk waardig argument. Beide heren ko men niet verder dan het noemen van het woord 'goede bereikbaar heid'. Goede bereikbaarheid - ver taald in aanrijtijden van ambulan ces - moet het eerste punt zijn bij het onderwerp fusie. En dan wordt het verhaal plotseling an ders. De volgende gegevens hebben be trekking op de huidige ambulance- ritten vanuit de gemeente Veere naar het ziekenhuis in Vlissingen. Over 2007 gaat het om 594 ritten, waarbij de ambulance in 192 geval len (32,3 procent) pas na 15 minu ten in het ziekenhuis arriveerde. Bovendien is dit in de zomermaan den juni, juli en augustus nog ho ger. Binnen de gemeente Veere zijn er flinke verschillen. Vanuit Westkapelle arriveerde de ambu lance in 2007 in 42 procent van de gevallen pas na 15 minuten en van uit Domburg was dat zelfs 64 pro cent. Bij een hoofdlocatie'in Goes zitten mensen uit de omgeving van Domburg en Westkapelle als ratten in de val. Dat klinkt drama tisch, maar is wel de realiteit. Wie vanuit die plaatsen na een moeilij ke bevalling met complicaties (om een voorbeeld te noemen) per am bulance naar Goes vervoerd moet worden, komt er niet binnen 45 minuten aan. W. Ovaa Steenloperstraat 8, Middelburg Graffiti De heer Hubregtse van de gemeen te Middelburg wilt, indien nodig, via bestuursdwang, de eigenaren van woningen en winkels in het centrum van de stad verplichten tot het reinigen van hun gevels die door vandalen met graffiti zijn be spoten. De rollen worden hiermee omgedraaid. De eigenaren van winkels en woningen zullen er al genoeg van balen dat hun panden worden beklad. Maak je ze schoon, kunnen ze door dezelfde vandalen weer opnieuw worden beklad. De politie, van dezelfde ge meente als de heer Hubregtse, dient de vandalen aan te pakken en niet de eigenaren. Ook in Oost-Souburg kampen wij al diverse jaren met dit probleem en ook hier wordt niemand opge pakt. Op den duur laat je het, als eigenaar, dan ook maar zitten, om dat het dweilen met de kraan open is. J. Ovaa-Breure Vlissingsestraat 43/45, Oost-Souburg Het nieuwe keukensysteem b1 is jong van uiterlijk, jong wat betreft voordelen en jong in prijs. De tijd is rijp om kennis te maken met bulthaup b1. We nodigen u van harte uit om bulthaup b1 bij ons te leren kennen op: 4 oktober 2008 van 10.00 - 16.00 uur. Graag tot dan! Slabbekoorn Interieurbouw BV Livingstoneweg 50. 4462 GL Goes. Tel. 0113 222770 www.slabbekoorn.euwww.goes.bulthaup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10